Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΚΡΕΣ ΣΟΥΒΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ?


Guest

Recommended Posts

Βρε κοριτσια, από χτες έχω κάτι μικρές σουβλιές στην κοιλίτσα μου, είναι καινούριο σύμπτωμα άραγε? Την Παρασκευή μπαίνω στον τρίτο. Κατα τ΄άλλα όλα φυσιολογικά (αναγούλες, ταχυκαρδίες, συχνοουρία και τρελή ευαισθησία στις μυρωδιές!)Αυτά προς το παρόν!!

Το μπεμπάκι να'ναι καλά και δεν με ενοχλεί τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Happy bebaki.και εγώ τις ειχα αυτες τις σουβλιες-τσιμπιματα στον 3ο μηνα.Μεγαλωνει η μητρα πιθανον γι αυτο.μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα είχα αυτά στον 3ο και στον 4ο. Όντως μεγαλώνει η μήτρα. Έτσι μου είπε και ο γιατρός.

Ακόμη και τώρα να φανταστείς κάποιες φορές που σηκώνομαι από το κρεβάτι χαμηλά δεξιά ή αριστερα έχω κάτι τσιμπηματάκια. Αν το τρίψω ελαφρά περνάει...

Φαίνεται η μπουμπουκίτσα μου δεν θέλει να σηκωθώ από το κρεβάτι..χαχαχα

Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω δεν είναι κάτι για να ανυσηχείς!!! και εγώ έχω σουβλίτσες δεξια και αριστερά, και τελειώνων τον 3ο!!! είναι η μητρα που μεγαλώνει και όλα τα οργανάκια που θα μετακινηθουν σιγά σιγά για να πάρει την θέση της η μήτρα!!! Ανυπομονώ να το ακούσω το μωράκι μου!!!!! πότε λέτε να το ακούσουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 έγραψε:

Νομίζω δεν είναι κάτι για να ανυσηχείς!!! και εγώ έχω σουβλίτσες δεξια και αριστερά, και τελειώνων τον 3ο!!! είναι η μητρα που μεγαλώνει και όλα τα οργανάκια που θα μετακινηθουν σιγά σιγά για να πάρει την θέση της η μήτρα!!! Ανυπομονώ να το ακούσω το μωράκι μου!!!!! πότε λέτε να το ακούσουμε????

Εγώ άργησα σχετικά να το ακούσω...ο γιατρός μου είχε πει ότι το αργότερο μέχρι την 21η εβδομάδα θα το άκουγα! Το άκουσα στην 19η...

Συνήθως λένε ότι το πρώτο παιδί αργείς να το ακούσεις!

Γερά να είναι τα παιδάκια μας και με το καλό να τα υποδεχτουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ειχα σουβλιες σαν κραμπα στη κοιλια μου χαμηλα και τρομαζα καθε φορα που συνεβαινε.συνηθως οταν πηγαινα να σηκωθω αποτομα απο το κρεβατι μου!μεσα σε 5 δευτερολεπτα περνουσε και ολα φυσιολογικα.ειμαι στο τελος 3ου μηνα,24 Γεναρη μπαινω στον 4ο. :woohoo: :woohoo: :woohoo: ελπιζω να σταματησουν και ολα τα υπολοιπα,οπως αναγουλες εμμετοι εξαντληση λες και εσκαβα ολη μερα...σημερα ειδικα ημουν σκ.....τα!!!μου την εχει δωσει :angry::angry::angry:

αλλα μετα κοιταζω την αυχενικη και λεω :κανε υπομονηηηηηηηη,δες τι γλυκο νινακι εχεις μεσα σου!!!και ηρεμω καπως,γιατι η ψυχολογια μου ειναι χαλια... :(:(:( δεν ξερω αν φταινε οι ορμονες παντως δεν ειμαι στα καλυτερα μου σιγουρα.νιωθω ασχημη χοντρη τεμπελα...χαλια....

αυτα εν ολιγοις :dry:

Ανυπομονω να νιωσω το μωρακι μου ,αυτο θα με κανει σιγουρα ευτυχισμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακομα μολις εκλεισα τον 1ο αλλα εχω κατι τσιμπιματακια χαμηλα αριστερα και δεξια ειδικα οταν καθομαι και παω να σηκωθω.θεωρω οτι ειναι λογικο αφου ολα αλλαζουν μεσα μας πρεπει να στρημωχτουν για το μπεμπε μας.

Εγω φοβαμαι λιγακι παραπανω βεβαια γιατι στη προηγουμενη εγλυμοσυνη ειχα παλλινδρομηση και με το παραμικρο ανησυχω αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικα.

Αντε να ρθουν τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia me to kalo na mas erthoun ta morakia mas..

ego eimai stin pempti vdomada..(proti mou egkumosuni)..kai exo kai ego tsimpimatakia xamila aristera kai deksia..alla perissotero tin proigoumeni evdomada..opos lete ola allazoun mesa mas tora..

monadiki empeiria omos..apo tin imera pou to ematha den exo stamatisei na xamogelao :)))))... makari na pane ola kala..

kali egkumosuni se oles sas koritsia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...