Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!!!!!!!!!!!ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑς.ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 40 ΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς 2 ΜΕΡΕς ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΜΗ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ, ΤΡΩΕΙ 12-13 ΓΕΥΜΑΤΑΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΊΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΑ ΞΑΝΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ . ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ .ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑς ?ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον αφου το παιδι πειναει .......... φιαξτου ενα παστιτσιο !! χαχαχα ηρεμησε !!!αν δεν υπηρχε το συμπληρωμα τι θα του εδινες ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΑ ΚΟΙΤΑ ΤΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ .ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ .Η ΘΑ ΤΟΥ ΔΟΣΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΣΤΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΑΕΙ Η ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΞΩ . ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΛΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗ ΘΗΛΗ Κ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙΣ Κ ΠΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 90-120 ΓΡ. ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙ .

ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΑ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΡΩΝΕ, ΗΘΕΛΑΝ ΑΝΑ1 ΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη δωσεις συμπλήρωμα. Και τι έγινε αν θέλει συνέχεια το στήθος; Έτσι είναι τα παιδιά στην αρχή. Μην απελπίζεσαι. Από τη στιγμή που έχεις γάλα, δίνε του όταν το ζητάει για ΄΄οσο το ζητάει.

Πιθανόν να περνάει περίοδο ανάπτυξης και να θέλει να αυξήσει την ποσότητα στο γάλα σου. Σε 2-3 μέρες λογικά θα επανέλθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Καταρχην δινεις ενα στηθος την φορα;

Ειναι φυσιολογικο αυτο που συμβαινει!

Μην ανησυχεις απλα ολα τα μωρακια περνανε αλματα αναπτυξης και προσπαθουν να σου αυξησουν την παραγωγη.

Επιπλεον να ξερεις οτι με το θηλαστρο δεν βγαινει ποτε η ιδια ποσοτητα που τραβαει το μωρο.

Βαζε το μωρο στο στηθος οσο θελει και οποτε θελει.

Εμενα που ειναι 2 μηνων + και μερικες μερες το κανει.

Τα μωρα ξερουν τι κανουν θα επανελθει στα φυσιολογικα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως αμα δωσεις συμπληρωμα το εχασες το παιχνιδι,αποψη μου,το πιο πιθανο ειναι να σου ρυθμιζει την παραγωγη οποτε σε λιγες ημερες θα βελτιωθει η κατασταση...κουραγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το μωρο σου κατουραει τοτε τρωει ετσι μου ειχε πει η παιδιατρος το θεμα ειμαι μην εχει μαθει το στηθος σαν πιπιλα και στο κανει :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλες γυναικες που θηλαζουν αποκλειστικα δεν μπορουν να βγαλουν με το θηλαστρο ουτε σταγονα,δεν νομιζω τα μωρα τους να μεγαλωνουν με αερα....

η κορη μου που επινε σκονη μεχρι 9 μηνων ξυπνουσε καθε 2,5 ωρες γ φαι δεν κοιμοταν το βραδυ.....αμα δωσεις σκονη δεν ειναι σιγουρο οτι το παιδι σου δεν θα ξυπνησει γ φαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει!

Όταν ζητάει το στήθος τρώει και πάλι ή απλά πάιζει? Μπορεί να θέλει παρεόυλα. Αν παίρνει κανονικά βάρος και βρέχει 6-8 πάνες τη μέρα δεν χρειάζεται συμπλήρωμα απ΄όσα έχω διαβάσει εδώ. Κάποιες κοπέλες με μεγαλύτερη εμπειρία θα σου πουν πιο σίγουρα.

Το ότι βάζει τα χεράκια στο στόμα πάντως δεν είναι απαράιτητα δείγμα ότι πεινάει. Και μένα έτσι πάιζει από ενός μήνα... :lol:

Το συμπλήρωμα συνήθως υπονομεύει την προσπάθεια για αποκλειστικό θηλασμό, οπότε μην βιαστείς να αποφασίσεις. Δες πώς θα πάει τις επόμενς μέρες και κρίνε :)

Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν θέλεις να συνεχίσεις να θηλάζεις να μη δώσεις συμπλήρωμα!

Το μωράκι σου μάλλον περνάει άλμα ανάπτυξης και θέλει να είναι στο στήθος συνέχεια για να σου αυξήσει την παραγωγή. Άσε το λοιπόν να κάνει τη δουλειά του κι εσύ κάνε τη δική σου - δηλαδή χαλάρωσε και απόλαυσέ το :)

Αν δώσεις συμπλήρωμα το στήθος σου δε θα παράγει την ποσότητα που θέλει το μωρό σου και σταδιακά το γάλα σου θα μειώνεται μέχρι που θα κοπεί τελείως.

Να μην προσπαθήσεις να βγάλεις με το θήλαστρο για να δεις "και καλά" πόσο γάλα έχεις γιατί κανένα θήλαστρο δε βγάζει την ίδια ποσότητα με το μωράκι σου.

Εμείς μέχρι 40 ημερών θηλάζαμε ασταμάτητα! Κάθε 15 λεπτά με μισή ώρα το πολύ ήθελε μαμ! Τώρα -2 μηνών- τρώει κάθε 1 το πολύ 1μιση ώρα. Κάνει μικρά και συχνά γεύματα. Δε σημαίνει ότι δε χορταίνει ή ότι δεν τη φτάνει το γάλα μου. Έχει βάλει 2μιση κιλά σε 2 μήνες! Απλά το κάθε παιδάκι έχει το δικό του ρυθμό στο φαγητό.

Να σου ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει...το μωρο μαλλον θελει να αυξησει την παραγωγη σου..βαζε το στο στηθος οταν το ζηταει κ μη δωσεις ξενο.μολις πετυχει το...σκοπο του...θα επανελθει σε φυσιολογικους ρυθμους!!!κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαντησα πολυ γρηγορα γιατι ταιζα την μικρη !! λοιπον εγω ειχα εναν κανονα !! να μην μπει ξενο γαλα στο σπιτι μου οσο τα παιδια μου ηταν κατω του ετους !! και οσο ηθελαν στηθος τους εδινα στηθος και δινω ακομη !!σε καταλαβαινω γιατι υπαρχει αγνοια γυρω απο τον θηλασμο !! αλλα η φυση ειναι σοφη και να την εμπιστευεσαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna z έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑς.ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 40 ΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς 2 ΜΕΡΕς ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΜΗ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ, ΤΡΩΕΙ 12-13 ΓΕΥΜΑΤΑΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΊΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΑ ΞΑΝΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ . ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ .ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑς ?ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΤΕ?

Αχχχ κοπέλα μου υπομονή. Εμένα αυτό συνέβαινε για 3 μήνες. Ηταν στο στήθος σχεδόν 12-18 ώρες. Προσπάθησε να του δίνεις από το ένα στήθος μόνο και μόνο όταν το φτύσει και δεν το θέλει να του δίνεις το άλλο. θα σε συμβούλευα να μην ακούσεις τη φωνή μέσα σου που σου λέει να δώσεις ξένο γιατί θα σου μειώσει την παραγωγή. Και γω ήμουν οριακά κάθε μέρα να δώσω αλλά τελικά το πέταξα από το ντουλάπι και ησύχασα από τον πειρασμό. Πάρε μια σύμβουλο θα σου λύσει κάθε απορία. Εγώ σαυτές χρωστάω που το μωρό μου έχει να πιει ξένο από την 7 μέρα. θα δεις που θα στρώσει σιγά σιγά. Θέλει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ΥΠΟΜΟΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω και γω κατι???ξερω μια κοπελα που επιδη δουλευει ταιζει την μικρη πριν φυγει για δουλεια,αφου φαει γεμιζει δυο μπουκαλια γαλα με το θηλαστρο για να της το δωσει μετα η κοπελα που το φυλαει...Εγω δοκιμασα δυο φορες να βγαλω με θηλαστρο και εβγαλα μονο 30 γρ και απο τα δυο στηθη!!!! Ο μπεμπης μου ειναι 2 μηνων και τον θηλαζω αποκλειστικα.Πηρε 2370γρ σε δυο μηνες.Γιατι δεν βγαινει γαλα με το θηλαστρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην δοσεις συμπληρωμα αμα θελεις να θηλασεις αποκλειστικα.

Αν δεν αντεχεις και θελεις να ξεκουραστεις ειναι αλλο θεμα..αλλα αν θελεις να θηλασεις αποκλειστηκα μη δοσεις συμπληρωμα γιατι υπονομευει την παραγωγη σου και δεν εχεις εδρεοσει καν γαλουχια ακομα.

κανε υπομονη θα δεις οτι αξιζει.

Επισης κανενα θηλαστρ οσο σουπερ και να ειναι ουτε καν το νοσοκομειακο δεν θα σου δειξει ποσο γαλα εχεις, απλουστατα γιατι το γαλα παραγετε την στιγμη που τρωει το μωρο και ενα θηλαστρο δεν μπορει να ενεργοποιησει τους αδενες παραγωγης, μονο τους αδενες καθοδου του γαλακτος.

Εγω δεν μπορεσα ποτε να βγαλω μεγαλες ποσοτητες με κανενα θηλαστρο αλλα μια χαρα χωρταινε και χωρταινει το μωρο μου. Ακομα και τωρα δεν τρωει τις ενδεικνυομενες ποσοτητες τροφης , τις περισσοτερες ουτε καν το μισο..αλλα αναπτισσετε μια χαρα...για την ακριβεια ειναι κομμματι χοντρουλης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλουζ γιατι απλουστατα καποιες γυναικες δεν μπορουν να βγαλουν γαλα με θηλαστρο- ουτε εγω μπορουσα, δεινοπαθουσα να μαζευω το γαλα του μωρου μου γιατι εκτος απο ολλα τα αλλα δεν επινε και το κατεψηγμενο- αλλα τα καταφερα, αρκει να εχεις υπομονη και κουραγιο.

και η αληθεια ειναι οτι μπηκα στον πειρασμο να δοσω σκονι πολλες φορες..γιατι δεν αντεχα αλλο ολο αυτο το αρμεγμα αποστειρωση κλπ κλπ....αλλα βαλε και κατι αλλεργιες που εχουμε, βαλλε και την λυσσα του μικρου για μεμε...δεν μπορεσα ποτε να του το στερισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα να σου ζησει!!!

υπομονη και μην στεναχωριεσαι..ειχα φτασει μεχρι να γινει 3 μηνω και ειχαμετρησει και 18 γευματα..σχεδον στο μισαωρο..ξανατρωγε!!

παλεψε το..προσπαησε να αλλαζεις και στασεις στο θηλασμο..

ξαπλωτη..πλαγια ψαξε για εικονες στο ιντερνετ..πινε πολλα υγρα.

ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθησα πριν δυο μερες να βγαλω με το θηλαστρο γιατι θα πηγαιναμε καπου που δεν θα μπορουσα να τον θηλασω αλλα ματαιος κοπος!!!τελικα του εδωσα για πρωτη φορα ξενο και το εκανε ολο εμετο!!!!Το λυπηθηκα το ψυχακι μου!!!!Παντως το καλυτερο ειναι να μην εχεις ξενο γαλα στο σπιτι γιατι μπαινεις συνεχεια στον πειρασμο!!!Ιδιως τους πρωτους 2 μηνες.Δεν το ηξερα αυτο για τα αλματα αναπτυξης!!Γιαυτο καποιες μερες το μικρακι μου θελει να τρωει ολη την ωρα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙς ΑΠΑΝΤΗΣΕΙς ΣΑς ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΕΡΕς ΠΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣΤΟΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.ΕΒΑΛΑ ΖΕΣΤΕς ΚΟΜΠΡΕΣΕς ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΩς. ΟΤΑΝ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΣΤΟΙ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟς ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΙΣΟ . ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ποσοτητα του γαλακτος δεν μειωθηκε στο μισο, απλα ετσι σου φανηκε. Το οτι δεν πριζετε το στηθος δεν σημαινει οτι δεν εχεις γαλα.

να ξερεις οτι το γαλα παραγιετε αναλογα με την ζητηση του μωρου. οσο πιο συχνα θηλαζεις τοσο πιο πολυ γαλα παραγεις. Αν το μωρο σου κανει μεγαλα γευματα σε πιο αραια διαστηματα το στηθος θα προσαρμοστει αναλογως.

Γεννικα μην ανισηχεις, οσο βρεχει πανες και αναπτισσετε κανονικα , τα μωρα σε αυτες τις περιπτοσεις ξερουνκαλυτερα απο τους μεγαλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα φυσιολογικα :) ! Μη δωσεις συμπληρωμα! Θα σου υπονιμευσει την παραγωγη και δε θα ρυθμιστει ποτε. Ειναι μικρος ακομα. κανε υπομονη και θα στρωσει! Κι ο δικος μου ειναι 3 μηνων και τρωει καθε 1.5-2 ωρες και τρωει και τα χερια του αλλα βαρος βαζει κανονικοτατα! φιλια! Καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...