Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάτι θα συμβεί..το ξέρω...


Recommended Posts

Μολις ξυπνησα μέσα στην αγωνια..τρέμω..κάτι θα συμβεί το ξέρω..

Ημουν λέει σε μια μεγάλη πλατία με πολλά παιδάκια..μαζί και ο Δημητράκης. Καλοντυμένος και τον καμαρώνανε ολοι. Ξαφνικά τον χάνω από τα μάτια μου..άρχισα να φωνάζω το όνομά του..άρχισαν όλοι να ψάχνουν. Αλαφιασμένη μπαίνω σε μια εκκλησία πέφτω κάτω στο χαλί, δίπλα μου γυναίκες καθόντουσαν στα στασίδια και μπροστά στο ιερό ένας παπάς καθόταν. Αρχισα να κλαίω και να χτυπιέμαι..να παρακαλάω το θεό να μου τον βρει, χτυποσα τα χέρια μου στο πάτωμα και του έλεγα ότιεγώ έφταιγα..και μου απαντάει ο παπάς..<<Ηταν θέλημα Θεου να τον χάσεις..>>και του απαντάω<<Οχι δεν ήταν !!!>>και κρύβω το πρόσωπό μου μέσα στις παλάμες μου μέσα σε αναφιλητα...και έρχεται πιο κοντά μου με κοιτάει μέσα στα μάτια και μου λεει..<<Ωραία..δεν ήταν!Ηρέμησε!!!>>Χριστέ μου...δεν ξέρω τι να σκεφτώ..ο άντρας μου δε θέλει να δεχτεί πως προμηνυει κάτι κακο..όμως εγώ είμαι σίγουρη..μονο να μην πάθει κάτι ο Δημητράκης μου..θα πεθάνω..βοηθηστε με..ειμαι χάλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε συ φανουλα ηρεμησε...ονειρο ηταν.κι αν νομιζεις και φοβασαι,ο,τι θα συμβει κατι κακο,σημερα που ξημερωνει κυριακη,πηγαινε στην εκκλησια προσευχησου κι αναψε κανενα κερακι..μην πανικοβαλεσαι κοπελα μου.ηρεμησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε τυρογαροδάκι μου ηρέμησε λίγο...

Κι εγω τώρα ξύπνησα (3:33π.μ.), αφού ο ύπνος και τα όνειρά μας είναι άνω κάτω σε αυτη τη φάση που είμαστε, εσυ θα έπρεπε να το ξέρεις καλύτερα! Εντάξει είναι πολύ φρίκη το ονειρό σου και ειμαι και άσχετη απο "ονειροκριτικη", αλλα το μόνο που ξέρω να σου πω είναι πως έτσι όπως κάνεις το νινί σου γίνεται ΑΝΩ ΚΑΤΩ!!!!!

Ο Δημητράκης σου θα είναι μια χαρα, θα δεις!

Κι εγω βλέπω όλο τέτοιες βλακείες τα τελευταία 20+ χρόνια με τον μπαμπά μου οτι κατι θα συμβεί αλλα μαλλον λόγω υπερβολικής αγάπης μου συμβαίνει, μια χαρά είναι ο άνθρωπος κι εγω χάνω τον πολύτιμο ύπνο μου με αγχωτικά όνειρα!

Οπότε...χ α λ α ρ α !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου προσπάθησε να ηρεμήσεις...

Πάρε ανάσες... μην έχουμε τίποτα ιστορίες νυχτιάτικα!

Επηρεάστηκες από το άσχημο γεγονός που διαβάσαμε σήμερα, για το μωράκι που χάθηκε, της muller. Έχεις και την προϊστορία σου, είναι και το άγχος της εγκυμοσύνης και οι ορμόνες στη μέση... Ε δε θέλει και πολύ το υποσυνείδητο για να πλάσει τρελές ιστορίες... εδώ για άλλα κι άλλα, πιο ανούσια και βλέπουμε εφιάλτες, πόσο μάλλον το άγχος για τα παιδιά σου;;

Εγώ κάποτε δούλευα σε μια δουλειά όπου το αφεντικό ήταν ένας !#$#%!#$ απαράδεκτος τύπος, με άθλια συμπεριφορά κλπ κλπ... ε για χρόνια μετά που έφυγα από κεί, έβλεπα εφιάλτες με δαύτον! Μέχρι που είδα μια φορά στον ύπνο μου ότι με κυνηγούσε να με σκοτώσει!!! Ακόμα και τώρα, πολύ σπάνια μεν, αλλά μετά από 12 χρόνια, ακόμα βλέπω που και που...

Πήγαινε πάρε μια εικονίτσα της Παναγίας και βάλ'την στο προσκεφάλι σου... κάνε την προσευχούλα σου και χώσου στην αγκαλιά του άντρα σου... κι ασ'τον να σε ηρεμήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω για πόιο παιδί να φοβηθώ..γι αυτό που έχω ή γι αυτό που έρχεται;Η αληθεια είναι πως δεν μπορω να κλείσω μάτι και ο μικρουληςμου με έχει ταράξει στις κλωτσιτσες..θέλω να κλάψω..δε θα αντέξω καποιο κακο...για έναν λογο φοβάμαι το συγκεκριμένο όνειρο..τα όνειρα που είναι τοσο έντονα και μικρά σε διάρκεια πάντα μου βγαινουν..ακριβώς όπως τα βλέπω..θυμάμαι και στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν πήγε καλά πάλι είχα δει ανάλογο όνειρο και τελικά αποδείχτηκε αληθινο...θυμάμαι πως και η hope-89 πριν χάσει κι αυτή το μωράκι της είχε δει ένα παρόμοιο όνειρο...ότι έψαχνε την κορη της...Χριστέ μου δε θα αντέξω άλλη απώλεια..θα με τσακίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια, και τωρα πες μου τι κερδίζεις με αυτόν τον πανικό? Ο Δημητράκης σου είναι εκεί δίπλα σου και το ζουζούνι σου κλωτσάει για να σε επιβεβαιώσει και να ηρεμήσεις! Σήμερα έισαι μια ευτυχισμένη μανούλα και ωφείλεις να έχεις και ευτυχισμένα παιδάκια, άρα ΧΑΛΑΡΩΣΕ!

Κι εγω διαβαζα της muller το post και φρίκαρα τώρα, τι να πει κανείς για το κορίτσι...καμια φορά όμως καλύτερα να μη διαβάζουμε στη φάση που είμστε αυτα τα θέματα, τα κορίτσια που πονάνε ξέρουν πως είμαστε δίπλα τους και σιγουρα δεν θέλουν να μας κάνουν χαλια. ΞΕΧΑΣΕ λοιπόν όσα σκέφτηκες-άκουσες-διάβασες και ηράμησε...Αν θες σηκω να παμε μπουζούκια, κι εγω θα το ξημερώσω μάλλον...τι άλλο να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε ηρεμήσω.. για να σε καθησυχάσω...

Πάντως, διαβάζοντας ξανά την περιγραφή του ονείρου σου πρόσεξα κάτι.

Κοίτα πως τελειώνει, με τη φράση του παπά: "Ωραία! Δεν ήταν! Ηρέμησε!!"..

Μήπως το μήνυμα του ονείρου είναι ότι δεν είναι θέλημα Θεού και άρα δε θα γίνει τίποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε;;;Να το ρίξουμε και λίγο έξω!! χεχεχεχε...Εχεις δικιο, δεν κερδίζω τίποτα με τον πανικό..φόβάμαι όμως ρε συ alexdim ...φοβάμαι γιατί δε θέλω να χάσω τίποτα από αυτά που έχω..ταπαιδάκια μου και τον άντρα μου..κι αυτό το όνειρο με κατέστρεψε..με γκρεμισε όπως γκρεμιστηκε η ευτυχία μου πριν μερικους μήνες..

Ελα..μη σε κουράζω άλλο με τις δικές μου μακάβριες σκέψεις..το χω αυτό ..τρομάζω εύκολα με κάτι τέτοια..ειμαι η προσωποποίηση του πανικου..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε ηρεμήσω.. για να σε καθησυχάσω...

Πάντως, διαβάζοντας ξανά την περιγραφή του ονείρου σου πρόσεξα κάτι.

Κοίτα πως τελειώνει, με τη φράση του παπά: "Ωραία! Δεν ήταν! Ηρέμησε!!"..

Μήπως το μήνυμα του ονείρου είναι ότι δεν είναι θέλημα Θεού και άρα δε θα γίνει τίποτα;;

Λέγε μου τέτοια να ησυχάσω...μακάρι..Σιγουρα ακουγεται χαζο που τρομάζω με ένα όνειρο και όχι με κάτι αληθινο όμως οπως είπα και πριν ..τώρα που έκανα οικογένεια η επιθυμια να είναι όλοι τους καλά με αγχώνει..κι επειδή πιστεύω σε κάποια ονειρα(όχι σε ολα..) νιώθω ότι αυτό που φοβάμαι με πλησιάζει και πανικοβάλομαι...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα συμβεί τίποτα, όσες είμαστε ξύπνιες σε διαβεβαιώνουμε!

Η crazy έχει δίκιο, μήπως ο παπας θέλει να σου πει "ηρέμησε κυρά μου, ΔΕΝ ΗΤΑΝ"! ότι κι αν συνέβει στο παρελθόν έχει τελειώσει, κι εγω έχω χάσει πολλά πολύτιμα πράγματα παλια (+2 παιδάκια), όμως την αισιοδοξία μου ποτε! Αυτα τα παιδάκια που έχουμε στις κοιλιές μας σημερα μας αξίζουν και θα τα αποκτήσουμε, ΤΕΛΟΣ! Ότι καταφέρουμε το αξίζουμε, δεν μας χαρίστηκε τιποτα...

Και για να μπουμε στο κλιμα της μπαροτσαρκας...

"χαμογέλασε

πάει πέρασε

οτι έγινε έγινε..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ που με καθησυχάσατε την παλαβη νυχτιάτικα...αλλωστε δεν υπάρχει και τίποτε καλύτερο να κάνω παρα να στρεσάρομαι...Θα προσπαθήσω να κοιμηθω και να ηρεμήσω..ότι είναι να γίνει θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και δεν ακούγεται καθόλου χαζό, πίστεψέ με!

Αυτό που όλοι θέλουμε είναι οι δικοί μας άνθρωποι να είναι καλά και μόνο στη σκέψη ότι μπορεί κάτι να τους συμβεί, αρρωσταίνουμε, σαν μαχαίρι που μας μπήγουν στην καρδιά είναι ο πόνος..

Ειδικά αν μας έχουν συμβεί κάποια δυσάρεστα γεγονότα, αυτό το αίσθημα πανικού, αυτό το άγχος, αυτός ο φόβος (σε βαθμό υστερίας πολλές φορές) μήπως συμβεί ξανά κάτι κακό, είναι πιο έντονο! Δεν ξέρω πως ακριβώς μπορεί κανείς να το ξεπεράσει αυτό, θέλει πολλή δουλειά... μεγάλη προσπάθεια..

Κρίνω από τον εαυτό μου.. έχοντας χάσει δυο παιδιά, φαντάζομαι τον εαυτό μου ξανά έγκυο και τρέμω στην ιδέα...

Κανά δυο φορές που είχα υποψία ότι είμαι έγκυος, έκανα σαν υστερική, έψαχνα τα συμπτώματα μην τυχόν και δεν το πάρω εγκαίρως είδηση και το χάσω ξανά...

Τα βιώματα του καθενός στοιχειώνουν όχι μόνο τα όνειρά του.. αλλά και όλη του την ύπαρξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

Δεν θα συμβεί τίποτα, όσες είμαστε ξύπνιες σε διαβεβαιώνουμε!

Η crazy έχει δίκιο, μήπως ο παπας θέλει να σου πει "ηρέμησε κυρά μου, ΔΕΝ ΗΤΑΝ"! ότι κι αν συνέβει στο παρελθόν έχει τελειώσει, κι εγω έχω χάσει πολλά πολύτιμα πράγματα παλια (+2 παιδάκια), όμως την αισιοδοξία μου ποτε! Αυτα τα παιδάκια που έχουμε στις κοιλιές μας σημερα μας αξίζουν και θα τα αποκτήσουμε, ΤΕΛΟΣ! Ότι καταφέρουμε το αξίζουμε, δεν μας χαρίστηκε τιποτα...

Και για να μπουμε στο κλιμα της μπαροτσαρκας...

"χαμογέλασε

πάει πέρασε

οτι έγινε έγινε..."

ααα...κακώς είσαι τέτοια ώρα σπίτι...χαλιέσαι..εν τω μεταξύ στο τέλος της γειτονιάς μας έχει ένα κλαμπακι και απο την ώρα που ξυπνησα έχω ακουσει΄όλα τα γνωστά τραγουδια..δεν έρχεσαι να την κάνουμε;;

Οσο για την αισιοδοξία έχεις δικιο..ευχομαι να σου πάνε όλα καλά αυτή τη φορα.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την alexdim! :) :)

Να και το σχετικό τραγουδάκι!! Γεια σου ρε Αντωνάκη!! Γιορτάζεις κιόλας σήμερα!!! Χρόνια πολλααααααααααα!!! :laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και δεν ακούγεται καθόλου χαζό, πίστεψέ με!

Αυτό που όλοι θέλουμε είναι οι δικοί μας άνθρωποι να είναι καλά και μόνο στη σκέψη ότι μπορεί κάτι να τους συμβεί, αρρωσταίνουμε, σαν μαχαίρι που μας μπήγουν στην καρδιά είναι ο πόνος..

Ειδικά αν μας έχουν συμβεί κάποια δυσάρεστα γεγονότα, αυτό το αίσθημα πανικού, αυτό το άγχος, αυτός ο φόβος (σε βαθμό υστερίας πολλές φορές) μήπως συμβεί ξανά κάτι κακό, είναι πιο έντονο! Δεν ξέρω πως ακριβώς μπορεί κανείς να το ξεπεράσει αυτό, θέλει πολλή δουλειά... μεγάλη προσπάθεια..

Κρίνω από τον εαυτό μου.. έχοντας χάσει δυο παιδιά, φαντάζομαι τον εαυτό μου ξανά έγκυο και τρέμω στην ιδέα...

Κανά δυο φορές που είχα υποψία ότι είμαι έγκυος, έκανα σαν υστερική, έψαχνα τα συμπτώματα μην τυχόν και δεν το πάρω εγκαίρως είδηση και το χάσω ξανά...

Τα βιώματα του καθενός στοιχειώνουν όχι μόνο τα όνειρά του.. αλλά και όλη του την ύπαρξη!

Ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι crazy...έλα η επόμενη εγκυμοσύνη σου θα είναι τέλεια!!:) Ειμαι σίγουρη..!ουφ...αχ βρε κορίτσια..ναστε καλά που με βοηθησατε να ηρεμήσω..το είχα ανάγκη..ελπίζω μονο να μου βγει σε καλό και να ήταν μια βλακία όνειρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα....μηπως να μεταφέρουμε τα μπουζουκια στο μάμμυ;;;Αφου δεν μπορουμε να πάμε εμείς..ας έρθουν αυτά εδω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε και λίγο Σάκη.. ο οποίος γιορτάζει μεθαύριο!!!! :P

Χρόνια πολλά και σε σένα Σάκηηηηηηηηηηηηηηη!!! :laugh: :laugh:

Λέει: Μετά από μια βροχή, ο ήλιος θα'χει βγει.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω;; Θα τους πάρουμε έναν έναν όσους γιορτάζουν;;; χεχεχεχεχε...κι ένα για να παίρνουμε δυναμη!!

Βασίλης Τερλέγκας..πέρασε η γιορτή του!!

Χρόνια πολλά Βασίληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη...σε αγαπάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχα....εχεις δικιο..παρολο που με εκνευρίζει ώρες ώρες , τα τραγουδια του είναι άπαιχτα!! <<¨Ολα καλά, όλα καλά πάνε, όλα καλα!!!>> Σάκηηηηηηηηηηηηηη.....!!!κουνα το μωρό μουυυυ!!χεχεχεχεχεχε...Λοιπον crazy..από τον πολύ χορο νυχτιάτικα νυσταξα....πάω να την πέσω..καληνυχτα και όνειρα γλυκα σε όλες μας...μακριά από μας οι εφιάλτες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι απλά ο φόβος σου που υπάρχει μέσα σου μην συμβεί τπτ κακό...μην του δίνεις σημασια καλό μου απλά μεταμορφώνεται σε άσχημο όνειρο...όλα θα πάνε καλά απλά ηρέμησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου μην αγχώνεσαι!

Δεν πιστεύω στα όνειρα αλλά δεν έχω και καλή εμπειρία :dry: Τίποτα δεν θα γίνει!!! :) Μια χαρά θα είναι ο Δημητράκης και ο μπεμπάκος!Επηρρεάστηκες απο τα γεγονότα μάλλον...

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλη μου εύχομαι κι εγώ να ήταν απλως επειδη επηρεάστηκα..κι εγώ δεν έχω καλή εμπειρία από τα όνειρα αλλά και από τη ζωή..μέσα στην εβδομάδα είναι και η β επιπέδου..τώρα..ας ελπίσουμε ότι ήταν ΄μονο ένα κακό όνειρο και να μείνει μονο στον κόσμο των ονειρων..η αλήθεια είναι πως όταν το νιώθω να κουνιέται στενοχωριέμαι ότι μπορεί να του συμβεί κάτι κακό και να μου φύγει το χαμογελο από τα χείλη έτσι ξαφνικά όπως και στην προηγουμενη...καμια φορα νιώθω ενοχες όταν λέω <<ε να χαμε κι ένα κοριτσάκι..>> λες και θα μου πάρει τη χαρά πίσω επειδή δείχνω αχαριστη..΄το αγαπώ όμως το μικρόμου αγοράκι κι έτσι και πάθει τίποτα θα γκρεμιστεί ο κοσμος άλλη μια φορά για μένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki, εύχομαι να ξύπνησες πιο ήρεμη :) Τα όνειρά μας πράγματι, σύμφωνα με φίλη ψυχολόγο, τις περισσότερες φορές δεν είναι παρά οι φόβοι μας που εξωτερικεύονται με αυτόν τον τρόπο (καλά, δεν χρειάζεται καν να το πει ψυχολόγος). Μετά το κακό όνειρό όμως, ξυπνάς, βλέπεις ότι όλα είναι στη θέση τους και ότι δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Και όλα είναι πιο όμορφα, σωστά; :kiss: Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...