Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ ΠΟΤΕ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ??????????????


Recommended Posts

emena kai sta 2 paidia mou apo thn a epipedou pou mas eipan agori etsi sinexise kai mexri to telos...alla o giatros mou mou eipe oti ston 4 mhna oloklirwnontai ta gennitika organa..opote fantazomai oti gia sigoura sigoura sigouta einai apo ton 4 kai meta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω μάλλον δεν θα πρεπει να πολυπιστεύω οτι θ αλλαξει κάτι μεχρι την β επιπέδου μιας κ τωρα μου ειπε οτι ειναι δυο αγορια. Αλλά ε μιας κ ο αντρας μου μου λεει κ αυτος κατσε κ ακομα δεν ειναι τιποτα σιγουρο ακομα κ ας περιμενουμε την β επιπεδου αγωνιώ κ εγώ. Σ αυτα τα κολπακια πάντως που κανουν με τις γραμμες του χεριού κ αυτα μου ειπαν οτι θα ναι ενα κ ενα αλλα θα μου πεις πονταρεις σ αυτα κ οχι στον υπερηχο? λεμε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διανύω την 16η εβδομάδα και πήγαμε χτες στον γιατρό για απλό υπέρηχο.αρχικά είδε και μέτρησε αυτά που εκείνος ήθελε να δει..και είναι όλα καλά :) και μετα μας είπε οτι μάλλον είναι κοριτσάκι!!αλλα μας είπε να είμαστα λίγο επιφυλακτικοι μέχρι τη Β' επιπέδου...είδαμε κάτι σαν πιπι αλλα μπορεί να είναι και όρχεις :blush: μπέρδεμααααα....

οι μαντεψιες των γιαγιάδων(τα φουντωτά μαλλιά,τα σκιρτήματα απο δεξιά,η λύσσα μου για αλμυρά και οι χαμηλοι παλμοι -143-) βέβαια λένε γι αγόρι αλλα...είδομεν!!!

πρόσφατο παράδειγμα φίλης μου κατερριψε ακόμα και την "εγκυρότητα" της Β' επιπέδου..γκρρρρρρρρ!!!της έλεγαν οτι είχε κορίτσι και μια βδομάδα πριν μπει στον 9ο της είπαν οτι είναι αγόρι!!η κοπέλα ακόμα δεν έχει γεννήσει αλλα τα είχε ετοιμάσει όλα σε ροζ!!καταλαβαινετε ετσι???

γι αυτο Υ Γ Ε Ι Α να χει και όλα τα υπόλοιπα θα τ αγοράσουμε σε ουδέτερα χρώματα... :laugh: :):)

σας ευχομαι να κανετε γερά μωράκια και να σας πάνε όλα καλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπώ αυτο το παραδειγμα μου θυμίζει κ μιας γνωστής μου που επισης της έλεγαν οτι εχει κοριτσάκι κ ειναι κοριτσακι κ τετοια κ γεννησε ενα υγιεστατο αγοράκι κ δεν το πιστευε οτι ηταν δικό της. Τι να πώ βρε κοριτσια.

Καλά δεν σας λεω κ εγω οτι σκαω ντε και καλά πρωτα απ ολα να ναι γερα κ καλά απλά σας λέω οτι θα μου αρεσε να ναι κ ενα κοριτσάκι μιας κ εχω κ τα πραγματα απο την κόρη. Απο κει κ περα αν κ στην β επιπεδου μου πουν οτι ειναι αγορια ωραια θα τους πάρω χαρουμενα αγοριστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια το ενα ειναι σιγουρα αγοράκι αλλα το αλλο θα δώ σημερα για πιο σίγουρα ε μετά δεν πιστευω να μένουν πιά περιθώρια αμφιβολίας χαχα.

Απλα δεν ηταν σε θέση χθες να σιγουρεψω κ το αλλο μπεμπέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Εμάς το μωρό ήταν υπερκινητικό σε όλους τους υπερήχους μέχρι την 18η εβδομάδα και έτσι μέχρι τότε δεν είχαμε καμία ένδειξη! Στη 18η εβδομάδα μας είπε ο γιατρός μας ότι είναι αγόρι! Την Παρασκευή που μας πέρασε κάναμε τη Β Επιπέδου και είδαμε και τα "προσόντα" του οπότε είμαστε πλέον σίγουροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ναί κοριτσάκια τελικά ειναι δυο αγοράκια. Τα ειδαμε σήμερα κ μαλιστα στο ενα ειδαμε τα προσόντα του πεντακάθαρα. Μετά στο αλλο πάλι μας ειπε αγορι ο γιατρός αλλα ψάχναμε πάλι αρκετά. Απ οτι μας ειπε ομως πάλι ειναι σίγουρα δυο αγόρια.

Πολύ μας πέδεψαν τελικά τα καμάρια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου και σε μας μας το ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι αγορακι απο την αυχενικη διαφανεια και ημουν 11 εβδομαδων και 2 ημερων ακριβως.....και τελικα αγορακι εχει μεινει μεχρι και σημερα,.......χι χι χι χι χι..... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis akoma den exoume kanei tin B-epipedou kai stin auxeniki to mpempaki mou de mas ekane ti xari na anoixi ta podarakia tou :(

koritsia dyo wres imoun sti kiriolexia sto giatrio mou ekane exonixistiki exetasi an kai einai to prwto mou mwraki kai de kserw genikotera ti akrivos vlepoun allo oi giatroi me tin auxeniki

anyway na mi sas zalizw to sumperasma itan oti mallon einai mpempoula kai leei to sumperane apo ena osto pou opws dieukrinise sta koritsia exei megaliteri klisi ap oti sta agorakia...

exei akousei kapoia kopela kati antistixo??? kai kati akoma auto pou lene gia tous xtipous tis kardias kai to filo isxiei :dry: ?

emeis eixame 169 to lepto!!!

sygnwmi an sas kourasa me ti polilogia mou :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι στην 11 εβδομαδα και θα παω την παρασκευη να κανω αυχενικη και τεστ pappA, το οποιο δειχνει τα χρωμοσωματα και αν υπαρχουν ανωμαλιες, απο εκει θα φανει και το φυλο του :) φιλια χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula1 έγραψε:

Ειμαι στην 11 εβδομαδα και θα παω την παρασκευη να κανω αυχενικη και τεστ pappA, το οποιο δειχνει τα χρωμοσωματα και αν υπαρχουν ανωμαλιες, απο εκει θα φανει και το φυλο του :) φιλια χχχχ

εμείς δεν θέλαμε να μάθουμε, θέλαμε να είναι έκπληξη,την τετάρτη εκανα την αυχενική διαφάνεια και μας το ξεφούρνησε μεταξύ σοβαρού κ αστείου ότι από τους παλμούς κρίνει πως είναι κοριτσάκι. Δεν το λάβαμε καθόλου υπόψην!

αλλά στο papp-a πως καταλαβαίνεις το φύλο βρε beboula, υπάρχει κάποιος δείκτης ή λέω κουταμάρες :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

beboula1 έγραψε:

εμείς δεν θέλαμε να μάθουμε, θέλαμε να είναι έκπληξη,την τετάρτη εκανα την αυχενική διαφάνεια και μας το ξεφούρνησε μεταξύ σοβαρού κ αστείου ότι από τους παλμούς κρίνει πως είναι κοριτσάκι. Δεν το λάβαμε καθόλου υπόψην!

αλλά στο papp-a πως καταλαβαίνεις το φύλο βρε beboula, υπάρχει κάποιος δείκτης ή λέω κουταμάρες :blush:[/quote:20r162ga]

Φαινονται τα χρωμοσωματα (για αυτο μπορουν να διαγνωσουν και το συνδρομο down), απο εκει καθοριζεται το φυλο, αν τα 2 τελευταια ειναι ΧΧ ειναι κοριτσακι αν ειναι ΧΥ ειναι αγορακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante me to kalo na mas erthoun :-)

na rwtisw kati allo? otan ekana tin auxeniki ta pira ola tipwmena alla ta apotelesmata tou a test(paapA) mou ta eipe tilephonika kai otan ta zitisa graptos mou leei a de ta dinoume tipomena :(

esas sas ta edwsan????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ante me to kalo na mas erthoun :-)

na rwtisw kati allo? otan ekana tin auxeniki ta pira ola tipwmena alla ta apotelesmata tou a test(paapA) mou ta eipe tilephonika kai otan ta zitisa graptos mou leei a de ta dinoume tipomena :(

esas sas ta edwsan????????

βασικά εμένα του papp-a θα μου τα δώσει σίγουρα τυπωμένα ο μικροβιολόγος,γιατί ο γυναικολόγος μου θέλει να τα δει!

ανυπομονώ να τα πάρω κ να βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ante me to kalo na mas erthoun :-)

na rwtisw kati allo? otan ekana tin auxeniki ta pira ola tipwmena alla ta apotelesmata tou a test(paapA) mou ta eipe tilephonika kai otan ta zitisa graptos mou leei a de ta dinoume tipomena :(

esas sas ta edwsan????????

Σε ποιους καραγκιόζηδες πηγες καλή μου;;;;; ακους εκει δεν τα δίνουν γραπτώς...τα υπογράφουν κιολας...από το τηλ;;; :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...