Μετάβαση σε περιεχόμενο

"εργαζόμενη μαμα....μου λείπει το μωράκι μου....."


Recommended Posts

Καλημερα,

Απο που να ξεκινήσω.....οτι πρόταση και να προσπαθώ να ξεκινήσω να γράφω με κάνουν να κλαίω...

εχω ένα κοριτσάκι 1,5 μηνών και αναγκάζομαι να το αφήνω κάθε μέρα για να πηγαίνω στη δουλειά!

το πρωι την κρατάει η κοπέλα μέχρι τις 1:30, το απόγευμα απο τις 4:30 - 9 παρα ο μπαμπάς της!γυρνάω το μεσημέρι την ταίζω και κοιμάται, γυρνάω το βραδυ και ίσα ίσα προλαβαίνει να με δει 1 ώρα και κάτι!

κοντεύω να σαλτάρω......είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά , κλαίω συννέχεια!

μου λείπει το παιδάκι μου.....

το κομμωτήριο είναι δικό μου και όπως καταλαβαίνετε έπρεπε να γυρήσω στη δουλειά τοσο νωρίς, ίσα που πρόλαβα και σαράντησα μαζί με το παιδί! δεν το βλέπω σχεδόν καθόλου....τι θα κάνω ρε γαμωτο...έιμαι σε απελπιστική κατασταση....νιώθω και τύψεις, ενοχές και το χειρότερο είναι οτι σκέφτομαι τι θα χάσω αυτους τους μήνες που θα μεγαλώνει...φοβάμαι οτι δεν θα είμαι εδώ να τα δώ....

το ωραριο μου είναι διακεκομένο και λέω να το κάνω συνεχόμενο, απο το πρωι μεχρι το μεσημέρι δεν γίνετε οι περισσότεροι δουλεύουν και συνήθως έχω ποιο πολύ το απόγευμα, απο το μεσημέρι 3:30 μέχρι τις 9 λέω να το κάνω αλλα μονο για τριτη-τετάρτη-πέμπτη, απο παρασκευή και σαββατο κανονικά γιατι έχει παντα πολύ δουλειά! οι δικοί μου διαφωνούν γιατι λένε πως θα τσαντιστούν οι πελάτες...είμαι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.......

γύρησα στο κομμωτηριο μετα απο 1.5 μήνα αποχης λόγω εγκυμοσύνης και γέννας και έχει πάρα πολύ δουλεια, δεν προλαβαίνω ουτε τουαλέτα να πάω, ειλικρινά. τι θα κάνω....αν στραβώσουν οι πελάτες.....πόσο υπομονή ποια θα κάνουν....

απο την άλλη όμως ρε κορίτσια....δεν με βλέπει το μωρό, αφου και ο άντρας μου αυτό μου έλεγε εχθές.....δεν αντέχω άλλο......στεναχωριέμαι πάρα πολύ....επιλόχειο κατθλιψη δεν με έπιασε όσο ήμουν σπίτι και φοβάμαι μην με πιάσει τώρα....

έχει μια βδομάδα που κάνω όλο τρελλές σκέψεις, οτι δεν με θέλει το μωρό μου ποια, οτι έρχονται άλλοι στο σπίτι να δουν το μωρό τώρα που λείπω στη δουλειά και είναι απροστάτευτο απο την μαμα , τέτοια διαφορα.....

δεν με πειραζη ούτε η κούραση , ούτε που σηκώθηκα 5 ώρα τα ξημερώματα για να βγάλω γάλα με το θήλαστρο να έχει μετα το παιδάκι μου, μπορώ να υπομείνω τα πάντα, αλλα η απουσία μου απο το σπιτι με σκοτώνει....πονάω ρε κορίτσια....μου λείπει το παιδάκι μου.....είμαι χάλια.............. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

αγαπη μου πως θα αντέχω μακρυά σου κάθε μέρα.........................

γυρνάω και δεν ξεκολλαω απο πάνω της....... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Δημητρούλα μου.

Μη σε πάιρνει από κάτω.

Είναι περίοδος προσαρμογής,

γι'αυτό σου φαίνεται τόσο δύσκολο.

Όλα θα καλυτερεύσουν με τον καιρό,θα δείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δημητρουλα μου!!

τα ιδια μου ελεγε η κομμωτρια που πηγαινω περσι που γεννησε.ειναι δυσκολη η δουλεια σας...αφου θυμαμαι πως εκανε οταν της εφερε ο αντρας τη μωρο για να το δει λιγο!!!

σιγουρα τα πραγματα θα φτιαξουν στο μελλον και σιγουρα το μωρακι σου σε αγαπαει πολυ και δεν αλλαζει τη μαμα του με τιποτα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Δημητρουλα με συγκινησες ...

Εγω συμφωνω με το ωραριο που σκεφτηκες ! Ενας σταθερος πελάτης δεν θα ενοχληθεί ουτως ή αλλως με ραντεβου ερχεται . Μπορει να χασεις καποιους "τυχαιους" πελάτες αλλα σ΄αυτη τη φαση δεν πειράζει .

Να αφησεις τις τρελλες σκεψεις κατα μέρος δεν βοηθάνε πουθενα !

Υπομονή μωρε ειναι η αρχη και ειναι δυσκολη . Σιγα σιγα θα βρειτε το ρυθμό σας και θα ειναι πιο ομαλά τα πράγματα . Φιλια Δημητρουλα , μη στεναχωριεσαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre dimitroula mou....afou to kommwtirio einai diko sou...giati stenaxwriesai..kane to wrario opws esi theleis .....!!!!

min zorisezai katholou i kanto na pigaineis apogeyma pou einai o antras sou sto spiti opote to prwi na eisai esi me tin mikri kai to apogeyma o antras sou kai na min menei me kanenan kseno!!!!!me dikia dou douleia kai stenaxwriesai!!!palepse to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23, Καλημέρα και από μένα! Με συγκίνησες πολύ....

Κάπως έτσι ένιωθα και εγώ όταν έπρεπε να γυρίσω στη δουλειά μου... :(

Δουλεύω 7:00-14:30! Και 2 φορές το μήνα είμαι υποχρεωμένη να δουλεύω 32 ώρες συνεχόμενες!!!! Που αυτό σημαίνει ότι δεν βλέπω τα παιδιά μου για 32 ώρες!!!!!!!! :angry::(

Το κομμωτήριο όμως κοπέλα μου, είναι δικό σου! Μπορείς να φτιάξεις το ωράριό σου, όπως εσύ νομίζεις! ;)

Σίγουρα θα βρεθούν πελάτες που θα σου παραπονεθούν... όμως σε αυτή τη φάση προτεραιότητα έχεις ΕΣΥ και το μωρό σου...!!!

Στο τέλος οι πελάτες σου θα σεβαστούν το ωράριο που θα τους βάλεις...! ;)

Καλή συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δύσκολα τα πράγματα...

Σε καταλαβαίνω γιατι και εγώ ελεύθερη επαγγελματίας είμαι.

Ευτυχώς δουλεύω μόνο τα απογεύματα υπάρχει άτομο για το πρωί.

Αν δουλεύεις συνεχόμενο μέχρι το μεσημέρι Δευτέρα και Τετάρτη ώστε να σου μένουν τα απογεύματα και Τρίτη Πεμπτη Παρασκευή και Σάββατο διακεκομμένο?

Οι πελάτες θα προσαρμοστούν και πιστεύω θα δείξουν καταννόηση σε μια νέά μανούλα.

Βάλτα κάτω και σκέψου πως είναι τα οικονομικά σου και άν μπορείς να το κάνεις αυτό.

Κάποιους πελάτες μπορεί να τους χάσεις αλλα νομίζω είναι πιο σημαντικός ο χρόνος σου με το μωρο.

Και εγώ δεν κάθομαι τόσο όσο παλιότερα που δεν είχα παιδί και έχω δώσει προτεραιότητα στο παιδί. Το πολύ πολύ να χάσω και κανα πελάτη. Τι να κάνω?

Αυτός που θέλει να τον εξυπηρετήσεις θα έρθει τις ώρες που μπορείς και εσύ.

Κανόνισε τα ραντεβού σου έτσι ωστε να σε βολεύει και εσένα.

Τι λές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου, προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι, κοπέλα μου, ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, γλυκιά μανούλα, αλλά μη το βάζεις κάτω!!

Συμφωνώ, αν έχεις τη δυνατότητα να προσαρμόσεις το ωράριο σου όπως είπες, παίρνοντας ένα μικρό ρίσκο ότι μπορεί να χάσεις κάποιους πελάτες, κάνε το!! Άλλωστε με ραντεβού έρχονται, οι σταθεροί σου απλώς θα προσαρμοστούν! ;)

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Δημητρα!!

Μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά..καταλαβαινω οτι σου λειπει πολυ..εγω εδω δεν δουλευω κάπου και οταν δεν ειμαι με το μωρο μου λειπει αφανταστα!!!

Ειναι νωρις ακομα..και εκτος αυτου εφοσων ειναι δικο σου το κομμωτηριο μπορεις κάποια φορα να λειψεις..λέω τωρα..

Πάντως μην στεναχωριεσαι και μην σκεφτεσαι οτι θα χασεις την εξελιξη του παιδιου σου..Γι αυτο δουλευεις εξαλλου!!

φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειανι πολυ δυσκολα για εσας τις κομμωτριες...

ειναι πολυ λογικο να γυρισεις στη δουλεια γιατι ειδικα αν το κομμωτηριο σου κινουνταν βασικα απο σενα σιγουρα να λειψεις και αλλο δυσκολα θα κρατηθπουν οι σταθεροι πελατες...

προσπαθησε να βρεις μια λυση χωρις να το κλεινεις..ισως καποιες ωρες τη μερα να βαζεις μονο χτενισματα που μπορουν να κανουν και αλλα χερια εκτος αποσενα και συ να πηγαινεις να βλεπεις το μκρακι σου..και το βραδυ να κλεινει καποιος αλλος εσυ τα τελευαται ραντεβου βαζε βαφες και γενικα οτι μπορει να κανει καποιο αλλο ατομο...

μακαρι να βρεις τη λυση γιατι και το κομμωτηριο ειναι κριμα να χασει τη σειρα του...ειναι η δουλει ασου και μερος του εαυτου σου..το καμαρι σου ομως ειναι σε χρειαζεται και το χρειαζεσαι...

ανγκαστικα θα βρεις μια μεση λυση...και ολα θα πανε καλα!!

ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΥΨΕΙΣ..

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!

ΤΟ ΜΩΡΑ ΚΙΣΟΥ ΤΟ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑΣΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριέσαι.Αλλά πιστεύω οτι θα πρέπει να αλλάξεις το ωράριό σου ώστε και το παιδί να σε βλέπει αλλά κι εσύ να νιώσεις καλύτερα ψυχολογικά και να μην βλέπεις την δουλειά σου σαν καταναγκαστικό έργο.Δευτέρα και Τετάρτη δεν είναι κλειστά τα κομμωτήρια το απόγευμα? Αν όχι, καλύτερα να δημιουργήσεις εσύ ένα ρεπό απογευματινό μέσα στην εβδομάδα.Οι πελάτες σου που είναι ευχαριστημένοι από την δουλειά σου, και ειδικά οι περισσότερες που έιναι γυναίκες και μανάδες αν τους εξηγήσεις θα καταλάβουν και θα το εκτιμήσουν.Είμαι σίγουρη γι αυτό.Αλλά και μαμάδες να μην είναι ευαισθησία θα έχουν και θα το καταλάβουν.Δεν θα σε αφήσουν.Μην φοβάσαι.Μετά σχετικά με το ωράριο είναι πολύ καλή η ιδέα σου για συνεχόμενο ωράριο.Κάντο 4-9 μ.μ. Το παιδί το μεσημεράκι θα κοιμάται, και όταν ξυπνάει θα είναι με τον μπαμπά του για λίγες ώρες.Δεν ξέρω αν δουλεύεις με ραντεβού αλλά αν όχι καλό θα ήταν να το εφαρμόσεις.Ξέρεις να προγραμματίζεσαι.Αν μια μέρα δεν έχεις πολλά ραντεβού,θα φεύγεις νωρίτερα.Δεν θα περιμένεις μήπως κι έρθει κανένας πελάτης.

Όλα προγραμματίζονται.Μην ανησυχείς.Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και σωστής οργάνωσης.Και προτεραιότητα να ξέρεις έχει ΠΑΝΤΑ η οικογένεια και η ψυχική ηρεμία των ανθρώπων μας.Όλα τα άλλα παίρνουν το δρόμο τους.Και οι πελάτισσες θα συνηθίσουν.Δεν θα πάθουν τίποτα αν δεν ισιώσουν το μαλλί την Τετάρτη το απόγευμα και το ισιώσουν την Πέμπτη.

Φιλάκια! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε δημητρούλα μην στεναχωριέσαι,κάνε αυτό που λες με το ωράριο και οι σταθεροί πελάτες θα καταλάβουν είμαι σίγουρη και μετά προσπάθησε να έχεις όσο πιο ποιοτικό χρόνο μπορείς με το μωρό σου και όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα δεν μπορείς να αφήσεις κάποια υπευθυνη για τις ώρες που δεν έχεις ραντεβού; Ή να σου τη φέρνουν μια βόλτα για λίγη ώρα;;

Καταλαβαίνω πως θες να εισαι με το παιδακι σου. Είναι οι στιγμούλες σας και δεν αξίζει για τίποτα να τις χάσεις. Το παιδάκι σου θα σε αγαπάει ό,τι και να κάνεις. Είσαι η μαμά του και εσένα θα περιμένει πάντα, όποιος και να το φροντίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ.ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΩΡΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ.ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ.....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΙΣ... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου είναι όντως δύσκολη η κατάστασή σου. Εδώ εγώ που γύρισα μετά από 1 χρόνο στη δουλειά και μόνο για 4 ώρες και ήμουν στεναχωρημένη. Η κουνιάδα μου που έχει και εκείνη κομμωτήριο και το έχει συνεχόμενο το ωράριο 10-6 και το σάββατο 10-4. Προσαρμόστηκαν οι πελάτισσες της και δουλεύει όπως πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχάς να σας ευχαριστήσω πολύ όλες για το ενδιαφέρον και για την αγαπη που μου δείχνετε....

Εκει που καταλείγω καθε φορά είναι να αλλαξω τελικά τις 3 μερες της εβδομάδας και να δουλευω 3:30 - 9:00.θα δώ....

επειδή βιάζομαι, θα προσπαθήσω να μπω και μετα!

ευτυχως ήρθε Σαββατοκύριακο και θα γίνουμε αυτοκολλητες μέχρι την άλλη βδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι να΄κάνεις ό,τι λέει η καρδούλα σου.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε συμβουλέψω περισσότερο μιας και δεν έχω βιώσει κάτι ανάλογο...

Το συνεχόμενο ωράριο που μας λες φαίνεται καλή λύση.

Φαντάζομαι όμως βάζοντας τον εαυτό σου στη θέση σου πως είναι πολύ πολύ δύσκολο να αφήνεις τη μικρούλα σου. :(:(:(

Ελπίζω σύντομα να βρεις το δρόμο σου...

;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα μου λυπαμαι πολυ γιαυτο που περνας!!

Να φανταστεις και μενα μου λειπεις,τα καθημερινα μας τηλεφωνα και οι ατελειωτες συζητησεις μας.

Κανε υπομονη κουκλα μου η μικρη σου σ΄αγαπαει και θα σ΄αγαπαει παντα!

Τα υπολοιπα θα στα πω δια τηλεφωνου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα καταρχήν να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να το δεις όπως επιθυμείς..Κορίτσι μου ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΑΑΑ!!!!!Κάπου άκουσα και μου άρεσε και το έκανα σλόγκαν μου ότι νικητής στη ζωή δεν είναι ο πιο έξυπνος αλλά ο πιο ψύχραιμος!!Λοιπόν δες τα πράγματα ψύχραιμα και όλα θα πάνε καλά.Θα συμφωνήσω και γω με τη LaLa για αρχή άλλαξε το ωράριο σου και αν χάσεις κάποιους τυχαίους πελάτες δε χάθηκε και ο κόσμος από το να χάσεις την υγεία σου..σίγουρα αυτοί οι μήνες είναι ανεπανάληπτοι και να είσαι κοντά στο μωρό σου όσο πιο πολύ μπορείς, δε μπορείς να γίνεις χίλια κομμάτια, αν συνεχίσεις έτσι δε θα είσαι και παραγωγική στη δουλειά σου και όσο και να μην το θες δε θα έχεις και την καλύτερη διάθεση και οι πελάτες σου θα το καταλάβουν, πάρε λοιπόν αποφάσεις και πάρτες γρήγορα για να μη βασανίζεσαι άλλο και όλα θα πάνε καλά..Τί είπαμε??ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και κάτι ακόμα ότι και να γίνει και όσο και να σε βλέπει το κοριτσάκι σου είσαι η μαμά του σε λατρεύει και σε έχει πάνω από όλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου δείνουν μεγάλη παρηγοριά όσα λέτε....

είναι η 2η εβδομάδα που περνάω στο μαγαζί και βλέπω οτι τα ραντεβού μειώνοντε για τα πρωινά, τα απογευματινά αλλες 5 ώρες κενες να είχα πάλι γεμάτα θα ηταν! την πήρα την αποφασή μου! θα κάνω το ωράριο μου συνεχόμενο! με έχει ανακουφίση πολύ και μόνο στη σκέψη!

Σήμερα την πήρα στο μαγαζί και περάσαμε 2 ώρες παρεήτσα! το σαββατοκύριακο που μας πέρασε δε , είμασταν αυτοκόλητες!

το μωράκι μου πάντως το καταλαβαίνει οταν λείπω.....γκρινιάζει συνεχεια..... :(:(:(

οταν έρχομαι επικρατεί ηρεμία στο σπίτι!

αχ αντε να περασουν οι πολλές οι φούριες να το αλλάξω επιτελους!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις σημβουλές σας......

Μου λείπετε τώρα που δεν μπαίνω συχνα..... :kiss:

Χρύσα μου θα σε πάρω τηλ οταν μπορέσω!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...