Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...


maraki24

Recommended Posts

Δεν θα σου πω υπομονή και κουράγιο είναι περιττά.Το μόνο που ήθελα είναι να ερθω να σ αγκαλιάσω πολύ σφιχτά.Ξέρεις κάτι;το μωρακι σου έφυγε για κάποιο λόγο που ξέρει μόνο ο θεός.Ο λ α γίνονται για κάποιο λόγο καλά η άσχημα!Να σου πω κάτι να χαρείς όσο μπορείς;σε λίγο καιρό θα έρθει το αδελφάκι του κ το αγγελούδι σου εκεί ψηλά θα στο προστατεύει!Για την ώρα κλείνω τα μάτια κ έρχομαι κοντά σου για μια αγκαλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι ρε Μαράκι :( Μια τεράααστια αγκαλιά κι από εδώ με την ευχή σύντομα να συμβεί το μόνο πράγμα που μπορεί να απαλύνει αυτόν τον πόνο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου ειλικρινά λυπάμαι.

Ό,τι και να πούμε εμείς,μόνο εσύ ξέρεις τι περνάς.

Σε καταλαβαίνω όμως.

Πριν από 8 μήνες έχασα κι εγώ το αγοράκι μου.

Θα γλυκάνει ο πόνος με τον καιρό,θα το δεις.

Θέλει δύναμη και υπομονή.Μη σε πάρει από κάτω.

Πάλεψε το και θα βγεις νικήτρια.

Θα είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΗ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ....ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα πολυ για οτι σου συνεβει ..

ειναι δυσκολο πραγματικα να το ξεπερασεις ...

σου ευχομαι να εχεις δυναμη και ενα παιδι σε λιγο καιρο να κλεισει ολες τις πληγες σου ....οτι χρειαστεις ειμαστε ολες διπλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπη μου...! Καντε κουραγιο. Το παιδακι σου θα ειναι τωρα ενα στολιδακι του ουρανου.Σου ευχομαι γρηγορα να ξεθωριασει ο πονος σας και γρηγορα να κανετε ενα καινουργιο μωρακι. Και στην επομενη εγκυμοσυνη σου να πας σε αλλο γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κοπέλα μου...Οτι και να πω λίγο θα είναι...Υπομονή και θα ξαναγελάσετε γρήγορα,και όλα τότε θα πάνε καλά...Υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου στεναχωρέθηκα και έκλαψα πολύ.....Φαντάζομαι τι περνάς.....

Τώρα πρέπει να είσαι δυνατή, να είσαι κοντά στον άντρα σου και να το ξεπεράσετε μαζί.....Προσευχηθείτε και η Παναγίτσα θα απαλύνει τον πόνο σας με ένα μωράκι γερό που θα κρατάς στην αγκαλίτσα σου..........

Κουράγιο..........Ο Άγιος Ραφαήλ θα σας βοηθήσει..........

Θέλουμε να σε βλέπουμε στις συζητήσεις μας να ξέρουμε ότι είσαι καλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε καρίτσι μου δεν έχω λόγια για να σου εκφράσω τη λύπη μου. Τι να σου πω? Οτι ο θεός μας δίνει ότι μπορούμε να σηκώσουμε και αντέχουμε? Είναι άδικο αυτό που πέρασες, ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ.

Κάνε κουράγιο να μαζέψεις τα κομμάτια σου και ελπίζω σύντομα να ανταμειφθείς με πολλά μωράκια :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κοπελα μου συγκλονιστηκα...δεν ξερω τι να σου πω κ δεν εχει κ νοημα με τοσο πονο που εχεις...

Ευχομαι ο χρονος να σας απαλυνει τον πονο κ να καταφερετε να το ξεπερασετε(σιγουρα ομως δε θα το ξεχασετε ποτε),τωρα πια ειναι ενα αγγελακι κ σας προσεχει με τον τροπο του...ευχομαι συντομα να ερθει ενα μωρακι στην αγκαλια σας που θα σας γεμισει ευτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να σου συμβεί πολύ γρήγορα μια επόμενη εγκυμοσύνη καί όλα αυτά να μοιάζουν μακρυνά και ξεχασμένα!!!! Κουράγιο και αισιοδοξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα δεν ξερω τι να πω....ολες οι λεξεις μοιαζουν ξενες κια λιγες γι αυτο που περασες.....το μονο που θα σου πω ειναι κουραγιο....και καλη δυναμη κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυναμη κοριτσακι μου.ειλικρινα πολυ δυσκολο αυτο που περασες.κανε κουραγιο και ευχομαι συντομα να αποκτησετε μωρακι υγιεστατο και τυχερο.

καμμια φορα ο οργανισμος το κανει γιατι βλεπει οτι κατι δε παει καλα με το μωρο.στις εξετασεις που εκανες τοσο καιρο ο γιατρος σου δεν ειδε κατι παραξενο κατι.μηπωσ ο τραχηλος ηταν σχετικα πιο μικρος και δεν "αντεχε"το βαρος.παντως ευχομαι ολοψυχα και ολοκαρδα ολο αυτο το βασανιστηριο να επουλωθει,οσο ειναι δυνατον,με απεραντη ευτυχια.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

Δεν χρειάστηκε να γίνει νεκροψία γιατί το μωράκι μου ήταν γερό και δυνατό, ο πλακούντας μια χαρά. Ο τράχηλος έκανε τη ζημιά. Από ότι είπε ο γιατρός κάποιες ίνες του τράχηλου δεν είναι τόσο δυνατές με αποτέλεσμα να αρχίζει μόνος του και ξαφνικά τη διαδικασία του τοκετού.

Την επόμενη φορά θα δέσουμε τον τράχηλο λέει κι όλα θα είναι καλά..αλλά φοβάμαι κορίτσια...

κουράγιο....τα λόγια πραγματικά είναι μικρά για να εκφράσουν όλα όσα αισθανόμαι...πάντως, θέλω να σου πω, πως αν πράγματι η ανεπάρκεια του τραχήλου είναι το πρόβλημα, με την περίδεση, την επομενη φορά, θα πάνε όλα καλά..μια πολύ καλή μου φίλη είχε το ίδιο πρόβλημα ( και η αδερφή της το ίδιο, μάλλον είναι στην οικογένεια τους απ οτι έχω καταλάβει ) το πρώτο της μωράκι το έχασε ακριβώς όπως εσύ...έτσι ξαφνικα, απο την μια μέρα στην άλλη, χωρίς προειδοποιήσεις χωρίς τίποτα...γέννησε κανονικά ( αυτό ειναι το χειρότερο ... :( ) και φυσικά το μόλις 550 γρ πλασματάκι δεν έζησε...τις επόμενες φορές έκανε περίδεση τραχήλου απ την 12η νομίζω εβδομάδα και εβγαλε τα ράμματα λιγο πριν γεννήσει...αυτήν την στιγμή που μιλάμε εχει δυο υγιέστατα παιδιά που γεννησε φυσιολογικά στην 39η εβδομάδα...

οτι σου συνέβη είναι η μεγαλύτερη αδικία που μπορεί σε συμβεί σε άνθρωπο και ο μεγαλύτερος πονος της μάνας..να θυμάσαι όμως οτι μας παιρνει ο Θεός μας τα δίνει εις διπλούν την επόμενη φορά...έτσι ειναι η ζωή....χάνεις, κερδίζεις, κλαίς, γελάς...

να είσαι αισιόδοξη, την επόμενη φορά θα πάνε όλα τέλεια και θα κρατησεις αγκαλια το μπεμπάκι σου...σε σκεφτόμαστε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ασχημη η εμπειρια και θα ηθελα παρα πολυ να σου δωδω λογια παρηγοριας αλλα δεν ξερω αν ειναι αρκετα .Κανε κουραγιο και προσπαθησε να φανεις δυνατη .Ειναι οδυνηρο να μπαινεις στη διαιδκασια τοκετου καινα βγαζεις ενα μωρο το οποιο δεν ζει .Πραγματικα τα λογια ειναι περιττα υομονη και σου ευχομαι ολοψυχ α οταν μπορεια να κανες την προσπαθεια για ενα άλλο μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...