Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα είναι τελικά καθυστέρηση?


Recommended Posts

Να περιμενω και το σ/κ μηπως μου ερθει αλλιως να τον παρω τηλεφωνο την δευτερα να μου πει τι θα κανω.Θα παω απο εκει θελει δεν θελει να μου κανει κολπικο υπερηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αναστασια μου μην ανυσηχεις εκανα και εγω περυσι σαλπιγγογραφια αλλα δεν μου δημιουργησε προβλημα..παντως μου φαινετε περιεργο τοσο καιρο χωρις περιοδο και χωρις εγκυμοσυνη να δεις που το μπεμπακι σου σου κανει κολπα και ειναι καπου καλα κρυμενο και οταν θελει θα βγει...ξερεις τι σκεφτομαι?φανταζεσαι να πας στο γιατρο σου να σε εξετασει και να σου πει...βρε εσυ εισαι εγκυος νατο το μωρακι σου απλα πρεπει να σε βοηθησουμε με καμια βιταμινη η καμια ορμονη η κατι τετοιο τελος παντων...να δεις που θα εχω δικιο....σινηθως ετσι γινεται παντα δικιο εχω.... ;):P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

αναστασια μου μην ανυσηχεις εκανα και εγω περυσι σαλπιγγογραφια αλλα δεν μου δημιουργησε προβλημα..παντως μου φαινετε περιεργο τοσο καιρο χωρις περιοδο και χωρις εγκυμοσυνη να δεις που το μπεμπακι σου σου κανει κολπα και ειναι καπου καλα κρυμενο και οταν θελει θα βγει...ξερεις τι σκεφτομαι?φανταζεσαι να πας στο γιατρο σου να σε εξετασει και να σου πει...βρε εσυ εισαι εγκυος νατο το μωρακι σου απλα πρεπει να σε βοηθησουμε με καμια βιταμινη η καμια ορμονη η κατι τετοιο τελος παντων...να δεις που θα εχω δικιο....σινηθως ετσι γινεται παντα δικιο εχω.... ;):P:P

Maraki με επιασαν τα κλαματα τωρα με αυτο που ειπες.Μα θα ειμαι περιπτωσααααααρραααααα αν συμαβινει κατι τετοιο.Καλα και ουτε η χοριακη να το πιάσει?Μολις πριν διαβασω το μυνημα σου σκεφτηκα ακριβως το ιδιο πραγμα!! :woohoo: :P Αλλα αυτα νομιζω γινονται στις ταινιες μονο και πιστευω αν συμβαινει κατι τετοιο θα ειναι προβληματικο! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αναστασια βρε αναστασια και τι νομιζεις δηλ.οτι ειναι οι σεναριογραφοι?καλυτερη απο την ζωη?οχι βεβαια...ποσες φορες εχεις πει...αποκλειεται αυτα ουτε στις ταινιες δεν γινονται???ειμαι σιγουρη πολλες φορες οποτε κοριτσαρα μου ολα στα χερια σου ειναι η μαλλον ολα στο μυαλο σου ειναι...το συμπαν ακουει και μασ δινει οτι του ζηταμε αλλα προσεξε το συμπαν δεν καταλαβαινει το δεν η το μη...για παραδειγμα..αν σκεφτεσαι συνεχεια ας μη μου ρθει περιοδος ας μην μου ρθει..το συμπαν νομιζει πως αυτο θες και στο δινει...για αυτο αυτο που πρεπει να λες με ολη την δυναμη της καρδιας σου και της ψυχης σου ειναι το ειμαι εγκυος ειμαι εγκυος ειμαι εγκυος...κλεισε τα ματια σου και φαντασου το μωρο σου στην αγκαλια σου ακουσε το κλαμα του και τραγουδησε του ενα νανουρισμα να ησυχασει και να κοιμηθει...καντο και θα δεις ποσο χαρουμενη θα εισαι και συνεχισε να το κανεις ακομα και οταν χτυπα ξυλο ερθει η καταραμενη...εγω αυτο κανω και ειμαι σιγουρη πως αν δεν εγκυμονησω τωρα θα ειναι σιγουρα τον επομενο μηνα η πιο μετα..το μονο σιγουρο ειναι πως και εγω και εσυ θα γινουμε γρηγορα και σιγουρα μανουλες με οποιοδηποτε τροπο.... :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι, γιατί και εγώ έχω περάσει πολλά και αυτό το μήνα πίστευα ότι θα είμαι έγκυος. Αδιαθέτησα στις 17/01 και μέχρι προχθές που έκανα το test, είχα ελπίδες. Δυστυχώς όμως ήταν αρνητικό. Ο γιατρός μου έδωσε χάπια για να αδιαθετήσω και στη συνέχεια θα παω να με δει.

Όσο δύσκολο κι αν είναι, πρέπει να κάνουμε υπομονή και που θα πάει, θα μας έρθουν τα μπεμπάκια μας!!!

Καλή επιτυχία και ελπίζω σύντομα να γίνει το όνειρό σου πραγματικότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως κανουμε κακο στον εαυτο μας, να τα αποτελεσματα...να μην ερχετε περιοδο και να πρεπει να παρουμε χαπια επεμβαινοντας στην φυση!!Θα τα καταφερουμε που θα παει Μαρακι!!!

Sunshine κουραγιο και σε σενα.Την ιδια ημερομηνια περιμεναμε να ερθει η ακατανομαστη!Μαζι θα ο περασουμε μην στεναχωριεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου έχεις δίκιο, με το άγχος το μόνο που καταφέρνουμε είναι να δημιουργούμε περισσότερο πρόβλημα. Αλλά γίνεται να μην αγχωνόμαστε?

Πριν ένα μήνα που πήγα στο γιατρό, μου είπε πως ήμουν ΟΚ, και τώρα πάλι τα ίδια? Τόσα ερωτηματικά, που δεν χωράνε πουθενά! Όλοι λένε ότι πρέπει να ήμαστε ήρεμες και θα έρθει. Το καταλαβαίνω απόλυτα και το δέχομαι, αλλά δεν μπορώ να το εφαρμόσω!

Πάντως όλα τα κορίτσια εδώ, πιστεύω ότι είναι μεγάλη υποστήριξη η μία για την άλλη και ελπίζω να συνεχιστεί αυτή η μεγάλη παρέα που μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα και να ελπίζουμε ότι σύντομα θα κρατάμε το μωράκι μας αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sunshine έγραψε:

Αναστασία μου έχεις δίκιο, με το άγχος το μόνο που καταφέρνουμε είναι να δημιουργούμε περισσότερο πρόβλημα. Αλλά γίνεται να μην αγχωνόμαστε?

Πριν ένα μήνα που πήγα στο γιατρό, μου είπε πως ήμουν ΟΚ, και τώρα πάλι τα ίδια? Τόσα ερωτηματικά, που δεν χωράνε πουθενά! Όλοι λένε ότι πρέπει να ήμαστε ήρεμες και θα έρθει. Το καταλαβαίνω απόλυτα και το δέχομαι, αλλά δεν μπορώ να το εφαρμόσω!

Πάντως όλα τα κορίτσια εδώ, πιστεύω ότι είναι μεγάλη υποστήριξη η μία για την άλλη και ελπίζω να συνεχιστεί αυτή η μεγάλη παρέα που μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα και να ελπίζουμε ότι σύντομα θα κρατάμε το μωράκι μας αγκαλιά!

Που θα παει θα ερθει κι εμας με καποιο τροπο, η επιστημη εχει προχωρησει πολυ !!!Ευτυχως εχουμε κι εδω παρεουλα και το αντιμετωπιζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα αναστασια μου θελω να σας πω κατι...λυπαμαι που θα πρεπει να σας αποχωριστω αλλα πρεπει να αλλαξω θεμα στο φορουμ γιατι πριν λιγεσ ωρες εμαθα...ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣΣΣΣ....κοριτσακια μου θα τρελαθω...ναι μετα απο σχεδον τρια χρονια προσπαθειων εναν γιατρο που δεν ηξερε τι του γινονταν και 2 σπερματεγχυσεις εκανα σημερα χωριακη που βγηκε θετικοτατη οποτε μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι να φυγετε και εσεις ολες πολλυ γρηγορα...φιλια πολλα και σας ευχαριστωωωω πολλυ για την θετικη σκεψη...αναστασια μου περιμενω και τα δικα σου ευχαριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριακρητη σου ευχομαι οτι καλυτερο καλη μου! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη! :cheer:

αναστασια μου τελικα τι εγινε...πηγες στο γιατρο?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα θα τον χτυπησω το γιατρο μου! :angry: Τον πηρα τηλεφωνο,μου ειπε ποια χαπια να παρω να μου ερθει περιοδος, στην 2η μερα περιοδου να παρω τα χαπια ωορηξιας και να παω να με δει οταν τελειωσει η περιοδος!!Μα του λεω δεν θα ερθω να με δεις γιατι ειχα καθυστερηση?οχι μου λεει κανε αυτο που σου ειπα και ελα μετα!!!γκρρρρ :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη.Ο Θεος ακουσε τις προσευχες σας!!!Φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω κοπελα μου...κατι θα ξερει. παντως αν εχεις αμφιβολια για τον αν εισαι αγκυος ακομα...πηγαινε σε ενα νοσοκομειο να κανεις ενα υπερηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

τι να σου πω κοπελα μου...κατι θα ξερει. παντως αν εχεις αμφιβολια για τον αν εισαι αγκυος ακομα...πηγαινε σε ενα νοσοκομειο να κανεις ενα υπερηχο.

Μηπως τα χαπια γονιμοτητας που πηρα μου προκαλεσαν καθυστερηση γιατι ειχαν ορμονες μεσα?Κι αν ειμαι αραγε εγκυος και δεν εδειξε η χοριακη τοτε, με τα χαπια που παιρνω να μου ερθει περιοδος τι γινετε?Χανετε η εγκυμσυνη ή απλα δεν θα μου ερθει παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω πως δουλευουν ολα αυτα..ειλικρινα δεν ξερω. μπορει οντως να εχουν παιξει ρολο τα χαπια και γι αυτο να ειναι σιγουρος ο γυναικολογος οτι δεν εισαι... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή την τηλε-ιατρική που κάνουν στην Ελλάδα ποτέ δεν την κατάλαβα. Να μην κάνεις τίποτα αν πρώτα δεν βεβαιωθείς ότι δεν είσαι έγκυος. Κάποια στιγμή που είχα καθυστέρηση, δεν έπαιρνα αντιβίωση μέχρι να μου έρθει η περίοδος. Μόλις ήρθε, ξεκίνησα αντιβίωση... Θα έκανα τεστ αλλά με πρόλαβε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά !!

καλως σας βρήκα !

εχω ΤΡΕΛΕΣ ενοχλήσεις/τσιμπήματα ! αριστερά (μεριά ωοθηκών)...

και εχω συνεχεια εκκριση κολπικών υγρών... (διαφανή και κολλώδη)

κανουμε αποπειρες με τον σύζυγο... αλλα αυτη η αναμονή μέχρι την καθυστέρηση ...οκ... σε τρελαίνει...

ερώτηση : είναι τα παραπάνω πιθανά συμπτώματα εγκυμοσύνης ????????????

ή να αρχίσω να ανησυχώ για τον πόνο ?????? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου μην κάνεις αρνητικές σκέψεις! Δεν σε εγκαταλείπουν καθόλου οι δυνάμεις σου! Με επιμονή και υπομονή, θα τα καταφέρεις. Να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι μόνη σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση, και ότι όλες οι κοπέλες εδώ περνάμε παρόμοιες καταστάσεις. Στηρίζουμε η μία την άλλη, και σύντομα θα έχουμε τα καλά νέα!!!

Εγώ αδιαθέτησα μετά τα χάπια utrogestan που μου έδωσε ο γιατρός, για την καθυστέρηση, και αφού πάω να μου κάνει υπέρηχο την 10η ημέρα, θα ξεκινήσω απτόητη ξανά τις προσπάθειες!(καλώς εχόντων των πραγμάτων).

Ευχόμαι μία πολύ καλή ημέρα σε εσένα και σε όλες τις κοπέλες του forum, και ελπίζω σε ευχάριστα νέα για όλες μας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sunshine έγραψε:

Αναστασία μου μην κάνεις αρνητικές σκέψεις! Δεν σε εγκαταλείπουν καθόλου οι δυνάμεις σου! Με επιμονή και υπομονή, θα τα καταφέρεις. Να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι μόνη σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση, και ότι όλες οι κοπέλες εδώ περνάμε παρόμοιες καταστάσεις. Στηρίζουμε η μία την άλλη, και σύντομα θα έχουμε τα καλά νέα!!!

Εγώ αδιαθέτησα μετά τα χάπια utrogestan που μου έδωσε ο γιατρός, για την καθυστέρηση, και αφού πάω να μου κάνει υπέρηχο την 10η ημέρα, θα ξεκινήσω απτόητη ξανά τις προσπάθειες!(καλώς εχόντων των πραγμάτων).

Ευχόμαι μία πολύ καλή ημέρα σε εσένα και σε όλες τις κοπέλες του forum, και ελπίζω σε ευχάριστα νέα για όλες μας! :)

sunshine να σαι καλα για το κουραγιο που μου δινεις.Κι εγω περιμενω να μου ερθει περιοδος σημερα αυριο με τα χαπια που μου εδωσε ο γιατρος, θα παρω και παραλληλα τα χαπια ωορηξιας και θα παω κατα την 11η ημερα να με δει και να μιλησουμε για σπερματεγχυνση.Λεμε με τον αντρα μου να δοκιμασουμε μια φορα.Διαβασα εδω μεσα περιπτωσεις που εμειναν εγκυες παρολο το προβλημα σπερματος που ειχαν.

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...