Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ


tselinkas

Recommended Posts

ΠΩΣ ΠΛΕΝΑΤΕ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ?ΠΟΝΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΙ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΣΑΝ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ ΑΝ ΘΗΛΑΖΑΤΕ?ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΟΨΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΚΙΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΤΟΡΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΑΨΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥ.ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ. :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ βρε κοπελα μου ... το διαβαζω κ ποναω μαζι σου...

Δεν θηλασα δυστυχως οποτε ας σου απαντησει καποια αλλη για παυσιπονα κ ρωτα κ τον ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΤΑΡΧΑΣ,

περιεργο που δεν σε εκοψαν πιο πριν (για να μην γινοταν ανεξελεγκτο το σκισιμο) Υπομονη , να ζησει κ καλα σαραντα !

πλενομουν με χλιαρο προς κρυο (να αντεχεται) νερακι κ με αφρο της φρεζυντερμ που μου εδιναν στο ιασω κ μετα στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι εμενα με κοψανε αλλα χρησιμοποιησαν ξυλοκαινη!!!!!παντως θα πονας ε3να διμηνο αρκετα και αλλους δυο μηνες για να φυγει καθε ενοχληση :(:(επαιρνα μονο ποσταν η ντεπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου,γερο και δυνατο

και καλη λοχεια σε σενα!!

Μπορω εν μερει να καταλαβω τι περνας...

Απο οσο ξερω ειναι καλυτερα να σε σκιζει ο γιατρος λιγο στο περινεο

παρα το μωρο να σε σκιζει ατσαλα οπως μαλλον εγινε

σε σενα.

Παρ'ολα αυτα η μαια μου εμενα μου ειχε πει,και το ακολουθησα φυσικα,

να πλενομαι με οτι με κανει να αισθανομαι καθαρη,και αν αυτο ειναι

το σκετο νερο ακομη καλυτερα.Πλυσιμο οσο πιο συχνα γινεται.

Μετα σκουπισμα απαλο κατα προτιμηση με χαρτοβαμβακα και οπωσδηποτε καλο

στεγνωμα με το σεσουαρ μαλλιων!

Επισης 1 φορα την ημερα πλενομουνα και με betadine vaginal douche που

ειναι ειδικο αντισηπτικο για την περιοχη.

Τωρα οσο για τον πονο απο την κλινικη ακομη μου εδιναν voltaren υποθετα ή χαπια και θηλαζα κανονικα.

Καλο κουραγιο,μην ανησυχεις οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες αλλα θα περασουν.Εγω να φανταστεις ελεγα πως δεν προκειται να επανελθει η περιοχη με τιποτα ετσι τουμπανο οπως ενιωθα και απογοητευομουν, αλλα ολα περνανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το διαβαζω και ποναω :blink::blink:

και τι εκανε με την κλειτοριδα ο γιατρος? :blush::blush:

εγω επερνα λοναριν 500 και θηλαζα κανονικα υποθετο οχι χαπι

τα χαπια δεν πιανουν τοσο καλα και να πλενεσε καθε φορ αμε κρυο η χλιαρο νερο βοηθαει πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou molis eida oti gennisess ..na sou zisei glukia mouu:):)den xerw na sou apantisw gia to provlimataki sou....pantos xarika poli pou gennises...telikaa vgike to mpompiraki sou...pws egine?pote spasane tanera?gennises eukolaa?perimenw nea sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κοπέλα μου το διάβασα και πόνεσα!! Κουράγιο κι υπομονή! Εγώ να σου πω.. με ανακούφιζε το ζεστό νεράκι και το αντισυπτικό της frezyderm που πήρα από το Ιασώ και το έχουν τα φαρμακεία! Όσον αφορά τους πόνους.... :blink::blink::blink::blink: Είχα πολλούς! Έκανε συσπάσεις η μήτρα μου και με ξαναπήγαν νοσοκομείο 2 μέρες αφού είχα βγει! 1 ώρα διπλωμένη, ούτε ανάσα δεν έπαιρνα! Έπαιρνα τα xeforapid σαν παυσίπονα!! Τα καλύτερα! Θήλαζα αποκλειστικά 4 μήνες! Όλοι οι γιατροί μου έδωσαν το Οκ! Ο παιδίατρος, ο γυναικολόγος κι ο εφημερεύων που με είχε δει! Καλού κακού ρώτα και τον γιατρό σου αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα! Καλή συνέχεια, καλή λοχεία και να γίνεις γρήγορα καλά και πάλι!!! Εγώ δεν αισθανόμουν δυσάρεστα 20 μέρες μετά!! Εύχομαι να γίνεις γρηγορότερα καλά! :) Και να σου ζήσει το μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια για ποσο καιρο ποναει το πιπι???και για ποσο καιρο παιρνεις φαρμακα και πλενεσαι με αφρους και μπεταντιν?

ΤΣΕΛΙΝΚΑ μου σου ευχομαι περαστικα και γρηγορα!!!να σου ζησει το νινι σου!!!καθε ευτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που γέννησα φυσιολογικά είχα πολύ λίγα ράμματα. Με έραβε μόνο 5 λεπτά. Μου είχε πει να βάζω πεταντιν και να πλένομαι 10 φορές τη μέρα(υπερβολικό πλενόμουν γύρω στις 5, δεν προλάβαινα και παραπάνω). Επίσης πονούσα και δεν μπορούσα να καθήσω για τις επόμενες 12 μέρες. Η δική σου περίπτωση όμως ακούγεται διαφορετική. Ίσως πρέπει να επισκεφθείς το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και τις ευχες σας.και τωρα που γραφω υποφερω τοοοοοσο πολυ.οταν ειχα κανει την μικρη μου με ειχαν κοψει απο πριν και γενικα ειχα συνερθει πολυ γρηγορα.αφου απο την πρωτη μερα ακομα μια χαρα καθομουνα και μολις γυρισα σπιτι εκανα δουλειες αρκετα ανετα.τωρα δυστυχως και για να παω απο το ενα δωματιο στο αλλο ειναι ενα μη υποφερτο βουνο.γεννησα την παρασκευη 29-1.εννια το πρωι με επιασαν οι πονοι.δεκα και εφυγα με πολυυυυ δυνατους πονους για το ιπποκρατειο.αυτο εφημερευε.μπαινω μεσα και λεω γεια σας.γενναω.με κοιτανε και λενε κατσε να δουμε.ευτυχως ηταν η κλινικη που με παρακολουθουσε στην εγκυμοσυνη και ειχαν ολες τις εξετασεις και δεν χασαμε χρονο.(επειδη στο ιπποκρατειο εχει 4 μαιευτικες κλινικες).και ετυχε να ειναι η δικη μου.παμε μεσα λοιπον και αρχιζει η βασανιστικη ιστορια του χεριου.μου βαζει η μια μαια χερι.δεν μπορεσε να καταλαβει αν και τι διαστολη εχω.μου βαζει η δευτερη.ουτε αυτη μπορουσε.μου βαζει η αρχιμαια λεει να το ειναι πισω.4 με 5 εχει.ας φωναξουμε τον γιατρο να δει αυτος λενε.ελεος τους λεω ρε παιδια.πλακα μου κανετε?3 χερια μου βαλατε.(στην προηγουμνη μου γεννα μου βαλάνε συνολο 3).που να ηξερα τι με περιμενει.ερχεται ο ντοκ και μου βαζει.λεει 5.ωρα να παει πανω.μου κανανε κλυσμα,μου πηραν αιμα,πηγα τουαλετα 2 φορες και βουρ στον τεταρτο οροφο στην αιθουσα τοκετων.μου λεει ο μπαμπας μου σημερα ειναι μεσα η Γιωργια.(μια φιλη του μαια).λεω ωραια.μπαινω μεσα και με βλεπει αυτη και λεει ελα εδω εσυ μαζι μου.και με βαζει σε ενα δωματιο 3κλινο με κανονικα κρεβατια με κουβερτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΩΑΛΙΔΙΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΕΣΕΙΣ ΒΟΛΤΑΡΕΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΠΙΝΑ ΧΑΠΙ ΒΟΛΤΑΡΕΝ...ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΔΕ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ,ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ..!!!ΥΠΟΜΟΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φανηκε πολυ περιεργο γιατι οταν γεννησα παπαγεωργιου με ειχαν παει κατευθειαν εκει στο χειρουργειο με το κρεβατι με τα ποδια ψηλα και μονη μου οχι με αλλες 2 κοπελες.τελοσπαντων..με βαζει η Γιωργια να ξαπλωσω.να ταν 11 και??.....εντεκα μιση??καπου εκει.μου βαζει χερι και λεει 5 σε μια αλλη νεα μαια που μαθαινε.ελα να δεις της λεει.και κανουν πειραματα μεσα μου να μαθει η μαια.τελικα το βρηκε.χαχα.με συνδεουν με εναν καρδιοτοκογραφο που αμα ηθελε δουλευε.χαχαχα.τελοσπαντων η Γιωργια -το χερι,ετσι θα την φωναζω,μπορω να πω πως απο δω και περα με βοηθησε πολυ.μου σπασε τα νερα με το χερι γρηγορα γρηγορα να κατεβει με το γλυστριμα το μωρο.το χερι της το ειχε πλεον μονιμα μεσα μου.αλλα οταν λεω μονιμα εννοω εντελως μονιμα.της αρεσε φαινεται.χαχα.ηθελε να εξαλλειψει τον τραχηλο μου ελεγε.κοιτουσα το ρολοι εγω.η ωρα σταματημενη.12 και να ειχε παει.οι πονοι ατελειωτοι.α φυσικα για επισκληριδιο ουτε συζητηση.παρακαλουσα παλι αλλα μου ξεκαθαρισε οτι εχει γενικη εφημερια και που να βρουν αναισθησιολογο και πες οτι βρισκουν μεχρι να γινουν οι εξετασεις αιματος εγω θα χω γεννησει.τουλαχιστον ηταν ειλικρινης γιατι στο παπαγεωργιου με κοροιδευαν οτι τωρα ερχεται ο γιατρος να σου κανει και δεν ηρθε ποτε.με βοηθησε πολυ με τις αναπνοες και οταν πηγαινα να τα χασω και να ουρλιαζω απο τον πονο ειχα το κουραγιο να εχω τον ελεγχο να σκεφτω πως αν δεν κανω αναπνοες θ καθυστερησω τον τοκετο.οποτε εκανα οτι μου λεγε.να φυσαω σαν να χω ενα κερακι και να θελω να το σβησω.φου,φου,φου,φου,φου.ετσι κι εγω.καμια φορα χανομουνα.ηταν πολυ δυνατοι οι πονοι.με βλεπανε και τα αλλα 2 κοριτσια που ηταν ανετα....της λεω μεχρι 3 βλεπεις να γενναω?μου λεει ναι.λεω ενταξει.κανα 2ωρο υπομονη.μετα απο 5 λεπτα περναει ενας γιατρος και του λεει το χερι 10.και τι μου λεει.σηκω.τι να σηκωθω λεω.παμε γεννας λεει.δεν θα γεννησεις στο κρεβατι.λεω μα δεν μπορω να περπατησω.μου λεει πρεπει.με πιανει παραμασχαλα και παμε.πηγαμε στην διπλανη αιθουσα που ηταν η κανονικη να γεννησεις με το ωραιο κρεβατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεβαινω στο κρεβατι του πονου και βαζω τα ποδαρακια μου ψηλα.μαζευονται οι ειδικευομενοι γιατροι και μαιες κλπ και το χερι πια μου κρατουσε το χερι.μου λεει οταν ερθει ο πονος σφιξου σαν να θες να κανεις κακα΄λεω δεν θα με κοψετε?οχι δεν χρειαζεται λενε.ναι καλα......ερχεται ο πονος κανω οτι μου λενε μαζι με ουρλιαχτα.βγαινει το μισο κεφαλι και σταματαει ο πονος και το μισο κεφαλι να εχει βγει.εκει να δειτε πανηγυρακι πονου.μου λενε στον επομενο πονο σφιξου.ξανα εγω σφιξιμο μπας και βγει γιατι μου χε γινει η τρυπουλα να....σπρωξε φωναζαν αυτοι δεν μπορω φωαζα εγω,θα σκασει το κεφαλι μου...και ενιωσα τα ποδαρακια του να κουνιουνται μεσα μου την ωρα που βγαινανε κι αυτα.ουα ουα...επιτελους.ειπα.τελος πονου.χαχα.φαντασια μου πλανευτρα..... :Pτον παιρνουν τον καθαριζουν και εγγω να τον κοιταω.ηθελα να δω τα μουτρακια του.αυτοι βγαζανε τον πλακουντα και εγω τον ειχα αγκαλια.λεω μπορω να τον θηλασω?μου λενε οχι ακομα.μετα.ο μικρος ιδιος ο αντρας μου.βγαινει και ο πλακουντας.και αυτος πονεσε αλλα λιγο.μου πηραν τον μικρο.λενε 3840.αλλα δεν του φαινοταν.μετα μου βαλανε κατι τεραστια εργαλεια και σκαβανε μεσα.τσιριζα εγω....και ερχεται η μαγικη στιγμη του ραψιματος.εγω δεν μασουσα γιατι την πρωτη φορα δεν πονεσα.λενε ο μικρος σε εκοψε λιγο και θα σε ραψουμε.μου κανουν ξυλοκαινη και με ραβουν.ολα καλα.λεει ο γιατρος ξερεις ο μικρος εκοψε και λιγο την κλειτοριδα σου και εκει δεν κανουμε αναισθησια.οκ λεω.και αρχιζει παιδια να με ραβει και εγω να ουρλιαζω πιο πολυ και απο ολες τις γεννες του κοσμου.τελειωνει και λεει.ενιωσε 4 τσιμπιματακια.χαχα.τωρα θα πονεσεις.παναγια μου λεω.αν αυτος τα ελεγε τσιμπιματακια σκεψου αυτο.και φυσικα πανικος.ποτε να μην σας τυχει αυτο.αληθεια.μετα με πηγαν παλι στο δωματιο το αλλο καιο η κοπελα που ηταν για καισαρικη μου πε τα ειδα ολα.εισαι ηρωας.ερχεται και το χερι και λεει θες να κατουρησεις?λεω οχι.και πηρεμια μπατονετα μεγαλη και μου την εχωσε μεσα.αλλος πονος.μετα απο 2 ωρες με πηγαν στο δωματιο.οσο για τις συνθηκες του δωματιου θα σας γραψω στο ποστ επισκεψη σε λεχωνα στι ιπποκρατειο .περιλαμβανει και σπεσιαλ γκεστ κατσαριδα σε γαλα.χαχα.ευχαριστω για το κουραγιο σας.στο επομενο τευχος ο φρεντι κρουγκερ. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale poios soy eipai oti sxistikes mexri thn klitorida!!!!

mou fenete polu parakseno !!! :blink: diladi epathes blabh kai sthn ourodoxo kisth?

mipos sou fenete oti sxistikes mexri ekei ?mipos uperebale o giatros !!!???

paysipona perne oso theleis den pirazoun me ton thilasmo .

na plenese toulaxistos 2 fores thn mera .

na pineis ygra kai na mhn trws poli sterea trwfh gia na mhn zorizese .

poso kairo exeis pou gennises?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis diabasa thn perigrafh kai pou exei ginei to stomaxi kompos .... :blink::S

mou thimises ta dika mou pou o giatros mou nomize oti eimai upo thn epiria hs episkliridiou kai me erabe xoris anesthisia topikh ...egw na klew kai na skouzw!!! mexri pou ton stamatise h anesthisiologos me to zori kai mou kane topikh ....nane kala h gunaika !!! me eblepe kai me katalabe amesos oti PONOUSA !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου οντως με εσκισε εκει.και με ραψανε και δεν φανταζεστε το ραψιμο.πηρα καθθρεφτη και το ειδα και οποτε το βλεπω κλαιω με λυγμους.εκτος απο κλειτοριδα ραμμενη,εχω και μια τσουτσου να μου κρεμεται.ελπιζω να επανερθω μια μερα και να μην μεινω ετσι.ειναι μια απελπισια.οταν παω για κατουρημα κλαιω και κανω κανενα μισαωρο.τσουζω και ποναω.ρωτησα για το τι παιρνατε επειδη στο παπαγεωργιου μας δωσανε μπεταντιν να πλενι=ομαστε ενω τωρα ειοπαν με σκετο νερο η κανενα ηπιο αντισηπτικο και φοβαμαι μην μολυνθει.ακομα δεν εχω παει για κατουρημα.φοβαμαι.γεννησα παρασκευη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΑΛ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

ΔΕΥΤΕΡΟ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!! :P:P

ΗΡΩΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΣΑΙ..ΑΛΗΘΕΙΑ... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα.ηρωας ε?ολες ταπερναμε.απλα αλλες πονανε πολυ πιο πολυ λογω ηλιθιων γιατρων και αλλες τα ξεχνανε και δεν τα περιγραφουν τοσο αναλυτικα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν να σου ζήσει κοριτσάκι μου. :kiss:

:kiss::kiss:

Πω πω βρε κορίτσι μου.Καλύτερα να σε εκοβε ο γιατρός παρά αυτό που έπαθες μου φαίνεται.

Περαστικά κουκλα μου.

Εγώ πλενομουν συνέχεια μα συνέχεια με χλιαρό νεράκι και τίποτε άλλο. Παυσίπονα μου έκαναν voltaren ένεση στο μαιευτήριο ενώ θηλαζα αποκλειστικά.

Από τη 2η μέρα είχα σταματησει να έχω ενοχλήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πλενομουν με νερακι σκετο (κρυο). Ντεπον μου εδωσαν μονο, 4 τη μερα, αλλα δεν τα επαιρνα ολα...Χριστε μου ποναει ποναει......Περαστικουλια και προσεχε τις κινησεις σου.Μην σερνεσαι στο κρεβατι για να σηκωθεις. Σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατσυ μου απορω πως αντεξες..

Καλα γιατι δεν μου ειπες τιποτα στο τηλεφωνο..

Καλα πως σε εραψαν χωρις αναισθησια?

Τα διαβαζω και ποναω !!!

Να παιρνεις παυσιπονα .panadol ,apotel,depon δεν πειραζουν στο θηλασμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ελεγα τιποτα γιατι δεν εχω κουραγιο για τιποτα.ειναι η πρωτη φορα που καθομαι σημερα σε καρεκλα και τοση ωρα αν και ειμαι με 2 ντεπον και πονο.εδω ηρθαν επισκεψη στο νοσοκομειο και στραβωνα.ακομα και με την αδερφη μου π[ου ειχα να την δω απο καλοκαιρι.δεν ηθελα κανεναν.μονο τον αντρα μου και την μπουμπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...