Μετάβαση σε περιεχόμενο

MELLONTIKES MANOULES APO RODO???


Recommended Posts

ekei einai o giatros mou o kabalakis...an kai 2 fores exo paei akoma kalos mou fanike....apla epidei se 2-3s bdomades nomizo tha prepi na tin kano den ksero ... poso kostizei ekso? kai pou tin ekanes ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΡΟΔΟ! ΠΑΩ ΕΞΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΕΝΑ ΕΚΕΙ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΛΗΡΩΣΑ 120, ΒΑΣΙΚΑ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΟΓΔΟΝΤΑ ΕΥΡΩ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ 40 ΕΥΡΩ ΑΝ ΘΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΥΝΥΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Κ εγω απο ρόδο!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!

Εμείς είμαστε 22 εβδομάδων κ 2 ημερών!Όταν την έκανα ήταν έξω,κ αν θυμάμαι καλά,ήταν 120Ε μαζί όμως με την εργαστηριακές!Όλα καλά όμως με το νοσοκομείο κ για τον Καβαλάκη ακούω τα καλύτερα!Σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού μαζί του,γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμη μεταξύ κλινικής-νοσοκομείου!Αφού είναι ο γιατρός σου κ νιώθεις ασφάλεια,να πας!

Σας φιλώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalispera kai apo mena! eimai i kiriaki apo tin xio, o andras mou einai stratiotikos, kai endexetai na fygei me metathesi gia rodo prin gennisw..eimai idi 23 ebdomadwn kai th ithela na eimai proetoimasneni ena prikite na metakomisw sti rodo. yparxoun plirofories pou tha mporousate na mou dwsete? opos giatrous, klinikes klp. episis einai aparaititi i amioparakentisi an bgei kathari i auxeniki ? eyxasritw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

κυριακή μου,καλησπέρα!Ρώτα με ο΄τι θες!εμεις μπαίνουμε στο μήνα μας σιγά σιγα.Θα μπώ ξανά αύριο να δω τα νεα σου!με το καλό!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!

Που ειστε καλε τοσες ροδιτισσες και δεν σας ειχα δει?

Και εγω γεννησα νοσοκομεο την δευτερη μου κορη στον κ. Καβαλακη.

Πολυ καλος μου φανηκε.

Δεν ειναι τυχαιο οτι ολλες σχεδον περνανε απο τα χερια του ανεξαρτητος σε ποιον γιατρο πηγαινουν(στο νοσοκομειο).

Γιατι να πας εξω?

Ανυσηχεις για κατι?

Εχεις καποιο προβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι κι εγώ απο Ρόδο και ετοιμάζομαι να γεννήσω το δευτερο μου παιδί ξανά στο νοσοκομείο. Είναι πολύ αξιοπιστο και πολύ πιο άξιο εμπιστοσύνης για μένα απο την κλινική. Ο Καβαλάκης είναι τοσο <<ψείρας>> και ψαγμένος που δεν σου αφήνει τίποτα...Βέβαια εμένα ο γιατρός μου είναι ο Συσαμωτός που τον εμπιστεύομαι ακόμη περισσότερο αλλά την αυχενική σου την κάνει έτσι κι αλλιώς ο Καβαλάκης. Είναι η τακτική του νοσοκομείου νομίζω. Επίσης όποια ενδιαφέρεται έχω και μια μαία η οποία για μένα είναι και η καλύτερη αλλά και ο καλύτερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει...ακόμη και να μην έχει υπηρεσία αν την καλέσεις έρχεται όποτε είσαι έτοιμη να γεννήσεις και στέκεται πλάι σου με ψυχραιμία και ηρεμία μέχρι και μετά τη γεννα , αφου σιγουρευτεί ότι θα βάλεις το μωρό στο στήθος. Δε ζητάνε ποτέ χρήματα. Αν θελεις δίνεις και όσο θες εσύ. Ακόμη και ο γιατρός ποτέ δεν έπιασε χρήματα όσες φορές κι αν του δώσαμε.

Για μένα ημαιευτική του νοσοκομείου παίρνει άριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!! ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΡΟΔΟ!ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΒΑΛΑΚΗ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ, ΟΠΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ! ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΠΙΣΗΣ, ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ! ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΣ!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι κι εγώ απο Ρόδο και ετοιμάζομαι να γεννήσω το δευτερο μου παιδί ξανά στο νοσοκομείο. Είναι πολύ αξιοπιστο και πολύ πιο άξιο εμπιστοσύνης για μένα απο την κλινική. Ο Καβαλάκης είναι τοσο <<ψείρας>> και ψαγμένος που δεν σου αφήνει τίποτα...Βέβαια εμένα ο γιατρός μου είναι ο Συσαμωτός που τον εμπιστεύομαι ακόμη περισσότερο αλλά την αυχενική σου την κάνει έτσι κι αλλιώς ο Καβαλάκης. Είναι η τακτική του νοσοκομείου νομίζω. Επίσης όποια ενδιαφέρεται έχω και μια μαία η οποία για μένα είναι και η καλύτερη αλλά και ο καλύτερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει...ακόμη και να μην έχει υπηρεσία αν την καλέσεις έρχεται όποτε είσαι έτοιμη να γεννήσεις και στέκεται πλάι σου με ψυχραιμία και ηρεμία μέχρι και μετά τη γεννα , αφου σιγουρευτεί ότι θα βάλεις το μωρό στο στήθος. Δε ζητάνε ποτέ χρήματα. Αν θελεις δίνεις και όσο θες εσύ. Ακόμη και ο γιατρός ποτέ δεν έπιασε χρήματα όσες φορές κι αν του δώσαμε.

Για μένα ημαιευτική του νοσοκομείου παίρνει άριστα!

Γεια σου tirogaridaki!Και γω διάλεξα τον Καβαλάκη τελικά γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια και είμαι προς το παρόν πολύ ευχαριστημένη,με προσέχει πολύ.Να σε ρωτήσω για τη μαία,πρέπει εμείς να τη βρούμε ή μας προτείνει ο γιατρός και σε ποιό μήνα;Για μένα είναι νωρίς να ρωτήσω ακόμα;Αν μου δώσεις τα στοιχεία της μαιας σου, πως γίνεται την πέρνω και της λέω θα σας χρειαστώ τότε;;;Βασικά μάλλον θα γεννήσω με καισαρική λόγω δίδυμης κύησης αν και δε το χουμε συζητήσει ακόμα,το θεωρώ πολύ νωρίς.Τη μαία θα τη χρειαστώ να με βοηθήσει στο θηλασμό και στα διαδικαστικά,πως τα κάνουμε μπανάκι κλπ καθότι πρωτάρα!

Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!Καλή λευτεριά και μέ ένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και κάτι ακόμα προς όποια Ροδίτισσα ξέρει.Στο δημόσιο νοσοκομείο δεν κάνουν επισκληρήδιο είτε στο φυσιολογικό είτε στη καισαρική;Αληθεύει;Και αν ναι υπάρχει κάποιος λόγος;2 γνωστές μου που γέννησαν με τον Καβαλάκη δεν τους έκανε γιατί ήταν εύκολος ο τοκετός και έκρινε ότι δε χρειάζονταν.Έχει κάνει καμία εκεί καισαρική με επισκληρήδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO, ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΠΝΙΕΣ ....ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.

Ο καβαλακης δεν κανει πραγματα που μπορουν να γινουν χωρις αυτα.

Για παραδειγμα στην φιλη σου δεν εκανε επισκληριδιο για τον απλουστατο λογο το οτι μπορουσε να γεννησει ανετα και χωρις αυτην.

Την πρωτη μου την κορη την γεννησα στην κλινηκη με γιατρο ιδιωτικο.

Αυτος με ειχε κοψει απο κατω και οχι μονο μου ειχε πει πως στο επ[ομενο παιδι αν ειναι πανω απο 2500 κιλα θα κανω κεσαρικη γιατι εχω στενη λεκανη και δεν θα βγαινει.

Στην δευτερη εγκυμωσηνη πηγα στον καβαλακη οπου ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ, ΣΧΙΣΤΗΚΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ δεν μου εκανε κεσαρικη.

Το μωρο γεννηθηκε 2700.

Και η φαση ειναι οτι με το που το γεννησα μου το σχολειασε αμεσως και γελουσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια. Θα συμφωνήσω με την ελένη ότι αφορά το νοσοκομείο και τον Καβαλάκη. Κι εγώ γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο καθότι η γέννα ήταν έυκολη. Απο την ώρα που σπάσανε τα νερά μέσα σε μια ώρα είχα γεννήσει...ποιος ο λόγος να μου κάνουν επισκληρίδιο για μια ωρίτσα;

Μαρδιο ζητάς από τον Καβαλάκη να σου δώσει το τηλέφωνο κάποιοας μαίας. Το πιο πιθανο είναι να σου δώσει αυτής που λέω αλλά υπάρχει πιθανοτητα να σου δώσει και κάποιας άλλης κοπέλας. Αν θες να μπορώ να σου στείλω με πμ το τηλέφωνό της και το όνομά της. Βασικά θα σου συνηστουσα να την καλέσεις και στον τοκετό είναι απαραίτητη!!!...επίσης μπορείς να την καλεις οποτε έχεις κάποια απορία και δεν μπορείς να βρεις το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου στέλνεις τα στοιχεία της σε παρακαλώ.Θα ρωτήσω και το Καβαλάκη αλλά αν έχεις προσωπική εμπειρία θα προτιμήσω τη δικιά σου.Ευχαριστώ!

tirogaridaki έγραψε:

Καλημερα κορίτσια. Θα συμφωνήσω με την ελένη ότι αφορά το νοσοκομείο και τον Καβαλάκη. Κι εγώ γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο καθότι η γέννα ήταν έυκολη. Απο την ώρα που σπάσανε τα νερά μέσα σε μια ώρα είχα γεννήσει...ποιος ο λόγος να μου κάνουν επισκληρίδιο για μια ωρίτσα;

Μαρδιο ζητάς από τον Καβαλάκη να σου δώσει το τηλέφωνο κάποιοας μαίας. Το πιο πιθανο είναι να σου δώσει αυτής που λέω αλλά υπάρχει πιθανοτητα να σου δώσει και κάποιας άλλης κοπέλας. Αν θες να μπορώ να σου στείλω με πμ το τηλέφωνό της και το όνομά της. Βασικά θα σου συνηστουσα να την καλέσεις και στον τοκετό είναι απαραίτητη!!!...επίσης μπορείς να την καλεις οποτε έχεις κάποια απορία και δεν μπορείς να βρεις το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

koritsia geia sas kai apo mena,egw eimai apo kw kai tha ithela na mou dwsete mia symbouli,thelw enan kalo giatro sth rodo gia tis sumantikes exetaseis opws kai to b epipedou.kai pws tha mporousa na epikinonisw kai na klisw rantebou???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw olles koritsia, alla telika tha genisw edw, ostoso tha metakomisw sti rodo molis ksepetextei to mikro, o antras einai idi ekei .... tha ithela omws tis plirofories sas gia nosokomeio, klinikes toketwn klp sto kentro sti rodo ... gia mellontiki xrisi. sas euxaristw kai pali

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap kalispera egw tha sou protina ton Xatzh Iwannh...einai o kaliteros edw stin rodo...egw prospathousa dwdeka xronia na kanw paidi kai autos me voithise poli kai panw apo ola psixologika...einai poli kalos anthrwpos kai epistimonas...olous tous exw girisei alla san auton kanenas...oloi me vlepan san ena kommati kreas gia na mou trwne ta lefta...sas ton sistinw koritsakia mou anepifilaxta...einai korifi...filakia se oles tis roditises... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...