Μετάβαση σε περιεχόμενο

για το μπανακι του μωρου


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!τωρα που εχει κρυο κανετε το μωρακι σας καθε μερα μπανιο;εγω ναι αλλα αναρωτιεμαι αν το αφησω και ενα βραδυ πειραζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την κανω καθε βραδυ!Ειναι σαν συνηθεια πριν τον υπνο ;)

Οχι πανω απο 5 με 10 λεπτα ομως τωρα που ειναι χειμωνας,ετσι μου ειπε και η παιδιατρος!

Τωρα αν δεν κανετε κ μια μερα,φυσικα κ δε πειραζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little angel και εγώ κάθε βράδυ τον κάνω μπάνιο αλλά μερικές φορές φτερνίζεται, όσο γρήγορα και αν προσπαθώ να τελειώσω το μπανάκι του :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει βεβαια..αλλα το μπανιο χαλαρωνει τα μωρα. Εγω τον κανω μπανιο, σαν μερος της ρουτινας του υπνου, βεβαια το μπανι μας ειναι αρκετα ζεστο, αλλα στα πολυ κρυα ενα γρηγορο "ντουζακι" οχι πολλα πολλα σαπουνισματα, κατω απο το νερο, χωρις σαπουνι, πισινος, χερακια λαιμος, μουριτσα, λιγο νερακι πλατη κοιλητσα και μπουρνουζακι γρηγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειράζει..και γω καμια φορά δεν τον κάνω καθε μέρα..ειδικά οταν ειναι κρυωμένος..Ασε που τωρα τελευταια το μπανιο έχει γινει μαρτυριο!!!Δεν καθεται με τιποτα και φοβαμαι μην μου γλιστρησει κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ , ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ (ΣΠΑΝΙΑ...) ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ Κ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΝΩ . ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΖΕΣΤΑΙΝΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώώώ κάθε μέρα Μπαμπίνι μου!!Κ εγώ,όπως κ η Σεσιλια,το έχω σαν πρόγραμμα ρουτίνας για το μπανιο(ούτως ή άλλως τα κρύα μες στο σπίτι δε μας αγγίζουν..)

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κάθε μέρα και ας μου έλεγαν κάποιοι να μην τον κάνω κάθε μέρα τώρα που χειμώνιασε. Του αρέσει τόσο πολύ και χαλαρώνει απίστευτα! έχουν υπάρξει όμως και ελάχιστες φορές όπως απόψε που μάλλον ο κακομοίρης βγάζει δόντι και απο τις 13 το μεσημέρι μέχρι τις οχτώ και μισή το βράδυ γκρίνιαζε και δεν μπορρούσε να κοιμηθεί. Μετά απο λίγο ντεπονάκι τον πήρε ο ύπνος και τον λυπήθηκα να τον βάλω στην μπανιέρα έτσι ήπιε γάλα πριν απο λίγο ρευτηκε και συνεχίζει τον ύπνο του. Νοιώθω άσχημα που δεν το έκανα μπάνιο το παιδί αλλά δεν έπαιζε και με τις λάσπες. Αύριο δεν υπάρχει περίπτωση να το αναβάλω. Κρίνε εσύ ανάλογα με την όρεξη του παιδιού και την στάση του απέναντι στο μπάνιο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κάθε μέρα, όντος είναι μια ρουτίνα, χαλαρώνει και νομίζω ότι κοιμάται πιο γρήγορα αν την κάνω μπάνιο, όμως υπήρχαν και μέρες που δεν την έκανα, αλλά το σκεφτόμουν μετά, νόμιζα ότι χάνει την σειρά της. Και όντος εσύ θα το κρίνεις αυτό, συν ότι πως έχεις μάθει το παιδί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΡΟΥΤΙΝΑΣ.8 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΜΑΣ, ΖΕΣΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑΝΙ!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΛΟΥΖΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΤΟΥΖΑΚΙ ΝΤΟΥΖΑΚΙ!!!ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εΓΩ να σου πω την αληθεια, μερα παρα μερα τον κανω και καμια φορα και δυο η τρεις συνεχομενες μερες. Φροντιζω ομως να τον πλενω πολλες φορες μεσα στη μερα απο τη μεση και κατω για να ειναι καθαρος απο τα κακα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τι αφρόλουτρο-σαμπουάν χρησιμοποιήσατε για το μωράκι σας μόλις γεννήθηκε;

Θέλω να αγοράσω αλλά έχω ακούσει για αλλεργίες και έχω τρομοκρατηθεί.

Πήρα της Chicco αλλά μου είπαν ότι κάνουν αλλεργίες και τώρα θέλω να πάρω κατι άλλο, γιατί φοβάμαι...

Ποιά η γνώμη σας για το Προδέρμ;

Ακόμη και για τα johnson- όχι όμως τα natural -έχουν πει για μία ουσία καρκινογόνα...

Help me...please...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilou καλησπερα,εγω χρησιμοποιω απο τοτε που γεννηθηκε της Frezyderm τα προϊοντα,δεν ειχα ακουσει για αλλεργιες στο φαρμακειο αυτα μου προτειναν κ αθως κ ο παιδιατρος.Επισης, δοκιμασα προδερμ κ chicco κ ειναι μια χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψάχνοντας λίγο παραπάνω στο mammyland βρήκα το παρακάτω θέμα και έχω φρικάρει.... :angry::angry::angry:

Δείτε το όσες δεν το έχετε δει...

θεμα: Vrefika proionta WELEDA-LAVERA

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=274053

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέρα παρά μέρα αλλά πουλάκι και πωπούλη κάθε μέρα...

Πάντως είναι χαλαρωτικό και κοιμάται ευκολότερα!!!

Επίσης σχεδόν μπαίνει μόνη της!!!Παπάκι τη φωνάζουμε!!!

Έχουμε το Καλοκαίρι να βουτήξουμε...

frezyderm όλη τη σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον κάνω μπάνιο κάθε βράδυ διότι θέλω να έχει ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα. Τα μωρά χρειάζονται τη ρουτίνα τους για να καταλαβαίνουν τι πρέπει να κάνουν και πότε. Τα ίδια πράγματα τις ίδιες ώρες. Επίσης το μπάνιο τον χαλαρώνει. Εννοείται πάντως πως δεν τρέχει τίποτα αν δεν κάνεις το μωράκι σου μπάνιο κάθε βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω καθε μερα την κανω μπανιο το απολαυανει τρελα. κανει τις ιδιες κινησεις που εκανε και μεσα στην κοιλια μου (παει πανω κατω- δεν κλωτσησε ουτε μια φορα ) οποτε δεν θελουμε να τις στερησουμε την απολαυση.

οσο αφορα τα σαμπουαν εχω θειο φαρμακοποιο και επειδη το εψαξε οταν γεννηθηκε η μικρη μου ειπε οτι το πιο αγνο σε εισαγωγικα που κυκλοφορει ειναι της chicco το οποιο και χρησιμοποιω. Της frezyderm μας εκανε αλλεργια (μου αρεσε η μυρωδια του και το ειχα παρει)και το αφρολουτρο και το γαλακτωμα. αλλα το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...