Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες από Θεσσαλονίκη!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!

Τι κρίμα που ψιχαλίζει και θα μας λιώσει κι αυτό το λίγο το χιονάκι.. :(

Εγώ θα γεννήσω με το καλό στο Ιπποκράτειο, δεν έψαξα καν για ιδιωτική κλινική.Το είχα αποφασίσει απο την αρχή.

Για βλαστοκύτταρα θα κάνω δωρεά στη δημόσια τράπεζα στο Παπανικολάου.

Εχω ραντεβού την άλλη Τετάρτη και θα σας ενημερώσω για όλα, για όσες ενδιαφέρονται!

Φιλάκια σε όλες προς το παρόν..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργία μου γι αυτό είπα ευτυχώς που έχω πολλές επιλογές για κλινική,καταλαβαίνω κ εγώ δεν θα άλλαζα γιατρό αν μου έλεγε το ίδιο.Για βλαστοκύτταρα δεν το έχω ψάξει καθόλου..

Όσο για το χιονάκι δυτικά λίγο έξω από την Θεσσαλονίκη έχουμε αρκετό χιόνι και ακόμη μας χιονίζει.... :laugh: :woohoo: :silly: :woohoo:

Είναι όοοοολα κάτασπρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δεν το έχω ψάξει για βλαστοκύτταρα... Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου και θέλω να το συζητήσω και μαζί της...

Στο Χορτιάτη πάντως έχει αρκετό χιονάκι!!! Μένουν οι γονείς μου εκεί. Τι ωραίο που είναι! Το έχω επιθυμήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a έγραψε:

Κι εγώ δεν το έχω ψάξει για βλαστοκύτταρα... Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου και θέλω να το συζητήσω και μαζί της...

Στο Χορτιάτη πάντως έχει αρκετό χιονάκι!!! Μένουν οι γονείς μου εκεί. Τι ωραίο που είναι! Το έχω επιθυμήσει!!!

Από τον χορτιάτη είναι και η γιαγιά μου,Σίνδο πάντως τώρα ρίχνει πατσαβούρια..... :laugh: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα82 έγραψε:

Από τον χορτιάτη είναι και η γιαγιά μου,Σίνδο πάντως τώρα ρίχνει πατσαβούρια..... :laugh: :woohoo: :woohoo:

Αχ, στείλτε το και προς το κέντρο βρε κορίτσια!!Εδώ ψιχαλίζει εκνευριστικά.. :angry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καινούρια μας λίστα!!!

georgia11a ΠΗΤ: τέλη Μαΐου ΑΓΟΡΑΚΙ

Χρυσα82 ΠΗΤ : 04/07/2010

chris29 ΠΗΤ: Ιούνιος ΑΓΟΡΑΚΙ

Giouli30 ΠΗΤ: 2/9/2010

van ΠΗΤ: τέλη Μαΐου ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Jona ΠΗΤ: 7/4/2010 ΑΓΟΡΑΚΙ

VASOMITS ΠΗΤ: 13/8/2010

sokolatitsa ΠΗΤ: 6/6/2010 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Αργυρω 27 ΠΗΤ: 21/7/2010 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Soula123 ΠΗΤ: 27/7/2010 ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια! Εχω ενα μικρο θηριακι, τον Ανασταση, 10 μηνων. Αν κ ειμαι ηδη μανουλα με θελετε στην παρεα σας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω απορία σχετικά με την αυχενική διαφάνεια. Έσείς που την κάνατε, πόσα πληρώσατε και πήρατε χρήματαπίσω από το IKA?

Εμένα ο Γιατρός μου μου σύστησε την κα. Ψαρρά. Την έχετε ακουστά??

Thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον υπέρηχο τον έκανα στη γιατρό μου και πλήρωσα όσο είναι η επίσκεψη (50€)

Τις αιματολογικές εξετάσεις τις έκανα σε ένα μικροβιολογικό κέντρο (Ανάλυση λέγεται) μαζί με τις γενικές αίματος, ούρων και του σακχαρου (που κάνω κάθε μήνα). Κόστισαν περίπου 140€.

Από το ΙΚΑ πήρα πίσω 89€!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τόσα πολλά!!!

Πρώτα κάνεις τις εξετάσεις και αφού πάρεις τα αποτελέσματα και την απόδειξη πας στο Μάννα και Παιδί (του ΙΚΑ) και σου γράφει τις εξετάσεις ο γυναικολόγος εκεί. Μετά καταθέτεις τα χαρτιά (μαζί και την απόδειξη) και μετά από 1-2 εβδομάδες (εγώ είχα πέσει και μέσα στις γιορτές) πηγαίνεις και παίρνεις τα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!!!

Κι εγώ από Θεσσαλονίκη(Νεάπολη) και στο μήνα μου!!! Περιμένω το κοριτσάκι μου, το πρώτο μας παιδάκι, ως τις 20/02!!!

Καλώς σας βρήκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Επιτέλους έφτασε η μέρα που θα πάω να δω τον μπεμπούλη μου!!!! :woohoo: :silly: :laugh: :woohoo: :silly:

Ανυπομονώ να έρθει το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..Καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλες...

Γεωργία μου σε ζηλεύω..εγώ σε δύο εβδομάδες θα πάω να δώ το ζουζουνάκι μου...

Έχει δύο μέρες που άρχισα να το αισθάνομαι πολύ έντονα,αρχίσαν επιτέλους οι κλωτσιές :laugh: :laugh: :woohoo:

georghar με το καλό το μωράκι σου... :):)

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, δεν είναι τέλεια η αίσθηση?

Κι εγώ τώρα που κάθομαι εδώ στη δουλειά, νιώθω το μαμούνι μου να με κλοτσάει :silly: . Πολύ πλάκα έχει!!!

Όσο για τον υπέρηχο υπομονή!!! Θα περάσουν οι δύο εβδομάδες χωρίς να το καταλάβεις!!! Εγώ σήμερα θα πάω στη γιατρό μου και την Πέμπτη θα πάω για τον υπέρηχο β' επιπέδου οπότε θα το ξαναδώ!!! YUPI!!!! :silly: :woohoo: :silly: :laugh: :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την Β επιπέδου θα την κάνω στον γιατρό μου σε 2 εβδομάδες που θα πάω.Θα είμαι στην 20η εβδομάδα.Θα προσπαθήσω όμως να πάω και μέσω ΙΚΑ να κάνω την εξέταση.

Αχ ναι είναι τέλεια!!!Κ εγώ το νιώθω που κουνιέται τώρα. :laugh: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η γιατρός μου με συνέστησε κάποιον άλλο (γιατί αυτή δεν έχει το κατάλληλο μηχάνημα). Νομίζω ότι μετά μπορείς να πας στον γυναικολόγο του ΙΚΑ, να σου γράψει την εξέταση και μετά παίρνεις ένα μέρος τον χρημάτων... Τουλάχιστον έτσι έκανα και με την αυχενική διαφάνεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω σε στέλνουν απευθείας σε συμβεβλημένο κέντρο.Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα υπέρυχο (μέσω ΙΚΑ) στην euromedica.Έχει και στο Διαβαλκανικό και στην γενική απλά δεν με βόλευε λόγω αποστάσεως.Αν μπορώ όμως για Β επιπέδου θα πάω εκεί.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω... τι να σου πω.... Εγώ υπέρηχο κάνω κάθε μήνα, σε κάθε επίσκεψη στη γιατρό μου.... Απλώς για τον υπέρηχο β' επιπέδου είναι άλλο το μηχάνημα (από ότι μου είπε η γιατρός μου)και μου έδωσε συγκεκριμένο κέντρο για να τον κάνω (όλο και κάτι θα βγάζει και αυτή ;) ) Αλλά έτσι και με την αυχενική διαφάνεια. Επειδή τον υπέρηχο τον έκανα στη γιατρό μου (τη μέτρηση του αυχένα) και οι αιματολογικές εξετάσεις πρέπει να γίνουν αμέσως, με έστειλε σε ένα μικροβιολογικό κέντρο. Αφού πήρα τα αποτελέσματα πήγα στο ΙΚΑ, μου έγραψε ο γιατρός του ΙΚΑ τις εξετάσεις και μετά πήγα με την απόδειξη και πήρα τα λεφτά....

Την ίδια διαδικασία θα ακολουθήσω και τώρα... και ο Θεός βοηθός!!!!

Τα μωράκια μας να είναι καλά και όλα τα άλλα χαλάλι τους!!! :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ στον γιατρό μου κάνω κάθε μήνα υπέρυχο.Εκεί έκανα και την αυχενική και μετά όπως κ εσύ σε ένα μικροβιολογικό κέντρο για τις αιματολογικές.Δυστυχώς δεν ήξερα όμως ότι παίρνεις λεφτά πίσω..Το έψαξα όμως και δικαιούμαι να κάνω υπέρυχους με το ΙΚΑ.Επειδή ο γιατρός μου δεν έχει τρισδιάστατο,είπα να το δοκιμάσω.Εκεί που πήγα τώρα δεν είχε,αλλά μου είπαν σίγουρα πως έχει το Διαβαλκανικό.Απο τη στιγμή που υπάρχει στη λίστα του Ικα, αφού πάω στον Γιατρό μου σε δύο εβδομάδες,θα κλείσω και ραντεβού εκεί,μήπως και το δώ σε 3d.

(Αφού πάρω βέβαια παραπεμπτικό από το κέντρο προστασίας μάνας και παιδιού!)

Έτσι αν μπορέσω και το κάνω θα δώ το μωράκι μου 2 φορές σε ένα μήνα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΑ!!!!! Πάρα πολύ ενδιαφέρον μου ακούγεται!!! Θα το κάνω κι εγώ αν μπορέσω!!! Είδες τι μαθαίνει κανείς!!! Σε ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου για τις πληροφορίες ;):)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα Γεωργία μου..Κ εμένα μ'ενημέρωσε μια κοπέλα από το forum σχετικά..Γι αυτό είμαστε εδώ..Για να ενημερώνει η μια την άλλη!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!! Είναι πολύ όμορφες στιγμές🫠 Ναι εμείς έχουμε ραντεβού αυτή την Παρασκευή που θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα των πρώτων μας εξετάσεων!!! Ανυπομονώ να δω το μπουμπούκι μου❤️🙏
    • Αχ μπράβο!! Άντε με το καλό, ρίξε μια βουτιά και για εμάς που με βλέπω από Αύγουστο με την άδεια του συζύγου.. και αν δηλαδή γιατί έχουμε πολλά να φτιάξουμε στο σπίτι για να είναι ασφαλές για παιδί.. Καλέ!! Εσύ είσαι ήδη στην 14η!! Σε 3 μέρες μήπως εννοείς κλείνεις την 14η και μπαίνεις στην 15η;!!! Εδώ έχω μπει εγώ 14η που είμαι πιο πίσω από σένα.. με δείχνει 3μηνων και 3 ημερών ή 95 ημερών..!! Άρα έχω μπει στον 4ο μήνα και στο γράφει μάλιστα, το κοντέρ της εφαρμογής που έχει μηδενίσει για το δεύτερο τρίμηνο!! Μπες παιδί μου εδω στο αντίστροφο countdown που τα έχει όλα όμορφα και περιποιημένα ακριβώς!! https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator Άδειασα όλη τη ντουλάπα!! 😭😭😭 Δεν μου κάνει τίποτα!!!! Και μάλιστα είχα ένα φορεματακι 20ετιας που δεν φοράω γιατί μου ήταν μεγάλο και το πήγα για μάζεμα στις τιράντες για να στέκεται.. κορίτσια μου, δεν μου πέρναγε από το στήθος!!!! 😭😭😭😭😭 Ότι έχω αυτή τη στιγμή δεν μου κάνει στο στήθος!!!! Έχω ωραιότατα αέρινα φορεματακια που δεν μου κάνουν!!! Είμαι να σκάσω..!!! Καλά για τα πρώην εφαρμοστά δεν κάνω ούτε καν τη προσπάθεια.. ούτε στα χέρια μου δεν θα περνάνε!! Ξέρω ότι παίρνω και κορτιζόνη.. αλλά βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω πρηστεί έτσι;;;;;  Εγκυμοσύνης δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος από τώρα να ξοδευομαι.. με απλά φορεματακια βγαίνει το καλοκαίρι άνετα και τα κρατάς και για άλλη χρονιά άσχετα εγκυμοσύνης.. από Σεπτέμβρη με το καλό.. Δεν το έχω πάρει ακόμα!!! 😩😩😩 Είμαστε λίγο στριμωγμένοι αυτό το διάστημα μέχρι να πληρωθώ και εγώ οπότε περιμένω.. 😖😖 θα το πάρω όμως!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!!! Χιχιχιχι!! 😁😁 Ναι πες μου τέτοια και εσύ να πάρουν ακόμα περισσότερο αέρα τα μυαλά μου!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μαρή με φαντάζεσαι;;; Δεν φτάνει η τρέλα μου!!! 😂😂😂 Δώσε μου και θάρρος!!!! 😝🤣🤣  Αχ τώρα φουντωσες τις ελπίδες μου να το ψάχνω και από τώρα!!!! 😅😅😅 Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και σε όποιου ακούει το αυτί!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Και εσύ να χαίρεσαι το αρχοντόπουλο και ας είναι και αντάρτης το αγόρι!!! 😍😍😍😍😍😍 Όλες καταλαβαίνουμε κοριτσάκι μου την αγωνία και την αβεβαιότητα που βιώνεις.... Λογικά τώρα θα είσαι ήδη στο γιατρό.. ότι και αν έχει γίνει, είμαστε εδώ για εσένα! Σημαντικό να έχεις τον άνθρωπο σου μαζί..  P.S. Τα ultro δεν φέρνουν αναγουλες!!! Το να είναι από το σπορακι ούτε καν σα σκέψη;;; 😉😆😆 Περιμένω τα νέα σου!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈 Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏✨ Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖  Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 
    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...