Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες από Θεσσαλονίκη!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

τί κάνετε?Γεωργία αν δεν κάνω λάθος σήμερα θα πας για την Β επιπέδου ε??Περιμένω πως και πως τα νέα σου...Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα μου καλημέρα!!!!

Ναι ναι σήμερα θα πάω για την β' επιπέδου!!! Μόλις έχω νέα θα σας τα ανακοινώσω άμεσα!!!! ;) :silly: Σε ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου!!! Φιλάκια πολλά πολλά!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τελειώσαμε και με την β' επιπέδου. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!!! Ο μπεμπούλης μου είναι μια χαρά!!!

Εσείς τι κάνετε? Πώς τα πάτε με τα ζουζούνια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γεωργία μου,

Μπράβο πολύ καλά τα νέα σου,άντε να παίρνουμε κ εμείς σειρά τώρα.. :laugh:

Σε ποιο κέντρο πήγες τελικά?Ήταν 3d ο υπέρυχος???

ανυπομονώ κ εγώ να δώ το ζουζούνι μου!!!

Σήμερα είναι ήσυχο,δεν κλωτσάει την μανούλα του :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γυναικολόγος μου με έστειλε στον Ασημακόπουλο. Δεν έχει 3d υπέρηχο...

Μου είπε ότι δεν γνωρίζουν ακόμα πόσο μπορεί να επιρεάσει ένα βρέφος ο 3d υπέρηχος και γι'αυτό δεν τον χρησιμοποιεί... Κατα πόσο αληθεύει αυτό δεν ξέρω για να πω την αλήθεια. Βέβαια μου τα εξηγούσε όλα αναλυτικότατα, δεν ήταν βιαστικός και γενικά έμεινα ευχαριστημένη. Να σου πω την αλήθεια αυτό που με ένοιαζε πιο πολύ είναι να είναι όλα μια χαρά... Όλα τα υπόλοιπα πολύ λίγη σημασία έχουν τελικά...

Σου εύχομαι κι εσένα ότι καλύτερο!!! Όσο για το ότι δεν κλωτσάει, θα κοιμάται φαίνεται το χρυσούλι μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Γεωργία μου έχεις δίκιο,να είναι πρώτα όλα καλά και όλα τ'άλλα...

Να σε ρωτήσω έτσι όπως το είδες το μωράκι σου εχθές το φύλο φαινόταν ξεκάθαρα ε??

Τί να κάνω,ελπίζω να το μάθω στην Β επιπέδου!! :blush:

Αν και μόλις πάω σημασία θα έχει να είναι καλά!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, εμείς το φύλο του το είδαμε στις 18 περίπου εβδομάδες και φαινόταν .....πεντακάθαρα (εάν καταλαβαίνεις τι εννοώ) :) :) :) :) :) !!! Χθες όμως έπρεπε να περιμένουμε για να γυρίσει για να το δούμε (όπως επίσης και την σπονδυλική του στήλη). Μην στεναχωριέσαι καθόλου. Έτσι κι αλλιώς μετά την 17-18 εβδομάδα μπορεί ο γιατρός να είναι σίγουρος για το φύλο (έτσι μου είπε η γιατρός μου). Είμαι σίγουρη ότι στον επόμενο υπέρηχό σου θα το μάθεις!!! Αλήθεια, πότε είναι να κάνεις υπέρηχο (άσχετα με τον β' επιπέδου)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και Β επιπέδου θα κάνω στον γιατρό μου,όπως και της αυχενικής.Άρα επόμενος υπέρυχος γενικότερα 16-17/02....Άλλη μια εβδομάδα...Κ εγώ θέλω να πιστεύω πως θα φανεί!!!

Όχι τίποτα να ξέρω σε τι γένος να μιλάω,τώρα τελευταία μου ξεφεύγει πιο πολύ το θηλυκό :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo:

Ο άντρας μου με κοροιδεύει,μου λέει πως αν είναι αγόρι θα του δημιουργήσω ψυχολογικά... :):)

Γερό να είναι μωρέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ άσε άσε Χρύσα μου, κι εγώ ήθελα κοριτσάκι, και στα περιοδικά κοιτούσα όλο για κοριτσίστικα :laugh: :laugh: :laugh: αλλά και όταν έμαθα οτι είναι αγοράκι μια χαρά το συνήθισα κι αυτό :laugh: :woohoo: :silly: . Πάντως πιστεύω πραγματικά οτι θα το δεις το φύλο του στον επόμενο υπέρηχο!!!

Πάντως μέχρι τότε καλό θα είναι να του αναφέρεσαι ως: μωράκι μου, αγάπη μου, ψυχούλα μου και όλα τα ουδέτερα!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Χωρίς πλάκα τώρα, υπομονή και σε μια εβδομάδα θα ξέρεις αν πρέπει να ψάχνεις για γαλάζια ή για ροζ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι σίγουρη και αγοράκι να μου πεί θα τρελαθώ απο την χαρά μου..Απλά μου βγαίνει πιο εύκολο ίσως.. :)

Σ'ευχαριστώ Γεωργία μου..εύχομαι να το μάθω να βγώ για ψώνια!!!Δεν κρατιέμαι... :):)

Φιλάκια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ελπίζω να μην είναι αργά για να γίνω κι εγώ μέλος.. είμαι η ελπίδα περιμένω το πρώτο μου παιδάκι με πητ 29/5 είναι αγοράκι είμαι στην 25η εβδομάδα και θα γεννήσω στο γένεσις.. θα χαρώ να τα λέμε γερά μωράκια και έναν εύκολο τοκετό για όλες μας εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου ελπίζω και γω σύντομα να ανήκω σε αυτό το club και ακόμα καλύτερα στο club "ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ" χωρίς το μελλοντικές :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 24 ΒΔΟΜΑΔΑ, ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΝΝΑΩ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 :)

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΩ ΜΕ ΜΑΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.. :unsure: ΕΧΩ 2-3 ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΟ 1ο ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ, ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ," ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ". ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΡΟΥΦΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ :S:dry::unsure:

ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ;;;;;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.

Τι γίνετε κορίτια?? Χαθήκαμε όλες? Γεωργία και Χρύσα εσείς που είσασταν τόσο ενεργές που είστε?? Ελπίζω να είστε καλά.

Και εγώ είχα να μπω καιρό. Είχα τα δικά μου. Όχι τίποτα σοβαρό αλλά διάφορα προβλήματα με την δουλειά και γενικά ήμουν λίγο πεσμένη.

Πως πάτε? Ποια τα νέα σας? Εγώ την Πέμτη πάμε επιτέλους να δω το σποράκι μου που πλέον θα είναι ολόκληρος σπόραρος. Είμαι στην 19η εβδομάδα και περιμένω πως και πως την β επιπέδου.

Εσείς ποια εβδομάδα την κάνατε? Διάβασα κάτι για 23η και 24η και με έπιασε απελπισία.. Θέλω να το δω ποιο νωρίς....

Βέβαια την Πέμπτη που θα πάμε στον γιατρο μας θα το δούμε αλλά περιμένω πως και πως το 3d.

Περιμένω νέα από όλες τις Θεσσαλονικιές.

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Χρόνια Πολλά!!! Χριστός Ανέστη!!!

ΓΙΑΝΝΙΟ καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

Γιούλι μου, όντως χαθήκαμε... Εγώ την β' επιπέδου την έκανα στην 23 εβδομάδα... Απλώς έτυχε και μάλιστα ήταν και στα τελευταία όρια... Εγώ δεν είδα τον μπεμπούλη μου σε 3D :( γιατί δεν το υποστήριζε το μηχάνημα του γιατρού που μου έκανε τον υπέρηχο β' επιπέδου...

Εμείς φτάσαμε αισίως την 32 εβδομάδα. Αυτή είναι και η τελευταία εβδομάδα μου στη δουλειά!!! ΠΗΤ έχω 3/6 αλλά θα γεννήσω σίγουρα μέχρι τις 18/5 γιατί ανέβασα διαβήτη κυήσεως...... και είμαι στη δίαιτα :unsure:

Αυτά κορίτσια!!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου, ελπίζω να σου πάνε όλα καλά.

Πως το κατάλαβες αυτό για τον διαβήτη? Είχες κάποιο πρόβλημα και πριν την εγκυμοσύνη?

Βλέπω ότι τηρείς το 56 μέρες πριν την ΠΗΤ. Εγώ ενώ έχω ΠΗΤ 2/9 θα προσπαθήσω να κάτσω στην δουλειά μέχρι 20 ή 25 Ιουλίου για να πάρω μετά αυτές τις 2 εβδομαδούλες. Γιατί για μένα 6μηνο δεν έχει και γενικά είναι δύσκολα τα πράγματα στην δουλειά.

Θα αρχίζω μετά τον β επιπέδου τα ψώνια με το καλό.

Εσείς από ποθ πήρατε τα επιπλάκια και γενικά όλα τα πραγματάκια για το μπεμπέ σας?

Είναι και αυτό ένα θέμα που καίει.

Φιλάκια πολλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Όσο αφορά το διαβήτη, δεν είχα πρόβλημα πριν την εγκυμοσύνη. Απλώς, μετά την 26 εβδομάδα η γιατρός μου έδωσε να κάνω μια εξέταση, την καμπύλη ζαχάρου. Σου δίνουν να πιεις γλυκόζη αραιωμένη σε νερό και μετά σου παίρνουν αίμα κάθε μισή για τις επόμενες δύο ώρες. Έτσι βλέπουν πως αντιδράει ο οργανισμός... Εγώ είχα πολύ υψηλές τιμές κι έτσι τώρα κάνω μια διατροφή για να το κρατάω χαμηλά.

Όσο αφορά τα πραγματάκια για το μωράκι σου, εμείς κάναμε τα βασικά ψώνια (κρεββατάκι, συρταριέρα-αλλαξιέρα, ντουλάπα, καροτσάκι) αρχές Μαρτίου (όταν ήμουν δηλαδή στον 6ο μήνα). Ουσιαστικά ξεκίνησα τα ψώνια μετά την β' επιπέδου (ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα είναι καλά με το μωράκι μου). Βέβαια μη νομίζεις ότι τελείωσα :) Ακόμα ψωνίζω, όλο και κάτι βρίσκω να αγοράσω :silly: :laugh: :woohoo:

Ουσιαστικά όμως αυτά που μου έμειναν είναι πραγματάκια που θα χρειαστώ εγώ στο μαιευτήριο και μου έμεινε το μπανάκι του μωρού και ένα ριλαξάκι....

Από την επόμενη εβδομάδα που βγαίνω στην άδεια θα αρχίσω και το πλύσιμο με proderm όλων των πραγμάτων (ρουχαλάκια, σεντονάκια, πανούλες, κουβερτούλες, πάντα κλπ) του μωρού!!!

Πάντως οτιδήποτε χρειαστείς, μη διστάσεις να με ρωτήσεις!!!

Αν θες μπορείς να μπεις στο προφίλ μου και να δεις τις φωτό μου. Ανέβασα φωτό από το δωματιάκι μας!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουργια στο φορουμ και εχω ΠΗΤ 4 Μαιου οπως καταλαβενεται εχω μπει στο μηνα μου και περιμενω απο μερα σε μερα το μωρακι μου. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ζουμπαλού.

Καλώς ήρθες στην Παρέα μας.

Ελπίζω να σου πάνε όλα τέλεια. με το καλό που θα γεννήσεις??? Αγοράκι ή Κοριτσάκι. Θέλουμε πληροφορίες....

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...