Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΤΟ??????? (Sorry…… πρωϊνιάτικα!!!!)


Recommended Posts

Μετά τα τελευταία "δραματικά" γεγονότα…… που η αλήθεια είναι, τείνουν ν’ αλλάξουν την ουσιαστική μορφή του forum, είπα να μην ξαναγράψω……. πολύ προσωπικά στοιχεία πλέον για μένα……

Αλλά…… εδώ και περίπου 1 εβδομάδα έχω φοβερούς στομαχόπονους & φουσκώματα…… ώρες-ώρες με πιάνει και πρωτόγνωρη δύσπνοια…… και το στομάχι μου (ή Η κοιλιά μου, δεν είμαι και σίγουρη……) δε μπορώ να τα ακουμπήσω καθόλου…… πονάω….. Και στον ύπνο έχω δυσκολία.....

Έχω πάρα πολύ άγχος τελευταία, σε προσωπικό και οικογενειακό επίπεδο, που δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια να επεκταθώ εδώ μέσα, σίγουρα και τα παραπανίσια μου κιλά επιβαρύνουν αρκετά την κατάσταση, αλλά…… δεν είμαι και τόσο σίγουρη πως όλα αυτά (και πολλά άλλα ακόμη……) οφείλονται μόνο σε αυτό……. Μπορεί και να είναι νεύρωση….. αλλά ούτε σε γιατρό θέλω να πάω (φοβάμαι για να είμαι ειλικρινής!) ούτε φάρμακα θέλω να πάρω…….

Ρ

ε κορίτσια…… να το πω πιο απλά…… θέλω να κάνω……. εμετό και δε μπορώ….. τι να πιώ???? Τι να φάω???? Να με βοηθήσει να ……. "τα βγάλω"?????? "Πνίγομαι"…….. θέλω να ανακουφιστώ επιτέλους…… κυκλοφορεί και μία γαστρεντερίτιδα έμαθα……

Καλημέρα.........

Υ.Γ.: Δεν έχω ξεχάσει τα κοριτσάκια που μου έγραψαν στα posts μου προ εβδομάδος…… και τις ευχαριστώ όλες θερμότατα….. μόλις νιώσω λιγουλάκι καλύτερα, θα τους "συνομιλήσω"……..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Για θεματα υγειας δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη!Σου προτεινω 1-2 μεγαλα ποτηρια χλιαρο νερο.Οχι καυτο!Ζεστο.Ακουγεται μπλιαχ και σιγουρα ειναι!Ευχομαι περαστικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το μονο που γνωριζω περι του θεματος ειναι ή το αλατονερο ή δαχτυλο!δεν γνωριζω καποιον "πιο ιατρικο" τροπο!ευχομαι να ειναι κατι που θα περασει πολυ γρηγορα ή κατι που θα κρατησει περιπου 9 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνα … δε νομίζω πως ο εμετός είναι λύση.

Προσπάθησε να βρεις την αιτία και να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου για τις πολύτιμες συμβουλές σας!!!!!

Θα ρωτήσω και 2-3 φίλες μου, από τηλεφώνου……

Θα εφαρμόσω αυτά που με είπατε…. κι ίδωμεν…… :(:(:(

Γενικά δε θυμάμαι να έχω κάνει εμετό πάνω από 3-4 φορές στη ζωή μου πάντως...... έχω μία δυσκολία...... ή ένα κόλλημα στον εγκέφαλο!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ουφ….. πανάθεμά το για στομάχι…… μ’ έχει τσακίσει λέμε……

"Υποφέρω-Υποφέρω-Υποφέρω πολύύύύύύ"…... που έλεγε και η Βανδή κάποτε…… :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως ενα ποτηρι κρυο γαλα θα βοηθησει να ανακουφιστεις.πιεστο μονοκομματα και να ειναι κρυο.περαστικα σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...

Αρχικα σιγουρεψου οτι δεν ειναι απο πςριεδο, σκολικοιδιτιδα κτλ.... Επειτα αυτο που σου προτυνω ειναι δαχτυλακι ή φαε κατι ή πιες.....Καλυτερα υγρο ώστε να ειναι λιγοτερο "δραματικο"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Παλεύω εδώ και λίγο καιρό να καταφέρω να κάνω εμετό αλλά δεν τα καταφέρνω έχω δοκιμάσει,με το δάκτυλο , οδοντόβουρτσα , νερό με αλάτι αλλά δεν τα καταφέρνω υπάρχει κάποια άλλη ιδέα που μπορείτε να μου προτείνετε?? Ευχαριστώ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Aria Deme είπε:

Παλεύω εδώ και λίγο καιρό να καταφέρω να κάνω εμετό αλλά δεν τα καταφέρνω έχω δοκιμάσει,με το δάκτυλο , οδοντόβουρτσα , νερό με αλάτι αλλά δεν τα καταφέρνω υπάρχει κάποια άλλη ιδέα που μπορείτε να μου προτείνετε?? Ευχαριστώ :)

Γιατι θες να κανεις εμετο κοπελα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...δυσκολευομαι κι εγω τρελα με τον εμετο, απο παιδι δυσκολευομουν...τωρα τελευταια ανακαλυψα την μεθοδο του...κουταλιου!!! Πιεζω το πισω μερος της γλωσσας πολυ κοντα στον λαιμο με ενα κουταλι και ομολογω ειναι οτι πιο αποτελεσματικο εχω δοκιμασει...Προσοχη μην γινει σπασμος και σφηνωσει κανενα κουταλι στον λαιμο, και συμφωνω απολυτα με καποια κοπελα παραπανω που σε συμβουλεψε να βρεις την αιτια...Περαστικα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...