Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΑΛΛΑ...


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΘΗΛΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ??

ΤΗ ΘΗΛΑΣΑ 5Ο ΗΜΕΡΕΣ. ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ

ΗΞΕΡΑ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΗ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 1/2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΡΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑΘΗΛΑΣΩ.

ΑΡΓΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Ε?? ΤΟ ΞΕΡΩ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ Ή ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΠΙΕΖΩ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΑΠΟ ΔΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΚΕΙ.

ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΩΡΑ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκια μου!

Η μεθοδος του επαναγαλακτισμου ειναι πολυ χρονοβορα αλλα οχι ακατορθωτη!

Για αρχη πρεπει να νοικιασεις ενα νοσοκομιακο θηλαστρο και να ξεκινησεις αντλησεις!

Καθε 1,5 με 2 ωρες πρεπει να αντλεις καθε μερα!

Πρωι-βραδυ!

Πρεπει να βαζεις το μωρο στο στηθος για να μαθει στην επαφη!

Απο οτι εχω ακουσει ο χρονος που χρειαζεται για να κατεβασεις γαλα, ισουται με τον χρονο που "εχασες" χωρις θηλασμο!

Εισαι ετοιμη για ολλα αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ.

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ? ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ?? ΤΟΤΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ ΠΙΑ.ΚΡΙΜΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτο δεν ειμαι σιγουρη απολυτα, ετσι πιστευω, αν ακουσα καλα!

Αν το θελεις ομως πολυ, μπορεις να το καταφερεις!

Πολλες κοπελες εχουν προσπαθησει και τα εχουν καταφερει.

Δεν θελω να σε επιρεασω σε κατι, η τελικη αποφαση ειναι δικια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολ!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

δεν ξερω αν θα τα καταφερεις και αν εχεις τις αντοχες αλλα μπραβο σου και μονο που το σκεφτηκες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γινεται αλλα ειναι πολυ χρονοβορο, θα χρειαστεις οσο η αποχη μπορει και παραπανω!

θ πρεπει να αντλεις καθε 2-3 ωρες ακομα και την νυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως γινεται αλλα εκτοσ απο το οτι πρεπει να εχεις το μωρο συνεχεια στο στηθος πρεπει κ να αντλεις κ να παρεις κ καποια συμπληρωματα που βοηθανε για την παραγωγη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προσωπική μου γνώμη είναι να ξοδέψεις όσο ελεύθερο χρόνο έχεις με το παιδί γιατί σε αυτή την ηλικία που είναι τώρα θα αρχίσει να μπουσουλάει και να χρειάζεται όλη σου την ενέργεια.

Όση ώρα τραβάς γάλα με το θήλαστρο πρέπει να έχεις κάποιον να σου κρατάει το παιδί,δεν είναι μωρό τώρα να κοιμάται όλη μέρα.

Συν το ότι η προσπάθεια θα σου δημιουργεί άγχος και θα σου τρώει ενέργεια που τη χρειάζεται το παιδί.

Το έχω κάνει αρκετούς μήνες γιατί το μωρό μου δεν μπορούσε να θηλάσει απευθείας και ήταν πολύ δύσκολο.

Εκτός και αν γίνει πολύ εύκολα και δεν χρειαστεί όλος αυτός ο χρόνος που ανέφεραν τα κορίτσια οπότε δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ. ΤΗ ΒΑΖΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ. ΛΟΓΙΚΟ, ΞΕΜΑΘΕ ΠΙΑ...

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΠΑΛΕΨΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 1 ΕΤΟΥΣ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.

ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παιδακι ομως το ρωτησες ;;;; αν θελει ακομα να θηλαζει ;; ναι μεν να κανεις ολη την διαδικασια που περιεγραψε μια κοπελα αλλα αν το παιδι εχει προσαρμοστει και πλεον δεν θελει το στηθος ;;;για σκεψου το !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...