Μετάβαση σε περιεχόμενο

se anamoni gia tin xoriaki


Recommended Posts

καλησπέρα

είμαι 35 χρονών και παντρεμένη εδώ και 3 χρόνια .Παντα κοιτούσα την καρίερα και πιστευα πως όποτε αποφασίζαμε να κανουμε παιδακι θα ερχοτανε απο μονου γρήγορα.Μετα απο δυο χρόνια προσπαθειων διαπιστώθηκε πρόβλημα μετά απο σαλπιγγογραφια διαπιστώθηκε ότι δεν εχω εκ γενητής μια ωοθήκη και η μια σαλλπιγγα βουλομένη .Μου προτειναν λαπαροσκοπιση κατι που δεν ήθελα να κανω και ξεκινησα πρωτη εξωσωματική τον οκτωβριο αλλα δυστυχως κατεβασα ενα ωαριο και δεν γονιμοποιήθηκε.Τα χριστούγγενα ξεκινησα δευτερη προσπαθεια με μακρή πρωτόκολο και ελεγα ας φτασω μονο στο σημειο να κατεβασω πιο πολλα ωαρια.τελικά κατεβασα 5 και απο αυτά γονιμοποιηθηκαν τα δυο όπου και εκανα εμβρυομεταφορά στις 15 ιανουαριου.Τωρα είμαι σε κατασταση αναμονης την αλλη εβδομαδα θα κανω και την χοριακή να δουμε τι γινει.Αυτο που καταλαβα είναι ότι δεν θελει αγχος και απογοήτευση απλα υπομονή και επιμονή και το κατάλαβα τώρα που μεσα στα χριστούγεννα ήμουνα πολυ πιεσμενη απο την δουλεια και δεν το σκεφτόμουνα καθόλου ειχα μεγαλυτερη ωορηξια.Ειμαι λιγο φοβισμένη για την χοριακή αλλα και μονο που ξέρω πια ότι γονιμοποιούντα τα ωαρια ειμαι ευχαριστημενη θα γινει ..ειναι ζητημα χρονου να γίνει..κουραγιο λοιπον σε ολες οσες αγωνιουνε και προσπαθούνε για το θειο δώρο της μητρότητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι διδυμάκια!!!

Με το καλό να χεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!!

Πράγματι είναι θέμα χρόνου...η εξωσωματική, αλλά μπορεί ο δικός σου να χει έρθει ήδη!!!

Μία φίλη ομοιοπαθούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό κοριτσακι μου να πανε ολα καλα και να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα απο την χοριακή σου!!!!δεν σου απαντω επειδη εχω εμπειρια απο εξωσωματικη αλλα κι εγω επειδη το ειχα ριξει στην καριερα νομιζα οτι οταν θα το αποφασιζα θα ερχοταν αμεσως, αλλα δεν!!!δεν επιραζει, προσπαθουμε και θα το πετυχουμε!!!

να προσεχεις και καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω και σου ευχομαι και εσενα τα καλυτερα μακαρι να ειναι διδυμα μακαρι να ειναι ενα, μακαρι να ειναι ευχαριστα τα νεα και εσυ σε αναμονή για χοριακή εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ :) ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερετε να μου απαντησετε δυο 4 μερες μετα την εμβρυμεταφορα ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια σαν πονους περιοδου χθες συγκεκριμενα σήμερα τιποτα ομως ειναι κακο σημάδι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω με τη σειρα μου φιλη kleo σου ευχομαι να παρεις μια χοριακη ναααααααααααααααααααααααα τεραστια...... κ δυο υγιεστατα σπορακια :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleo έγραψε:

θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερετε να μου απαντησετε δυο 4 μερες μετα την εμβρυμεταφορα ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια σαν πονους περιοδου χθες συγκεκριμενα σήμερα τιποτα ομως ειναι κακο σημάδι αυτο?

Κleo μου,το ειπες κ μονη σου πριν!!!Οχι αγχος!!!Ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις!!Προσπαθησε να μην δινεις σηνασια ουτε στα πονακια,ουτε πουθενα...σκεψου οτι οτι ηταν να γινει,εχει γινει,υπομονη κ σε λιγες μερες θα ξερεις!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι καλησπερα και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!!Ευχομαι μια θετικηηηηηηηηη χοριακηηηηηη!!!!!!!!!!!!!

Μην αγχωνεσαι οσο μπορεις και μην ψαχνεις για συμπτωματα!!!!

Σου μιλαει μια ομοιοπαθουσα που ειχα ολα μα ολα τα συμπτωματα και πηρα μια 0 χοριακη!!!!

Δεν το εβαλα κατω ομως..συντομα ξεκιναω την δευτερη προσπαθεια και νομιζω πως αυτη τη φορα επιτελους θα χοντρυνω και οχι απο το φαι!!!! :P:P:P

Θα σε περασω και στην τυχερη μας λιστα στο εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και καλώς όρισες στην παρεούλα μας!!!σου εύχομαι ολόψυχα την επόμενη εβδομάδα να έχεις μια τεράστια χοριακή!!!μακάρι να έχεις και διδυμάκια!!! εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kleo γεια σου και καλα αποτελεσματα.Σου ευχομαι να εχεις μια μεγαλη και θετικη χοριακη!!!!!!!!!!!!

Κατερινουλα σου ευχομαι να φουσκωσεις πολυ πολυ πολυ αυτη τη φορα.Χαιρομαι πραγματικα οταν γνωριζω τοσο θετικα και αισιοδοξα ατομα!!!!!!Με τοση θετικη ενεργεια που εχεις θα το προκαλεσεις ΕΣΥ την επομενη φορα!!!Ειμαι σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειναι του Αγιου Ευθυμιου προστατης της γονιμοτητας ευχομαι λοιπον σε ολες μας να μας γεμισει πολλα παιδακια υγειη και να ειμαστε υγιεις και χαρουμενες...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να έχεις μία τεράααααστια χοριακή σου εύχομαι...

Και εγώ σε όλες μου τις προσπάθειες έχω φτωχή ανταπόκριση στα φάρμακα. Τι πρωτόκολλο χρησιμοποίησες την τελευταία φορά και πήγε καλύτερα??

Στείλε μας τα καλά εύχομαι νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kleo μου σε καταλαβαίνω απόλυτα κοπέλα μου,

εγώ αύριο κάνω τη χοριακή μου και δεν περιγράφεται η αγωνία μου...

Ακριβώς από την 4η μέρα είχα κ εγώ πονάκια περιόδου που συνεχίζουν να υπάρχουν σχεδόν κάθε μέρα. Δεν ξέρω τι να σου πω. Ελπίζω να είναι για καλό.

Υπάρχει κάποιο κοριτσάκι που να είχε πόνους περιόδου κ θετικό αποτέλεσμα;;

Καλή επιτυχία!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Υ.Γ. Σου στ'ελνω κ 1 καρματάκι για γούρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΧΩ ΠΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ,ΔΥΟ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...