Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΥΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?


Recommended Posts

Καλημερα φιλεναδιτσες μου - ομορφες μανουλιτσες.

Ο γιατρος μου μου συνεστησε τον Καρυδα για να κανω την Β' επιπεδου σε 10 μερες περιπου. Ακομη δεν πηρα τηλεφωνο για να κλεισω το ραντεβου γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.....

Εχει καμια απο εσας ακουσει κατι γι' αυτον? Εχετε να μου προτεινετε καποιον αλλο εγγυημενο.....?????? Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την Ψαρρα.

Φιλακια σε ολες σας και στα μπεμπακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα...Εγω εκανα την δικια μου στο Κεντρο Ιατρικης Εμβρυου.

Ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη. Ειχε πολυ κοσμο, αλλα τελειωσα πολυ γρηγορα, ειναι προι απογευμα, ο γιατρος ηταν πολυ καλος και αρκετα καταρτησμενος. Το συνηστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Πασχαλίτσα!!!

Δυστυχώς δεν ξέρω τον Καρυδα.Εμένα ο Γιατρός μου για την αυχενική μου συνέστησε την Ψαρρά. Άκουσε καλά λόγια για αυτή? Μήπως γνωρίζεις αν είναι συμβεβλημένη με το ΙΚΑ?

Φιλάκια πολλά και με το καλό το μπεμπάκι σου στην αγκαλίτσα να το κρατάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη, ειμαι απο γειτονικη πολη. Ο γιατρος που με παρακολουθει ειναι απο την πολη μου και ολες μας κανουμε Β' επιπεδου στη Θεσσαλονικη.

Μου συνεστησε τον Καρυδα και παροτι εχω στον γιατρο μου απολυτη εμπιστοσυνη, εμαθα απο εμπειριες αλων κοριτσιων ορι δεν ειναι και ο καλυτερος.... Οτι ειναι βιαστικος και οχι πολυ φερεγγυος. Για την Ψαρρα ακουσα πολυ καλα λογια απο την ξαδερφουλα μου που γεννησε πριν απο 3 μηνες και εμεινε πολυ ευχαριστημενη απο την ιδια.

Ειμαι λιγακι μπερδεμενη και να σας πω την αληθεια..... φοβαμαι να παω σε αυτον που μου υπεδειξε ο γυναικολογος μου, μηπως και δεν κανει σωστη "δουλεια".....

Περιμενω νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΞΕΚΑΝΕΙ......ΚΟΡΑΚΑΣ ΚΟΡΑΚΟΥ ΜΑΤΙ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙ.ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukoumas έγραψε:

ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΝΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.

Λουκουμακι μου, θελεις να μου συστησεις καποιον αλλο, γιατι δεν γνωριζω κανενα? Επισης θελεις να μου υποδειξεις κατα την γνωμη σου τον καλυτερο? Οπως ειπες ειναι μια σοβαρη εξεταση και πρεπει να την κανουμε στον καλυτερο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΙΕΘΕΤΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ.ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΠΡΑΠΑ(ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ).ΑΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

εγω θα πω για τον Καρυδα μονο οτι εκανε τοση υπομονη οταν πηγαμε για τον β επιπεδου,μα τοση!

καναμε 4 ωρες!! γιατι η μικρη ητανε πεισματαρα κ δε γυρνουσε να δουμε πισω την παρεγκεφαλιδα,την ειχε αραξει ανασκελα κ δεν κουνιοτανε με τιποτα!

εδειξε τοση υπομονη ο ανθρωπος!

μπαινοβγαιναμε αναμεσα σε αλλα ραντεβου του κ (ητανε πολλα!!)

μπας κ ειχε γυρισει πλευρο η μικρη αλλα τιποτα,ομως εδειξε τοσο υπομονη,γιατι επρεπε να ξαναπαμε κ ειμαστε απο Σερρες

Παντως κ κατι φιλοι μας που τον ειχανε γιατρο σε δiδυμα ειναι υπερευχαριστημενοι

Με το καλο σας ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

καλημερα κοριτσια!

εγω θα πω για τον Καρυδα μονο οτι εκανε τοση υπομονη οταν πηγαμε για τον β επιπεδου,μα τοση!

καναμε 4 ωρες!! γιατι η μικρη ητανε πεισματαρα κ δε γυρνουσε να δουμε πισω την παρεγκεφαλιδα,την ειχε αραξει ανασκελα κ δεν κουνιοτανε με τιποτα!

εδειξε τοση υπομονη ο ανθρωπος!

μπαινοβγαιναμε αναμεσα σε αλλα ραντεβου του κ (ητανε πολλα!!)

μπας κ ειχε γυρισει πλευρο η μικρη αλλα τιποτα,ομως εδειξε τοσο υπομονη,γιατι επρεπε να ξαναπαμε κ ειμαστε απο Σερρες

Παντως κ κατι φιλοι μας που τον ειχανε γιατρο σε δiδυμα ειναι υπερευχαριστημενοι

Με το καλο σας ευχομαι!

Σ' ευχαριστω γλυκουλιτσα μου για τον κοπο σου να απαντησεις. Ξερεις....τον γυναικολογο μου τον γνωριζω πολλα χρονια και λογω καποιων προβληματων που ειχα με αντιμετωπισε σαν να ημουνα συγγενεις του. Δεν θελω να σκεφτω οτι θα με εστελνε καπου που δεν ειναι ανθρωπος εμπιστοσυνης και αν τελικα παω αλλου θα ειναι σαν να τον αμφισβητω, αλλα οπως και να το κανουμε επηρρεαζομαι απο μαρτυριες αλλων κοριτσιων.

Παντως μου εδωσες μια καλη γνωμη γι αυτον μεσα απο την εμπειρια σου και το εκτιμω πολυ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ έγραψε:

Εγω κοριτσια δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη, ειμαι απο γειτονικη πολη. Ο γιατρος που με παρακολουθει ειναι απο την πολη μου και ολες μας κανουμε Β' επιπεδου στη Θεσσαλονικη.

Μου συνεστησε τον Καρυδα και παροτι εχω στον γιατρο μου απολυτη εμπιστοσυνη, εμαθα απο εμπειριες αλων κοριτσιων ορι δεν ειναι και ο καλυτερος.... Οτι ειναι βιαστικος και οχι πολυ φερεγγυος. Για την Ψαρρα ακουσα πολυ καλα λογια απο την ξαδερφουλα μου που γεννησε πριν απο 3 μηνες και εμεινε πολυ ευχαριστημενη απο την ιδια.

Ειμαι λιγακι μπερδεμενη και να σας πω την αληθεια..... φοβαμαι να παω σε αυτον που μου υπεδειξε ο γυναικολογος μου, μηπως και δεν κανει σωστη "δουλεια".....

Περιμενω νεα σας

PASXALITSAKI

μηπως εισαι απο Σερρες?η κουνιαδα μου μου ειπε οτι ολες οι Σερραιες πανε στον Καρυδα,επισης μου ειπαν να τον αποφυγω γτ σε μια κοπελα ειχε πει ολα οκ κ τελικα το μωρο ειχε συνδρομο νταουν,τελικα μεσα στα 3 τηλ που μου εδωσε η γιατρος μου δεν ηταν του Καρυδα κ επελεξα το κεντρο ιατρικης εμβρυου οπως η Σεσιλια κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!σχετικα ειναι ολα ....

PA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΙΚΡΟ ΣΧΟΛΙΟ .ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΜΑ ΜΗ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ . ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΡΟΦΑΝΩΣ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γλυκιά μου, δεν τον έχω ούτε καν ακουστά, κι εγώ β΄επιπέδου Θεσσαλονίκη έκανα (από Κατερίνη είμαι) και ο γυναικολόγς μου, μου συνέστισε τρεις, αλλά όχι αυτόν που αναφέρεις. Τελικά την έκανα στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ. Αυτό που λέει η thalia7 Πάντως έχει μεγάλη σημασία. Η υπομονή του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα μαλλον η καθεμια απο εσας εχει και μια διαφορετικη αποψη για τον καλυτερο και δικαιολογημενα, μιας και απο τη στιγμη που μεινατε ευχαριστημενες λογικο ειναι να θεωρειτε τον "δικο"σας πολυ καλο.

Επισης ισως ειναι αδικο να στιγματισουμε καποιον αλλο επειδη ετυχε ενα περιστατικο.....

Θα αναφερω τον προβληματισμο μου και τους ενδοιασμους μου στον γιατρο μου και θα ελπιζω να κανω την καλυτερη επιλογη.

Σας ευχαριστω παντως γλυκουλες μου για τον κοπο σας και για την ορεξη σας να με βοηθησετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στον Καρυδα πήγα και έμεινα ευχαριστημένη. Ούτε βιαστικός ήταν μαζί μας ούτε μας "ξεπέταξε" όπως έχω ακούσει για άλλους. Έχει πολύ εμπειρία, ήταν και χρόνια στο εξωτερικό. Βέβαια η απόφαση είναι δική σου. Κάθε πελάτης μπορεί να πει οτιδήποτε για τον γιατρό που πήγε χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι κανένας καλός! Σίγουρα μπορεί να έχουν κακές στιγμές που εμείς να παρεξηγούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.δε θελω να θυμαμαι την εμπειρια μου απο τον Καρύδα.ετρεχα πανικοβλητη πισω στις Σερρες να κανω στον Παπαγεωργιου που μολις ειχε ανοιξει και να με καθυσηχασει ο ανθρωπος,μου ειπε για αμνιοπαρακεντηση χωρις να γραψει κατι στο χαρτι για οτι μου έλεγε.για Ντάουν και τέτοια.παιρνοντας τηλ τον Παπαγεωργίου βραδιατικα μου ειπε πως για οτι του ειπα δεν υπήρχε ενδειξη για αμνιοπαρακεντηση.πηγα βραδιατικα με ειδε ο ανθρωπος και με καθυσηχασε.μετα πηγα στον ιατρο απο το νοσοκομειο που με παρακολουθουσε μαλωσα μαζι του και μια μαια απο το νοσοκομειο μου ειπε πως στελνουν στον Καρύδα γιατι παιρνουν χρήματα.και εχει κανει πολλά λάθη για αυτο ειναι και νευρικός.τελικα παρεμεινα στον Παπαγεωργίου οπου απο την 20η εβδομαδα και μετα με παρακολουθουσε καθε φορα σαν να καναμε β επιπέδου τα παντα και μου εδεινε και χαρτι 2 σελιδες με μετρησεις καθε φορα με την υπογραφη του .τελικα εμεινα και ξεγεννησα σε αυτον ενα αγορακι 8 μηνων τωρα.υγιεστατο.εχω στειλει πολυ κοσμο απο τοτε και ολες ειναι ευχαριστημένες.αν δεν τα δει ολα δε σε αφήνει να φυγεις 1 με 1 1/2 ωρα υπέρηχο.εχει μετεκπαιδευφθει στη Γερμανία σε ενα αλλο φορουμ πηγε η ΣΙΛΒΗ και εμεινε παρα πολυ ευχαριστημένη και πηγε και 2η φορα.μην ακους το γιατρο σου γιατι δε ξερει να κρινει τη δουλεια του αλλου,απλα τα στελνει για να εχει τη μιζα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Ειναι ο γιατρος μου εδω και 3 χρονια,είμαι ευχαριστημενη, δεν κοιταξε ποτε την τσέπη μου,υπηρξαν φορες που δεν μου πηρε λεφτα,ακόμα δεν είμαι μανούλα (χασαμε το μωρακι στον 3ο μηνα),να πω την αληθεια διαβασα αυτα και τρομοκρατηθηκα και εκανα σαλπιγγογραφια για να δω αν οντως εκανε σωστα την απόξεση,με μια λεξη δηλαδη τον αμφισβητησα και η σαλπιγγογραφια ηταν άψογη και σε πολύ μεγάλο όνομα της Θεσσαλονικης που πήγα για δευτερη γνωμη (γιατι δεν ξαναμενω εγκυος,γιατι παλλινδρομησε)μου ειπε ακριβως τα ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω να πω μονο καλα λογια.Ηταν πραγματικα πολυ υπομονετικος και ειδε το φυλο απο την αυχενικη ακομη.

Και δεν ηταν καθολου βιαστικος και μας εξηγουσε τα παντα.Εμενα περα απο τον ιατρο μου,μου τον ειχε συστησει και ενα αλλος ιατρος ορθοπεδικος που πηγαινε η συζυγος του εκει,οποτε σιγουρευτηκα πως ειναι εγγυημενα καλος για να τον προτιμουν και συναδελφοι του.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω στον καρυδα πηγα και καθισα αρκετα,με τα δειχνε ολα και με τα εξηγουσε,οχι αναλυτικα βεβαια αλλα δεν ηταν και βιαστικος.

οσο για καποιες κοπελες που ειπαν οτι δε διεγνωσε το συνδρομο down,πριν την εξεταση η γραμματεας εδωσε ενα χαρτι που ελεγε οτι δεν διακρινοντε ολα μα ολα.

μηπως τυχατε σε περιπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός είναι, είναι υπομονετικός κτλ. Εμάς μας έκανε την Β' Επιπέδου και ήταν ΟΚ. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι μύριζε τσιγάρα...Για την Ψαρρά άκουσα και εγώ καλά λόγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

κ γω στον καρυδα ειχα παει για β επιπεδου κ ειχε τεραστια υπομονη!

καναμε 4 ωρες! :P

δεν μπορουσε να δει το πισω μερος του κεφαλιου της μικρης,δεν γυρνουσε με τιποτα

κ ειχε υπομονη κ μπαινοβγαιναμε 4 ωρες !

αφου εκανα μωλοπες στην κοιλια κ με πονουσε φοβερα,απο το πατημα

:(

κατα τα αλλα δεν ανελυε κ πολλα πολλα,αλλα αυτα που θελαμε να ακουσουμε κ να δουμε το ειδαμε,τωρα οι λεπτομερειες κ αναλυσεις ειναι πολυτελεια,απο οτι καταλαβα :P

με το καλο κοριτσια σας ευχομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...