Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κρέμα προτείνετε μετά το καθάρισμα απο τα κακά;


Recommended Posts

Κι εγώ συμφωνώ ότι το ελαιόλαδο σε καθημερινή βάση κάνει πολύ καλή δουλειά. κρέμα χρησιμοποιώ μόνο όταν είναι ερεθισμένος ο πωπούλης μας - ευτυχώς όχι συχνά. Συνήθως Weleda και σε πιο δύσκολες περιπτώσεις άμεσα αποτελεσματική βρήκα της Mustela.

Αλλά το μυστικό είναι αμέσως πλύσιμο με νεράκι και λίγο αφρόλουτρο. Επίσης πιστεύω ότι βασικό παίζει ρόλο παίζει και το δέρμα του μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SUDOCREAM λιγο το βραδυ πριν το μπανιο , αλλα δοκιμασα και την

καινουρια της AVENE (PEDIATRILΕ ΛΕΓΕΤΑΙ)KAI EINAI toso καλη κ ελαφρυα (με βαση το νερο) πιο ελαφρυα κ απο την πεπανθολη!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Κορίτσια νομίζω οτι κρεμούλες πρέπει να βάζουμε μόνο σε περίπωση ερεθισμων..Εμένα τουλάχιστον η παιδίατρος αυτό με είχε συμβουλέψει!

Σ αυτή την περίπτωση sudocrem κ σε λίγες ωρίτσες...καθάρισες!!

Συμφωνω απολυτα!

Επισης εγω και οταν τον πλενω δεν βαζω σαπουνακι καθε φορα γιατι λενε οτι χαλαει την φυσικη χλωριδα.

Αν θες παλι υπαρχει της φισσαν μαμα ενα αφρολουτρακι για την συγκεκριμενη περιοχη μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ BEPANTHOL ΑΛΟΙΦΗ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΣΑΙΝΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΧΩΡΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ.ΑΓΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!Η SUDOCREM ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τοτε που παιρνει σιδηρο κ φαρμακα εχει πολυ οξινα κακα κ ολο συγκαιεται ,η σουντοκρεμ δεν κανει τιποτα σε εμας,βαζουμε φρεζυντερμ,και οταν εχει σπρακια κενακομπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΟΣΤΩΣΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΥΤΙΚΕΣ

ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΣΤΟΝ ΠΩΠΩ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΠΑΘΘΟΛΑΔΟ ΤΟ ΟΠΙΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΩΠΩ ΠΑΡΕ ΤΗΣ BEAMING BABY ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ..ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΡΕΦΙΚΗ ΣΕΙΡΑ,...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΗΠΙΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ..ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ

ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟΟ MY BABY CENTER

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗ SUDOCREAM ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ 3 ΦΟΡΕΣ Κ ΚΟΚΚΙΝΗΣΕ.ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗ FREEZYDERM ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΑΕΙ ΠΟΤΕ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ FREEZYDERM EΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΒΑΒΥ ΒΑΤΗ ΜΕ ΧΑΜΟΜΙΛΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΑΠΟΥΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΕΤΕΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΝΟ ΦΡΕΖΙΝΤΕΡΜ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ..ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥ ΒΑΖΩ LIBERO ΠΑΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΟΣΙΟΝ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω frezyderm συνιστω ανεπιφυλακτα και εχω δοκιμασει πολλες αφου εχω δυο παιδια, με αυτην εμεινα πολυ ευχαριστημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απο την αρχη χρησιμοποιω την sudocrem

οποια αλλη και να χρησιμοποιησα στην αρχη συγκαιγονταν

τωρα βεβαια δεν εχω τετοιο προβλημα οποια και να τους βαλω τους κανει

αλλα απο συνηθεια και μονο συνεχιζω την ιδια κρεμα ή και την bepathol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΑΣ!

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟΣ Ο ΠΟΠΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ!

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΟΚΚΙΝΙΣΕΙ ΤΟΥ ΒΑΖΩ SUDOCREAM! ΕΙΝΑΙ ΠΟΎ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ PARABENS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΗΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΛΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΗΠΙΟ ΣΑΠΟΥΝΑΚΙ ΤΗΣ AVENE MOYSSE PEDIATRIL,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ,META ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΣ FREZYDERM ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΜΕ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΓΙΑ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΟΙΦΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η BEPANTHOL ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!!!! ΚΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΟΤΑΝ ΤΥΧΕΙ ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΚΚΙΝΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ PENATEN.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω sudocream βαζω!!!!!

ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!!!!

και παντα μετα την αλλαγη πανας της πλυνω το ποπουδακι με χλιαρο νερο...δεν χρησιμοποιω μωρομαντηλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosaki έγραψε:

emeis me ti sudocream eimaste poly euxaristimenoi!
και εγω αυτην βαζω κοριτσια ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!!!!!!δεν την αλλαζω!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα τα κακα την σκουπιζω με μωρομαντηλα την πλενω με το σαπουνακι της και σουντοκρεμ. δεν εχει παθει τιποτα για την ωρα (5 μηνες).

για να την βγαλεις (κρεμα) αν εχει μεινει αρκετη χρησιμοποιησε baby oil και μετα πλυντον.

εχω την εντυπωση οτι τα αγορακια κοκκινιζουν πιο ευκολα παντως απο τα κοριτσια.

και αυτο που εχω δει απο γνωστους και φιλους ειναι οτι δεν πρεπει να μενει ιχνος σαπουνιου και υγρασιας μετα το πλυσιμο λιγο νερακι παραπανω δεν πειραζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...