Μετάβαση σε περιεχόμενο

β χοριακη


Recommended Posts

γεια σας φιλες μου. την 12 ημερα μετα απο την εμβρυομεταφορα η χοριακη μου ηταν 45 και την 14 ηταν 72. υπαρχει καμια που ειχε αναλωγη εξελιξη και πηγαν ολα καλα? φανταζεστε τι φοβαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινακου σου ευχομαι να πανε ολα καλα.μη ψαχνεις απαντησεις.πολλα γινονται και εκει που τα πραγματα δε δειχνουν καλα κατι γινεται κ εξελισσονται με το καλυτερο τροπο.ξερω οτι αγχωνεσαι αλλα ο οργανισμος καθε μιας ειναι διαφορετικος.κ ξερεις οτι οταν αγχωνομαστε γινονται ολα χειροτερα.επανελαβε τη χωριακη σου αυριο και θα παρεις την απαντηση σου.θα μου πεις ποτε να ξημερωσει το αυριο.στο λεω εκ πειρας οτι το αγχος επιδεινωνει τη καλυτερη χωριακη.φιλια καλη μου και προσπαθησε να χαλαρωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω απολυτα.δε φανταζεσαι ποσο καθως αυτη την αγωνια τη περασα μολις τη περασμενη εβδομαδα.δε θελω να σε προκαταβαλλω αλλα αν θελεις ακουσε με.και μενα τα πραγματα δεν ξεκινησαν καλα.ημουν για 2 βδομαδες μεταξυ φθορας κ αυθαρσιας με τη χωριακη.δε διπλασιαζοταν οπως θα πρεπε.αλλα ενω υπηρχε ελπιδα καθως επιανε το 70% αυξηση μολις αρχισα να αγχωνομαι και να ΄΄υστεριαζω΄΄ χαθηκε το μικρο μου.ειμαι σιγουρη πως αυτος ηταν ο λογος που το χασα.το αγχος.μην ανησυχεις.προς το παρον εισαι μια χαρα.αλλα μη πεφτεις ψυχολογικα.να σαι αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα.βγες μια βολτα,κανε κατι να φυγει το μυαλο σου.θα χαρω να μαθω τα καλυτερα για σενα.φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα θα πανε.μην ανησυχεις.θα ειχες αιμα αν ειχες εξωμητριο.απλα ειναι ακομα νωρις για να ανεβει η χωριακη σου.μια φιλη μου που εχει κανει κ αυτη εξωσωματικη ξεκινησε με 52 και η δευτερη χωριακη της ηταν 84 κ ειχε κ λιγο καφε αιμα.και τωρα ειναι 4 μηνων.μην αγχωνεσαι κ μη βαζεις σκεψεις μην ειναι το ενα η το αλλο.να χαιρεσαι κ μονο αυτο.περιμενω νεα ωραια τη τριτη.φιλιαααααααααααααααα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου και από μένα.ΕΓώ πριν δύο μήνεσ είχα μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη.Η χωριακή δεν διπλασσιαζόταν κάθε 2 μέρεσ όπωσ λένε αλλά πιο αργα.Από την ώρα που μου είπε η μικροβιολόγοσ ότι είναι χαμηλή η χωριακή αρχισα να αγχώνομαι τρελά να κάνω καθε 2-3 μερεσ εξέταση χωριακήσ και τα γνωστα.Βασικά πιστεύω όπως είπε και η ''ανν κ ''ότι μπορει να το προκάλεσα και εγώ αυτό με το άγχοσ μου.ΜΗν σκέφτεσαι τιποτα αρνητικό ,ούτε για εξωμήτριο όυτε τίποτα.Ηρέμησε και γνώμη μου είναι μην μπλέκεισ με εξέταση χωριακήσ καθε τρεισ και λίγιο.Υπάρχουν πολλέσ περιπτώσεισ που η χωριακή δεν διπλασσιαζεται καθε 2 μέρεσ αλλά πιο αργά και η εγκυμοσύνη πήγε τέλεια.Δεν είναι και πολύ αξιόπιστη η εξέταση τησ χωριακησ για το πωσ θα εξελιγχθεί μια εγκυμοσυνη.Ξέρω κοπέλα που η χωριακή πήγαινε τέλεια και η κύηση όχι.Μόνο ο υπέρηχοσ δείχνει αν πάνε όλα καλά.Ακου τον γιατρό σου και κάνε υπομονή.Θα δείξει ο υπέρηχοσ το μωράκι θα ακούσεισ την καρδούλα και θα ηρεμήσεισ.Ολα θα τα κρίνει γιατροσ από το τι θα δείξει ο υπέρηχοσ.Στο λέω από προσωπική πείρα μην μπλέκεισ με απανωτέσ εξετάσεισ.Θα σε αγχωσουν ΑΔΙΚΑ.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να φέρεισ ενα υγιέστατο μωράκι στον κόσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ 12 ΧΟΡΕΙΑΚΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΕ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕ

ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ 40-70-120-200 Κ.Τ.Λ. ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΛΠΙΖΩ Κ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΤΕ. ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΗΡΑ 7 ΚΟΥΤΙΑ GONAL ΚΑΙ 40 MERIONAL ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΜΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΟΣΟΣ ΚΟΠΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκου μου όλα καλά να πάνε εύχομαι... Σε καταλαβαίνω απόλυτα καθώς και εγώ είμαι στην τέταρτη προσπάθεια και στην πρώτη είχα μία βιοχημική βέβαια με πολύ χαμηλότερη μέτρηση μόλις 14. Εμένα δεν μου είχαν δώσει πολλές ελπίδες αλλά εσύ είσαι πολύ καλύτερα. Υπομονή και εύχομαι η επόμενη μέτρηση να είναι σούπερ υψηλήηη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινακου έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 600. ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΚΑΕΙ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΣΑ. ΛΕΤΕ???

Μπραβο κοριτσακι μου!!!Πολυ ευχαριστα τα νεα σου!!!!Ευχομαι μονο ευχαριστα να ειναι απο δω κ περα!!!Ποτε θα πας στο γιατρο και τι σου ειπε για την χοριακη?Σε ποια μερα εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάντως κουκλίτσα επειδή αισθανόμουν οτι ήμουν εγκυος κ επειδη η αδερφούλα μου δουλεύει στα εργαστήρια νοσοκομείου, έκανα την χοριακή την 28 ημέρα του κύκλου μου (δεν είχα καν καθυστέρηση) κ ήταν 48. Μετά απο 2 ημέρες ήταν νομίζω 170 κ μετά απο άλλες 2 ημέρες 500 (αν θυμάμαι καλά). Απο οτι βλέπεις σε λίγες εβδομάδες θα γεννήσω την μπεμπούλα μου!!!! Σου εύχομαι να πανε ολα σούπερ!!! Πάντως η τιμή σου, αν υπολογισα σωστά τις ημέρες είναι μια χαρά!!! Ο γιατρός σου τι λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΕΙΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ Κ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝE ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΤΩΡΑ ,ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ Κ ΕΥΔΙΑΘΕΤΗ :side::side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...