Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια παρακαλω!!!!


Recommended Posts

Ντρεπομαι λιγο να ρωτησω αλλα δεν εχω επιλογη! Δυστυχως η αδελφικη μου φιλη πρεπει να φυγει επειγοντως απο Αθηνα και δεν μπορει να παρει το μωρο μαζι! Το μωρο θηλαζει αποκλειστικα! Ειναι 3 μηνων. Ξενο γαλα του εχει δοκιμασει 3 για εκτακτη αναγκη και εχει κανει κατι σαν αλλεργια νομιζω!! Θα λειψει 3 μερες και η αποθηκη που εχει κανει ειναι μονο για μια! Δεν προλαβαινει να μαζεψει αλλο γαλα. Κοριτσια μπορω να το θηλασω εγω? :blush: Υπαρχει κινδυνος για το παιδακι της? Το γαλα θα φτανει και για τα 2 παιδακια? Αν και επειδη ξεκινησαμε φρουτοκρεμα και βανιλια(σπανια) εχω περισευμα δεν εχει προλαβει να ρυθμιστει η ροη. Τι να κανω? Να της το προτεινω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αννα μια χαρα κανει να το θηλασεις...

το γαλα σου νομιζω θα ρυθμιστει

αρκει να το δεχτει κ η φιλη σου....

πω πω για 3 μερες με δυο μωρα?

μπραβο ρε θηριο.... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ασε!! το σκεφτομαι και με πιανει πονοκεφαλος!! Τι να κανω ομως που η καυμενη εχει αναγκη? Η που θα θελω μετα κι αλλο μωρο η που θα δωσω κι αυτο που εχω! :laugh: :laugh: Ευχαριστω για την απαντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα ρωτήσει ένα άλλο μέλος που το είχε κάνει και μου είχε πει ότι δεν υπήρχε πρόβλημα.

Αν όντως αντέχεις να θηλαζεις δύο παιδιά, κάντο. Καλύτερα να δίνεις εναλλάξ από την τράπεζα που έχει μαζέψει και να το θηλάζεις.

Σφαζονται, τρέχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο 'μένα!!!!!!! Προσωπική πείρα δεν έχω,αλλά έχω ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις και δεν είναι καθόλου κακό!!!!!!!!!!!Όσο για το γάλα,λένε ότι όσο βυζένει το μωράκι,τόσο γάλα κατεβαίνει οπότε δεν πιστεύω να μην φτάνει το γάλα σου!!!!!!!!!Είναι ωραίο πράγμα να θηλάζειμια γυναίκα και άλλο μωράκι εκτός του παιδιού της,δεν είναι καθόλου ντροπή και μπράβο σου που το σκέφτηκες,τροφή=ζώή προσφέρεις σε ένα μωράκι!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω μια βλακεια?Μηπως αν της προτεινεις κατι τετοιο, μπορει να φερεις σε δυσκολη θεση τον μπαμπα του μωρου??Ξερω γω..στην Ελλαδα ζουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω!! μαλλον οπως ειπε η αθηνα θα το κανω για να μαι σιγουρη!!! εχει να πεσει ξενυχτιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

Να ρωτησω μια βλακεια?Μηπως αν της προτεινεις κατι τετοιο, μπορει να φερεις σε δυσκολη θεση τον μπαμπα του μωρου??Ξερω γω..στην Ελλαδα ζουμε..
οχι μωρε! Αυτη μου το ψιλοπροτεινε αλλα ντρεποταν να το ζητησει ξεκαθαρα! Ειμαστε φιλες απο μωρα! Μεχρι και τι να σου πω... τα παντα μαζι!!! τρεις φιλες ειμασταν και παραμενουμε κολλητες!! Εχεις δικιο να ρωτας ομως!! ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

Τελεια τοτε!!Ξεκινα!!

υγ να σε εχουμε υποψην μας!! :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: ναι ναι. Η Αννα της γειτονια σας!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ! ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ (ΑΛΜΑΤΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΓΑΛΑ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγα καλε... Δεν νοιωθω και τοσο αξια.. :blush: Ευχαριστω παντως... Ελπιζω να πανε ολα καλα και το αλλο μωρακι να δεχτει το στηθος μου γιατι μπορει να ειμαι μαμα αλλα οχι η δικια του! Ο αντρας μου φρικαρε που του το ειπα!! Καλα μου λεει εσυ εισαι ολη μερα με το μεμε εξω τωρα θα τα χεις και τα δυο? :silly: Αλλα ενταξυ του αρεσε που σκεφτηκα να βοηθησω!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουαου!!!

αν τελικα το κανεις να μας περιγραψεις συναισθηματα!!!! ;)

το εχω σκεφτει πολλες φορες κ.... δε νομιζω να μπορουσα!

μου ερχετε σαν να...απαταω την μπεμπα! :P :woohoo: :blush:

μακαρι να πανε ολα καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αληθεια κι εγω σκεφτομουν πως θα ειναι αν το δοκιμαζα. Πιστευω πως θα ειναι πολυ ομορφο συναισθημα! θα μας πεις εντυπωσεις. Παντως μπραβο σου που παιρνεις τετοια αποφαση! Δεν θα το κανε ο καθενας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να το κανεις φυσικα!

εγω ειχα θηλασει κανα 2 φορες τον ανηψιο μου, εχουν 15 μηνες διαφορα με την κορη μου, δεν ειχε καταλαβει την διαφορα ο μικρος , μονο που δεν ηξερε πως να θηλασει στην αρχη, μετα τα καταφερε!

μπραβο, ειναι υπεροχο!

γι αυτο ειναι οι φιλες!

απλα η φιλη σου να κανει αντλησεις γι ανα διατηρησει την παραγωγη της!

αλλα ειναι τοσο σοβαρο που δεν μπορει να παρει το μωρο μαζι της?

το λεω για να μην λειψει η μανουλα απο το μωρο!

τα μωρακια δεν εχουν την αισθηση του χρονου και δεν καταλαβαινουν αν ειναι 1, 3 η 10 ημερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου συγκινηθηκα παρα πολυ!!!η πραξη σου ειναι αξια θαυμασμου!!μπραβο σου!!χιλια μπραβο!!κ μονο η περηφανια που θα νιωσεις που κανεις τετοια πραξη θα σε κανει ικανοτατη να τα καταφερεις κ με τα δυο μωρακια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά είναι πολύ όμορφο αυτό που κάνεις! Δε θα το έκαναν πολλές! Πάντως κορίτσια τις προάλλες μας έλεγε μια γιαγια ότι κατά τη διάρκεια του πολέμου θήλαζαν έως και 4 παιδιά! επειδή υπήρχε πολυ φτώχια και πείνα και κάπως έπρεπε να ταίσουν τα παιδιά. Φοβερό έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ειπα στην φιλη μου και δεχτηκε με ανακουφιση!! Αυριο αν προλαβω θα μπω να σας πω εμπειρια!! :dry: Δυστυχως δεν γινετε να το παρει μαζι γμτ.Θα ειναι σε νοσοκομειο Η μαμα της... Το καλο ειναι πως μπορει να γυρισει νωριτερα. Πως θα τα καταφερω? Πως θα τα κανω μπανιο, πως θα τα βαλω για υπνο? Θα ξυπνανε ταυτοχρονα? Ποιο θα θηλαζω πρωτα? Ουφ... αγχωθηκα! ελπιζω να τα καταφερω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

Πραγματικά είναι πολύ όμορφο αυτό που κάνεις! Δε θα το έκαναν πολλές! Πάντως κορίτσια τις προάλλες μας έλεγε μια γιαγια ότι κατά τη διάρκεια του πολέμου θήλαζαν έως και 4 παιδιά! επειδή υπήρχε πολυ φτώχια και πείνα και κάπως έπρεπε να ταίσουν τα παιδιά. Φοβερό έτσι?

Το ίδιο θα έλεγα κι εγώ!

Οτι παλιά,η μια μάνα θήλαζε το παιδί της άλλης,αν εκείνη δεν είχε

αρκετό γάλα!Μπράβο σου!!!!Νομίζω εγώ θα είχα κόλλημα να το κάνω μάλλον...

Πάντως να μας πεις για την εμπειρία σου!

Θα είναι σα να γέννησες δίδυμα!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τελεια...

για ποσεσ μερες?

3?

οπωσ λεεμ τρισευτυχισμενη?χαχα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

μια χαρα θα τα καταφερεις....

αλλα εχεισ γαλα? :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια!!!

Θα τα καταφερεις!

Μην ανυσηχεις!

Μπραβο σου παντος, αλλα και στην φιλη σου μπραβο!

Εγω, δεν ξερω αν θα δεχομουν αλλη μανα να θηλασει το παιδι μου!

Θα ζηλευα! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!!!!τι ωραια...υπομονη και οχι αγχος...οπου υπαρχει αγαπη και θεληση,ολα πανε μια χαρα...

το μονο αγχος που θα ειχα εγω θα ηταν αν θα με δεχοτανε το ξενο μωρακι..

ρε κοριτσια εμενα ερχεται ο μεγαλος μου γιος και μου ζηταει να θηλασει...βεβαια δεν νομιζω οτι ξερει...αλλα τι να κανω...μεχρι στιγμης του λεω πως απο κει πινει το μπεμπε...για πειτε μου τη γνωμη σας

τρισευτυχισμενη σορι για την καταχρηση :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...