Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δηλωση Ελενης Πετρουλακης....αληθευει???


μαρινιω

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!!

χθες στο καφε με την Ελενη,η Ελενη μας ρωτησε την Πετρουλακη

''ειχες φανταστει σε ποιον θα μοιαζουν τα παιδια σου οταν γεννηθουν??''

Απαντησε η Ελενη Πετρουλακη:''φυσικα,αλλωστε πριν γεννηθει καθε παιδι μου και ειδικα η πρωτη ηξερα ακριβως πως θα ηταν οταν θα γεννηθει,την ειχα δει και οταν την γεννησα την περιμενα ετσι ακριβως οπως την ειχα δει!!

κοριτσια ισχυει?????????

οι μητερεσ που γεννησαν μπορουν να μας πουν????????

μου φανηκε κουφο!!!πως την ειχε δει? :blink::blink: :silly: :silly: :silly:

πειτε....θα σκασω!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όταν κάνεις υπέρηχο 3D ή ακόμη και 4D βλέπεις πολλές λεπτομέρειες από το παιδί, αν αυτό είναι σε καλή θέση, εγώ είχα δει τον γιο μου και είχα πει ότι έχει την μύτη μου κ.λπ.......βλέπεις πολλά χαρακτηριστικά, βλέπεις το πρόσωπο κανονικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον τον τρισδιάστατο θα εννοούσε!!! Και εγώ έκανα,αν και ο μπέμπης ήταν ζόρικος και δεν μας άφηνε να τον δούμε καλά! Είδα ότι η μύτη του είναι ίδια με του μπαμπά του και ότι έχει χείλη και μάτια από μένα!

Τώρα Θα περιμένουμε να δούμε πόσο θα μοιάζει όταν πρώτα ο Θεός γεννηθεί!! ;):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τον ειδα..και μαλιστα στους τελευταιους υπερηχουν ειχα δει οτι η μιτη του ειναι σαν του μπαμπα μου.

Φυσικα στον τριαδιαστατο ηταν αλλη φαση..αλλα δεν περιμενα να ειναι τοσο ασχημο οταν γεννηθηκε..κλαψ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι κοριτσια!!δεν εννουσε αυτο!!ειπε οτι τους ειχε δει ,τους ειχε φανταστει με το μυαλο της και ηταν ετσι πραγματικα... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mipos enoouse oti tin eixe oneireuti??? egw pros to telos tis egkumosinis tin eblepa sto oneiro mou san ena melaxrino koritsaki..kati san tin DORA :)...telika otan bgeike kamia sxesi!

Auto pou mou ekane entuposi einai poso poly emoiaze me to profil tou mwrou pou eblepa ston uperhxo....einai katapliktiko!!

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω φανταζομου οτι θα ειναι στρουμπουλο με σγουρα μαλλακια ζωηρο και ομορφο.

Βεβαια η πραγματικοτητα με ξεπερασε καθοτι ειναι υπερβολικα ομορφος- τωρα οχι οταν γεννηθηκε..τοτε ηταν ενα μικρο ασχημουλικο- υπερβολικα στρουμπουλος και φυσικα υπερβολικα ζωηρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τον ειχα φανταστει!αν εχεις κοινα χαρακτηριστικα με τον πατερα πανω κατω ξερεις τι να περιμενεις!

αλλα ελα τωρα να βγει ακριβως ποτε δε γινεται!!!

την ανηψια μου απο τον υπερηχο την περιμεναμε τελειως διαφορετικη αποτι μας βγηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοούσε ο ποιητης δεν ξέρω αλλα

όταν γεννήθηκε ο γιος μου δεν έμοιαζε καθόλου με το μωράκι

που είχαμε δει στον τρισδιάστατο υπέρηχο πέρα από κάποια σημεία...

πχ είχε και έχει μαγουλάκια.

έχει τη δική του όμορφη μυτούλα και δεν αντέγραψε- ευτυχως :woohoo: -

ούτε τη δική μου,αλλα ούτε και του μπαμπα του.

και το δευτερο δαχτυλάκι στα ποδαράκια του είναι λίγο πιο ψηλό από το πρωτο όπως το δικό μου!!!!Κουφό???

Καταλήγω λοιπόν πως γενικά απέχει η τελική εικόνα αλλα πολλά

χαρακτηριστικα τα βλέπεις από νωρίς!!!!!!!

καλέ γερα να είναι και ας είναι όπως θέλουν!

Α!Και να μοιάζουν τις μαμάδες τους!!!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ξέρω να σας απαντήσω διότι δεν είμαι μανούλα ακόμη..

αλλά επειδή θα πάω στο γιατρό της...μήπως είπε κάτι για τον γιατρό

της, για τις προσπάθειες..γενικά κάτι που να έχει ενδιαφέρον???

Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλινακι μου λες ο γιατρος της να της εδειξε το πως θα ειναι το μωρο?χιχι κοιταξε να κανεις γερο παιδι και ας μην βγει οπως το φανταστηκες!αυτη ειναι η μαγεια!!!

λογικα καλος θα ειναι για να τον εμπιστευτηκε αυτη που εχει τρελα με τα παιδια της!!!

ευχομαι τα καλυτερα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ το είχα δει το Μαράκι πριν γεννηθεί...

Σε μία βρεφική δική μου φωτογραφία. :lol:

Κι έλεγα... Να, έτσι θα είναι και η μπουμπουλίνα μου! (Ήθελα να μου μοιάζει).

Στον τρισδιάστατο ήταν ένα γκρέμλιν και μισό, Παναγίτσα μου, σκέφτηκα, εγώ είμαι όμορφη :P , αυτή πως είναι έτσι? :huh:

Γεννήθηκε, μου τη βάλανε στο στήθος και το πρώτο που σκέφτηκα είναι ότι έχει τα μάτια της ανοιχτά (περίμενα να τα έχει κλειστά σαν τα γατάκια :cheer: ) και ότι μοιάζει του μπαμπά της! Γκρρρρ.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

μιλινακι μου λες ο γιατρος της να της εδειξε το πως θα ειναι το μωρο?χιχι κοιταξε να κανεις γερο παιδι και ας μην βγει οπως το φανταστηκες!αυτη ειναι η μαγεια!!!

λογικα καλος θα ειναι για να τον εμπιστευτηκε αυτη που εχει τρελα με τα παιδια της!!!

ευχομαι τα καλυτερα !!!!!!

Εννοείται γερό παιδί!! Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι θα είναι και πως! (ας μην έχει μεγάλα αυτάκια) :P:P

Αυτό μας έλειπε τώρα... :woohoo:

Αναρωτήθηκα αν αναφέρθηκε στο γιατρό της. Έχω αγωνία τι πουλιά θα πιάσουμε και μ' αυτόν...

Τα φιλιά μου και ευχαριστώ για τις ευχούλεεεεεες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina έγραψε:

Εγώ δεν ξέρω να σας απαντήσω διότι δεν είμαι μανούλα ακόμη..

αλλά επειδή θα πάω στο γιατρό της...μήπως είπε κάτι για τον γιατρό

της, για τις προσπάθειες..γενικά κάτι που να έχει ενδιαφέρον???

Ευχαριστώ!!!

mpaaa den anaferthike!!!alla ola ths ta koritsia!!!!kouklessss!!!

poly omorfes!!!!

koritsia elege kante paidia!!!ta paidia einai eytyxia!!!na kanete kai 3 kai 4 kai 5 paidia!!

tin koitaw kai lew!!!den exoume oles gia antra ton ΙΒΙΤΣ(PODOSFAIRISTIS) 500.OOOEURO TO XRONO PERNEI APO OTI AKOUSA!!!EGW THA KANA 15 PAIDIA ETSI!!!!!!!ELEOOOOSSS :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οταν εμαθα οτι ημουν εγκυος ηθελα να ειναι κοριτσι και να μου μοιαζει και απο πανω!!!!τελικα οντως ετσι βγηκε!!!!μετα το ξανασκεφτηκα και ηθελα το μονο που να παρει απο τον μπαμπα ηταν τα μαλλια του!!

οταν γεννηθηκε ηταν ετσι εκτος απο τα μαλλια που ομως εδω και 3 μηνες εχουν βγει ξανθες ανταυγιες οπως και τα μαλλια του μπαμα!!!!!!Συμπτωση??????????δεν εχω ιδεα αλλα τρελενομαι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω ναι καλα...σιγουρα....

χαχαχα μπορω να γελαω μεχρι να πεθανω απο τα γελια.....τι να πω...

εγω στον γιο μου το φανταζομουν κορη....τελικα στην β επιπεδου μαθαμε οτι ηταν αγορι....σκεφτομουν οτι θα ηταν ξανθος κ γεννηθηκε ξανθος...αααα κ ηθελα να μου μοιαζει...κ οταν γεννηθηκε γιατι εκανα ολικη ναρκωση μου ελεγε η μαια...ξυπνα καλη μου γεννησες ενα αγορακι ξανθο κ ομορφο....οταν τον αντικρυσα επαθα σοκ γιατι ηταν ιδιος εγω....αχ το μουτρακι που λατρευω...θα το δαγκωσω το φατσονι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝΑ ΙΔΙΟΣ

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ....ΜΕΛΑΧΡΙΝΟΣ ΨΗΛΟΣ ΑΔΥΝΤΟΣ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ

ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΙΙΙΓΟ ΠΕΤΑΧΤΟΥΤΣΙΚΑ...

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΙΙΙΙΔΙΟ ΕΓΩ ΛΕΣ

Κ ΕΙΧΕΣ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ

ΑΥΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΣΣ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Κ

ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ Κ ΤΟ ΣΟΥΛΟΥΠΙ ΤΟΥ!!

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΩΡΟΥ Κ ΤΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ????

ΠΑΛΙ ΑΛΛΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Πετρουλάκη ή έχει καλό ένστικτο ή κατά τύχη γέννησε το μωρό που φανταζόταν!!! Εγώ πάλι νόμιζα οτι θα κάνω κοριτσάκι και ούτε σε αυτό επεσα μέσα, το μωρό μου δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα είναι και το είχα μεγάλη απορία γιατί με τον άντρα μου έχουμε τελείως αντίθετα χαρακτηριστικά κι έλεγα αν πάρει κι απο τους δύο θα βγεί ασχημούλικο,

επίσης όταν τον είδαμε στη β επιπέδου έπαθα μικροκατάθλιψη :unsure:

έλεγα στον άντρα μου "δεν πειράζει που θα ναι ασχημούλι, θα το ντύνουμε όμορφα και δεν θα φαίνεται!!!!" :woohoo: ευτυχώς η γιατρός μου γελούσε και μου λεγε οτι είναι απο τις καλύτερες φάτσες που είδε!

Και επιβεβαιώθηκε νομίζω όταν γεννήθηκε ήταν ένας στρουμπουλός κούκλος κι έχει εξελιχθεί σε κουκλοφατσούλα για δάγκωμα (μαμά κουκουβάγια, κανονικά :) ) τελικά πήρε και απο τους δύο αλλά η μαμά φύση προνόησε και διάλεξε τα καλύτερα χαρακτηριστικά μας!!! (είπαμε, μαμά κουκουβάγια!)

Κακά τα ψέματα το παιδί σου όπως και να χει το βλέπεις το ομορφότερο του κόσμου και πάνω από όλα εύχεσαι να είναι γερό φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως τον ειχα φανταστει ακριβως οπως ηταν.Ειχα φανταστει να παρει την μυτη και τα χειλη του μπαμπα και τα δικα μου ματια. Ε ρε παιδια ουτε παραγγελια να τον εκανα!! Βγηκε ακριβως οπως τον περιμενα. Αφου δεν μου εκανε εντυπωση! Ηταν σαν να το ειχα δει!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Εγω παντως τον ειχα φανταστει ακριβως οπως ηταν.Ειχα φανταστει να παρει την μυτη και τα χειλη του μπαμπα και τα δικα μου ματια. Ε ρε παιδια ουτε παραγγελια να τον εκανα!! Βγηκε ακριβως οπως τον περιμενα. Αφου δεν μου εκανε εντυπωση! Ηταν σαν να το ειχα δει!! :)

na to!!!!!!!!!!!!!san thn PETROULAKH!!ayto akrivws eipe!!!!!!

eksigiseto mas pws to ekanes auto???to eniwses??kai an nai poso kairo prin genniseis?? :blink::blink: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

na to!!!!!!!!!!!!!san thn PETROULAKH!!ayto akrivws eipe!!!!!!

eksigiseto mas pws to ekanes auto???to eniwses??kai an nai poso kairo prin genniseis?? :blink::blink: :woohoo:[/quote:24xolz1d] :laugh: :laugh: :laugh: Δεν ξερω καλε! Οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη ηξερα οτι ηταν μπεμπης αν και ολοι μου λεγαν οτι ειχα¨"κοριτσιστικη" κοιλια. Εγω ελεγα ναι καλα λετε εσεις εγω μπεμπη εχω. Οταν μαθαμε οτι ειναι μπεμπης... δεν ξερω... απλα προσευχομουν πολυ να βγει ετσι οπως βγηκε... Δεν ηθελα με τιποτα να παρει την τερατομυτη μου ας πουμε. Οποτε τον φανταζομουν με την μυτη του μπαμπα του. Ε και μαλλον απο το λεγε λεγε μου την εκανε την χαρη και βγηκε οπως το προσευχηθηκα!! :P Τι να σου πω. Απλα τον ονειρευομουν πολυ εντονα και προσπαθουσα απο τους υπερηχους να καταλαβω :blush: που δεν... Κι οταν τελικα τον ειδα ηταν σαν να τον ηξερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...