Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα είναι τελικά καθυστέρηση?


Recommended Posts

Κικιτσααααααα δεν εχω καθυστερησεις ποτε!!!!Αλλα επαθα το δεκεμβριο αυτο που προανεφερα με το τεστ predictor και φοβαμαιιι!!ΔΕΝ ΠΑΩΩΩΩ!!αν ειμαι, οταν θα ειναι να γεννησω θα το μαθω!!! :laugh: :unsure::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:laugh: :laugh: ελα καλε ενταξει, αυτα τα τεστ φαρμακειου καλο ειναι οτι κανεις να επιβεβαιωνεις. εγω τωρα που εμεινα εγκυος που μου εδειξε θετικο πηγα και στο μικροβιολογο για επιβεβαιωση γιατι ποτε δεν ξερεις.

παντως αφου μου λες οτι δεν εχεις καθυστερησεις καλο ειναι να κανεις μια χοριακη να το τσεκαρεις αυριο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρωτο ειχα 2 βδομαδες...εκανα το τεστ του φαρμακειου και βγηκε αρνητικο και μετα απο 1-2 βδομαδες πηγα στο μικροβιολογο και εκανα χοριακη και βγηκε θετικη!! ημουν 7-8 εβδομαδων οταν εμαθα οτι ημουν εγκυος :laugh: :laugh:

τωρα σε αυτο εδω δεν ειχα καθυστερησει, μου ηρθαν την ημερα που περιμενα αλλα ειχα για 3 μερες καφε υγρα μονο και λιγα...που ποτε εγω δεν ειχα ετσι περιοδο και λεω μπααα κατι δεν παει καλα...και πηρα τεστ φαρμακειου και βγηκε θετικο και την επομενη πηγα στο μικροβιολογο και βγηκε μικρη η χοριακη και μου λεει εχεις συλλαβει προσφατα γι αυτο ειναι μικρη μην αγχωνεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα καλε ειναι κυριακι σημερα που θα βρεις φαρμακειο???? :P κανε υπομονη μεχρι αυριο το πρωι και πηγαινε να κανεις μια χοριακη!! την απαντηση θα την παρεις μετα απο μερικες ωρες αν δεν κανω λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρηκα φαρμακειο.Πηρα το self clear που ειναι λεει και καλα απο την 5η ημερα συλληψης....αρνητικοοοοοοοοο :(:(:(

Ας περιμενω απλα την περιοδο να μου ερθει.....ουφ το ηξερα παλι!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοπελα μου τα τεστ δνε τα κανουμε οποτε θελουμε. πρεπει καποιες ωρες να μην εχεις πιει πολλα υγρα και να τα κρατας και μετα να πας. η μονο το πρωι.....μην απογητευσε ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστευω πως θα αλλαξει το αποτελεσμα...αλλα δεν καταλαβαινω και την ανεξηγητη καθυστερηση.Η κολλητη μου οταν ηταν εγκυος στο πρωτο εκανε το τεστ μεσημερι και αμεσως με το που μουσκευοταν φανηκε η διπλη γραμμη.,Εμενα ηταν πεντακαθαρο! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησε. Πήγαινε αύριο για μια χοριακή να είσαι 100% σίγουρη.

Εγώ έκανα το πιο ευαίσθητο τεστ της αγοράς στις 12 μέρες της επαφής και έδειξε αρνητικό. Στις 17 μου φανέρωσε την αλήθεια. Το απόγευμα της περασμένης Τρίτης έκανα 3 τεστ σε 2 ώρες και έδειξαν και τα 3 θετικά. Απορώ πως μάζεψα τόσα ούρα! Από το σοκ ήταν μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου νομιζω οτι απογοητευεσαι αδικα. εγω γι αυτο σου ειπα να κανεις χοριακη αυριο για να εισαι σιγουρη. εγω ειχα καθυστερησει 2 βδομαδες στο πρωτο παιδι και μου ειχε δειξει αρνητικο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι ακομα δεν εκανες χοριακη βρε γλυκια μου; :dry::dry:

Περιμενω τα δικα σου αποτελεσματα για να δω κι εγω τι θα κανω..... ;)

περιμενα στις 15/2 εκανα 2 τεστ (18 και 20/2) και ηταν και τα δυο αρνητικοτατα...και περιοδος πουθενα!!!! :dry::dry:

εγω βεβαια δεν εχω συμπτωματα εγκυμοσυνης, εκτος απο μερικα πονακια στην κοιλια που και που και λεω να περιμενω μεχρι Δευτερα!!!

Ευχομαι να εχουμε μωρακια και να μην σκαμε τζαμπα!!! ;)

Κι αν ειναι να εχει μια απο μας μωρακι....ευχομαι ολοψυχα να εισαι εσυ!!!! ;)

Εγω αν και το θελω, εχω και την Αντωνιτα μου!!!! ;):kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αν ειναι να εχει μια απο μας μωρακι....ευχομαι ολοψυχα να εισαι εσυ!!!!

Εγω αν και το θελω, εχω και την Αντωνιτα μου!!!!

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με συγκινεις!!Θα παω αυριο το πρωι να κανω χοριακη και θα σας πω μεχρι το μεσημερι να τελειωνει η αγωνια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou geia sou.ego me kyklo 31-33 meres ekana thn xoriakh thn 28 mera giati eprepe na paro kati farmaka kai hthela na xero an tha ta paro h oxi.o mikroviologos moy moy leei oti 5 meres prin thn mera poy den perimenoyme dixnei.se esena ta apotelesmata tha einai 100% afoy einai toses meres.me to kalo ola .filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλε!!! να πας αυριο κιολας να κανεις χοριακη!!!! ειναι παρα πολλες μερες η καθυστερηση σου και 99.9% εισαι εγκυουλα!!! :woohoo: :silly: σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι!!! και οποια αλλη κοπελιτσα εχει καθυστερησει ευχομαι να εχετε σπορακια στις κοιλιτσες! φιλακια απο μενα και απο το μικρο μου θαυματακι που κλωτσαει τωρα χιχι :silly: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εχουμε μανουλες και δεν το ξερουνε!!!!!λοιπον αυριο με βημα ταχυ για χοριακες γρηγορα....φιλια καλα αποτελεσματα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααααα θα με κανετε να εχω παραισθησεις οτι ειμαι εγκυος πριν παω αυριο....χαχαχα εγω λεω πως δεν ειμαι, το στηθος δεν ποναει πολυ, η κοιλια ειναι φουσκωμενη...χθες ολη μερα πονουσα σν να μου ερχοταν αλλα τιποτα....θα μαθουμε αυριο το λογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασια μου, εγω αν δεν ειχα κανει τα τεστ(αρνητικα) και εχοντας 2 εγκυμοσυνες στο ενεργητικο μου, θα ημουν σιγουρη πως ειμαι εγκυος!!!

Αλλα τωρα..... :dry::dry::dry:

Στην πρωτη (παλινδρομη τελικα) ειχα πολυ πρησμενο στηθος και πριν την καθυστερηση! Στη δευτερη το στηθος μου πρηστηκε πολυ αργοτερα, οποτε δεν ειναι παντα ενδειξη αυτο!!!! ;)

Κι εγω σημερα ποναω πολυ, καθε τρεις και λιγο παω και βλεπω αν ηρθε και τιποτα!!! :dry::dry:

Περιμενω αυριο να ακουσω απο σενα, μια μεγαλη χοριακη και μετα θα παω κι εγω!!! ;):kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου το στηθος δεν ειναι απαραιτητο να ειναι πρησμενο. εμενα πριν λιγες βδομαδες πρηστηκε. και οι πονοι περιοδου, τους εχεις και στην εγκυμοσυνη μερικες φορες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααααα πηγα για χοριακη... στις 13.00 θα ξερουμε.Απο το μικροβιολογικο μου ειπαν πως κανονικα αν ειμαι επρεπε τα τεστ κατι να δειξουν και με πηρε λιγο απο κατω!Κι εγω λεω αρνητικο θα ειναι.....κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενουμε τα καλυτερα!!!!! ;)

ΑΛΛΑ οτι και να γινει δεν το βαζουμε κατω!!!

Αν ειναι αρνητικη :angry: (που το απευχομαι) ο επομενος κυκλος ερχεται!!!! ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριεσαι γιατι κι εμενα τα τεστ αρνητικα μου εβγαιναν αλλα η χοριακη μου ειχε βγει θετικη,απλα πολυ χαμηλη.και αυτο γιατι ηταν πολυ νωρις.μετα απο μια εβδομαδα το τεστ εδειξε.καλη επιτυχεια σου ευχομαι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...