Μετάβαση σε περιεχόμενο

πονος ψηλα δεξιά στην κοιλια


rena79

Recommended Posts

κορίτσια σας έχει τύχει τέτοιος πόνος? τον έχω 2 μέρες τώρα δεν είναι συνεχής, αλλα παει και έρχεται!!! επίσης με πονάει και περίπου στο ίδιο ύψος και πίσω στην πλάτη!!!! αχ είμαι και στον 5ο μήνα, λέτε να είναι από τα οργανα που μετακινούνται???? το έιχε καμμια άλλη?????

ανυσηχώ!!!! ο πόνος φαίνεται επιφανειακός όχι βαθύς σαν να το έχω ας πουμε χτυπήσει εκείνο το σημείο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ! Κι εγώ στον 5ο μήνα είμαι και έχω αυτόν τον πόνο που λες, αν κατάλαβα καλά απ΄την περιγραφή. Δεν του δίνω σημασία, γιατί όπως λες είναι επιφανειακός. Γενικά έχω διάφορους πόνους σε διάφορα σημεία της κοιλιάς, της πλάτης, του στήθους αλλά αν κάτσω και ασχοληθώ εκτενέστερα θα τρελαθώ και οι μήνες που έχω μπροστά μου μέχρι να γεννήσω είναι πολλοί. Βέβαια αν εσύ γενικά ως άνθρωπος ανησυχείς και ο πόνος επιμένει ρώτα κι έναν γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα και εγω πονακια συνεχομενα σε εκεινο το σημειο που λες αλλα δεν μιλαμε για εντονο πονο αλλα λιγο ενοχλητικο ,τα ειχα και εγω στον 5ο μηνα και μου΄χε πει ο γυναικολογος μου οτι ειναι οι συνδεσμοι της μητρας που μεγαλωνει.αλλα για κακο και για καλο ρωτα και εσυ το γιατρο σου.δεν νομιζω να ειναι κατι ανυησυχητικο θα περασει.καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια σας ευχαριστώ!!!! θα μιλήσω με τον γιατρό μου σε κανα 2 μέρες και θα τον ρωτήσω αν επιμένει ο πόνος, αλλά τουλαχιστον τώρα ξερω οτι το νιώθουν και αλλές και ηρέμησα κάπως!!!! καλά είμαι και λίγο αγχώδης γενικά!!!! είναι που δεν έχω νιώσει και τον μπέμπη μου ακόμα κανονικα!!!! φιλια και καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα μου κι εγω εχω διαφορους πονους και τσιμπιες εδω κι εκει αλλα μια ειναι το εντερο μια η μεση που με χτυπαει μεχρι μπροστα....χαμος!Μην ανησυχεις αλλα για καλυτερα παρε τον γιατρο αν νομιζεις οτι ειναι κατι διαφορετικο ανησυχητικο δλδ.Καλη συνεχεια!Ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από εμένα

συνήθως οι πόνοι ψηλά στη κοιλιά είναι απ

το έντερο.

σκέψου πως καθώς μεγαλώνει το έμβρυο, όλα τα όργανα μετακινούνται

προς τα πάνω. (γι αυτό και οι καούρες)

τώρα για τον πόνο στη πλάτη, ίσως είναι λόγω κοιλιάς, που ενώ η κοιλιά σε τραβά προς τα μπροστά, εσύ προσπαθείς να σταθείς ίσια.

ελπίζω να σε βοήθησα.

με το καλό το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...