Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ????


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ο δικός μου προσπαθεί να το αποφύγει, γιατί πιστεύει ότι αν είναι να μας έρθει το μωράκι, θα έρθει από μόνο του κάποια στιγμή...

Βλέπει όμως, πως η ψυχολογία μου με τα χρόνια πάει από το κακό στο χειρότερο, και έτσι το πήρε απόφαση να το κάνουμε. Δε μπορεί να με βλέπει να στενοχωριέμαι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μετα απο μια εξωμητριο κυηση και ενα επιπλεον χρονο προσπαθειων..το δεχτηκε αμεσως δεν ειχε κανενα προβλημα και για τις εξετασεις και για ολα!!Το θεμα μας μας ειναι πως τωρα ειμαι με μια σαλπιγγα και αυτο δυσκολευει τα πραγματα και υπαρχει κ κινδυνος για δευτερο εξωμητριο σε ολα τ αλλα ειμαστε μια χαρα κ οι δυο..παρόλα αυτα η πρωτη δεν πετυχε κατα μεγαλο ποσοστο λογω λαθους μιας βασικης εξετασης που εκανε λαθος το μικροβιολογικο..

Τωρα τον επομενο μηνα η τον μεθεπομενο δεν εχω αποφασισει ακομη θα κανουμε τη δευτερη προσπαθεια με 5 εμβρυακια απο καταψυξη!!Ευχομαι να ναι κ η τελευταια κ τυχερη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας η αληθεια ειναι οτι αυτο που μας "εδεσε"πολυ απ'την αρχη της γνωριμιας ηταν το οτι νοιωθαμε απιστευτα ανετα να συζηταμε τα παντα!Τωρα μετα απο τοσο καιρο που ειμαστε μαζι,δεν χρειαζετε πια να συζηταμε,μιλαμε με τα ματια.

Εγω προσωπικα καθε μερα ευχαριστω το Θεο που μου εστειλε εναν τοσο καλο συντροφο.Συζηταμε απιστευτα,αναλυουμε τα παντα,με καθε λεπτομερεια,με ακουει κ τον ακουω αν κατι μας προβληματιζει.γενικα με στηριζει κ τον στηριζω σε καθε βημα που κανουμε σε ολη αυτη την προσπαθεια.Εξωσωματικη θα ξεκινησουμε σε λιγο καιρο.Απο την αρχη ομως δεν ειχε προβλημα,ουτε για τις εξετασεις,ουτε για την επεμβαση που χρειαστηκε να υποβληθει,ουτε σε οτιδηποτε χρειαστει στο μελλον να κανει η να κανω.

Ειμαστε αρκετα συνειδητοποιημενοι για αυτο που παμε να κανουμε.Δεν ξερω για ποιο λογο ρωτας,αλλα πιστευω πως επειδη ολες αυτες ειναι πολυ λεπτες διαδικασιες κ απαιτουν ηπιους χειρισμους,καλο ειναι να μην πιεζουμε ο ενας τον αλλον κ να αφηνουμε στον συντροφο μας,λιγο "χωρο" κ λιγο καιρο αν χρειαστει ωστε να κατανοησει σιγα0σιγα τι συμβαινει.

Ολα ειναι θεμα χαρακτηρα κ ο καθε ανθρωπος εχει "τα κουμπια του".Η καθεμια μας ξερει τον αντρα της κ ξερει πως να τον κανει να την ακουσει κ να συζητησει μαζι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΡΗΞΕΙ.....ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ,ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΤΕΧΕΙ!ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΜΕΝΟΙ.

ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΞΑΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ!ΗΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!

Εμένα εδώ και καιρό με "τρώει" η ιδέα της εξωσωματικής και στην αρχή όταν το έλεγα στον άντρα μου η απάντηση ήταν "δυπλωματική":Κάτσε να κάνουμε εξετάσεις και ότι μας πει ο γιατρός θα το κάνουμε.....

Την λέω δυπλωματική γιατί ακόμα δεν είχα βρεί σε ποιον γιατρό θα πάω είχα και σίγουρη την εξωσωματική.....

Αφού βρήκα τον γιατρό, κάναμε τις εξετάσεις, και είχα τα αποτελέσματα που είχα (εμηνόπαυση) βλέπω οτι και άντρας μου το σκέφτεται για εξωσωματική.....

Βέβαια, θα κάνουμε ότι μας πει ο γιατρός (αν κάνω κάποια θεραπεία για να πέσει η FSH μου-αναλόγος τι θα μας πει)αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα στο θέμα εξωσωματική

Χαρακτηριστικά όταν του ανακοίνωσα τα αποτελέσματα.... μου είπε: Η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που είμαι σίγουρος οτι με την πρώτη εξωσωματική θα έχουμε μωράκι.....

Δεν του απάντησα γιατί δεν ξέρω τι θα πει ο γιατρός....αλλά μακάρι να είχα την αισιοδοξία του......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλεντερ μου καταρχην να σου ευχηθω καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!Κοριτσακι μου αν ξεκινας με τοσο αγχος και πιεση δεν ειναι καλο..

Πρεπει να εισαι ηρεμη και θα πρεπει να χεις κ την αναλογη στηριξη καλη μου..γιατι ουσιαστικα εσυ θα ταλαιπωρηθεις και ψυχικα και σωματικα πολυ περισσοτρο απο τον συζυγο σου!!

Αν δεν εισαι ακομη ετοιμη περιμενε να ηρεμησεις λιγο πρωτα..ο γιατρος μου μου ειπε..

Για να πετυχει μια εξωσωματικη οι γυναικες θα πρεπει να χουν το σκεπτικο των πολιτικων

αδιαφορια και την παρτη τους!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...katerina...ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΣΕΣ!ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ.ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11 ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΩ ΣΠΙΤΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΡΑ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...