Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOAP NUTS ΚΑΡΠΟΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Τα φώτα σας.

Πήρα καρπούς βιολογικούς για να πλύνω τις βιολογικές πάνες του μωρού αλλά είδα ότι έχουν κάποιο χρώμα. Γίνεται να τα βάλεις να πλύνουν άσπρα ρούχα και να μη βάψουν από τους καρπούς? Εσείς πως τα χρησιμοποιείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Γεια σας κορίτσια. Τα φώτα σας.

Πήρα καρπούς βιολογικούς για να πλύνω τις βιολογικές πάνες του μωρού αλλά είδα ότι έχουν κάποιο χρώμα. Γίνεται να τα βάλεις να πλύνουν άσπρα ρούχα και να μη βάψουν από τους καρπούς? Εσείς πως τα χρησιμοποιείτε?

παπακι εγω τους καρπους τους χρησιμοποιω μονο για τις πανες του μωρου στους 60 βαθμους...τους ειχα χρησιμοποιησει σε δικα μας ρουχα και δεν εμεινα ικανοποιημενη...δεν ξεφαφουν απλα δεν καθαριζουν τοσο καλα ρουχα κατω απο τους 60 βαθμους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gv toys xrhsimopoiv edv kai 2-3 mhnes peripoy..tvra plenv me aytoys tis panes tou mwroy stoys 60...gia ta aspra rouxa oi karpoi xreiazontai ligo bohtheia opvs ena fysiko leykantiko h to sapoyni xolhs poy tha breis sta biologika katasthmata...allivs soda.egv exw kai tis mpales poy bohuan sto kauarisma kalytera..epeidh psaxnw omws se ti einai to mwro allergiko phra na plenw ta royxakia toy me arkadi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gv toys xrhsimopoiv edv kai 2-3 mhnes peripoy..tvra plenv me aytoys tis panes tou mwroy stoys 60...gia ta aspra rouxa oi karpoi xreiazontai ligo bohtheia opvs ena fysiko leykantiko h to sapoyni xolhs poy tha breis sta biologika katasthmata...allivs soda.egv exw kai tis mpales poy bohuan sto kauarisma kalytera..epeidh psaxnw omws se ti einai to mwro allergiko phra na plenw ta royxakia toy me arkadi.pantws de jebafoyn oi karpoi mh fobasai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτοι οι καρποι πλυντιριου για ποσες φορες ειναι;;;;

1 κουτι SOAP NUTS ποσες πλησεις βγαζει;;;

αααα ποσους καρπους βαζεται στο πληντιριο τη φορα;;;;;;;

θελω και γω να παρω οικολογικες πανες και τετοιο αποριπαντικο,γι΄αυτο ρωταω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είχα διαβάσει ότι για λευκά θέλουν το gallsoap. Συνήθως τους λεκέδες τους τρίβω πρώτα με το ειδικό αυτό σαπούνι και ρίχνω και λίγο αρκάδι. Σε χαμηλές θερμοκρασίες δεν κάνει και πολλά. Αυτό που είχα σκεφτεί, είναι να τα βράσω με λίγο νερό (100μλ) και όσο είναι ζεστό ακόμα να το βάλω σαν υγρό πλυντηρίου σε χαμηλή θερμοκρασία. Τα χρώματα πάντως τα κάνει πιο έντονα.

Τέλος μπορείτε εκείνα που χρησιμοποιήσατε να τα βράσετε και να τα χρησιμοποιήσετε σαν καθαριστικό. Έχω γυαλίσει κατσαρόλες και έχω κάνει την κουζίνα και ήταν μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια διαβασα οτι μαλακτικο δεν βαζεις στις οικολογικες πανες γιατι χανουν την αποροφιτικοτιτα τους,υσχειει;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή μόνο στους 60 πλένουν καλά οι καρποί? Συνήθως στους 40 πλένω όλα τα ρούχα! Πόσες φορές χρησιμοποιείτε τους ίδιους καρπούς? Α...καλά ρώτησε η debbie. Μαλακτικό βάζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στους 40 πλένω. Συνηθως μια φορά τα χρησιμοποιώ και μετά τα βράζω και τα κάνω καθαριστικό. Αντί για μαλακτικό βάζω λευκό ξύδι που είναι πολύ καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλακτικό στη πάνα είναι απαγορευτικο! Το ίδιο και το πράσινο σαπούνι. Τους καρπους εγω τους χρησιμοποιώ για όλα τα ρούχα στους 40 και είμαι πολυ ικανοποιημένη. Απλά βάζω μπόλικους στο σακουλάκι. Γενικά και οικονομικά συμφέρει γιατί κρατάνε πολύ και δεν βάζω καν μαλακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΑΝΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ Η ΣΚΟΝΗ ΝΟΜΙΖΩ KLAR ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟ WWW.GABI.GR

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...