Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε φανηκε η κοιλιτσα σας???


Recommended Posts

ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΙΑΝΥΕΙΣ. ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Κ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΑΝ Κ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΦΑΝΗΚΕ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ(ΕΙΧΕ ΞΕΧΕΙΛΩΣΕΙ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΥΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω και μενα στον 4 φανηκε και στα τελη του 5 πηρα 2 παντελονακια εγκυμοσυνης απο το prenatal τα οποια τα φοραγα μεχρι το τελος!(τα ρυθμιζεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ακουσει πως αν ειναι το πρωτο σου φαινεται μετα τον 4ο μηνα. Εγω φαινομουν (και παλι με υποψιες) εγκυος 5.5 μηνων, σχεδον 6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον τρίτο μήνα ξεκίνησε να φουσκώνει και στον 5 άρχισαν να το καταλαβαίνουν κάποιοι γύρω μου. Στον 7-8 πλέον το καταλάβαιναν και οι πέτρες.χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα φανηκε σχετικα νωρις αλλα ηταν μικρουλα....φανηκε νωρις γιατι ειχα κοιλιτσα πλακα οποτε λογικο....αλλα μετα τον τεταρτο οτι ημουν εγκυος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλι φανηκε στον 7ο... :)

Οταν πηγα να γεννησω (40 εβδομ.) ειχα ενα μικρο

μπαλονακι που ουτε με ζοριζε σε τιποτα...

Και εκανα ονειρα πως θα εχω τεραστια κοιλια και

θα πηγαινω κουτσα κουτσα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου με

οποιο μεγεθος κοιλιας κι αν εχεις...!! ;) :laugh: ;)

Φιλιααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα επειδη δεν ειχα και πλακα κοιλια,φανηκε τωρα στον 5ο αλλα και παλι φαινομαι σαν χοντρη κυρια και οχι σαν εγκυος,δηλαδη καποιος μπορει να πει πως ειμαι απλα παχουλη .παντως σιγουρα δεν μου εκαναν τα παντελονια μου απο τον 3ο και μετα απλα δεν φαινοταν κοιλια εγκυμοσυνης!Ελπιζω σε ενα μηνα απο τωρα να φαινομαι μια γλυκια στρουμπουλουλα εγκυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σας κρυβω κοριτσια μου...οτι το περιμενω πως και πως να βαλω την ολοσωμη ροζ φορμιτσα και να φαινεται η κοιλιτσα.....για να δουμε γιατι ακομη ειναι αφαντη....χαχχαχαχα!!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρχισα να βγάζω μία φωτογραφία την εβδομάδα, ξεκινώντας από την 18η... Παρατηρώντας τις νομίζω πως η κοιλιά άρχισε να φαίνεται κατά την 22η!

Έφτιαξα και ένα slide, δείτε το, αν θέλετε: http://www.slide.com/r/ZMoI_X274T-KyxJ1NiaOOh9T3cTFnaW9

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX PISTEYA OTI UA EXV MIKRH ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟ 3 ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ 4 ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΟΧΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑΞΑ ΝΟΥΜΕΡΕΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ 7 ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΟ ΛΑΡΤΖ ΚΑΙ X LARTZ BEBAIA EBALA 15 KILA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8 μηνων...Ηταν x-tra small η μπεμπα μου! (και μη φανταστεις καμμια μεγαλη, αφου μεχρι να γεννησω με μπουφαν δεν φαινομουνα εγκυος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΣΦΙΓΓΟΥΝ...ΕΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΟΝΟ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΝΟΙΞΗΗΗΗ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΙΙΙΙ.....!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η 1η ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!ΤΗ ΔΕΤΥΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη φάνηκε στις αρχές του 6ου ενώ τώρα στη δεύτερη στα μέσα του 4ου. Βέβαια πάντα εξαρτάται από τον σωματότυπό σου. Αυτά, με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον εκτο άρχισε να φαίνεται και όλοι με ρωτούσαν

"καλά πού την έκρυβες τόσο καιρό?"

Βέβαια πήρα 9 κιλά και ο μπεμπάκος μου γεννήθηκε 3320!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν πολυ αδυνατη και φανηκε αμεσως!δηλαδη δε μπορουσαν ολοι να το καταλαβουν...μονο η δασκαλα του μπαλετου μου η οποια εχει μαθει το σωμα μου καλυτερα κ απο μενα!γενικως αρχισε να φενεται στον υπολοιπο κοσμο απο τον 5μηνα κ μετα!στον 3μηνα που ειπα στον αγγελο οτι ημουν εγγυος νομιζε οτι τον δουλευα ασχημα,εμ μετα που εκανε μπαμ η κοιλιτσα λεγαμε ποτε θα μεγαλωσει πολυ ωστε να ακουμπαω το πιατο μου!χαχαχαχα

στη νυφη μου στον 3μηνα καταλαβαινες οτι ηταν υπερβολικα εγγυος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παντελόνια μου δεν μου έκαναν από πολύ νωρίς(από τον 3ο), αλλα κοιλίτσα δεν φαινόταν.Εσκασε μύτη ξαφνικά τον 5ο και φούσκωσε πολύ γρήγορα(ή έτσι μου φάνηκε!).Πάντως τώρα που μπαίνω στον 6ο φαίνεται οτι είμαι εγκυος και από κάποιον άσχετο :) . Από κιλά έχω βάλει 3 :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια απο τον 3ο και πολυ μαλιστα λες και σε ενα βραδυ

μεγαλωσε :angry:

να φανταστειτε οτι οταν πηγα στον γιατρο μου στο εκτο μου λεει ποτε γεννας στα κοντα :angry:

στον εννατο ημουν σαν να περιμενα 4διμα αν σας δειξω φωτο θα παθαιτε πλακα :dry:

και εβαλα μονο 15 κιλα τα οποια δε μπορω να χασω με τιποτα ομως :angry::angry:

εγω λεω να βαζουμε και φωτο σε αυτο το θεμα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένααα!!

Κορίτσια εμένα μια ...μπυροκοιλίτσα άρχισε να διαφαίνεται στον 6ο,κάπως καλύτερα ήταν στον 7ο...Αλλα κ όταν ήμουν ετοιμόγεννη όλοι νόμιζαν οτι είμαι 3-4 μηνών κ με κορόιδευαν!!Είχα πολύ μικρούλα κοιλίτσα,αφού να φανταστείτε δεν αγόρασα ρούχα εγκυμοσύνης,τα παντελονάκια μου ήταν τέλεια μέχρι τέλους,απλά άνοιγα το πάνω κουμπάκι!!Ήταν τα 8 κιλάκια που έβαλα,ήταν το σκαρί μου δε ξέρω,πάντως όταν έμεινα έγκυός ήμουν στα πολύ αδύνατά μου κ μόλις γέννησα ήμουν ξανά όπως πριν!!!Αφού έσκυψα να δω τη μπεμπα μου μόλις βγήκε κ η κοιλιά μου είχε μπει μέσα ήδη!!! :ohmy:

Όπως κ να χει πάντως,η περίοδος αυτή είναι μαγική,απολαύστε την!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ολες σας για τις ευχες σας :laugh: , να χαιρεστε τις κοιλιτσες σας και οσες 'ξεφουσκωσαν' με το καλο να 'ξαναφουσκωσουν' :P .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...