Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙΜΟΥΛΑ ΓΙΑ 4 ΚΑΙ 6 ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ...


RUBELA

Recommended Posts

ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΟΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ....ΕΧΩ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ... :blink::blink::blink::huh:

ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το γιατί ΟΛΟΙ σχεδόν θέλουν να γενήσουν στο ΙΑΣΩ & ας είναι σε 6κλινο ή 4κλινο δωμάτιο?

Πέρα απο το γιατρό υπάρχει άλλος λόγος?

Ρωτάω διότι ξέρω περίπτωση που ο γιατρός ήταν & σε άλλο ιδιωτικό με καλύτερη τιμή & σε 2κλινό,αλλά προτιμήθηκε το 6κλινο του ΙΑΣΩ!

ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το γιατί ΟΛΟΙ σχεδόν θέλουν να γενήσουν στο ΙΑΣΩ & ας είναι σε 6κλινο ή 4κλινο δωμάτιο?

Πέρα απο το γιατρό υπάρχει άλλος λόγος?

Ρωτάω διότι ξέρω περίπτωση που ο γιατρός ήταν & σε άλλο ιδιωτικό με καλύτερη τιμή & σε 2κλινό,αλλά προτιμήθηκε το 6κλινο του ΙΑΣΩ!

ευχαριστώ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΟΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ....ΕΧΩ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ... :blink::blink::blink::huh:

ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ... :huh:

Ρουμπελάκο... γέννησα καλοκαίρι!! Ήμουνα σε 4κλινο και μάλλον πάλι 4κλινο θα κλείσω στο 2ο όταν με το καλό έρθει! Η τιμή που έδωσα χωρίς γιατρό ήταν 3.500 περίπου!! Βγάλαμε μια κάρτα μέσω Εθνικής που στην βγάζουν στο Ιασώ και πληρώσαμε σε 3 δόσεις!

Jenny Bill, αν ο γιατρός μου ξεγεννούσε σε καλύβα, θα πήγαινα και στην καλύβα!! Ιασώ πήγα μόνο και μόνο για τον γιατρό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το γιατί ΟΛΟΙ σχεδόν θέλουν να γενήσουν στο ΙΑΣΩ & ας είναι σε 6κλινο ή 4κλινο δωμάτιο?

Πέρα απο το γιατρό υπάρχει άλλος λόγος?

Ρωτάω διότι ξέρω περίπτωση που ο γιατρός ήταν & σε άλλο ιδιωτικό με καλύτερη τιμή & σε 2κλινό,αλλά προτιμήθηκε το 6κλινο του ΙΑΣΩ!

ευχαριστώ.

Να σου πω: εγώ προσωπικά ήταν να γεννήσω σε άλλο ιδιωτικό μαιευτήριο. Τελευταία στιγμή έφυγε απ΄εκεί ο γιατρός μου και πήγε Ιασώ. Έτσι λοιπόν μου είπε θα γεννήσεις εδώ. Τι να έκανα λοιπόν?

Δεν διάλεξα εγώ, απλά τον ακολούθησα.

Και σε δημόσιο να ήταν ακόμα καλύτερα για μένα και την τσέπη μου φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελιτσα καλημερα!!!!

εγω γεννησα τελη Σεπτεμβριου Ιασω..γεννησα με καισαρικη αλλα καθισα 4 μερες, σε 2κλινο πληρωσα 3.800..

και εμενα ο γιατρος μου μονο στο Ιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουμπελίτσα νομίζω ότι το 6κλινο στο Ιασώ μια χαρά είναι και απο την στιγμή που μπορέις να τα δώσεις σε δόσεις ακόμη καλύτερα!!!!!!!!!!!!!! Πάντως είδες,πάνω κάτω οι τιμές εκεί είναι!!!!!!!!!! Ψαχνω και την κουμπάρα μου να την ρωτήσω ακόμα δεν την έχω πετύχει στο τηλ.κινητό δεν παίζει!!!!!!!!! Αυτή βέβαια γέννησε στο Μητέρα αλλά απλά απο περιέργια να δούμε τις τιμές,μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss :kiss::kiss: :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ki egw me to kalo sto iasw tha gennhsw.. an zhthsw timokatalogo sto iasw me analutika tis times ana dwmatio me kaisariki kai me fusilogiko den tha mou dwsoun?? Rwtaw giati vlepw edw kai poli kairo kopeles na rwtane gia endeiktikes times diaforwn idiwtikwn klinikwn..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κακά τα ψέματα μπορεί να είναι ακριβά αλλά πάνω απ'όλα τα αγγελούδια μας να είναι καλά και δεύτερον όταν σε έχει αναλάβει ένας γιατρός εδώ και καιρό δύσκολα τον αλλάζεις!!!!!!!!!!!!!!!

Ρουμπελίτσα πως και δεν έχεις ρωτήσει ακόμα τον γιατρό ή το προσωπικό του άν ξεγεννάει και σε άλλο νοσοκομείο;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι εγώ γέννησα στο ιασώ τον Αύγουστο με φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληρίδιο βέβαια και η τιμή για εξάκλινο ήταν σχεδόν 2.000€. αν κάνεις επισκληρίδιο υπολόγισε άλλα 300€ αν δεν κάνω λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 έγραψε:

koritsia ki egw me to kalo sto iasw tha gennhsw.. an zhthsw timokatalogo sto iasw me analutika tis times ana dwmatio me kaisariki kai me fusilogiko den tha mou dwsoun?? Rwtaw giati vlepw edw kai poli kairo kopeles na rwtane gia endeiktikes times diaforwn idiwtikwn klinikwn..

Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα ρωτάμε και έίτε μας απαντάνε είτε όχι θα την βρούμε την άκρη!!!!!!!!1!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 έγραψε:

koritsia ki egw me to kalo sto iasw tha gennhsw.. an zhthsw timokatalogo sto iasw me analutika tis times ana dwmatio me kaisariki kai me fusilogiko den tha mou dwsoun?? Rwtaw giati vlepw edw kai poli kairo kopeles na rwtane gia endeiktikes times diaforwn idiwtikwn klinikwn..

θα σου δώσουν τις τιμές αν τις ζητήσεις, είναι υποχρεωμένοι. εμένα μου τις είχανε δώσει από πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ έγραψε:

κοριτσάκι εγώ γέννησα στο ιασώ τον Αύγουστο με φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληρίδιο βέβαια και η τιμή για εξάκλινο ήταν σχεδόν 2.000€. αν κάνεις επισκληρίδιο υπολόγισε άλλα 300€ αν δεν κάνω λάθος.

Λενάκι η απάντησή σου έιναι πολύ ενθαρυντική!!!!!!!!!!!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τις μεγάλες διαφορές τιμω΄ν που ακούω για το Ιασώ,χθές μου έιπαι ό άντρας μοου ότι ο πατέρας του,του ανέφερε για κάποια που γέννησε στο Ιασώ σε τρίκληνο και πλήρωσε συνολικά 15 χιλιάρικα,εμένα μοου ακούγετε κάπως καιι μάλλον ο πεθερός μου προσπαθέι να μας πέι με τον τρόπο του να πάμε αλλού για να βγάλει την ου΄ρα του απ'έξω σε τυχον βοήθεια που μπορεί να χρειαστούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντος μέχρι 6χιλ.ακούμε για το Ιασώ και έιναι στα φυσιολογικά ας πουμε όχι και 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

ΛΕΝΑΚΙ έγραψε:

Λενάκι η απάντησή σου έιναι πολύ ενθαρυντική!!!!!!!!!!!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τις μεγάλες διαφορές τιμω΄ν που ακούω για το Ιασώ,χθές μου έιπαι ό άντρας μοου ότι ο πατέρας του,του ανέφερε για κάποια που γέννησε στο Ιασώ σε τρίκληνο και πλήρωσε συνολικά 15 χιλιάρικα,εμένα μοου ακούγετε κάπως καιι μάλλον ο πεθερός μου προσπαθέι να μας πέι με τον τρόπο του να πάμε αλλού για να βγάλει την ου΄ρα του απ'έξω σε τυχον βοήθεια που μπορεί να χρειαστούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντος μέχρι 6χιλ.ακούμε για το Ιασώ και έιναι στα φυσιολογικά ας πουμε όχι και 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ[/quote:2l6csx60]

το βρίσκω πολύ υπερβολικό τα 15000€ και δεν νομίζω να ισχύει. η τιμή που σας είπα είναι χωρίς επισκληρίδιο (άλλα 300€ πάνω) και φυσικά φυσιολογικός, χωρίς καμιά επιπλοκή και χωρίς να χρειαστεί το μωρό κάτι. Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και με το καλό να πάρετε αγκαλίτσα τα αγγελούδια σας. Πάντως εμένα ότι μου είχαν πει από πριν σε θέματα τιμών στο ιασώ ήταν όλα σωστά και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τα πάντα εκεί. Και μένα είναι ο γιατρός μου εκεί δυστυχώς αλλά δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι για πόσες μέρες διαμονή πλήρωσες 2000χιλ.και φανταζομαι χωρίς την αμοιβεί του γιατρόυ ή με αυτή μάζί;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

Λενάκι για πόσες μέρες διαμονή πλήρωσες 2000χιλ.και φανταζομαι χωρίς την αμοιβεί του γιατρόυ ή με αυτή μάζί;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

αν δεν κάνω λάθος μένεις μέσα 4 βραδιές στο ιασώ. η αμοιβή γιατρού δεν είναι μέσα βέβαια. στον γιατρό μου εγώ έδωσα άλλα 1800€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε γιαυτό μου λένε οι γνωστές μου για σύνολο στο Ιασώ γυρω στα 5-6χιλ,πες να είναι καισαρική,επισληρίδιο κλπ,άρα χοντρικά σε 6κλινο έιναι γύρο στα 5-6 χιλ.ανάλογα την γέννα!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι σε ευχαριστόύμε για τις ευχές σου, να είναι το παιδάκι σου γερό,ευλογημένο και τυχερό στη ζωή του!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

Οπότε γιαυτό μου λένε οι γνωστές μου για σύνολο στο Ιασώ γυρω στα 5-6χιλ,πες να είναι καισαρική,επισληρίδιο κλπ,άρα χοντρικά σε 6κλινο έιναι γύρο στα 5-6 χιλ.ανάλογα την γέννα!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

ναι σίγουρα πάντα είναι ανάλογα με την γέννα και τι θα χρειαστείς εσύ εκεί. κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς πόσα θα χρειαστείς. εμένα μου έτυχε μπορώ να υποθέσω από τις πιο φθηνές γέννες για ιασώ γιατί έκανα φυσιολογικό και δεν μπορεσα να κάνω δυστυχώς επισκληρίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οι τιμες στο ιασω πεσανε λογω ανταγωνισμου...το εξακλινο πλεον με καισαρικη ειναι 1950....και με φισιολογικο πιο κατω...εγω γεννησα τωρα το δεκεμβρη...αλλα δεν ξερω ποσο ακριβως ειναι γιατι δουλευω εκει οποτε εχω αλλες τιμες...εμενα με βαλανε σε δικλινο μονη μου και εδωσα 993 ευρω οσο δηλαδη και το επιδομα τοκετου που περνουμε απο το ικα...

καλο θα ηταν να παρετε ενα τηλεφωνο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ γέννησα στο Ιασώ με φυσιολογικό τοκετό τέλος Οκτωβρίου και είχα ζητήσει εξάκλινο το οποίο έκανε 2300 αλλά δεν βγαίνει τόσο συνολικά γιατί σου χρεώνουν επιπλέον φάρμακα, εξετάσεις, υγειονομικό υλικό και άλλα τέτοια που σου κοτσάρουν οπότε μας έφτασε 3300 το κουστουμάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...