Μετάβαση σε περιεχόμενο

exw trelathei...


Recommended Posts

kalispera koritsia!exw trelathei,vriskomai se apognwsi!exw provlima me tis wothikes mou....polykistikes...adiathetw poly spania k giauton ton logo epairna antisylliptika!

prin 3 evdomades peripou piga ston giatro mou k tou eipa pws thelw na kanw paidi.....ekeinos mou eipe pws paidi mporw na kanw mono me exwswmatiki...den kserw giati omws exw ena proaisthima pws koitaei mono ta leuta k oxi tin psyxologia mou....heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτσακι δεν εχω παρομοια εμπειρια, αλλα πιστευω οτι αφου αισθανεσαι οτι δεν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου , πρεπει να δεις κι αλλον. Υπομονη και ψυχραιμια. Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΝΑ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ;;

ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!!ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΝΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΚΥΣΤΩΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ekana para polles exetaseis k mou eipan 2 giatroi na kanw exwswmatiki!o deuteros mallon koitage ta leuta...opws k na exei omws i katastasi den kserw pws na antidrasw!exw adranopoihthei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ...ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ;;ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕ ΤΕΣΤ, ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ....ΕΧΕΤΕ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ βρέθηκα σε -περίπου- παρόμοια θέση πριν λίγο καιρό! Όμως, ευτυχώς, απευθύνθηκα στα κορίτσια του φόρουμ και θέλω με την ευκαιρία να τις ευχαριστήσω για άλλη μία φορά για τις συμβουλές και την καθοδήγηση.

Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία για το γιατρό σου, καλό είναι να δεις και κάποιον άλλο, πριν αποφασίσεις να μπεις στη διαδικασία της εξωσωματικής! Να σιγουρευτείς πρώτα...

Πάντως, να σου πω κι εγώ ότι έχω δύο φίλες με πολυκυστικές ωοθήκες που έμειναν φυσιολογικά. Τώρα έχουν 1 και 2 παιδάκια αντίστοιχα.

Μην αγχώνεσαι, απλώς συμβουλέψου και κάποιον άλλο γιατρό!

Να είσαι καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΒΑΡΑ;;;!!!

ΛΟΙΠΟΝ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 26!ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΚΥΣΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ ΑΚΜΗ...ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΠΗΓΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΑΜΑΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΕ ΛΙΓΟ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ...ΔΛΔ ΑΠΟ 28 ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΗΓΕ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 35 ΜΙΑ ΣΤΙΣ 43 ΜΕΡΕΣ...ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ...ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΝΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΓΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΩ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ...ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 3ΚΥΚΛΟΥΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ...

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!

ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ εχω μια ξαδερφη με πολυκιστικές και γεννησε μια χαρα το παιδακι της φυσιολογικά.ψαξτο λίγο χωρίς να τρελενεσαι και ευχομαι με το καλό να γινεις μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα γεια σου εχω και εγω πολυκυστικες ωοθυκες και στον γιατρο που πηγαινα ετσι μου ελεγε οτι παιδι θα κανω μονο με εξωσωματικη...λογω οτι ειχα και εγω πολυ αστατο κυκλο που δεν μπορουσε να ρυθμιστει η μαλλον δεν μου τον ρυθμησε απο συμφερον...τελικα αλλαξα γιατρο πηγα σε εναν αλλο και μου ειπε οτι οι πολυκιστικες πλεον δεν ειναι προβλημα..μου εδωσε το glucophage(ειναι το χαπι οι παιρνουν οσοι παιρνουν ζαχαρο)μου εξηγησε γιατι οι ωοθυκες μας γινοντε πολυκυστικες ειναι απο τα επινεφριδια παραγουμε πιο μεγαλη ποσοτητα ινσουλινης η οποια πεφτει στις ωοθυκες μας και μας χαλαει τα ωαρια.τα πηρα και στους 3 μηνες εμεινα εγκυος!!!!!!!!!!!!!τωρα ειμαι σχεδον 5μηνων.σου ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις και οτι θελεις ειμαι εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou kai apo emena.min trelenesai ola einai skopimotites.h kolliti mou exei to idio provlima ekeini exei periodo treis me tesseris fores to xrono!!!!o giatros tis to apekleise na meinei egkios fisiologika mono me exsosomatiki tis eipe..auti to afise gia ligo logo oikonomikwn kai twra exei ena koritsaki 2 xronwn FISIOLOGIKA xoris exsosimatiki...gia auto min apogoiteuesai kali epitixia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα ακουσα ακριβως τα ιδια πραγματα απο 2 γιατρους εναν εκ των οποιο θελω και να δειρω :angry::angry:

οτι μονο με χαπια και με θεραπειες να πιασω παιδι

για καλη μου τυχη ειχα θειο γιατρο με εστειλε σε ενδορκρινολογο και μου λεει κοριτσι οι ορμονικες γινονται συγκεκριμενες μερες και οχι οποτε να ναι γιατι αλλιως βγαινου λαθος καταλαβες εκει πατουσαν αυτοι ;)

πηγα τελικα στον γιατρο μου του ειπα την ιστορια και μου λεει δεν εχεις τιποτα απολυτος, αν δεν περασει καποιος χρονος που προσπαθεις να δεις οτι δεν παει κατι καλα δεν θα επηχειρισεις κατι. εμενα ο 2ο γιατρος μου ελεγε για εγχειρηση σκεψου οι ξεφτιλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...