Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ - ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2010???


Recommended Posts

Είμαι 4 μηνών και γεννάω μεταξύ 15 Ιουνίου με 15 Ιουλίου(τελική ημερομηνία)απλά επειδή το πρώτο παιδί μου είναι πρόωρο ο γιατρός είπε ότι μάλλον θα έχω γεννήσει μέχρι την πρώτη εβδομάδα του Ιουνίου. Αλήθεια ποια είναι η εμπειρία σας μέχρι τώρα? Γιατί εγώ είχα χάλια εγκυμοσύνη μέχρι τώρα, πολλοί εμετοί, χάσιμο κιλών, κακή διάθεση, πολλά νεύρα και γενικότερη αναγούλα για όλα τα φαγητά. Ευτυχώς τώρα έχω αρχίσει και συνέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Άρτεμη... και με το καλό!

Εγώ έχω ΠΗΤ 26 Ιουνίου.. είναι το πρώτο μου και μάλλον απ' ότι λένε το πρώτο εξαντλεί τα περιθώρια.. εξαρτάται βέβαια και το φύλλο.. εγώ δεν ξέρω τι είναι, οπότε δεν μπορώ και να υπολογίσω.. και η γιατρός μου δεν μου έχει πει κάτι διαφορετικό μέχρι στιγμής!

Όσο για την εγκυμοσύνη.. ευτυχώς ήταν καλή μέχρι στιγμής.. μέχρι τον 3ο.. είχα αναγούλες και πολλές φορές μου μύριζαν τα πάντα... αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια.. Πλέον είμαι καλά.. και πολύ σπάνια έχω κάποια αναγούλα.. αυτό που έχω περισσότερο είναι φούσκωμα και χωνεύω δύσκολα.. κατά τ' άλλα θεωρώ πως είμαι πολύ τυχερή! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλό να γεννήσουμε. Εγώ έχω μάλλον κορίτσι αλλά την Δευτέρα θα μου πει σίγουρα. όσο αυτό που λένε για το πρώτο ότι εξαντλεί τα περιθώρια είναι συνήθως αλήθεια αν και εμένα το πρώτο μου παιδί γεννήθηκε στον 8ο μήνα και μάλιστα με φυσιολογικό τοκετό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον 8ο ε? Αφού έτσι ήθελε το μικρό... εσύ απλά ακολουθείς!

Εγώ πάντως δεν θέλω να μάθω το φύλλο.. θέλω να είναι έκπληξη! Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι γερό.. οι περισσότεροι μου λένε να μάθω για να χαρώ... γιατί θα χαρώ περισσότερο αν είναι αγόρι ή κορίτσι;; Γερό να είναι και τυχερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτως ή άλλως τα βασικά όπως κούνια, καρότσια και τα πρώτα βασικά ρουχαλάκια θα ήταν unisex, γιατί δεν ξέρω και το επόμενο με το καλό τι θα είναι... μετά θα τα εξειδικεύσουμε! Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή σου ωστόσο..

Εσύ πλέον είσαι καλύτερα; Γιατί δεν περιέγραψες όμορφα μέχρι στιγμής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι κάπως καλύτερα αλλά με ενοχλεί που πρέπει να πηγαίνω στη δουλειά και όταν γυρνάω σπίτι με περιμένει κι ένα ζωηρό παιδί δυόμησι χρονών.Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου, άσε τους άλλους να σε "υπηρετούν" γιατί αυτό που ζεις δεν θα ξανάρθει, όσα παιδιά και να κάνεις μετά. Άσε που όσο είναι μέσα σου το παιδί όλα είναι πιο εύκολα γιατί όταν βγει θα αρχίσιε η πραγματική κούραση. Γι΄αυτό ξεκούραση και χαλάρωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ.ΑΧ ΠΟΣΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΑΚΟΜΑ .ΟΜΩΣ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ (ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ)

ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΛΑ(ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ)ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΣΤΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΘΟΛΟΥ .ΘΑ ΣΟΥΛΑΤΖΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ .ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό είπα... είναι καλή περίοδος... ήλιος.. ζεστούλα... βολτίτσες... υπέροχα!

Πάντως είναι αρκετά μακριά ρε γμτ μου.. που θα πάει όμως; Θα περάσει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα τον Αχιλλέα 17/7/2007 και ήταν πολύ καλά. Αν λάβετε υπόψιν σας ότι τα μωρά θέλουν κα΄θε μέρα μπάνιο και καθαρά ρούχα(έβαζα πλυντήριο σχεδόν κάθε μέρα)βολεύει πολύ το καλοκαίρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 15/7 ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΤΟ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΝΟΙ,ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΡΕΣ ΠΑΛΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ.ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΟΛΟΥ ΑΝΑΓΟΠΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου, κι εγώ αγόρι είχα και κανένα πρόβλημα, ενώ τώρα που έχω κορίτσι έχω ταλαιπωρηθεί πολύ. Αλήθεια πόσο είναι ο γιος σου? Πώς νιώθεις στη δεύτερη εγκυμοσύνη? Εγώ έχω πολλά νεύρα και είναι φορές που δεν αντέχω το παιδί που είναι δυομιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσακια...!!!!εγω εχω διδυμακια και δεν ξερω ακομη το φυλλο...πιστευω ομως οτι θα ειναι κοριτσακια δεν ξερω γιατι απλα ετσι νομιζω...εγω ειμαι 3 μηνων και σιγα σιγα φευγουν οι αναγουλες και οι εμετοι...οι οποιοι ηταν ανυποφοροι..καθε μερα εκαν 2-3 φορες εμετο σιγουρα...ολα μου μυριζαν και δεν αντεχα σχεδον καμια μυρωδια...αφηστε...τωρα βεβαια ειμαι πολυ καλυτερα..εγω κανονικα θα γεννουσα 18/8 αλλα επειδη ειναι διδυμακια θα γεννησω μεσα ιουλιου...!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑς.... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΡΤΕΜΗ ΜΟΥ ,ΥΠΟΜΟΝΗ .ΠΡΟΦΑΝΩς ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑΚΟ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ,ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΑΡΑΞΕΙ .ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΟΜΩΣ ΡΕ .ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ .

ΕΓΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΓΚΥΟΣ ,ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ,ΟΠΟΤΕ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!και εγω εχω ΠΗΤ 23/6 αλλα θα ειναι προγραματισμενη καισαρικη οποτε αρχες Ιουνιου θα γεννησω και εγω το 2 παιδακι μου...

θα διαφονησω μαλι σας γιατι πραγματικα στην πρωτη εγκυμοσυνη που ητανε κοριτσακι ητανε ολα μια χαρα!Σε αυτη που ειναι αγορακι απ'οτι μας ειπανε εχω μαρτυρησει παρα πολλες ανακατοσουρες-ζαλαδες-αναγουλες-πονακια!Ολο λεω οτι παω καλυτερα αλλα δεν μου βγαινει κατι θα εχω καθε μερα!!!

Οσο για την εποχη που γενναμε ειναι η καλητερη και η κορη μου 31/5 γεννηθηκε και την πηρα σπιτι τελος Ιουνιου...Δεν μπορω να πω οτι κλειστηκαμε σπιτι και ευχαριστηθηκαμε και το καλοκαιρι ηταν μαγικο!!

Αντε με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμένα μου έχουν δώσει ΠΗΤ 24/6 αλλά επειδή μάλλον θα κάνω καισαρική θα γίνει αρκετά νωρίτερα.

Το πρώτο τρίμηνο προτιμώ να μην το θυμάμαι γιατί ήμουν τελείως χάλια. :S Ήμουν κλεισμένη στο σπίτι ξαπλωμένη λόγω αίματος που παρουσίασα στην αρχή και κατά την 7η εβδομάδα ξεκίνησαν οι αναγούλες και οι εμετοί 24 ώρες το 24ωρο!!! Μου μύριζαν τα πάντα και το μονο που έτρωγα ήταν ψωμί, φρυγανιές, πατάτες και μακαρόνια σκέτα!!! Με το που έκλεισε και ο 3ος συνήλθα αμέσως. Εξακολουθώ βέβαια να έχω ψιλοπονάκια ή καούρες και παλινδρόμηση στο στομάχι αλλά τουλάχιστον μπορώ να φάω φυσιολογικά.

Όσον αφορά το φύλο κι εγώ θα διαφωνήσω με τις προβλέψεις. Εγώ έχω αγοράκι και όπως είπα και παραπάνω το πρώτο τρίμηνο ήμουν εντελώς χάλια. Οπότε μην βασίζεστε σε τέτοια συμπτώματα για να βγάλετε συμπεράσματα για το φύλο. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.

Με το καλό να γεννήσουμε όλες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερλιν, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπάρχουν φορές που και οι δυο άντρες του σπιτιού(μπαμπας και γιος) με εκνευρίζουν που περιφέρονται μέσα στο σπίτι. Πολλά νεύρα αυτή η εγκυμοσύνη και πολλά πονα΄κια επίσης. Θα πάω τη Δευτέρα να μου πει που οφείλονται οι πόνοι. Είναι φορές που νομίζω ότι έχω συσπάσεις στη μήτρα και αυτό με αγχώνει. όσο γαι το αγόρι που λες τι να σου πω,ίσως να έχεις αυτό που αισθάνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερλιν, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπάρχουν φορές που και οι δυο άντρες του σπιτιού(μπαμπας και γιος) με εκνευρίζουν που περιφέρονται μέσα στο σπίτι. Πολλά νεύρα αυτή η εγκυμοσύνη και πολλά πονα΄κια επίσης. Θα πάω τη Δευτέρα να μου πει που οφείλονται οι πόνοι. Είναι φορές που νομίζω ότι έχω συσπάσεις στη μήτρα και αυτό με αγχώνει. όσο γαι το αγόρι που λες τι να σου πω,ίσως να έχεις αυτό που αισθάνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 6ο ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα. Είμαι κι εγώ εγκυούλα, το πρώτο μου μωράκι και συγκεκριμένα ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!! ΠΗΤ έχω 4/6 και ανυπομονώ!! Μπαίνω στον 6ο μήνα και γενικά είχα μια καλή εγκυμοσύνη μέχρι τώρα. Στις αρχές είχα μια μικρή αποκόλληση και λίγο αίμα αλλά ευτυχώς πέρασε γρήγορα. Συμπτώματα στο πρώτο τρίμηνο είχα υπνηλία, κούραση και δεν μπορούσα να χωνέψω εύκολα με αποτέλεσμα να μου κοπεί η όρεξη για φαγητό. Από τότε που μπήκα στον 4ο μήνα όμως του δίνω και καταλαβαίνει!!! :silly: :laugh:

ΜΕ το καλό κορίτσια μου να γεννηθούν τα μωράκια μας!!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και απο 'μένα!!!!!!!!!!!!!! Είμαι στον τέταρτο μήνα δόξα το Θεό!!!!!!!!!!! Ο γιατρός μου δεν μου έχει μιλήσει ακόμη για το πότε με υπολογίζει ότι γεννάω,δεν ξέρω γιατί,αλλά και 'γω δεν τον ρώτησα!!!!!! Όμως βλέπω στους υπερήχους που δείνουν ημερομηνία 8/7/2010!!!!!!!!!!! Αρχές Ιουλίου λοιπόν και θα είναι το πρώτο μου παιδάκι πρώτα ο Θεός να πάνε ολα καλά!!!!!!! Αγοράκι είναι και 'γώ στο πρώτο τρίμηνο είχα τρομερή ανακατοσούρα,λίγη όρεξη για φαί αλλά δεν κοιμόμουν πολύ,τώρα με πιάνει υπνηλία!!!!!!!!! Με το που μπήκα στο τέταρτο τον ύπνο τον έχω στο τσεπάκι!!!!!!!!!!

Ανυπομονώ να δώ τον πρίγκιπά μας,πάει σχεδόν μήνας..την Πέμπτη που μας έρχεται θα πάμε στον γιατρό και εύχομαι να είναι όλα καλά γιατί έχω μεγάλη αγωνία!!!!!!!!!! Η Παναγία να μας φυλάει τα μωράκια μας και με το καλό να τα γεννήσουμε γερά και δυνατά!!!!!!!!!

Λένε ότι το καλοκαίρι τα πάντα αναπτήσονται πιο γρήγορα,όπως και τα μωράκια και τα παιδιά γενικότερα!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και απο'μένα,

εγώ έχω ΠΗΤ 18/6 και περιμένω το πρώτο μου παιδί και πιο συγκεκριμένα το γιο μου :cheer: . Μέχρι στιγμής έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη, χωρίς κανένα ενοχλητικό σύμπτωμα!

Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός και να κρατήσουμε όλες τα υγιή μωρά μας στην αγκαλιά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

Γεια σας και απο μενα κοριτσακια...!!!!εγω εχω διδυμακια και δεν ξερω ακομη το φυλλο...πιστευω ομως οτι θα ειναι κοριτσακια δεν ξερω γιατι απλα ετσι νομιζω...εγω ειμαι 3 μηνων και σιγα σιγα φευγουν οι αναγουλες και οι εμετοι...οι οποιοι ηταν ανυποφοροι..καθε μερα εκαν 2-3 φορες εμετο σιγουρα...ολα μου μυριζαν και δεν αντεχα σχεδον καμια μυρωδια...αφηστε...τωρα βεβαια ειμαι πολυ καλυτερα..εγω κανονικα θα γεννουσα 18/8 αλλα επειδη ειναι διδυμακια θα γεννησω μεσα ιουλιου...!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑς.... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Μη μου πεις συμπεθέρα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

14 Ιουλίου έχει γεννηθεί ο γιός μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σχεδόν 1 χρόνο διαφορα!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω γενναω πρωτα ο θεος εως 21 Ιουλιου!!!εχω μαλλον κοριτσακι και ειμαι ετοιμη για αγορες!!!!!!!!θα παρω κρεβατακι και συρταριερα απο τωρα!!!χαχαχχαχαχα Και τρελενομαι που θα κανω βολτιτσες με το νινι το καλοκαιρι!!!με ξεσηκωσατε!!!

φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 2Οη εβδομαδα ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΗΤ 12/6 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...