Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΕΧΩΝΑ.40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ


Recommended Posts

καλησπερα.αυτο το σκεφτομαι πολυ

γενναω πρωτα ο θεοσ ιουνιο.αλλα να κατσω μεσα 40 μερες δεν υπαρχει αυτο.το μωρο ναι.τα πιστυει καμια αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κι από εμένα

εγώ γέννησα ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα σχεδόν

και κάθησα και τις 40 μέρες.

δε μ ένοιαξε να πω την αλήθεια, ίσως επειδή ήταν (και ακόμη είναι) χειμώνας.

ήμουν συνέχεια με το μωρό και το χάζευα, δε μ ένοιαξε ούτε που πέρασαν οι γιορτές και δε πήγα κάπου.

μας τρομάζει το 40ήμερο, αλλά στην ουσία δε κατάλαβαίνεις πως περνάει ο καιρός.

οπότε, μη το σκέφτεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσωπικα και στα δυο παιδια μου δεν εκατσα 40 μερες μεσα...στις 10 μερες βγηκα και εγω και τα παιδια....θα κανεις αυτο που νιωθεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, και εγώ - πρώτα ο Θεός - γεννάω τον Ιούνιο. Οι 40 μέρες μέσα ακούγονται τρομακτικές αλλά είναι καλό και για το μωρό μας και για μας να αποφεύγουμε τις πολλές συναναστροφές. Δεν σκοπεύω να βγω από το σπίτι παρά μόνο για κάποιο πολύ σοβαρό λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως το 40ήμερο μας φαίνεται κάπως,αλλά εκείνη την περίοδο δεν θα σκέφτεσαι τιποτα αλλο παρά το μωράκι σου.

εχω ακούσει και διαβάσει πως το πρώτο 40ήμερο ο οργανισμός της γυναίκας αλλλά και του μωρού ειναι πολύ αδύναμος κ ευαίσθητος,οπότε καθαρά για θέμα πρόληψης καλό είναι να κλειδωθείς στο σπίτι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι τόσο η ευχή του παπά ή το ότι σε στοιχειώνουν τα μάτια των ανθρώπων και σε ματιάζουν...Αυτά τα έλεγαν όταν δεν ήξεραν γιατί αρρωσταίνουν,κι έπρεπε κάπου να αποδώσουν την ευθύνη και να βρουν κάποια γνωμάτευση.

Πλέον,βέβαια κάνεις ότι θέλεις,αλλά ο οργανισμός κι ο δικός σου και του παιδιού,καλό είναι να μην εκτίθεται στα "εξωτερικά" μικρόβια.Και το σπίτι έχει αμέτρητα μικρόβια,και ο άντρας της καθεμίας που θα πάει στη δουλειά και μετά θα έρθει σπίτι,αλλά ΄λένε ότι αν φτερνιστεί κάποιος έξω,δεν είμαστε αρκετά "δυνατές" και μπορεί πχ να περάσουμε μια τρομερή γρίπη(Λέμε τώρα,παράδειγμα...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως νιω8εις , εγω βγηκα στισ 20 πηγα εκκλησια κ μετα στο σπιτι της εργενησας κουμπαρας μου απεναντι απο το σπιτι μου .

Η αληθεια ειναι οτι 40 μερες δεν αφηνα κανεναν σπιτι μου εκτος απο την μαμα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αν θα παραμείνεις στο σπίτι και τις 40 μέρες θα το δεις τότε. :) Αν νιώθεις οτι πνίγεσαι(γιατί ,μεταξύ μας,είναι κουραστικό να βλέπεις 24 ώρες ένα μωρό και τέσσερις τοίχους :blink: )φυσικά και θα βγεις!!! :)

Εγώ γέννησα 23 Μαίου και βγήκα αμέσως... ;) Ετοιμαζόμουνα και για μετακόμιση μάλιστα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα τελος Μαιου το πρωτο μου παιδι και επειδη ηταν προωρο μπηκε Θερμοκυτιδα και ετσι τρεχαμε καθε μερα στην θερμοκυτιδα!! μολις γυρισαμε σπιτι επειδη ειμαι πολυ αντιδραστικο στοιχειο γαι 10 μερες ειμαστε εξω καθε μερα μολις σαραντησα(και καλα) και μετα εμεινα στο σπιτι...Ειχαν ολοι να κανουν μαζι μου αλλα και μονο που εκανα αυτο που ηθελα εγω και οχι αυτο που ηθελαν ειμουν πολυ καλα!

Σε πολλα θεματα ακουγα τους αλλους αλλα σε αυτο επειδη δεν μου εδιναν οικανοποιητικες απαντησεις εκανα το αντιθετο!!!

Βεβαια παιζει ρολο και η εποχη που γενναει η καθε μια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πιστεύω οτι ο λόγος που μένουμε στο σπίτι 40 μέρες ειναι οτι είμαστε ευάλωτοι ακόμα,και πρέπει να προσέχουμε μην φέρουμε κάποιο μικρόβιο στο μωρό μιας και είμαστε σε πολύ στενη επαφή μαζι του...άλλο αμα ο λόγος έχει αλλάξει ανα τους αιώνες..σίγουρα θα έχεις ακούσει τι λέγονται για τις λεχώνες ;);)Εγώ πάντως οταν για κάποιο λόγο έπρεπε να βγω εξω..έβγαινα ;);) και δεν ηταν μια φορα μονο..

αν θελεις να βγεις θα σου συνιστούσα μονο να μην έισαι συνεχεια σε κλειστούς χώρους κ.τ.λ

Υ.Γ.Θυμαμαι έρχοταν η θεια μου στο δωματιο που ημουν με το μωρο και μου εκλεινε τις κουρτίνες για....να μην με δουν τα αστέρια!! :blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena ...ego den kathisa 40 meres mesa bghka sths 15 alla oxi gia polles boltes pio poli gia ta aparetita ..giati o organismos mas meta thn genna kai tou morou epishs einai poiu evesthitos ...epishs otan lene 40 meres sthn ellada enooun mono to bradi otan pasei o ilios !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον πρωτο μου γιο βγηκαμε για παιδιατρο στις 10 μερες και εγω βγηκα ξανα στις 20 κανονικα και το μωρο μια φορα μονο.

Στον δευτερο βγηκαμε λογω γιατρου παλι αλλα πηγαινα και στο σπιτι της πεθερας μου.

Τωρα αν γεννουσα καλοκαιρι εγω νομιζω οτι μετα τις 20 μερες θα εβγαινα μαζι με το μωρο μιας και εννοειται οτι δεν θα πας σε κλειστο χωρο.

Παντως μονο στην Ελλαδα υπαρχει αυτο το εθιμο πες το!

Βολτα με το καροτσακι να αναπνευσει και το μωρο καθαρο αερα!

Απλα υπαρχουν συγκεκριμενες ωρες για να το βγαζεις το καλοκαιρι για να αποφευγεις την πολυ ζεστη,δηλαδη μεχρι τις 10 με 11 το πρωι και μετα τις 6 το απογευμα που ο ηλιος δεν ειναι τοσο δυνατος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το μωράκι σου!!!!

Το αν θα κάτσεις μέσα εξαρτάται από την ορεξη σου και τις δυνάμεις σου.

Εγω σε όλη τη λοχεια ήμουνα μόνη μου (εννοώ χωρις βοηθεια για το σπίτι-μαγειρεμα) και ετρεχα και δεν εφτανα.....

Οχι βόλτα αλλά ούτε να φάω δεν προλάβαινα. Για υπνο δεν το συζυτώ.

Ειχα και ενα μπεμπάκο που δεν κοιμότανε και θηλαζα αποκλειστικα, έχω τρελα και με το σπίτι όποτε φαντασου τι έγινε.

Για αυτό σου λέω ότι όλα είναι σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βγηκα την πρωτη εβδομαδα,πηγα ν παρω πανες,στις 18 μερες βγηκα με τη μικρη κ πηγαμε εκκλησια,ειχε εναν αερα που κοντεψε να μου ριξει το καροτσι!!μετα φυσικα βολταραμε καθε μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλά που ανοίξατε το θέμα! Γεννάω μέσα Ιουλίου και δε θέλω με τπτ να κάτσω 40 μέρες μέσα.Θέλω να κάνω περιπάτους και βόλτες με τον άντρα μου και το μωράκι μας!

Χαίρομαι που το έχουν κάνει και άλλες! Μόνο που σκέφτομαι τι θ'ακούσω από τη μάνα μου κι από γιαγιοθείες με πιάνει :S:blink: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ.

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΓΗΚΑ ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΑΙΣΘΑΝΗΚΑ ΚΑΛΑ Κ

ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΙ...ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑΙ ΕΚΑΤΣΕ 40 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ Κ ΤΙΣ

ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ Κ ΜΕ ΕΙΧΑΝΕ ΦΑΙ..ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΑΦΗΝΑΝΕ ΝΑ ΑΠΛΩΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΜΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ

ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ..ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΙ??ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΟΛΟ ΤΟ

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕΣΑ???ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!Κ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΙΟΥΛΙΟ ΓΕΝΝΑΩ ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΤΗΡΗΣΩ..ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την 7η μέρα πήγα για καφέ :blush: πρωί-πρωί για να

μήν έχει και κόσμο η καφετέρια! Παρ΄όλο που γέννησα με

καισαρική αισθανόμουν μια χαρά! Είχα σκάσει μέσα! ... οπότε,

στείλαμε τη Δέσποινα στο σχολείο, Ο άνδρας μου είχε άδεια ε...

και βγήκαμε για καφεδάκι με το μπέμπη! :) 4-5 μέρες ξαναβγήκα

για ψώνια (ήταν τέλος Ιουλίου και εκπτώσεις). Απλά η αιμοραγία

μου έγινε λίγο πιό έντονη επειδή κουράστηκα λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω σκοπο να κατσω μεσα 40 μερες το μικρο ναι γισα προληπτικους λογους λογο του οτι δεν εχει αντισοματα ακομα,μολις μου τελιωσει η αιμοραγια θα βγω εξω κατευθιαν.και εσεις να κανετε το ιδιο αν νιωσετε την αναγκη να βγητε καντε το,και αφηστε τους αλλους να κελαιδαν. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Ελενίτσα!

Κοριτσάκι μου όταν με το καλό γεννήσεις θα δεις οτι(ιδίως αν θηλάζεις)περνάνε τόόόόσο γρήγορα οι μέρες,χαμπάρι δεν παίρνεις!!!Εγώ γέννησα 8 Ιουλίου(κατακαλόκαιρο κιόλας!!),πρώτη φορά έβγαλα το μωράκι μου βολτίτσα 25 ημερών(αλλα γύρισα σπίτι πανικόβλητη γιατι έπρεπε να θηλάσω) κ μετά αφού πέρασαν οι 40 μέρες..Άσε που έρχεται κ κόσμος να δει εσένα κ το μωρό οπότε θα χεις παρεούλα σχεδόν πάντα!!

Μη το σκέφτεσαι κ μην αγχώνεσαι απο τώρα..Κ αν θες να τηρήσεις κ το τυπικό μέρος της υπόθεσης πάρε έναν παπά στο σπίτι να σου διαβάσει ευχούλα στις 20 μέρες κ όλα καλά!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την crazymummy,δεν εχει να κανει με κατι αλλο ,παρα την αναρρωση της γυναικας και φυσικα την ευαισθησια του μωρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εγώ γέννησα Ιούλιο και μετά από 5 μέρες πήγα για καφέ. Το παιδί το έβγαλα έξω μετά από 20 μέρες γιατί ήταν πρόωρο, αν ήταν τελειόηνο θα το έβγαζα αμέσως. Νομίζω ότι αυτό με τις 40 μέρες είναι τραβηγμένο και δεν ξέρω ποια είναι η πραγματική του σημασία. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν κίνδυνοι να κολλήσεις κάτι, ειδικά γαι εμάς που έχουμε καλοκαιρινά μωρά. Βέβαια θα δεις και τις δυνάμεις και τις αντοχές σου εκείνη την εποχή, είναι πολύ νωρίς να το σκέφτεσαι από τώρα. Προς το παρόν να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και με το ακλό να έρθει το μωρόσ σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεξαρτητα απο το θρησκευτικο υπαρχει και το πραγματικο θεμα της προσαρμογης του νεογενητου.Το να βγεις μια βολτιτσα ακομη κ χωρις το μωρο,για να παρεις αερα μονο καλο μου φαινεται. Εγω βγηκα μετα απο μια βδομαδα,και απο τοτε εβγαινα καθημερινα με το παιδι μαζι.Αλλα κοντα στο σπιτι μου και συγκεκριμενα σε ενα παρκο κοντα μας.Ειχε καλο καιρο και λιακαδα,οποτε καλο μας εκανε και στους 2. Αλλα δεν το πηγαινα ουτε σε εμπορικα κεντρα ουτε σε πολυ κοσμο,σε ανοιχτους χωρους.Βεβαια μας ετυχε και κατι εντελως γελοιο,μια μερα γυρισαμε απο την βολτα μας (πριν σαραντισουμε) και βρηκα στο σπιτι μια θεια του αντρα μου (εχει μανια με την θρησκεια η συγκεκριμενη..)παρεα με εναν παπα και την παπαδια μαζι:laugh: :laugh: ,τον εφερε για να μας δωσει ευχη οπως μας ειπε...δεν θυμωσα,μου φανηκε γελοιο για να πω την αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κ στα τρια μου παιδακια εμεινα μεσα κ τις 40 μερες...κ μπορω να πω οτι δεν με πειραξε καθολου!!ενταξει μερικα απο αυτα που λεγονται τα πιστευω...κ τα φοβαμαι κιολας λιγο (αφου ειμαι κ φοβιτσιαρα) :blink:

ειδικα οταν αρχιζε κ νυχτωνε μ'επιανε ταραχη...ηθελα καποιος να ειναι συνεχεια μαζι μου μεσα στο σπιτι...με τιποτα μονη μου :unsure: και τα ρουχα του μωρου δεν τα αφηνα εξω τη νυχτα κ δεν αφηνα κανεναν να μπει μεσα στο σπιτι το βραδυ...κ αν ηταν αναγκη να μπει τον λιβανιζα απο πανω μερι κατω.....τωρα δεν ξερω ποια απ'αυτα που λεγονται ειναι αληθεια...αλλα καποια τα τηρω!

βεβαια η καθεμια κανει οτι πιστευει κ νιωθει...εγω ειμαι κ φοβιτσιαρα :blush:

επειδη το μωρακι ειναι αβαφτιστο κ η μητερα λεχωνα ειναι πιο επιρρεπεις στον ''πειρασμο''.

κ ο πνευματικος μου μου ειχε πει οτι καλο ειναι να μεινω μεσα στο σπιτι κ τις 40 μερες....οχι τοσο την ημερα αλλα την νυχτα...

αυτα...σε ζαλισα λιγο :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχει καλο καιρο να το παρεις και να βγειτε βολτα

και συ θα ξελαμπικαρεις και αυτο θα κουραστει πιο ευκολα και θα κοιμηθει καλυτερα

κατ εμε τα 40ημερο ηταν για τα παλια τα χρονια που η επιστημη ηταν στο μηδεν

αν γεννησεις φυσιολογικα και χωρις προβληματα δεν υπαρχει λογος να κλειστεις μεσα

εγω μαλιστα το βρηκα και ευκαιρια να ριξω και κανα κιλακι .... ξερεις τι ιδρωτα τραβας ενα ριχνεις ενα χλμ τη μερα σπρωχνωντας ενα καροτσι μετα απο 9 μηνες ρεκλας????

απλα θα βγαινεις πρωι μεχρι τις 12 και μετα τις 4 το απογευμα .... μη φατε κι ολη τη ζεστη

ΑΝΤΕ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...