Μετάβαση σε περιεχόμενο

περίοδος,μετά απο πόσο καιρό ενώ θηλάζατε;


Recommended Posts

μαμάδες καλησπέρα,μετά απο πόσο καιρό σας ήρθε περίοδος ενώ θηλάζατε;εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα και αναρωτιέμαι πότε θα έρθει,όχι ότι μου έχει λείψει δηλαδή κοντεύω να ξεχάσω πως είναι :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια που ειναι η περιοδος που δεν εχεις περιοδο!!!!!

δεν ξερω να σου απαντησω διοτι δεν θηλασα αλλα φανταζομαι σε καθε μια θα ειναι διαφορετικο...αν δε κανω λαθος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΡΘΕ 5,5 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΩ!!!!! ΑΧ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΖΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ!!!!ΜΑΝΟΥΛΑ ΧΙΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ου ηρθε 15 μερες μετα την λοχεια στους 2.5 μηνες και να φανταστεις θηλαζα μεχρι τους 6 μηνες αποκλειστικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ηρθε τρεις φορες 2 μηνες μετα τη γεννα μετα σταματησε για 5 μηνες και ηρθε ξανα πριν μερικες μερες :angry: μια χαρα ημουν τι το θελε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoyzoynitsa μου καλα ειμαι!!!εσυ???

αχ αυτη η περιοδος...απο μικρη ελεγα στη μαμα μου οτι δεν θελω να μου ερχεται και μου απαντουσε το εξης απιστευτο: περιοδος=υγεια...μια γυναικα που μπορει και εχει περιοδο τοτε μπορει και εχει παιδι!τοτε και εγω νομιζα οτι ολες μορουν να μεινουν εγκυος!αχ μακαρι να ηταν ετσι ε κοριτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ήρθε 2 μήνες μετα το τοκετο.Θήλασα μόνο 40 μερες.Για την ακρίβεια ηρθε 20 μερες αφου σταμάτησα το θηλασμό.

Το θετικό ειναι οτι πρίν την εγκυμοσύνη ειχα ασταθη κύκλο και μετα τη γέννα μου εφτιαξε.

Βεβαια τώρα νομίζω οτι μου "χάλασε" πάλι....έχω να αδιαθετησω απο τις 26 Νοεμβρίου!!!!Εγκυος δεν είμαι σίγουρα,εκανα 2 τεστ.

Τη Δευτερα θα πάω στο γιατρό να δω τι συμβαίνει.

Εχει τύχει σε καμία κάτι τέτοιο?Να υποθέσω οτι είναι κάτι ορμονικό?Συμβαίνουν τέτοια με τη περιοδο μετα απο γέννα?Κοντευει κι ενας χρόνος που γέννησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

βρε κοριτσάκια μου απο τι εξαρτάται όμως και έρχεται ακανόνιστα στην κάθε μια;ξέρει καμία;
θεωρω πως το πιο συνιθησμενο ειναι εκει κοντα στους 6 μηνες και αυτο γιατι οι πιο πολλες μαμαδες θεωρουν οτι επειδη ξεκινησε στερεες τροφες πρεπει να κοψουν και θηλασμους ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω μια ερωτηση ψιλοσχετικη με το θεμα?Γεννησα πριν ενα μηνα με φτ το αιμα εχει σταματησει και εχω καποια υγρα, μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο!!Ποτε θα σταματησουν δεν αντεχω αλλο...πριν μεινω εγκυος ειχα σταθερο κυκλο και περιοδο μονο 3-4 μερες και τωρα μου εχουν σπασει τα νευρα ενα μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν βλεπω θεμα με περιοδο και αγχος ποτε θα ερθει με πιανει τρελα!

καλα δεν ειστε χωρις αυτην?

εμενα μου ηρθε στους 2 μηνες και παο τοτε δεν με ξεχνα!

θηλαζω 23 μηνες αλλα η κυρια σταθερη καθε μηνα!

γκρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

βρε κοριτσάκια μου απο τι εξαρτάται όμως και έρχεται ακανόνιστα στην κάθε μια;ξέρει καμία;

Απο τον οργανισμο της καθε μητέρας και τις αναγκες του (ο θηλασμος προφυλασει τη μητέρα ) , απο τους θηλασμους , απο το αν κοιμαται το μωρο ολη νυχτα .... Διαφοροι λογοι και φυσικα δεν ισχυουν για ολες τις μητέρες .

Εμενα ηρθε στον 3ο μηνα , παρολο που η μικρη τοτε ειχε αυξησει και τα βραδυνα ξυπνηματα ! Μου ερχοταν κανονικα για μηνες και μετα το καλοκαιρι παρολο που η μικρη ετρωγε στερεες ο κυκλος εγινε μπαχαλο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα ειναι ενα πραγμα που με ανχωνει!

Θηλαζω 13 μηνες και δεν εχω δει περιοδο ακομη! :blink:

Ειμαι φουσκα, κατακρατηση στο φουλ, και δεν μπορω να χασω γραμμαριο.

Μηπως ομως 13 μηνες ειναι παααρα πολυ και θα επρεπε να παω στον γιατρο?

Τι να μου κανει ομως και αυτος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια εμενα δεν μου κράτησαν τα λόχεια πολύ κ ετσι στις 30 μέρες περιπου αδιαθέτησα κ απο τοτε κανονικά καθε μήνα. Παρεπιπτόντως θήλασα 15 μήνες αλλα κ παλι δεν νομιζω οτι παιζει ρολο ειναι μαλλον θέμα οργανισμού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κορη μου ειναι 12 1/2 μηνων και ακομα την θηλαζω (μονο βραδυ). Μου ηρθε περιοδος οταν ηταν 10 μηνων. Ο γιατρος μου μου εχει πει οτι οταν μια γυναικα θηλαζει δεν εχει περιοδο, και αν την ερθει ενω θηλαζει δεν θα ειναι σταθερος ο κυκλος. Κι οντως, μου ηρθε 3 Δεκεμβριου και μετα 18 Ιανουαριου κ τωρα περιμενω... Δεν υπαρχει καλυτερη περιοδος απο αυτη οταν δεν εχεις περιοδο!!! Απολαυσε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου ήρθε 6 μήνες μετά την γέννα,μου έχει έρθει δυο φορές, αλλά όχι στανταρ κύκλος, το καλό είναι τ'ότι ενώ πονούσα πάρα πολύ, τώρα δεν είχα καθόλου ενοχλήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ηρθε 7,5 μηνες μετα τη γεννα!9 φεβρουαριου πρωτη φορα!δεν ξερω αν θα ειναι σταθερος ο κυκλος ακομη,παντως ουτε πονο ειχα,ουτε κατι διαφορετικο...απλως ηταν πολυ μεγαλη η ροη :blush: ,αλλα αυτο συνεβαινε κ προ εγκυμοσυνης..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou έγραψε:

Βρε κορίτσια λογικά εάν δεν έρθει περίοδος δεν μπορούμε να μείνουμε και έγκυες στο 2ο παιδάκι, έτσι δεν είναι;
μπορεις γιατι η ωορεξια ερχεται πριν την περιοδο.. ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...