Μετάβαση σε περιεχόμενο

Vrefiko aporrypantiko?


Recommended Posts

το καλυτερο θεωρω πως ειναι το αγνο σαπουνι, για το πρωτο διαστημα τουλαχιστον.

Εγω χρησιμοποιουσα το αρκαδι σε σκονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ρ Κ Α Δ Ι!!

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΗΡΑ ΠΡΟΔΕΡΜ (ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΑΡΚΑΔΙ) Κ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΧΗΜΙΚΕΣ ΧΑΖΟΜΑΡΟΥΛΕΣ Κ ΣΑΠΟΥΝΙ...ΤΟ ΑΡΚΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ 100% ΑΡΑ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΓΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω ΑΡΚΑΔΙ, είναι πολύ καλό αλλά να προσέξεις να ρίξεις τη σκόνη στον κάδο του πλυντηρίου και όχι στη θήκη γιατί αν το βάλεις στη θήκη πρέπει να το αραιώσεις με νερό και αυτό θα σου σπάσει τα νεύρα.

Αν βέβαια θέλεις κάτι πιο εξηζητημένο θα απευθυνθείς στα βιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω φαν του αρκαδιου. και δεν χρισημοποιω μαλλακτικο για τα ρουχα και δεν τα σκληραινει καθολου

Επισης θα σου συνηστουσα να μην χρισημοποιησεις καρπους, σαν αυτους που αρχησαν να κυκλοφορουν, εχουν παρατηρηθει περιστατικα ξυροδερμιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρησιμοποιούσα αρκάδι σε σκόνη.

Μετά το 1,5 χρόνο πήρα το persil για την ανάλογη ηλικία.

Μαλακτικό δεν χρησιμοποιω ποτέ για το μωρο,τα ρουχα είναι μια χαρά

μαλακά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Εγω χρησιμοποιουσα το προδερμ και δεν ειχα κανενα προβλημα. Το Αρκαδι δεν γνωριζα οτι υπηρχε αλλα ξερω οτι ειναι καλο γιατι το χρησιμοποιουσε και η μητερα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ. ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΡΑ ΑΡΚΑΔΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΠΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΠΑΣΤΑ.ΜΕΤΑ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΥΣ 60ΒΑΘΜΟΥΣ.ΠΗΡΑ ΠΡΟΔΕΡΜ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ.ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΞΥΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ.ΕΧΕΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΜΥΡΩΔΙΑ.ΤΟ ΠΕΡΣΙΛ ΜΥΡΙΖΕΙ ΚΑΠΩΣ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει οδηγίες αλλά μην τις ακολουθήσεις, θα εκνεριστείς. Βάλε την ποσότητα που θέλεις μέσα στον κάδο του πλυντηρίου και δεν θα έχεις πρόβλημα. Όσο για το προδερμ το έπαιρνα στη αρχή αλλά είδα ότι το παιδί μου ερεθίζεται(είναι πολύ ευαίσθητο γενικά) και έτσι σταμάτησα να το παίρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μεχρι τωρα χρησιμοποιω προδερμ...μυριζει τελεια...

αρκαδι μου εσπαγε τα νευρα η σκονη που δεν διαλυεται ευκολα κ εμεναν στα σκουρα υπολλειματα (κ το εβαζα με νερο για να διαλυθει)...περσιλ δεν καθαριζε τους λεκεδες (το πηρα προσφατα κ πηρα το μπεμπε οχι το παιδικο)...οποτε εμεινα στο προδερμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποίησα από την αρχή Προδερμ απορρυπαντικό και μαλακτικό και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, ούτε με την καθαριότητα των ρούχων ούτε βέβαια με το παιδί.

Ποιό είναι το καλύτερο - δεν ξέρω :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΚΑΔΙ κ εγω!!Οπως κ οι γιαγιαδες μας :P Απο τα πιο αγνα κ διαχρονικα!

Το πρασινο σε σκονη κ οπως ειπε κ μια κοπελα να το ριχνεις παντα μεσα στον καδο για να διαλυεται(1 κουταλια της σουπας περιπου ή και πιο λιγο,αναλογα την ποσοτητα)κ στους 40βαθμους,στους 30 δε διαλυεται καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμμ...πολυ ενδιαφερον θεματακι,μιας και τον αλλο μηνα θα παω να αγορασω το δωματιο και ολη την προικα του μωρου,οποτε θα πρεπει και να τα πλυνω (ειναι λιγο νωρις αλλα θελω να μοσχοβολησει το σπιτι μωρουδιλα!!!!!!!!! :):) )

μεχρι τωαρ παντως απο οσα διαβασα το αρκαδι με επεισε περισσοτερο,μιας και ειναι απο αγνο σαπουνι..,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένα κοριτσάκια κ με το καλό τα νινάκια σας(σε όσες δεν ήρθαν ακόμη!!!)

Εγώ εξ αρχης χρησιμοποιώ το Proderm κ σε απορρυπαντικό κ σε μαλακτικό,κ πιστέψτε με αν κ η μικρή μου είναι αρκετά ασπρούλα κ έχει ατοπικό δέρμα δε δημιουργήθηκε κανένα απολύτως πρόβλημα!!!Κ μοσχοβολάει κ όόόόλο το σπίτι κάθε φορά που βάζω πλυντήριο τα ρούχα της πριγκίπισσάς μου!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω βαζω ΑΡΚΑΔΙ. πιστευω οτι ειναι και αγνο αλλα και πολυυυυ οικονομικο. Βεβαια τα κακακια πρεπει να τα κανεις λιγο στο χερι πρωτα, αλλα και με το το προδερμ που δοκιμασα το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΑΡΚΑΔΙ ΕΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΜΑΣΟΥΤΗΣ....ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΝΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ -ΧΡΥΣΟΚΙΤΡΙΝΩΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ..ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΑΠΟΥΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙΑΥΤΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ....ΧΡΩΣΤΙΚΕΣ ΔΛΔ..ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΠΤ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ...ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΟ ΤΟ ΑΡΚΑΔΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΥΤΕ ΣΑΠΟΥΝΙΑ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΑΝ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΡΚΑΔΙ..ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΣΣΙΝΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ,,,,

ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΚΑΡΠΟΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑ ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΛΕΝΩ Η ΜΕ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΥΓΡΟ ΤΗΣ SONNET POY KANEI KAI GIA PANES ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ Η ΜΕ ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΑΣΠΡΟ ΣΑΠΟΥΝΑΚΙ..Η Μ,Ε ΤΟ ΥΓΡΟ SODASAN ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΑΠΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....Η ΚΑΙ ΜΕ ΛΕΥΚΟ ΑΡΚΑΔΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Sonett βιολογικό γερμανικό μου αρέσει και πολύ - χωρις ένζιμα και χημικά, εντελώς φυσικό και μοιρίζει ωραία, όχι από με αιθέριο έλαιο λεβάντας και όχι από συνθετικά αρώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...