Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες από Θεσσαλονίκη!!!


Recommended Posts

Να'μαι κι εγώ!!!

Είμαι η Βασω και έχω ΠΗΤ μέχρι 13/8

Εχω απίστευτη υπνηλία, κούραση, δεν μπορώ να μυρίσω ΤΙΠΟΤΑ, να ανοιξω ψυγείο ή κατάψυξη, να μυρίσω την κολώνια ούτε του αντρούλη μου που την διάλεξα εγώ :angry:

Αλλά μ'αρέσει κορίτσιααααα!!!Νιώθω έγκυος βρε παιδί μου :laugh: :laugh:

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας, να τα προστατεύει η Παναγίτσα και να κρατήσουμε όλες μας υγιέστατα μωράκια στις ζεστές μας αγκαλίτσες!!!

Για τις μανούλες να χαίρονται τα μωρουλίνια τους και για τις κοπέλες που προσπαθούν εύχομαι ολόψυχα σύντομα να αποκτήσουν σποράκι στην κοιλίτσα ;)

Κορίτσια γνωρίζετε κανέναν γιατρό που να είναι και στο Παπαγεωργιου;Δεν θέλω να μου φύγουν ένα κάρο χρήματα σε κλινικες...Δύσκολες εποχές... :dry: Το θεωρώ και υπερβολή αφού σε οποιαδήποτε επιπλοκή πάλι σε νοσοκομείο καταλήγουμε...Αλλά μόνο Παπαγεωργίου....Το Ιπποκράτειο το φοβάμαι....

τώρα με παρακολουθεί μία γυναικολόγος, μου αρέσει σαν γιατρος αλλά ξεγενναει στη γενική κλινική μονο....Ουφφφφφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου Βάσω!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Συμφωνώ μαζί σου για το ένα κάρο χρήματα γι αυτό και θα γεννήσω στο Ιπποκράτειο.Ο γιατρός μου είναι πολύ καλός και αν θες σου στέλνω τα στοιχεία του σε pm.Θα προσπαθήσω να μπω κάποια στιγμή αυριο γιατί έχω την εντύπωση πως μια φίλη μου έχει μια γιατρό που είναι στο

Παπαγεωργίου.

Καλό σου βράδύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jona έγραψε:

γεια σου Βάσω!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Συμφωνώ μαζί σου για το ένα κάρο χρήματα γι αυτό και θα γεννήσω στο Ιπποκράτειο.Ο γιατρός μου είναι πολύ καλός και αν θες σου στέλνω τα στοιχεία του σε pm.Θα προσπαθήσω να μπω κάποια στιγμή αυριο γιατί έχω την εντύπωση πως μια φίλη μου έχει μια γιατρό που είναι στο

Παπαγεωργίου.

Καλό σου βράδύ!

Σε ευχαριστώ πολύ Jona μου!!!

Ναι φυσικά να μου στείλεις pm...Αν και το φοβάμαι λίγο το Ιπποκράτειο...Εσύ είσαι ευχαριστημένη με τον γιατρό σου;

Για το Παπαγεωργίου εάν μάθεις στείλε μου σε παρακαλώ!!!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

jona έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ Jona μου!!!

Ναι φυσικά να μου στείλεις pm...Αν και το φοβάμαι λίγο το Ιπποκράτειο...Εσύ είσαι ευχαριστημένη με τον γιατρό σου;

Για το Παπαγεωργίου εάν μάθεις στείλε μου σε παρακαλώ!!!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!

:kiss::kiss::kiss:[/quote:3bvog8z1]

Βασω μου η μια ξαδερφη μου γεννησε στο Παπαγεωργιου τα δυο της παιδια και η αλλη στο Ιπποκρατειο.Και τα δυο νοσοκομεια ειναι πολυ καλα δεν εχεις λογο να φοβασαι κατι.Οτι λεπτομερεια θες ευχαριστως να σου την πω.Φιλακιαααααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελινάκι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Είχε κάποιον συκγεκριμένο γιατρό η ξαδέρφη σου που την παρακολουθούσε;Εάν έχεις στοιχεία στείλε μου σε παρακαλώ σε π.μ.

Αδυναμία σου εσυυυυυ!!!Λατρεία μου!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Μελινάκι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Είχε κάποιον συκγεκριμένο γιατρό η ξαδέρφη σου που την παρακολουθούσε;Εάν έχεις στοιχεία στείλε μου σε παρακαλώ σε π.μ.

Αδυναμία σου εσυυυυυ!!!Λατρεία μου!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Κοπελαρα μου εγκυουλα μου ΠΛΕΟΝ φτου φτου φτου και η ωρα η καλη!

Στα στελνω τωρα και να βρεθουμε ρε καρδια μου :kiss::kiss::kiss:

Και ευχομαι με το καλο σε ολα τα κοριτσια :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a έγραψε:

Έχουμε και λέμε:

georgia11a ΠΗΤ: τέλη Μαΐου ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

Χρυσα82 ΠΗΤ : 04/07/2010

chris29 ΠΗΤ: Ιούνιος ΑΓΟΡΑΚΙ

Βαλτε κι εμενα!!!ειμαι για πρωτη φορα εγκυουλα και εχω πητ 21/7!μαλλον κοριτσακι ,αν αλλαξει θα το μαθετε στις 3 Φλεβαρη!!!φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθατε κορίτσια στην παρεούλα μας!!!

Εύχομαι σε όλες με το καλό να έρθουν τα μωράκια τους!!!

Η λίστα μας αυξάνεται :silly: :woohoo: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καινούρια μας λίστα!!!

georgia11a ΠΗΤ: τέλη Μαΐου ΑΓΟΡΑΚΙ

Χρυσα82 ΠΗΤ : 04/07/2010

chris29 ΠΗΤ: Ιούνιος ΑΓΟΡΑΚΙ

Giouli30 ΠΗΤ: 2/9/2010

van ΠΗΤ: τέλη Μαΐου ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Jona ΠΗΤ: 7/4/2010 ΑΓΟΡΑΚΙ

VASOMITS ΠΗΤ: 13/8/2010

sokolatitsa ΠΗΤ: 6/6/2010 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Αργυρω 27 ΠΗΤ: 21/7/2010 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές γίναμε. Αχ ωραία.... ;)

Κορίτσια το σκεφτόμουν και εγώ για νοσοκομείο. Έφαγα τον κόσμο να βρω Γιατρό που να ξεγγενάει στο Παπαγεωργίου αλλά δεν βρήκα :(

Η αλήθεια είναι ότι επειδή είναι το πρώτο μου θα ήθελα να με ξεγεννήσει με το καλό ο γιατρός μου και όχι κάποιος ειδικευόμενος.

Ασε δεν ξέρω πολύ μπερδεμένη είμαι...... Αυτήν την στιγμή έχω έναν πολύ καλό γιατρό που τον εμπιστεύομαι αλλά ξεγεννάει μόνο Διαβαλκανικό. Αυτό αμέσος σημαίνει πως τα 2500-3000€ δεν τα γλιτώνω όλα μαζί.

Σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό (που να ξεγεννάει Παπαγεωργίου) αλλά πρέπει να είναι εξίσου καλός. Αν έχει κάποια κάποιον καλό σας παρακαλώ στείλτε μου ΠΜ.

Να είστε καλά και με το καλό όλες μας να κρατάμε τα αγγελούδια μας στην αγκαλίτσα μας.

Φιλάκια :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε κορίτσια.... Κι εγώ το σκέφτηκα για γέννα σε νοσοκομείο, αλλά η σκέψη να με πετάξουν σε ένα δωμάτιο με 8 ακόμα άτομα (σκεφτείτε φασαρία στα επισκεπτήρια)με κάνει να νιώθω κάπως. Σίγουρα τα λεφτά για κλινική είναι πολλά αλλά σε προσέχουν-περιποιούνται αλλιώς βρε παιδί μου... Εσείς τι λέτε? :unsure:

Άσχετο αλλά το χιονάκι που μας ρίχνει σήμερα είναι υπέροχο!!!!!!!!!!!! Θέλω να βγω να περπατήσω στο χιόνι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον όλες το έχουμε σκεφτεί αυτό...Ο γιατρός μου μπορεί,πρώτα ο Θεός,να με ξεγεννήσει σε όποια κλινική θέλω.Το σκεφτόμουνα για νοσοκομείο πολύ σοβαρά αλλά είπαμε με τον άντρα μου τελικά να πάμε σε κλινική.Μάλλον θα πάω στην Βιοκλινική πρώην Γαληνό λόγω τιμής.Είναι η πιο οικονομική..Τίποτα δεν είναι σίγουρο όμως..

Όσο για το χιονάκι,εδώ στα Δυτικά που μένω εγώ λίγο έξω απο την Θεσσαλονίκη ρίχνει πόση ώρα αλλά δυστυχώς δεν πιάνει κάτω!! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γυναικολόγος μου ξεγεννάει στο Διαβαλκανικό και στην Γενική κλινική. Μάλλον με βλέπω για Διαβαλκανικό... Θα πάω να δω και τα δωμάτια βέβαια πρώτα αλλά το Διαβαλκανικό έχει μεγαλύτερη ...άπλα. Έχει και εύκολο πάρκινγκ και γενικά είναι πιο ανοιχτά βρε παιδί μου :) :) :) :). Τα λεφτά είναι λίγο πολύ τα ίδια. Άσε που στην Γενική Κλινική έχουν και διαβαθμίσεις... Δίκλινο πλάι τόσο, δίκλινο πίσω τόσο, δίκλινο με θέα τόσο.... Αυτό με εκνευρίζει ρε παιδί μου. Να γεννήσω θα πάω όχι διακοπές :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σα κοριτσια...ειχα τουσ ιδιου προβληματισμουσ με εσασ οταν ημουν στην θεση σασ...οταν εμαθα οτι η γιατροσ μου ειναι μονο στην γενικη κ στο ιπποκρατειο πανικοβληθηκα...δν ειχα ιδεα καν που πεφτει η κλινικη....το θεωρουσα δεδομενο οτι θα γεννησω γενεσισ...λοιπον,οταν πηγα για τν πρωτο καρδιοτοκογραφο,στην γενικη,επαθα την πλακα μοθ...δν εχω δει πιο ευχενικεσ κοπελεσ...κ πιο εξυπηρετικεσ...οταν ηρθε η μερα να γεννησω με καισαρικη λογω ανεβασμενησ πιεσησ,με εβαλαν στο ιδιο δωματιο με τν καρδιοτοκογραφο,τν ςδινων δλδ..το γελιο που ριξαμε με τα κοριτσια...κ με τν καλο μου τν αναισθησιολογο τν κυριο βλαδιμηρο,δν το συζηταω αφου τουσ ελεγα μν βιαζεσται θα μου σπασουν τα νερα σε λιγο με τοσα γελια...δν θα πω για το παλικαρι που με μετεφερε στο χειρουργειο,να του λεω καλε πειναω γουργουριζειτο στομαχι μου,κ αυτοσ να μου λεει περιμενε θα βγει η μπουμπου κ θα παμε ολοι μαζι εδω απεναντι στα σουβλακια...η επισκηριδιοσ θαυματουργη,μονο που το μωρο δν μου το βαλαν πανω μου απλα το ειδα..ο ιδιοσ μετα με πηγε στο δωματιο κ με βοηθησε γιατι ειχα ταση για εμετο μετα το χειρουργειο...μια χαρα..στην αρχη ημουν σε δικλινο μαλλον λουχ γιατι ειχε κ σαλονακι κ πρεπει να μεινει κ μια γυναικα μαζι σου το πρωτο βραδυ,λογω χειρουργειου τησ δινουν μια καρτουλα κ μπαινο βγαινει ανετα χωρισ να την ενοχλουν οι σεκιουτιτοι..εμενα εμεινε η μαμα μου...το ιδιο ισχυει κ για τν συζυγο του δινουν μια καρτα κ μπορει με αυτη να ερχεται στο δωματιο οτι ωρα θελει...μετα πηγα σε τρικλινο γιατι δν χαραμιζονται τοσα λεφτα για πεντε μερεσ κακα τα ψεμματα,κ χωρισ θεα μαλιστα,δν με πειραξε...το φαγητο παρολο που ετρωγα αναλατα ηταν νοστιμο...απο καθαριοτητα μονο μια μερα μασ ξεχασανε κ δν καθαρισανε...εγω ειχα μαζι μου μαντηλακια χλωρινησ κ παντα καθαριζα οτιδηποτε...δν εχει καφετερια το μειον κ αν ερθουν πολλα ατομα τι κανεισ?στο σαλονακι στην εισοδο τησ κλινικησ...κ επεισησ οι συγγενεισ δν βλεπουν το μωρο...μεχρι κ στην τουαλετα κρυφτηκαν οι δικοι μου....ρωτηστε με οτι θελετε...κλαιει η κατσαριδουλα μου σασ αφηνω.....καλο κουραγιο σε ολεσ κ καλη λευτερια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτούλα, σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Γι'αυτό σκέφτομαι το Διαβαλκανικό. Έχει και καφετέρια ακόμη και κομμωτήριο (για τις πολύ κοκέτες :laugh: ). Όσο για το μωρό, πλέον σε όλες σχεδόν τις κλινικές δεν επιτρέπουν σε κανένα να το δει από κοντά (εκτός από τον μπαμπάκα του βέβαια) για τυχόν μολύνσεις. Γιατί αν κολλήσει κάτι το ένα, μεταφέρεται και στα υπόλοιπα μωράκια μετά...

Όσο για την περιποίηση, και στο Διαβαλκανικό που είχε κάνει μια επέμβαση ο αντρούλης μου (χρόνια πριν) όλοι τους ήταν άψογοι!!! Γενικά στις ιδιωτικές κλινικές και νοσοκομεία σε προσέχουν πολύ (αφού τους πληρώνεις γι'αυτό).

Η αλήθεια είναι ότι τα δωμάτια δεν τα έχω δει ακόμα (στο γυναικολογικό τμήμα) αλλά σκοπεύω να το κάνω σύντομα :) :) :) :)

Βέβαια, πάρκινγκ, καφετέρια και κομμωτήριο :laugh: είναι ένα συν...

Θυμάμαι τότε στην εγχείρηση του άντρα μου που πήγαινα στην καφετέρια για να πάρω κάτι να πιώ και να φάω, που κατέβαιναν οι νέες μητερούλες για μπυρίτσα :laugh: :laugh: :laugh: και κάθονταν με τις ώρες και κουβέντιαζαν!!!

Άντε και στα δικά μας!!! :silly: :woohoo: :laugh: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ 4 1/2 ΧΡ. ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΝΕΟΓΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΡΩΝ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ. ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ. ΤΟ ΠΑΠΑΓ. ΑΠΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗΣ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΞΕΓΕΝΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ ΔΙΑΒ. ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΣΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ. ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. Η ΟΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΜΟΝΗ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΝΕΟΓΝΩΝ. ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΗ ΓΕΝ. ΚΛΙΝ. ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΣΤΟ ΙΠΠ. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝ. ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΧΑΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ ΧΡΟΝΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίνα μου πρώτον καλωσήρθες στην παρέα μας!!!

Δεύτερον, ευχαριστούμε πολύ για όσα μας γράφεις, είναι πραγματικά πολύ σημαντικά και πρέπει να ληφθούν υπόψην!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πωσ υπαρχει νεογνολογικο τμημα στην γενικη..τεσ.πα...παντωσ αυτο που λεσ για την καφετερια μπορει να το περναμε ετσι αλλα ειναι σημαντικο...ερχονται οι δικοι ανθρωποι θελεισ να σαι καπου ανετα,να τουσ κερασεισ ενα καφε ομορφα,εμεισ κερνουσαμε τουσ καφεδεσ στα πλαστικα ποτηρια...κ εγω που ειχα την μητερα μου στην κλινικη γενεσισ,οταν κοιμοτανε η μπαιναν οι γιατροι μποροθσεσ να κατσεισ στο καφε να φασ να χαζεψεισ..ασε που οταν γεννησε η ξαδερφη μου εκει,ο αντρασ τησ μασ κερασεσ κ ουισκι..ειναι αλλιωσ με τσ καρεκλιτσεσ το τραπεζακι κ αλλιωσ σε εναν ξερο καναπε με το πλαστικο στο χερι κ που δν χωρανε κ ολοι να κατσουν γιατι ο ενασ καναπες ειναι εδω κ ο αλλος εκει...αν πας να δεισ τα δωματια τα δικλινο δν θα σε χαλασει αλλα το τρικλινο πιστευω θα σε ξενερωσει...εγω παντωσ επειδη την γιατρο μου την εμπιστευομαι,κ στο δευτερο αναγκαστικα εκει θα παω,αλλα το ξεκαθαρισα στν αντρα μου απο δικλινο κ πανω...για μενα ο ψυχολογικος τομεασ παιζει μεγαλο ρολο...ηθελα παρεα..αφου η μητερα μου εκατσε 3 βραδια,γιατι βεβαια δυσκολευτηκα κ να σηκωθω,κ το τεταρτο βραδυ που εφυγε ζητησα να μου φερουν το μωρο κ την νυχτα...αλλα ευτυχωσ μετα φεραν κ μια κοπελα στο διπλανο κρεββατι πολυ επικοινωνιακη κ αυτη κ ο αντρασ τησ κ ταιριαζαμε κ σε αυτα που βλεπαμε στην τηλ.κ ημουν μια χαρα...αφου να φανταστειτε ειχα ενα απιστευτο βαροσ που θα εμενα μονη μου,πηγαινα να σκασω κ η γιατροσ μου ειπε κλαψε...εκλαιγα με κλαμμα μωρου,με λιγμουσ...επολογχια δακρυα μου ειπε,μετα μου περασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτισια,

από Θεσσαλονίκη και εγώ, έχω δίδυμα και πιθανή ημερομηνία είναι η 27/7/2010 αλλά ο γιατρός μου είπε σίγουρα πριν τις 15/7 και μάλιστα με καισαρική. Ακόμη βέβαια είναι νωρίς (14η εβδομαδα), ο γιατρός μου ξεγεννάει μόνο στο Διαβαλκανικό, για το κόστος του γιατρού ενημερώθηκα, αλλά μήπως ξέρει κάποια για το κόστος του νοσοκομείου και αν κάποιο ποσοστό των εξόδων καλύπτεται από τα ταμεία?

Για τράπεζα βαλαστοκυττάρων εψαξε καμία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σούλα μου. Με το καλό να κρατήσεις τα αγγελούδια σου!!!

Λοιπόν στο διαβαλκανικό το Τρίκλινο είναι περίπου 1650€, το Δίκλινο 2500€ και το μονόκλινο νομίζω 3500€ -δεν θυμάμαι καλά για το μονόκλινο γιατί δεν το σκέφτομαι καν - προτειμώ να έχω και λίγη παρεούλα :)

Αυτές οι τιμές είναι για φυσιολογική γέννα.

Για καισαρική (που θα κάνεις εσύ) εάν είσαι στο ΙΚΑ οι τιμές είναι και λίγο φθηνότερες γιατί συνεργάζονται με το ΙΚΑ και καλύπτονται κάποια ποσά!!! Αν θυμάμαι καλά βγαίνει περίπου 100€ φθηνότερα!!!

Οι τιμές αυτές δεν περιέχουν παιδίατρο (περίπου 60€ μου είπαν) και αναισθησιολόγο. Για παράδειγμα, η γιατρός μου μου είπε ότι για τον αναισθησιολόγο θα χρειαστεί 200€.΄

Ξέρω ότι το ΙΚΑ καλύπτει ένα μεγάλο μέρος του τοκετού. Θέλει όμως αρκετό ψάξιμο και υπομονή!!! Εάν εργάζεσαι, μόλις πάρεις την άδειά σου (2 μήνες πριν την ΠΗΤ) κάνεις κάποια χαρτιά και παίρνεις προκαταβολικά κάποια χρήματα τα οποία εξαρτώνται και από τον μισθό σου (γύρω στα 800-1000 νομίζω). Εάν δεν έχεις πάρει καμία άδεια ασθενείας δικαιούσαι και το επίδομα ασθενείας από τον εργοδότη σου. Μετά τη γέννα, αφού τακτοποιηθούν όλα τα χαρτιά των μωρών σου (καλό θα είναι να έχεις εξουσιοδοτήσει αυτόν που θα τρέχει για τα χαρτια πριν γεννήσεις) κάνεις πάλι κάποιες αιτήσεις και παίρνεις και άλλα χρήματα. Σου δίνουν και ένα χαρτί το οποίο το πας στον ΟΑΕΔ και παίρνεις και από 'κει χρήματα. Ξέρω ακούγονται μπερδεμένα... Αλλά κι εγώ δεν τα έχω εφαρμόσει ακόμη :) :) :). Πάντως μου έχουν πει ότι στο σύνολο είναι περίπου 3000-4000€!!!

Για βλαστοκύτταρα δεν το έχω κοιτάξει ακόμη...

Ουφ!!! Ελπίζω να σε κάλυψα!!!:silly:

Πάντως εγώ κορίτσια σκέφτομαι για τρίκλινο στο Διαβαλκανικό. Μου φαίνονται πάρα πολλά τα λεφτά για δίκλινο. Δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια κ από μένα.....

Τι χιόνι είναι αυτό βρε κορίτσια.. :woohoo: :silly: :silly: :woohoo:

Τέλειο το σκηνικό σήμερα..

Για τις κλινικές τώρα..Άν ο γιατρός μου,μου έλεγε μπορώ να σε ξεγεννήσω σε νοσοκομείο,θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη,Δυστυχώς όμως δεν μπορεί.Ευτυχώς από κλινικές συνεργάζεται με όλες και έχω πολλές επιλογές.Για μένα δεν μετράει αν έχει καφετέρεια,κομμωτήριο,κατάστημα με δώρα,εστιατόριο κτλ.Να γεννήσω θα πάω!!Έχω πάει επίσκεψη σε όλες τις κλινικές και έχω ακούσει εμπειρίες απ'όλες!!!!Και από νοσοκομεία το ίδιο,αυτό που κατά τη γνώμη μου έχει σημασία,είναι η περιποίηση στη λεχώνα και το μωρό!Εγώ μάλλον θα γεννήσω στην Βιοκλινική,πρώην Γαληνός.Οι διαφορές στις τιμές είναι τρελές!!Για να πιεί ο θείος μου ή η Θεία μου έναν καφέ ή ένα ουίσκυ να δώσω περίπου 600-700 ευρώ παραπάνω????Εγώ όχι...Δύσκολες εποχές κορίτσια...

(Πάντα μιλάω για μένα και βάση τα δεδομένα της στιγμής.Αν δεν υπήρχε κανένα οικονομικό θέμα μπορεί να γεννούσα και στην καλύτερη σουίτα κλινικής..)

Sorry για το μεγάλο ποστ!!!

ΦΙΛΙΑ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είδα την απάντησή σου Γεωργία μου,

Στον Γαληνό νομίζω δίκλινο 900,μονόκλινο 1600 κάπου εκεί..

Τεράστιες διαφορές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου, δεν διαφωνώ καθόλου!!! Απλώς η γιατρός μου δεν συνεργάζεται με καμία άλλη κλινική παρά μόνο με την Γενική και το Διαβαλκανικό. Γιατρό δεν θέλω να αλλάξω με τίποτα. Νιώθω πολύ καλά και σίγουρα με την Ευτυχία...

Απλώς για να γλυτώσω κάποια χρήματα θα επιλέξω το τρίκλινο (που στο κάτω κάτω μπορεί και να μην είναι γεμάτο). Τα λεφτά είναι σχεδόν τα ίδια οπότε μάλλον θα επιλέξω την κλινική που θα μπορεί να προσφέρει περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...