Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια απο μανούλες που δίνετε το HUMANA 2...


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Τα φώτα σας!

Μέχρι να κλείσει η μπουμπού μου τον 6ο πίναμε το humana AR(αντιαναγωγικό),το οποίο για να διαλυθεί η σκόνη καλά,έπρεπε να αφήσω το νεράκι να κρυώσει(να είναι έτοιμο να το πιεί δηλαδή)κ μετά πρόσθετα τη σκόνη κ το χτυπούσα...

Το ίδιο κάνω κ τώρα που πήγαμε στο humana 2,αλλα δεν διαλύεται καλά,κ ας το χτυπάω περισσότερη ώρα,με αποτέλεσμα να φτάνουν οι μπιλίτσες γάλακτος στη θηλή,τη βουλώνουν κ δε μπορεί να πιεί σωστά το γαλατάκι της..Μήπως πρέπει αυτή τη σκόνη να τη βάζω σε καυτό νερό κ να το κρυώνω όταν είναι έτοιμο??Τι να κάνω???????? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια! οχι σε καυτο νερο γιατί αλλοιώνοντα οι ουσιες του γαλακτος

Κυκλοφορούν στο εμποριο αναδευτηρες που είναι 1+1 για το σκοπο που το θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια δεν το εχω δοκίμασει αν και ειχα

και γω το ιδιο προβλημα

Ο δικός μου έπινε το s26 χωρις λακτοζη και το γαλα γινοτανε σβολάκια.

Τώρα το s26 II δυαλυεται τελεια.

Πιστέυω όμως ότι θα κάνει δουλειά. Αν έχεις στην πόλη σου premaman

Παρτο. Δεν είναι και πολύ ακριβό. Μπορεις να ψάξεις και στο διαδύκτιο

να βρεις κάτι αντίστοιχο.

Με το μιξεράκι του καφέ δοκίμασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι,να σου πω την αλήθεια δε το σκέφτηκα!!(Είμαι λίίίγο ξανθιά!!)

Αύριο θα το δοκιμάσω κ αν δω οτι δεν έχει αποτέλεσμα θα πάω στα Premaman να το αγοράσω!

Κοριτσάκι μου σ ευχαριστώ πολύ-πολύ-το μπισκοτάκι σου είναι κ συνομήλικο με τη μπουμπού μου..

Να μας ζήσουν!!!Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα! να σαι καλά!

απλα δεν ξέρω κατα πόσο το μιξεράκι φτανει μέχρι τον πάτο του μπιμπερον

για να ανακατεψει καλα. δοκίμασε κ πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα..αυτο με το καυτο νερο ισχυει και για τα κανονικα γαλατα;;;εννοω για μικροτερο παιδι ;;

δεν κανει να διαλυθει σε καυτο νερο η σκονη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΤΟ ΦΡΙΣΟΜΕΛ ΤΟ ΑΝΤΙΑΝΑΓΩΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΥΤΟ -ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΧΛΙΑΡΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΣΒΩΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΒΟΥΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΒΡΑΖΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΕςΧΩ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΡΜΟ ΚΡΥΟ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΠΧ ΑΝΑΛΟΓΙΑ 100 ΚΑΥΤΟ ΚΑΙ 80 ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΥΤΟ ΝΕΡΟ ΙΣΧΥΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΡΟΣΕΡΟ Η ΙΣΑ ΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 1000 ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΕ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΟΝΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ....ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Η ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΣ 70 ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟΥΣ 50.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΕΞΗΣ..ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΣΤΟ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΟΜΩΣ Η ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΡΥΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙΣ ΠΙΑ ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΑ Ν ΑΥΤΟ ΠΟΥΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΣΑΙ ΟΚ

ΓΙΑ ΤΟ UMMANA ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΝΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΝΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΒΑΖΑ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΣΗ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΥΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΣΚΟΝΗ ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι άνοιξες μεγάλο θέμα τώρα...Τα κοριτσάκια μας πίνουν ακριβώς το ίδιο γάλα (μέχρι τον 6ο μήνα κι εγώ το αντιαναγωγικό της έδινα)...Και φυσικά πάθαινα ακριβώς το ίδιο..Μου σβόλιαζε, έκανε κομπάκια και δεν τράβαγε..Έχουμε και τα ίδια μπιμπερό της Avent..Τελικά το πρόβλημα ήταν η θερμοκρασία του νερού..Εγώ δεν πήρα κανένα μηχάνημα..Απλώς έβραζα το νερό, το άφηνα λίγο να κρυώσει, να γίνει προς χλιαρό και το έβαζα στο θερμός. Από τότε που της το έκανα με χλιαρούτσικο νερό, δεν έχουμε κανένα πρόβλημα...Μια χαρά τρέχει το γαλατάκι..Επίσης έχω παρατηρήσει ότι με το που βάλεις τη σκόνη, θέλει αμέσως κούνημα...Μετά όσο καλά και να το κουνήσεις, κάνει κομπάκια..Αυτά από μια ομοιοπαθούσα... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re PAIDIA de kaταλαβα.αυτο συμβαινει μονο στα εδικα γαλαα ή σε ολα;;;το νερο πρεπει να ειναι ζεστο καυτο ή κρυο οταν δυαλυουμε γαλα;;βοηθηστε με τη φτωχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...