Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΜΑΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ. ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!


Recommended Posts

:( ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ Η ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 14 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ. ΒΑΣΙΚΑ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΧΗ. ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ. ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΒΥΖΙ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ....ΜΕΤΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΕΓΩ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΣΙΦΞΕ ΤΗΝ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΜΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΣΤΗΘΟΣ ΜΗΠΩΣ ΠΙΠΙΛΑ?ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΕΚΟΨΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορω να καταλαβω , χαπια γιατι πηρες ? Δεν κανατε σταδιακο αποθηλασμο με τη μικρη σου ? Δεν αντικαταστησατε ολα τα γευματα ? Δεν αλλαξατε τη ρουτινα σας ?

Δεν χρειαζεται να της δινεις εσυ μπουκάλι και γενικα σ΄αυτη την ηλικια δεν χρειαζεται το μπουκάλι . Μπορει να πινει απο ποτηράκι ή με καλαμάκι .

Ειναι κριμα μετα απο τοσους υπεροχους μηνες δεσίματος και αγαπης να περνατε τετοιο αγχος και στεναχωρια στο τέλος . Προσπάθησε να αλλαξεις την ρουτίνα υπνου , να αποσυνδεσει το στηθος με το κοιμισμα και ίσως να χρειαστει και η βοηθεια του μπαμπα για καποιο διαστημα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΒΕΤΑΙ Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΔΕΣΜΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ. ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ. ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Η ΥΠΕΡΠΡΟΛΑΚΤΙΝΑΙΜΙΑ (ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ) ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΘΗΛΑΖΑ ΠΛΕΟΝ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΠΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

depy μου μη στεναχωριέσαι κάποια στιγμή έπρεπε να γίνει και αυτό. Κάθε αρχή και δύσκολη δε λένε? :)

Ίσως κοριτσάκι μου γι'αυτό το λόγο να λένε πως το ιδανικό διάστημα θηλασμού είναι 6μήνες, ενώ κάνει καλό το μητρικό γάλα για το παιδί για όσο καιρό το παίρνει, απλά είναι δύσκολο να αλλάξει συνήθειες.

Υπομονή μια μπόρα είναι και θα περάσει. Κάνε του μωρού σου χαδάκια και πολλές αγκαλίτσες για να ηρεμεί... Και μια αγκαλίτσα από μένα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω την εντυπωση οτι δεν δεχεται το μπιμπερο επειδη σε μυριζει...ειναι το στηθος κοντα και δεν το εχει οποτε δυσανασχετει καπως..

νομιζω οτι σαυτην την φαση η βοηθεια του μπαμπα θα ηταν πολυ χρησιμη.

ααα και κατι που ηθελα να πω ειναι οτι δεν μπορουν οοολα τα παιδακια σαυτην την ηλικια να πιουν σε ποτηρακι η με το καλαμακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΥΡΝΑΜΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΑΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ. ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΧΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΔΕΙΑ ΔΗΛ ΩΣ ΤΙΣ 18 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΩΣ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΛΙΓΕΣ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΝΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΝΕΡΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ. ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΝΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...