Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ψεύτικος λογαριασμός: τα αποκαλυπτήρια!


Mamoli

Recommended Posts

Έχω ήδη ενημερώσει τη Λένα και έχω ποστάρει σχετικά στο θέμα "Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2010", μιας και το συγκεκριμένο μέλος ανήκει -και καλά!- εκεί...

Μου είπαν κάποιες κοπέλες να δημιουργήσω και ξεχωριστό θέμα και συμφώνησα για να θυμήσω για μια ακόμα φορά το ότι όσο καλό και να είναι το internet, οφείλουμε να είμαστε πολύ προσεκτικές!

Πριν λίγο καιρό, εμφανίστηκε στο "Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2010" μια κοπέλα με το nickname Elvira_mpempa ... Με τη μία άρχισε να ποστάρει φωτο της εδώ και εκεί... Το μέλος με την κοιλίτσα της, το μέλος με τη μαμά της και την πεθερά της... Συνέχισε στο θέμα με τα βρεφικά δωμάτια, ποστάροντας φωτογραφίες του υπερβολικά... αμερικάνικου nursery της κόρης της...

Οι φωτογραφίες μου βρωμούσαν από την αρχή. Η ίδια, βέβαια, είχε γράψει ότι η πεθερά της είναι Αγγλίδα, αλλά και πάλι δεν μου ήταν αρκετό... Όλα ήταν πολύ... ξενόφερτα!

Σήμερα εμφανίστηκε ξανά, ποστάροντας μας τη φωτογραφία της νεογέννητης κόρης της. Μόνο που το μωρό ήταν πολύ μεγάλο για να είναι νεογέννητο. Κάπου εκεί σκέφτηκα να τσεκάρω τον τίτλο της φωτογραφίας... Ήταν May7th2008028.jpg, κάτι που δείχνει ότι η φώτο τραβήχτηκε τον Μάιο του 2008.

Βάζοντας στο google τον τίτλο αυτό, μαντέψτε τι βρήκα... ΑΥΤΟ!: http://s305.photobucket.com/albums/nn20 ... 33a33d.pbw

Μήπως σε κάποιες από εσάς θυμίζουν κάτι αυτές οι φωτογραφίες;

Όπως καταλαβαίνετε, το μέλος elvira_mpempa είναι ένα ψέμα... Οι φωτογραφίες ανήκουν σε ξένο ζευγάρι που απέκτησε μια κορούλα το 2008!! (Δείτε σχετικά και εδώ: http://www.mammyland.com/index.php?opti ... tstart=850)

Επαναλαμβάνω: σας το μεταφέρω όχι τόσο για το συγκεκριμένο μέλος (θα έχει και αυτός/η τους λόγους του να το κάνει, ποιος ξέρει), αλλά για να είστε πολύ πολύ προσεκτικές με ποιους μιλάτε....

Αλήθεια σας λέω, αν δεν το ξεσκέπαζα, θα έσκαγα... Φανταστείτε ότι ήταν ένας από τους λόγους που είχα κόψει να γράφω πολλά πολλά στο Mammyland... Δεν ήθελα εγώ να βγάζω τα σώψυχά μου και να ξέρω ότι άλλοι με δουλεύουν!

Αυτά... Mystery solved!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 262
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω πραγματικα σοκαριστει :ohmy: ...κριμα γιατι πραγματικα με πολλα κοριτσια εχουμε πει πολλα πραγματα και ειναι κριμα να συμβαινουν τετοιες κοροιδιες :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.ΚΑΛΑ MAMOLI ΕΙΣΑΙ ΓΑΤΑ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athena έγραψε:

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.ΚΑΛΑ MAMOLI ΕΙΣΑΙ ΓΑΤΑ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

Μωρέ ας μην είχα πραγματική μούρλα με τα βρεφικά δωμάτια και ίσως να μην το έπαιρνα ούτε εγώ πρέφα... Αλλά μετά από τόσους μήνες έρευνας για πρωτότυπες ιδέες διακόσμησης, ε, άρχισε να κόβει το μάτι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοκαρίστηκα κι εγώ... Δεν έχω δει φωτογραφίες της συγκεκριμένης κοπέλας, αλλά έχω δει αρκετές φορές το όνομά της στο μάμμυ. Για ποιο λόγο να κάνει κάτι τέτοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανατρίχιασα τώρα. Είδα τις φωτογραφίες του λινκ και αναγνώρισα τη φωτογραφία προφίλ της Elvira-mpempa. Είναι η μοναδική από τις φωτογραφίες της που έχω δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΚΟΠΕΛΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΟΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΛΛΑ ΕΣΤΗΛΕ ΚΑΙ ΦΩΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ

Ο ΤΙΤΛΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ MEGA.....

Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου θυμίζει κάτι θρίλερ... Για φανταστείτε να μπει η κοπέλα του link στο μάμμυ για κάποιο λόγο, και να δει τις φωτογραφίες της να μοστράρουν πρώτο τραπέζι πίστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Η ΑΥΤΗ Η ΕΛΒΙΡΑ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ???????

ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΡΩΣΑ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' όσο κατάλαβα, είναι ένα πρόσωπο που χρησιμοποιεί φωτογραφίες μιας άλλης γυναίκας, της οικογένειάς της και του παιδιού της, και τις παρουσιάζει ως δικές της. Τώρα, γιατί το κάνει αυτό, δεν ξέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Απ' όσο κατάλαβα, είναι ένα πρόσωπο που χρησιμοποιεί φωτογραφίες μιας άλλης γυναίκας, της οικογένειάς της και του παιδιού της, και τις παρουσιάζει ως δικές της. Τώρα, γιατί το κάνει αυτό, δεν ξέρουμε...

Έτσι ακριβώς.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω παθει πλακα!!

Ειδατε σε λιγες μερες ποσο μεγαλωσε το μωρο της?

Μεχρι και καρναβαλακι το εντυσαν... :laugh: :laugh: :laugh:

Περπαταει κι ολας.. :laugh: :laugh: :laugh:

Κολυμπαει....

Και αυτη τη ντουλαπα ακομη να την τακτοποιησει... :laugh: :angry:

τς τς τς... Ακαταστατη γυναικα..

Μπραβο ρε Mamoli εισαι μεγαλη γατα. ;);););)

Κριμα και τις ειχα συμπαθησει τις θειτσες...!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανατριχιαστικο,ειμαι σχεδον σιγουρη πως προκειται γαι κανενα διεστραμενο αντρα.καλο θα ειναι να μη δημοσιευουμε προσωπικες φωτο περα απο καμια φωτο προφιλ .κοιτα τι μπορει να παθει κανεις και τα λεγε η πεθερα μου και την κοροιδευα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πιο πολύ μου κάνει για γυναίκα που προσπαθεί να ζήσει τη μητρότητα μέσω άλλων... Για άντρας δε μου κάνει καθόλου, γιατί τι θα κέρδιζε; Εκτός κι αν είναι τοσο διεστραμμένος, που φτιάχνεται με ιστορίες εγκύων... Αλλά πάλι, όλο αυτό το παραμύθι...

Τώρα συνειδητοποίησα ότι είναι αυτή που μας ανακοίνωσε ότι σπάσαν τα νερά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια τώρα τα είδα όλα..Αν είναι δυνατόν...Πόσο άρρωστος μπορεί να είναι είναι ένας άνθρωπος....

Μπράβο βρε Mamoli που την ξεσκέπασες..Να σου πω την αλήθεια εγώ είχα πάθει πλάκα με το δωμάτιο..Και σκεφτόμουν "Ρε γαμώτο τόσο καιρό έψαχνα για δωμάτιο για τη μικρή μου...Και φημίζομαι για το γούστο μου..Πώς δεν έφτιαξα κάτι τόσο τέλειο;;;;;;" :dry::dry::dry:

Επίσης μου έκανε εντύπωση που γέννησε στις 36 εβδομάδες, είχε ανοίξει θέμα "Μου έσπασαν τα νερά"...Αλλά λέω εντάξει, ατο μήνα της είναι, είναι εξαιρετικά πιθανό.. :ohmy:

Έχω σοκαριστεί!!!!!!Κι έχουμε βάλει εδώ φωτογραφίες δικές μας και των μωρών μας... :angry::angry::angry:

Mamoli και πάλι συγχαρητήρια για το αστυνομικό σου δαιμόνιο...Είσαι γάτα..... ;););) Με το καλό κοπέλα μου και με έναν πόνο...

Και όταν βάλεις φωτογραφία της μπεμπούλας σου, ελπίζω να μη δούμε κανένα μωρό γίγας ή να περπατάει... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω εγώ πιο πολύ αισθάνομαι λύπη γιατί για να φτάσει ένας άθρωπος να κατασκευάζει ολόκληρα σενάρια στο μυαλό του σημαίνει πως μέσα του βασανίζεται. Αν έχει ανάγκη κάποιος να κατασκευάζει μια εικονική πραγματικότητα, τότε τα κενά που νιώθει είναι μάλλον αβάσταχτα. Κρίμα την κοπέλα. Ελπίζω να αποκτήσει κάποτε ένα δικό της μωράκι. Τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα τώρα στο θέμα με τα βρεφικά δωμάτια και κοίταξα μια μια της φωτογραφίες της...Την πρώτη που είχε βάλει, είχε αλλάξει την ημερομηνία αποθήκευσης...Οι άλλες είχαν ημερομηνία Μαρτίου 2008..Σχεδόν 2 χρόνια πριν....

Mamoli για άλλη μια φορά σου υποκλίνομαι!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εισαι Θεα! Σου βγαζω το καπελο! Παιδι μου 10 σαν και εσένα να υπήρχαν στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος δεν θα κουνιόταν φύλλο! :kiss::kiss::kiss:

Για την κοπέλα/ κοπελο δεν εκπλήσσομαι διοτι αισθάνομαι οτι δεν ειναι η μονη/ μονος που μας εχουν πουλήσει παραμύθι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω σοκαριστεί.Είναι απίστευτο. Τι άτομο μπορεί να είναι αυτό; κι άντε να μπαίνεις και να γράφεις τα ψέματα σου αλλά και να χρησιμοποιείς φωτο άλλων είναι το λιγότερο άρρωστο κάτι τέτοιο.

Λυπάμαι πολύ πραγματικά γι αυτό που συνέβει.

Και να σκεφτείς οτι σήμερα μπήκα με τόση χαρά να γράψω γιατί ήμουν στην συνάντηση των κοριτσιών στη Θεσσαλονίκη και περάσαμε τέλεια και χάρηκα πολύ που γνώρισα απο κοντά κορίτσια που μιλάμε εδώ μέσα που είναι ακόμα πιο συμπαθητικά και γλυκομίλητα απο κοντά. Τι αντικρουόμενα συναισθήματα! ούτε που φανταζόμουν οτι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο σε ένα φόρουμ με μαμάδες,

τέλος πάντων δεν θέλω να επισκιάσει τη χαρά μου το συμβάν απλά όπως και να χει είναι κρίμα και πολύ άσχημο αυτο που συνέβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μείνει άναυδη. Είσαι πανέξυπνη! Μα καλά..Τι ανωμαλία υπάρχει γύρω μας βρε παιδιά;; Γι' αυτό εγώ κολλάω να βάζω φωτό..Μια τρελή ή ένας τρελός να βρεθεί και μπορεί κάλλιστα να δανειστεί τη ζωή σου...Έλεος πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι επειδή σίγουρα μπαίνει τώρα και μας διαβάζει ας μπει να μας πει και γιατί το κανε να μας φύγει η απορία ρε παιδί μου,

εκτός κι αν μπει με άλλο όνομα και άλλες φώτο και φτου κι απ την αρχή... να το κάνουμε κλέφτες κι αστυνόμοι το μαμαδοφόρουμ μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...