Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ??


Recommended Posts

Καλησ΄πέρα κορίτσια,

Τι ώρα κοιμούνται τα βλαστάρια σας? Εμένα παρόλο που τρώει τελευταίο γευμα 10.30-11.00 δεν κοιμάται ποτέ πριν της 12.00. Και την έχω μάθει κακώς βεβαια με κούνημα στην καλαθουνα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου.

Ο δικος μου κοιμαται κατα τις 9.30. Αλλα εχει ενα μηνα που εχει στρωσει το προγραμμα του. Αλλες φορες κοιμοταν 12, αλλες απο τις 8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα ,εμενα ο μπεμπης μου σε λιγο θα κλεισει τον 7 οταν ηταν περιπου 3 μηνων γυρω στις 7 με 8 το απογευμα εβαζε τα κλαματα και αν μεσα σε ενα μισαωρο δεν τον βαζαμε για υπνο δεν σταματαγε να κλαει.Μεχρι και σημερα συνεχιζει αυτο το ωραριο το αργοτερο 9 εχει κοιμηθει και ενω τα μεσημερια κοιμαται με κουνημα στο καροτσακι το βραδυ τον κανω μπανιο τον ταιζω και τον βαζω στην κουνια και σιγα σιγα αποκοιμιεται.θα τον βαλω 8 για υπνο 8 και δεκα παω και εγω γιατι το βραδυ δεν ξερω ποσες φορες θα ξυπνησει.Αυτα ελπιζω να πηρες μια ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Εμένα η μπουμπού μου αρχίζει τη γκρίνια απο τις 8...Οπότε κάνουμε μπανάκι,ενυδατωνόμαστε,αρωματιζόμαστε,κ μέχρι τις 9 έχει πιει το γαλατάκι,τη βάζω στην κούνια της κ σε 5 λεπτάκια την παίρνει αγκαλίτσα ο Μορφέας!!!Ξυπνάει γύρω στις 9 με 9μιση το πρωί.

Μεγάάάλη υπναρού!!!!!!Κ αυτό το ωράριο το χουμε απο 3 μηνών..

Βέβαια να διευκρινίσω οτι απο τότε ξεκίνησε κ το ξένο γαλατάκι-σημαντικός παράγοντας!!

Καλή συνέχεια σε όλες!!

Φιλάκια πολλάάάάά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανυπομονώ και εγώ να ξεκινήσει να κοιμάται νωρίτερα. Ο γιος μου κοιμάται κατά της 10 μπορεί και νωρίτερα αν είχε κουραστική μέρα. Την μικρή τη θηλάζω ακόμα, πιστευω όταν ξεκινήσω το ξένο γάλα να κοιμάται νωρίτερα και πιο βαρια! τωρα ξυπνάει τρεις τεσσερις φορές, της δίνω πιπίλα και ξανακοιμάται μέχρι της 7 όταν θα πιει το πρωινό γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιος μου που είναι σχεδόν 5 ετών - και πάει προνήπιο - πάει για ύπνο μεταξύ 20.15-21.00 και η κόρη μου που είναι 17 μηνών στις 19.30...τα παιδιά που πάνε σχολείο πρέπει να κοιμούνται ένα 12ωρο για να μπορούν να ανταπεξέλθουν στο σχολείο την επόμενη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ 10.30 ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΓΑΛΑ.ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΜΙΣΑΩΡΟ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μικρη μου ειναι 5 μηνων και κοιμαται το αργοτερο 9. απο τον πρωτο κιολας μηνα κοιμοταν στις 8.30 και τωρα μας το εκανε 9. ελπιζω να το συνεχισει ετσι... και να μην αρχισει τα ξυπνηματα αργοτερα γιατι πολλα ακουω τελευταια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 11 ΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΑΛΑ ΥΠΝΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο πρωτος μου γιος απο 3 μηνων μεχρι ενος ετους κοιμοτανε απο τις 6 το απογευμα μεχρι τις 8 το πρωι...και μεχρι το απογευμα κοιμοτανε 3 ωρες...τωρα κοιμαται απο τις 7 και 30 μεχρι τις 9 και 30 το πρωι...υπναρας μεγαλος....

ο μικρουλης κοιμαται δεκα ωρες το βραδυ...αλλα δεν εχουμε προγραμμα ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα.κοιμαται απο της 8 με 8,30 το απογευμα και ξυπναει 10 το πρωι,ενδιαμεσα ομως εγω παντα τον ταιζω στις 12 το βραδυ ενω κοιμαται,τον αλλαζω.κατα τις 6 με 7 θα μισοξυπνησει θα πιει το γαλα του θα τον αλλαξω και θα ξανακοιμηθει στο καπακι και θα ξυπνησει 10 με 11 το πρωι.μετα τθα ξανακοιμηθει για μια με δυο ωριτσες κατα τις 2 το μεσημερι και μετα το απογευμα μια και μια για βραδυ.ο μικρος μου ειναι τωρα 4 μηνων.βσαικα σημερα κοιμηθηκε απο της 7 οπως κι εχθες και δεν μπορεσα να τον κανω μπανακι.κατα τις 8 τον κανω μπανιο και κοιμαται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαράκι ποτέ δεν είχε πρόγραμμα αυστηρό με τον ύπνο (ούτε με το φαγητό, αλλά αυτό είναι άσχετο με το θέμα).

Τώρα 18 μηνών κοιμάται πότε 23.00, πότε 23.30, πότε 22.00 και ξυπνάει σχεδόν πάντα 09.00. Ανάλογα με το πόσες ώρες κοιμήθηκε τη νύχτα, κοιμάται και το μεσημέρι. Πότε 1,5 ώρα, πότε 2, ακόμα και 3 ώρες!

Από τον μεσημεριανό ύπνο ξυπνάει όταν επιστρέφω από τη δουλειά! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα διαφωνησω οτι σημαντικος παραγοντας ειναι το ξενο γαλα,η δικια μου πινει σκονη απο 40 ημερων αλλα αρχισε να κοιμαται μετα τον 9ο μηνα,εως τοτε καθε δυομιση ωρες σηκωνοταν γ μαμ...

εμεισ ειχαμε προγραμμα 20.30 με 21.00 κοιμοταν ,τελευταια ομως μειωσε κατα πολυ τον υπνο της και εαν κοιμηθει μεσημερι τοτε κοιμαται στις δεκα κ κατι κ αυτο με κλαμματα,τωρα ειναι αυπνη ολη μερα απο τις 6.00 το πρωι που σηκωθηκαμε κ καθεται κ παιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν έχει σταθερό πρόγραμμα. Είναι ανάλογα πόσο κουρασμένος είναι. Σήμερα ας πούμε κοιμήθηκε στις 9 και ξυπνάει 6-7 φορές μέχρι τις 9 που θα σηκωθεί. Τα σκ μπορεί και να κοιμηθεί και 12! Το βράδυ όμως πάντα ξυπνάει άπειρες φορές για μαμ και καλά αλλά πιο πολύ για να νιώσει τη μαμά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μπεμπα μου ειναι 10 μηνων και κοιμαται 21.00 περιπου, μεχρι τις 7.30 το πρωι.Τη νυχτα ξυπναει 1 - 2 φορες για την πιπιλα της. Κατα τις 10.00 ξανακοιμαται μεχρι τις 11.00. Μετα κοιμαται παλι κατα τις 16.00 μεχρι τις 17.30. Μια χαρα με εχει βολεψει το ωραριο της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα σχετικο προγραμμα ειχε και ο δικος μου απο μονος απο 3ων μηνων περιπου... Αρχισε να κοιμαται γυρω στις 8 και λιγο - λιγο το φτασαμε τωρα στις 10.30! Το καλο ειναι οτι αναλογα παει και το πρωινο ξυπνημα. Τωρα ξυπναει πια στις 9 και...

Το θεμα ειναι ποσες φορες θα ξυπνησει μεσα στη νυχτα, για διαφορους λογους... Ποτε δοντο-πονοι, ποτε για να ειδωθουμε απλα, ποτε για... ξερω κι εγω? Παντως ποτε δεν ξυπνουσε για γαλα τη νυχτα απο τοτε που γεννηθηκε, ουτε καν στην αρχη που θηλαζε και δεν επινε ξενο γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας σχεδον απο τον 3ο κοιμουνται κατα τις 10 γιατι τρωνε το γαυμα κατα τις 9:30 και τους σηκωνουμε κοιμισμενους κατα τις 6:30-7:00 να πιουν το γαλατακι τους (αλλιως δεν το πινουν) και ξυπνανε νομοι τους κατα τις 8:30

ενδιαμεσα δεν τους περνουμε χαμπαρι

δεν ξυπανε καθολου :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας,

Εμένα και τα 2 παιδια κοιμόταν 11 η 12 και ξύπναγαν 10 η 11 το πρωί.

Ο γιός μοθ ειναι 7/12 χρονών και με το ζόρι κοιμάται της 10 και μετά καμιά φορα κοιμάται και η κόρη μου της 10 αλλιώσ θα κοιμηθεί κατα της 12 και ξυπνάει της 11 το πρωί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμείς μόλις κοιμηθήκαμε...Κάθε βράδυ τέτοια ώρα κοιμάτε ξυπνάει δύο φορές για πιπίλα και ξανακοιμάτε. Πίνει γάλα κατά τις 8 το πρωί και ξανακοιμάτε μέχρι εννιάμιση και απο εκείνη την ώρα δεν ξανακοιμάτε παρά μόνο κανα δυό μισάωρα κατά τη διάρκεια της μέρας. Γενικά είναι καλός στον ύπνο αν κοιμόταν και μια ωρίτσα το μεσημέρι θα ήταν τέλειος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω έναν γιο 2,5 ετών ο οποίος κοιμάται 2-2:30 ώρες το μεσημέρι και γύρω στις 11:00 το βράδυ,σπάνια νωρίτερα, αφού βέβαια μας έχει βγάλει την Παναγία πρώτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια που τα αγορασατε αυτα τα μωρα που κοιμουντε τοσο?? Να παω να παρω αλλο ενα!! :P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεε μου τι ευλογημενες που ειστε εσεις με τα μωρακια σας που κοιμουνται τοσο νωρις και τοσες πολλες ωρες!!!Εχω απελπιστει με τον γιοκα μου....την ημερα κοιμαται απο λιγο,20λεπτο το πολυ,και αυτο με χιλια ζορια και αφου μου ξερενονται τα χερια μου :( το βραδυ?μετα τις 22:30,και κατα την διαρκεια της νυχτας ξυπναει 4 φορες στανταρ ωρες...ουτε ξυπνητηρι να εβαζε!μου λειπει υπνος...δεν αντεχεται αυτο το πραγμα(διοτι οταν κοιμαται τρεχω σαν τον Βεγγο να προλαβω τις δουλειες που ποτε δεν τελειωνουν)Ελπιζω να στρωσει καποια στιγμη :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...