Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, θα ήθελα να μου συστήσετε κάποιον καλό αιματολόγο. Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να αναφέρετε το όνομά του ανοικτά στο φόρουμ στείλτε μου πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Οικονόμου όμως δεν σε παρακολουθεί ως αιματολόγος, απλά αναλαμβάνει στο Αρεταίειο τον έλεγχο θρομβοφιλίας, δηλ σου παίρνει ένα ιστορικό και σου κάνει τις εξετάσεις. Αν το πρόβλημά σου είναι η θρομβοφιλία, τότε σου συστείνω ανεπιφύλακτα την κα. Φοίφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O Οικονομου δεν ειναι αιματολογος

Γι αυτο και μετα τις εξετασεις θρομβοφιλιας που εκανα στον ιδιο (στο Αρεταιειο) ο γιατρος μου μου ειπ[ε να δει τα αποτελεσματα και αιματολογος

Σου προτινω τον ΝΟδαρο με τα χιλια

Εχω χασει την καρτα του αυτη τη στιγη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα βρηκα στο διαδυκτιο:

ΝΟΔΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ Διεύθυνση: ΠΑΝΟΡΜΟΥ 66,

115 23 - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ. Τηλ. 210 6997687.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι γώ έχω κλείσει με τον Οικονόμου ραντεβού για εξετάσεις θρομβοφιλίας δεν ήξερα ότι μετά πρέπει να τις πάμε κι αλλού... Σορρυ!!!

Θα μου χρειαστεί και μένα ο Νοδάρος....μάλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Οικονομου μου συστησε αγωγη με ηπαρινη

Ο πρωτος αιματολογος που επισκεφτηκα ,ο Χατζης μου ειπε οτι δεν εχω με τιποτα θρομβοφιλια και η ηπαρινη δεν θα μου κανει κατι,τσαμπα θα την παρω

Ο Νοδαρος ηταν ο Δευτερος αιματολος που πηγα

Μου ειπε ακριβως τα ιδια Εγω επεμενα να το ψαξουμε οσο δεν παει αλλο και μου εκανε και καποιες συμπληρωματικες εξετασεις που οπως και ο ιδιος πιστευε δεν εδειξα απολυτως τιποτα

(Ο πρωτος με ξεπεταξε κανονικα και μου πηρε 150 μονο για επισκεψη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πρότεινα κι εγώ την κα Φοίφα που μου την σύστησε ο γυναικολόγος μου στον οποίο έχω τυφλή εμπιστοσύνη.Τηλ. 6974441119(Κηφισίας 154 Μαρούσι).Την επισκεύθηκα λόγω ...υποψίας θρομβοφυλίας.Δεν είναι η μεγάλη μου αδυναμία αλλά φαίνεται η γυναίκα να ξέρει καλά το αντικείμενο της και εκ των υστέρων άκουσα από πολλούς τα καλύτερα!(Είναι λίγο τσουχτερή!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Θα σου πρότεινα κι εγώ την κα Φοίφα που μου την σύστησε ο γυναικολόγος μου στον οποίο έχω τυφλή εμπιστοσύνη.Τηλ. 6974441119(Κηφισίας 154 Μαρούσι).Την επισκεύθηκα λόγω ...υποψίας θρομβοφυλίας.Δεν είναι η μεγάλη μου αδυναμία αλλά φαίνεται η γυναίκα να ξέρει καλά το αντικείμενο της και εκ των υστέρων άκουσα από πολλούς τα καλύτερα!(Είναι λίγο τσουχτερή!!)

Και γω την Φοίφα είχα σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου λόγω θρομβοφιλίας, είναι πάρα πολύ καλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ

ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

ΜΑΙΑΝΔΡΟΥ 1 ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΙΛΤΟΝ

ΤΗΛ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 6972910169

ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΘΡΟΜΒΟΦΥΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΗΝ ΑΠΟΡΗΣΕΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ.

ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΙ.... ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΠΡΙΝ 1,5 ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 08.02 ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια, κρατάω τα τηλέφωνα των γιατρών που μου δώσατε και θα κλείσω ραντεβου. Στη Φοίφα έχω ήδη πάει αλλά ο γυναικολόγος μου μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν είναι και ότι καλύτερο. Δεν της έχει και πολύ εμπιστοσύνη. Εκείνος δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να μου συστήσει κάποιον και είμαι λίγο σε απόγνωση.Θα ήθελα να δείξω κάποιες εξετάσεις που έχω κάνει μετά την παλίνδρομη ώστε να εκτιμηθούν σωστά και να με παρακολουθεί από δω και πέρα. Ο γυναικολόγος μου δεν πιστεύει ότι έχω θρομβοφιλία και η Φοίφα θέλει να κάνω ενέσεις ηπαρίνης. Η επιφύλαξη του γυναικολόγου μου με κάνει διστακτική στα επόμενα βήματά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melissadissa υποψιάζομαι οτι η περιπτώσεις μας είναι παρόμοιες.Ο γυναικολόγος μου μετά την αποβολή που είχα έψαξε τα πιθανά αίτια και δεν βρήκαμε κάτι.Πιθανόν να ήταν και τυχαίο γεγονός.Δεν μπορούσε να διαγνώσει από τις εξετάσεις καθαρό πρόβλημα θρομβοφυλίας αλλά ούτε και να απολκλείσει οτι κάτι τέτοιο πιθανόν να το προκάλεσε.Μου είπε λοιπόν οτι προληπτικά καλό θα ήταν να κάνω ενέσεις στην διάρκεια της εγκυμοσύνης για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο(σημειώνω οτι στον γιατρο μου έχω απολυτη εμπιστοσύνη και εχει αποδειχτει αψογος και σε άλλες προβληματικες εγκυμοσύνες΄φίλενάδων μου).

Με παρέπεμψε στην κα Φοίφα για μια 2η γνώμη.Εκείνη απλά συμφώνησε με τον γυναικολόγο ,μου εξήγησε αρκετά(φαίνεται να είναι γνώστης του αντικειμένου της) και ζήτησε να ξαναπάω άλλη μια φορά αργότερα στην εγκυμοσύνη μήπως χρειαστει να αυξήσει την δόση λόγω βάρους.Σαν επιστήμονας έχει πολύ καλό όνομα και όπου κι αν ρώτησα(ακόμα και τον γιατρό του ΙΚΑ)την γνώριζαν και σέβονταν την άποψη της.Σαν άνθρωπος -κι εμένα -δεν μου είναι συμπαθής(πολύ φρου-φρού,γλύκες και τσουχτερή και για απόδειξούλα το "παγώνι")αλλά το θέμα είναι να έχεις ένα καλό αποτέλεσμα.Αν σου πούνε τελικά να κάνεις ενέσεις μην το φοβηθείς.Καλύτερα να είσαι σίγουρη.Μπορεί να αποφύγεις κάποια άσχημη εξέλιξη αλλά όπως και να έχει κακό δεν σου κάνει.Η διαδικασία είναι συνήθεια και δεν πονάει καθόλου.Θα έκανα τα πάντα για να μην έχω εκπλήξεις.Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 καλημέρα. Οι ενέσεις ηπαρίνης δεν είναι το πιο αθώο πράγμα. Ένέχουν κινδύνους και οι παρενέργειες μπορεί να μη φαίνονται άμεσα ή να μην έχουν συσχετιστεί με το φάρμακο μέχρι σήμερα. Το να παίρνει κανείς ακόμη και μια ασπιρινούλα κατά την εγκυμοσύνη, είναι επικίνδυνο, πόσο μάλιστα ένα φάρμακο που είναι πιο πρόσφατο από την ασπιρίνη. Σίγουρα, με τη λογική αυτή πολλές αρρώστιες δε θα είχαν καταπολεμιθεί αν δεν παίρναμε τα φάρμακα που κατασκευάζονται γι'αυτές αν πριν διαβάσουμε όλες τις πιθανές και μη παρενέργειες. Ξέρεις δε θα το σκεφτόμουν καν το θέμα αν δε μου το έθετε ο γυναικολόγος μου. Και να σου πω την αλήθεια είχα πει και στην ενδοκρινολόγο ότι μου προτίνονται σε τυχόν εγκυμοσύνη οι ενέσεις ηπαρίνης. Ξέρεις τι μου είπε; Να πάρω και δεύτερη γνώμη. Την ενδοκρινολόγο μου την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια. Είναι καλή επιστήμονας και ως γυναίκα έχει περάσει ένα φοβερό κικεώνα για να κάνει παιδί με εξωσωματική πριν 15 χρόνια. Έχει λοιπόν ενημερωθεί για πολλά πράγματα. Στη Φοίφα έκανα μια επίσκεψη κάποια στιγμή και όπως το λες με σόκαρε με την άνεση και το στυλ της. Πάντως μου έδωσε την εντύπωση ότι σε όλες τις περιπτώσεις δίνει προληπτικά ενέσεις ηπαρίνης. Δεν με έπεισε ότι όμως χρειάζεται ένα τόσο ισχυρό φάρμακο και στην περίπτωσή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 καλημέρα. Οι ενέσεις ηπαρίνης δεν είναι το πιο αθώο πράγμα. Ένέχουν κινδύνους και οι παρενέργειες μπορεί να μη φαίνονται άμεσα ή να μην έχουν συσχετιστεί με το φάρμακο μέχρι σήμερα. Το να παίρνει κανείς ακόμη και μια ασπιρινούλα κατά την εγκυμοσύνη, είναι επικίνδυνο, πόσο μάλιστα ένα φάρμακο που είναι πιο πρόσφατο από την ασπιρίνη. Σίγουρα, με τη λογική αυτή πολλές αρρώστιες δε θα είχαν καταπολεμιθεί αν δεν παίρναμε τα φάρμακα που κατασκευάζονται γι'αυτές αν πριν διαβάσουμε όλες τις πιθανές και μη παρενέργειες. Ξέρεις δε θα το σκεφτόμουν καν το θέμα αν δε μου το έθετε ο γυναικολόγος μου. Και να σου πω την αλήθεια είχα πει και στην ενδοκρινολόγο ότι μου προτίνονται σε τυχόν εγκυμοσύνη οι ενέσεις ηπαρίνης. Ξέρεις τι μου είπε; Να πάρω και δεύτερη γνώμη. Την ενδοκρινολόγο μου την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια. Είναι καλή επιστήμονας και ως γυναίκα έχει περάσει ένα φοβερό κικεώνα για να κάνει παιδί με εξωσωματική πριν 15 χρόνια. Έχει λοιπόν ενημερωθεί για πολλά πράγματα. Στη Φοίφα έκανα μια επίσκεψη κάποια στιγμή και όπως το λες με σόκαρε με την άνεση και το στυλ της. Πάντως μου έδωσε την εντύπωση ότι σε όλες τις περιπτώσεις δίνει προληπτικά ενέσεις ηπαρίνης. Δεν με έπεισε ότι όμως χρειάζεται ένα τόσο ισχυρό φάρμακο και στην περίπτωσή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ να σου πω με τα φάρμακα είμαι πάντα επιφυλαλτική (και πριν την εγκυμοσύνη),ακόμα και με τα "αθώα" συμπληρώματα διατροφής.Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Αν έχεις εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο σου καλά κάνεις και το ψάχνεις γιατί αυτός πρέπει να έχει την πρώτη γνώμη.Και εγώ ακριβώς επειδή του έχω εμπιστοσύνη(είναι χρόνια γιατρός σε αρκετές φίλες μου που έχουν εμπειρίες εγκυμοσύνης) και τις ενέσεις μου τις ξεκίνησε ο ίδιος τις κάνω.

Για την Φοίφα έχουμε την ίδια γνώμη ;)

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική....κάνεις καλά που το ψάχνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η Φοίφα Αικατερίνη Ι. είναι τελείως απαράδεκτη και μιλώ από προσωπική εμπειρία. Καμία υποστήριξη, πολύ άσχημος τρόπος αντιμετώπισης, δεν έχει ίχνος επαγγελματισμού (τουλάχιστον για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα λεφτά που χρεώνει), καμία σοβαρότητα και με τη χειρότερη οργάνωση ιατρείου που συνάντησα ποτέ. Απορώ πως συνεχίζει ο κόσμος και πηγαίνει σε μια ήδη συνταξιοδοτημένη (όπως όλα δείχνουν, ακόμα και η ίδια…) δήθεν αιματολόγο!!! Κορίτσια, μακριά από τη Φοίφα!!! Οπουδήποτε αλλού σίγουρα θα είναι καλύτερα σε κάποιον από τους χιλιάδες τομείς όπου υστερεί η συγκεκριμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ να σου πω με τα φάρμακα είμαι πάντα επιφυλαλτική (και πριν την εγκυμοσύνη),ακόμα και με τα "αθώα" συμπληρώματα διατροφής.Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Αν έχεις εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο σου καλά κάνεις και το ψάχνεις γιατί αυτός πρέπει να έχει την πρώτη γνώμη.Και εγώ ακριβώς επειδή του έχω εμπιστοσύνη(είναι χρόνια γιατρός σε αρκετές φίλες μου που έχουν εμπειρίες εγκυμοσύνης) και τις ενέσεις μου τις ξεκίνησε ο ίδιος τις κάνω.

Για την Φοίφα έχουμε την ίδια γνώμη ;)

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική....κάνεις καλά που το ψάχνεις!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η Φοίφα Αικατερίνη Ι.[url=http://www.vrisko.gr/details/6h350e6k7b5j236i0c4a3dch561cae4h] στο Μαρούσι, είναι τελείως απαράδεκτη και μιλώ από προσωπική εμπειρία. Καταρχήν έχει πολύ άσχημο χαρακτήρα και δεν σε σέβεται! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! Και αυτή και η γραμματέας της!!! Καμία υποστήριξη, πολύ άσχημος τρόπος αντιμετώπισης, δεν έχει ίχνος επαγγελματισμού (τουλάχιστον για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα λεφτά που χρεώνει), καμία σοβαρότητα και με τη χειρότερη οργάνωση ιατρείου που συνάντησα ποτέ. Απορώ πως συνεχίζει ο κόσμος και πηγαίνει σε μια ήδη συνταξιοδοτημένη (όπως όλα δείχνουν, ακόμα και η ίδια…) δήθεν αιματολόγο!!! Κορίτσια, μακριά από τη Φοίφα!!! Οπουδήποτε αλλού σίγουρα θα είναι καλύτερα σε κάποιον από τους χιλιάδες τομείς όπου υστερεί η συγκεκριμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...