Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα είναι τελικά καθυστέρηση?


Recommended Posts

Πως το κάνεις το τεστ; Συλλέγεις ούρα σε ένα πλαστικό ποτηράκι και βυθίζεις το τεστ ή κατουράς πάνω του; Αν το έκανες με τον δευτερο τρόπο μπορεί να ήταν νωρίς και να μην ήταν επαρκής η ποσότητα για να το ανιχνεύσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tα μαζεψα σε ποτηρακι και το εκανα.Πηρα απο το internet τεστ ωορηξιας και ειχε μεσα και 3 τεστ εγκυμοσυνης, αυτο εκανα.

Ναι εχω σταθερο κυκλο.

Μια ακομα φορα μου αργησε η περιοδος και ηταν τοτε που εκανα τεστ διπλο predictor ειχε δειξει θετικο, το πρωτο καραμπινατο θετικο, το δευτερο αχνο θετικο και μετα αρνητικη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε σημερα.....νιωθω κουρασμενη, νυσταζω...αλλα ποναει και η κοιλια μου οπως οταν περιμενω!Αυτη την αγωνια να μην περνουσα....ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η νυστα και αν ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης!!!! εγω και στην προηγουμενη και σε αυτην την εγκυμοσυνη κοιμαμαι παααααααρα πολυ...και σαν τουβλο!! με το που ξαπλωνω κοιμαμαι! :laugh: :laugh: χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το εχω ακουσει γι αυτο το συμπτωμα του υπνου, αλλα νομιζω θα απογοητευτω παλι επειδη εκανα ηδη ενα τεστ και ηταν αρνητικο, λογικα δεν θα επρεπε να δειξει?Κικιτσα εσυ ποσες μερες ειχες καθυστερηση και εκανες τεστ και εδειξε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουσιαστικα δεν ειχα καθυστερησει...μου ηρθε περιοδος την ημερα που περιμενα αλλα συνεχισε για τρεις με καφε υγρα μονο και πολυ λιγο να φανταστεις (σορρυ αν ακουστει αηδιαστικο) ουτε μια σερβιετα την ημερα δεν γεμιζα και επειδη εγω ποτε δεν ειχα ετσι περιοδο εκανα τεστ και βγηκε κατευθειαν θετικο...

παντως μην τα πολυεμπιστευεσαι τα τεστ φαρμακειου εγω ειχα κανει στην πρωτη εγκυμοσυνη και μου εδειξε οτι δεν ημουν και οταν εκανα χοριακη μετα απο κανα 2 βδομαδες βγηκε θετικη....

παντως αν εχεις συλλαβει πολυ προσφατα μπορει και να μην σου δειξει το τεστ φαρμακειου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κικιτσα πες μου τετοια να χαιρομαι!!Κι εγω δεν τα πολυ εμπιστευομαι τα τεστ φαρμακειου.Αν μεχρι Δευτερα δεν μου ερθει θα παω να κανω αιματος. Ας ειναι Θεε μου αυτη τη φορα θετικο σε παρακαλω!!!!Ελπίζω να μην καθυστερει απο την αγωνια μου, γιατι εχω τακτικο κυκλο παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσααααααααα πες μου λιγο βρε τωρα που σε βρηκα....οταν περιμενεις περιοδο εχεις χαρακτηριστικα υγρα και οσμη?Οταν δεν ηξερες οτι εισαι και περιμενες τα ειχες αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω συνέχεια υγρά και νομίζω ότι ήρθε η περίοδος. Αυτό που έχω είναι έντονη όσφριση. Με ενοχλούν όλες οι μυρωδιές... Μα όλες!!! Μυριζω από χιλιόμετρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως ειναι και απαλο ροζ αυτα τα υγρα?Βλεποντας τα θεωρω πως θα μου ερθει περιοδος κι ας καθυστερει.Κάνω λάθος?Ειναι κι αυτο κοινο συμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Μήπως ειναι και απαλο ροζ αυτα τα υγρα?Βλεποντας τα θεωρω πως θα μου ερθει περιοδος κι ας καθυστερει.Κάνω λάθος?Ειναι κι αυτο κοινο συμπτωμα?

Αναστασια μου..συμφωνα με τα δεδομενα σου πρεπει να εχεις 3 μερες καθυστερηση..οποτε αν εισαι..θα εισαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων...

Σε αυτη τη φαση ολα τα τεστ θα δειξουν αν εισαι η οχι..για το καλο σου κανε ενα τεστακι να σου φυγει το αγχος.κοριτσακι μου μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου..σε καταλαβαινω απολυτα το περασα για 4 σχεδον χρονια καθε μηνα ειχα αυτο το αγχος..και δεν εμενα..το μονο που καταφερα..ειναι να εχουν σπασει τα νευρα μου..ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο που κανουμε..αθελα μας στον εαυτο μας!μολις αποβαλεις το αγχος.. θα ερθει..μονο του..αν ειναι..

προσπαθεις καιρο?Ευχομαι το καλυτερο κοπελα μου! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποιες γυναίκες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα... Εγώ είχα ευαισθησια στο στήθος, αλλά ενοχλήσεις κάτω χαμηλά και πολλά μα πολλά ανεξήγητα νεύρα. Έτσι έκανα το τεστ.

Μην το σκεφτεσαι και άσε το ΣΚ να περάσει. Απο εβδομάδα πας για την χοριακή και εκεί πλέον είσαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου..συμφωνα με τα δεδομενα σου πρεπει να εχεις 3 μερες καθυστερηση..οποτε αν εισαι..θα εισαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων...

Σε αυτη τη φαση ολα τα τεστ θα δειξουν αν εισαι η οχι..για το καλο σου κανε ενα τεστακι να σου φυγει το αγχος.κοριτσακι μου μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου..σε καταλαβαινω απολυτα το περασα για 4 σχεδον χρονια καθε μηνα ειχα αυτο το αγχος..και δεν εμενα..το μονο που καταφερα..ειναι να εχουν σπασει τα νευρα μου..ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο που κανουμε..αθελα μας στον εαυτο μας!μολις αποβαλεις το αγχος.. θα ερθει..μονο του..αν ειναι..

προσπαθεις καιρο?Ευχομαι το καλυτερο κοπελα μου!

Κατρινα μου σε ευχαριστω πολυ, εχεις δικιο, το ξερω.Αλλα διαβαζοντας εδω μεσα εμπειριες γυναικων με τα συμπτωματα ολα ειναι πιθανα.Εκανα ενα τεστ προχθες και εδειξε αρνητικο, αλλα η φιλη μας Κικιτσα μας ανατρεπει τα παντα λεγοντας πως της ηρθε ψευτοπεριοδο και εκανε τεστ που ηταν αρνητικα και μονο η χοριακη εδειξε οτι ειναι.Αν ειμαι 4 εβδομαδων οπως λες θα επρεπε προχθες το τεστ να δειξει καραμπινατα εγκυμοσυνη ετσι δεν ειναι?Τωρα αληθεια δεν ξερω τι να πω.Προσπαθουμε πανω απο 1 χρονο, εχουμε ενα προβλημα με την κινητικοτητα αλλα ποτε δεν ξερεις....ο Θεος ειναι μεγαλος...

AthinaK ετσι λεω να κανω την δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Αναστασια μου..συμφωνα με τα δεδομενα σου πρεπει να εχεις 3 μερες καθυστερηση..οποτε αν εισαι..θα εισαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων...

Σε αυτη τη φαση ολα τα τεστ θα δειξουν αν εισαι η οχι..για το καλο σου κανε ενα τεστακι να σου φυγει το αγχος.κοριτσακι μου μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου..σε καταλαβαινω απολυτα το περασα για 4 σχεδον χρονια καθε μηνα ειχα αυτο το αγχος..και δεν εμενα..το μονο που καταφερα..ειναι να εχουν σπασει τα νευρα μου..ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο που κανουμε..αθελα μας στον εαυτο μας!μολις αποβαλεις το αγχος.. θα ερθει..μονο του..αν ειναι..

προσπαθεις καιρο?Ευχομαι το καλυτερο κοπελα μου!

Κατρινα μου σε ευχαριστω πολυ, εχεις δικιο, το ξερω.Αλλα διαβαζοντας εδω μεσα εμπειριες γυναικων με τα συμπτωματα ολα ειναι πιθανα.Εκανα ενα τεστ προχθες και εδειξε αρνητικο, αλλα η φιλη μας Κικιτσα μας ανατρεπει τα παντα λεγοντας πως της ηρθε ψευτοπεριοδο και εκανε τεστ που ηταν αρνητικα και μονο η χοριακη εδειξε οτι ειναι.Αν ειμαι 4 εβδομαδων οπως λες θα επρεπε προχθες το τεστ να δειξει καραμπινατα εγκυμοσυνη ετσι δεν ειναι?Τωρα αληθεια δεν ξερω τι να πω.Προσπαθουμε πανω απο 1 χρονο, εχουμε ενα προβλημα με την κινητικοτητα αλλα ποτε δεν ξερεις....ο Θεος ειναι μεγαλος...

AthinaK ετσι λεω να κανω την δευτερα!

Σιγουρα μονο ΕΚΕΙΝΟΣ αποφασιζει..αλλα και εμεις δε πρεπει να μενουμε απραγοι..εξετασεις εχετε κανει..φανταζομαι αφου εχετε εντοπισει το θεμα κινητικοτητας!εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα..εμφανες..3χρονια εντατικη προσπαθειας..τιποτα..

εκανα τελικα σαλπιγγγογραφια το Σεπτεμβρη και βρηκα μια σαλπιγγα την αριστερη..εντελως βουλωμενη!!οταν αποφασισαμε εξωσωματικη..για Φεβρουαριο...εμεινα το Δεκεμβρη φυσιολογικα απο τη δεξια σαλπιγγα!κι ομως το αγχος επαιζε μεγαλο ρολο..

Ωστοσο ..κανε ενα ακομα τεστακι..

σου ευχομαι...αν δεν εισαι τωρα..την επομενη να εχεις τα καλυτερα νεα!φιλακια γλυκα... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα σαλπιγγογραφια και ειμαι ενταξει.Εδωσε στον αντρα μου καποιες βιταμινες και ειπε πως αν δεν πιασει κι αυτο να κανουμε σπερματεγχυνση και μετα εξωσωματικη.Θα κανω την δευτερα κατρινα μου, να σαι καλα σ`ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Εκανα σαλπιγγογραφια και ειμαι ενταξει.Εδωσε στον αντρα μου καποιες βιταμινες και ειπε πως αν δεν πιασει κι αυτο να κανουμε σπερματεγχυνση και μετα εξωσωματικη.Θα κανω την δευτερα κατρινα μου, να σαι καλα σ`ευχαριστω![/quοτε

ααα Αναστασια...οταν μου ειπε ο γιατρος για εξωσωματικη..τον ρωτησα για να κανω σπερματεγχυση..και μου ειπε ..."κουταμαρες"..δεν ξερω κατα ποσο εχει δικιο...αλλα...οσες γνωστες μου το εκαναν..οσες φορες το εκαναν δεν επιασε καμμια..και εχω τουλαχιστο 7 κοπελες που το εκαναν!η καθεμια με αλλο γιατρο..εχει μια εξηγηση και αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεώ τουλαχιστον 1 φορα να το δοκιμασω μηπως και....ποτε δεν ξερεις....Και σημερα τιποτα με περιοδο...για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Κικιτσααααααααα πες μου λιγο βρε τωρα που σε βρηκα....οταν περιμενεις περιοδο εχεις χαρακτηριστικα υγρα και οσμη?Οταν δεν ηξερες οτι εισαι και περιμενες τα ειχες αυτα?

αναστασια μου γεια σου!

οταν περιμενα περιοδο ναι ειχα υγρα παντα και ολο πηγαινα τουαλετα και ψαχνομουνα γιατι νομιζα οτι μου ειχαν ερθει. βεβαια και στο πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης εχεις υγρα...εγω βεβαια εχω ακομα υγρα αλλα οχι πολλα οπως στην αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα μηπως αυτό προδιδει ότι θα μου ερθει περιοδος και δεν ειναι της εγκυμοσυνης....Και τεστ να παρω δεν τα εμπιστευομαιδεν ξερω τι να κανω με εχει φαει η αγωνια.Να φανταστείτε ουτε χοριακη θελω να κανω μηπως ειναι αρνητικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε μην αγχνεσε τοσο πολυ. και να μην εισαι παμε για τον επομενο μηνα. ουτως η αλλως να ξερεις οτι αν εχεις συνεχεια στο μυαλο σου αυτο το πραγμα και σε αγχωνει θα ειναι πιο δυσκολο να συλλαβεις. οπως εχει γραψει και μια αλλη κοπελα "το αγχος ειναι το καλυτερο αντισυλληπτικο".

μεχρι σημερα ποσες μερες καθυστερησεις εχεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα αν δεν εχεις συχνα τετοιες καθυστερησεις, κανε μια χοριακουλα αυριο στο μικροβιολογο. και αν σου πει ειναι μικρη κλπ κλπ σημαινει οτι εχεις συλλαβει προσφατα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...