Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ???


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου όμορφα ανοιξα αυτο το θεμα γαιτι εμεις προσπαθουμε 5 μηνες αλλα ακομα τιποτα. Το ξερω ειναι νωρις αλλα εχω την απορια εσεις σε ποσο καιρό μέινατε? Εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι κατι δεν παει καλα σιγα σιγα και ναι το αγχος υπαρχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sou kali mou

prospathousame edo kai 2 xronia alla epeidi imouna polu xyma san antgropos arxisa na psaxnomai meta apo dyo xronia prospatheias otan entopistike to problima to psaksame amesos kai leitoyrgisame amesa exo kanei deyteri eksosomatiki kai tin alli ebdomada mathaino an eimai egyos.min agxonesai exo paei se para pollous giatrous ellada kai eksoteriko exo paei kanenas sobaros epistimonas den tha sou pei oti oi pente mines einai megalo diastima prospatheias gia na agxonesai oloi lene na psaxtei mia gynaika meta apo duo xronia prospatheias min masas pouthena min to skeftesai , min metras gonimes meres , kane prospatheies dyo me treis forea tin ebdomada me ton antrouli sou kai tha erthei etsi apla.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκινησαμε τελος αυγουστου και ηρθε τον Δεκεμβρη! Χωρις καθολου αγχος, χωρις "εντατικες" προσπαθειες και παντα χαλαραααααααααααααααααα!!!!!!!!! Μην αγχωνεσαι. Ειναι νωρις ακομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τinkerbel καλησπερα.Γιατι αγχωνεσαι με 5 μηνες προσπαθειας?Ειναι ελαχιστο το διαστημα.Εγω προσπαθω σχεδον 3 χρονια.Παντως αν ειναι να ξεαγχωθεις κανε 2 _3 εξετασεις ετσι για να δεις οτι ολα ειναι καλα!Παντως σου ξαναλεω οτι το διαστημα που προσπαθεις ειναι ελαχιστο.Και προς Θεου μην ψαχνεις γονιμες μερες και ιδανικες στασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleo Mου σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!

Δικιο εχετε ολες σας αλλα κι εσεις εχετε περσει απο αυτο και καποιες ακομα περνατε....ε δεν το σκεφτεστε καθολου? το ξερω οτι ειναι νωρις μωρε αλλα ολο στο κακο παει το μυαλο μου...θελει να το δω το θεμα πιο χαλαρα εχετε δικιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεις μήνες προσπαθούσαμε, ο τέταρτος ήταν ο τυχερός.

Μία είναι η λύση πάντως και η διαχρονική συμβουλή: όχι άγχος!!! Καλά τα λέω τώρα κι εγώ αγχωνόμουνα τότε. Νόμιζα από τον πρώτο μήνα θα προκύψει και όλο συμπτώματα νόμιζα .. κτλ κτλ. Τι χαζή που ήμουν!

Κοίτα να το διασκεδάσεις με τον αντρούλη σου και θα έρθει όμορφα κι ωραία χωρίς άγχος, χωρίς τεστ, χωρίς ανησυχίες! Με το καλό γλυκιά μου! Δεν θ'αργήσει, πίστεψε με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρωτο δεν προσπαθησαμε καν ηρθε μονο του....στο δευτερο προσπαθουσαμε σχεδον 5 μηνες....δεν θα σου πω οτι δεν θελει αγχος γιατι εγω παρολο που ειχα και ενα παιδακι...αγχωνομουν πολυ....

καλη επιτυχια λοιπον στις προσπαθειες σας και γρηγορα τα ευχαριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρωτο δεν προσπαθησαμε καν ηρθε μονο του....στο δευτερο προσπαθουσαμε σχεδον 5 μηνες....δεν θα σου πω οτι δεν θελει αγχος γιατι εγω παρολο που ειχα και ενα παιδακι...αγχωνομουν πολυ....

καλη επιτυχια λοιπον στις προσπαθειες σας και γρηγορα τα ευχαριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρωτο δεν προσπαθησαμε καν ηρθε μονο του....στο δευτερο προσπαθουσαμε σχεδον 5 μηνες....δεν θα σου πω οτι δεν θελει αγχος γιατι εγω παρολο που ειχα και ενα παιδακι...αγχωνομουν πολυ....

καλη επιτυχια λοιπον στις προσπαθειες σας και γρηγορα τα ευχαριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ....

ΣΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ Κ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ....

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ 2ο Κ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ(ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ)ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ...

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis eipame na kopsoume ta antisiliptika kai otan er8ei ....:)

stin arxi pou ta stamatisa eixa psiloagxo8ei eimai ekgyos?? den eimai ekgyos ??k ama ti ginete ??8a pane ola kala??8a ta vgaloume pera ???

tetoia pragmata kai tipota ....

to kalokairi pou xalarosa kai efyge apo to mialo mou entelos to moro ....ir8e to 8aymataki mas etsi ksafnika ekei pou den to perimename ka8olou

Aaaa eixa kai polikistikes oo8ikes kai den mou erxotan periodos otan emeina egyos eixa dyo mines xoris periodo kai na omos pou ekana mia ooriksia kai ton piasame ton mpempi .....

1 XRONO prospa8ousame .....;)

OXI AGXOS

aPcxm4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ημασταν πολυυυυυ τυχεροι!!!!!ξεκινησαμε 23 Αυγουστου και Οκτωβρη το πιασαμε το αγγελουδι μας!!!ευχομαι ναστε κι εσεις τυχεροι και να μεινεις συντομα εγκυουλα!!!

Να προσθεσω οτι ημουνα μες στο αγχος !!! :blink::blink::blink: εντελως τρεληηηη!!!επειδη περασαν 2 κυκλοι χωρις να πιασω το νινι μου...τρελα με κορδελα!!!! :silly: :silly: :silly:

τελικα και με αγχος μια χαρα επιασα το νινι και να φανταστεις οτι εκεινη την ημερα που εμαθα τελικα πως ειμαι εγκυος,ειχα λιγα καφε και νομιζα πως μου ηρθε και κατεβασα το κεφαλι στενοχωρημενη και λεω στον αντρα μου ''παλι δεν τα καταφεραμε,να πας να κανεις σπερμοδιαγραμμα''.

Περριτο να σου πω πως τωρα με βριζει που ημουν ετσι και κοκορευεται για το σπερμα του.το γιαβρακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικό μου πλασματάκι ήρθε στον έννατο μήνα προσπαθειών. Άργησε λίγο αλλά χαλάλι του :) ! Σου εύχομαι πολύ σύντομα να γεμίσει η κοιλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΓΩ ΣΤΟ 10 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΡΕΛΛΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΜΕΣΩΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΗΡΘΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη μερα που ειπα οτι ηθελα μωρο ηρθε μετα απο 15 μηνες! Στον 4 μηνα προσπαθειων βρηκαμε ενα προβλημα που επρεπε να το λυσουμε. Εκανα χειρουργιο και θεραπεια (ολα κρατησαν 10 μηνες περιπου). Ουσιαστικα αφου τελιωσαμε με αυτα εμεινα εγκυος στο 3 μηνα προσπαθειων! Καλη επιτυχια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ είμαι καινούριο μέλος. Ηθελα να σου πω ότι το πρώτο μας παιδί ήρθε χωρίς καν προσπάθεια (17 χρονών έμεινα έγγυος). Από τα 24 και έπειτα προσπαθούσαμε για δεύτερο αλλά αυτό δεν ερχόταν. Το ψάξαμε κάποια στιγμή μετά από 2 χρόνια αλλά δεν βρέθηκε τίποτα παθολογικό παρόλαυτά μωρό πουθενά. Οπότε το αφήσαμε στην τύχη του. Τώρα μετά από 17 χρόνια που γεννήθηκε ο γιος μου είμαι ξανά έγγυος και τον Ιούνιο γεννάω. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oταν εμεινα εγγυος στον γιο μου πριν 6 χρονια ειπα~δεν κανω ενα μωρο να μου περναει η ωρα?~Ακουσων ακουσων. Παροτι δουλευα.Ημουν 24.Τον επιασα με τη μυρωδια που λενε.Τωρα παω για το δευτερο και ειμαι στον τριτο μηνα προσπαθειας.Εννοειται πολυ πιο ωριμη συγκροτημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά να αναφέρω ότι έχω πολυκυστικές. Του πρώτους 5 μήνες προσπαθούσαμε χωρίς καμιά ιατρική παρέμβαση, αλλά με σχετικό άγχος. Μετά ο γιατρός μου έδωσε κάτι χάπια για να κάνω καλή ωορρηξία και σε 2 μήνες έμεινα έγκυος, αλλά δυστυχώς σχεδόν αυτόματα (μέσα σε 3-4 ημέρες) χάθηκε. Μετά από 3 μήνες ξανά έμεινα έγκυος και τώρα είμαι λίγο πριν την μεγάλη μου συνάντηση με την κορούλα μου!!! Σύνολο 10 μήνες, για την επιτυχημένη σύλληψη. Αλλά να σου πω το άγχος σίγουρα δεν βοηθάει. Εμείς όταν πιάσαμε την κόρη μας

(τον μήνα εκείνο) ήμασταν πολύ χαλαροί και είχαμε ξεπατωθεί στο φιφη φικη οχι με σκοπό το μωρό, αλλά απλά μας είχε πιάσει τρελή όρεξη. Ήταν ο μόνος μήνας από όταν μου έδωσε ο γιατρός τα χάπια για την ωορρηξία, που να φανταστείς δεν πήγα ούτε για τον υπέρηχο που κάνεις όταν ακολουθείς αυτό το πρωτόκολλο, για να δω αν είναι έτοιμο κανένα ωάριο.. Κούλαρε, τα περισσότερα ζευγάρια όταν θέλουν μωρούλι μέσα σε ένα χρόνο επιτυγχάνουν την σύλληψη, 5 μήνες δεν είναι πολύ. Μετά από χρόνο + σε λένε οι γιατροί να κάνεις καμία εξέταση. Καλή επιτυχία !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν είσαι πολύ αγχοτική πάντως, κάνε καμία εξέταση νωρίτερα για να σου φύγει το άγχος. Να ξέρεις όμως ότι αν πέσεις σε μαλα..α γιατρό μπορεί να σε αγχώσει χωρίς λόγο, γιαυτο ακόμα κ αν ακούσεις τίποτα κουφο ψάξε καλύτερα. Όλα θα σου πάνε σούπερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω και εγω το τετριμμενο για το αγχος???περιττο ..το εχουν ηδη αναφερει όλες οι κοπέλες..

εμεις ξεκινησαμε τις προσπαθειες μας Ιουλιο και τελικα συνελαβα αρχες Ιανουαριου..στην αρχη ειχαμε αγχος και οι δυο γιατι νομιζαμε ότι ητν τοσο ευκολο να μεινω εγκυος με την πρωτη φορα..

καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες που θελετε πολυ μωρακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξεκινήσαμε μέσα Ιανουαρίου και Ιούνιο ήρθαν τα ευχάριστα νέα!

Είχαμε ένα άγχος δεν μπορώ να πω!!!!

Σε καταλαβαίνω για το άγχος σου......

Δεν το θέλεις, λειτουργεί υποσυνείδητα!

Το μήνα που έγινε η σύλληψη είχα πάρα πολύ δουλειά

και ο καλός έλειπε το μισό μήνα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Δεν το σκεφτόμασταν καθόλου.

Να σκεφτείς ότι είχα μία εβδομάδα καθυστέρηση,

αλλά δεν πήγε το μυαλό μου για πιθανή εγκυμοσύνη!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και γρήγορα να ακούσεις ευχάριστα νέα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου...εμεις δεν προσπαθησαμε καθολου...ειχαμε πει οτι θα ξεκινουσαμε προσπαθειες μετα τον γαμο που θα ειναι στις 8 μαιου...φαινεται ομως οτι τα νινακια μας ειχαν αλλο προγραμμα..και ετσι ειχαμε ατυχηματακι μια φορα μονο και μετα μαθαμε τα ευχαριστα..τωρα βεβαια σκεφτομαι οτι ηρθαν λιγακι νωρις..αλλα εσυ να μην ανυησυχεις καθολου..ειναι λιγο το διαστημα που προσπαθειτε...μια φιλη της μαμας μου ειχε ελευθερες επαφες με τν αντρα της 8 χρονια και δεν ερχοταν νινι..οταν λοιπον ειπαν οτι τα παραταμε και αν ειναι θα ερθει..τοτε ακριβως ηρθε και ο γιοκας τους που τωρα ειναι 2 χρονων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...