Μετάβαση σε περιεχόμενο

πλενόμαστε μετα .. ναι ή ού???


Recommended Posts

και εννοειται,πως για να ρωτησες κατι τετοιο,μαλλον προσπαθεις καιρο;;;;εσεις οι υπολοιπες που επιμενετε πως τιποτα δεν επιρρεαζει,μαλλον δεν ειχατε προβλημα συλληψης!!!εγω 2 χρονια που προσπαθουσα αυτα μου ελεγαν οι γιατροι,για να μην μπερδευομαστε δλδ,και μενα η φιλη μου απο μια ΄΄ξεπετα΄΄στα ορθια εμεινε εγκυος,αυτο δεν λεει τιποτα..και γι΄αυτο που ειμαι 100%σιγουρη,ειναι πως αν το ευχαριστιεσαι και δεν σκεφτεσαι την συλληψη(σαν εμενα!!)οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος μεγαλωνουν!!ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καμια σχεση αμεσως πιανω..απλα ειχα συνοδεψει την φιλη μου στον γιατρο και τις ειχε δωσει αυτες τις συμβουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια..προσωπικά το θεωρω χαζομάρα αν και για να πω την αλήθεια αν προσπαθουσα καιρο σίγουρα θα το είχα δοκιμάσει. Προφανως το λένε για να μη χαθεί ποσότητα σπέρματος..τι να πω.. μπορεί να έχουν και δίκιο..αν και μου ακουγεται χαζομάρα. Πάντως μην αφήνετε την τουαλέτα παραπάνω από 20 λεπτο...υπάρχει κινδυνος ουρολοιμωξης ..το ξαναλάω γιατι την έχω πατησει αρκετες φορες και απο τοτε πλυσιμο πριν και μετά αλλά και τουαλέτα οπωσδήποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster δε σου ευχήθηκα νομίζω...συγχαρητήριααα!!!:) Ευχομαι όλα να κυλήσουν ρόδινα!!!:) Κ επειδή βλέπω διδυμάκια στην εικόνα..σου εύχομαι να τα έχεις!!!!:) Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια να ναι διδυμακια vaster μου!!!μακαρι στο ευχομαι κ γω μεσα απο την καρδια μου!!!!εγω παντως κοριτσια οποτε ερχομαι σε επαφη με τον αντρα μου δεν συκωνομαι απο το κρεβατι καθολου κ δεν κουνιεμαι απο την θεση μου ουτε για αστειο!!!!!αλλα κ παλι βρε κοριτσια παρ ολο που ξαπλωνω κ δεν σηκωνομαι νιωθω οτι μου βγαινουν εξω αφου να φανταστητε εχω παντα χαρι διπλα μου για να σκουπιστω!!!!!!σας τυχαινει κ σας αυτο;;;;η μονο εγω δεν καταδεχομαι το σπερμα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh: οχι καλη μου,ετσι ειναι...τι ειναι το μ.... αποχευτικο συστημα να τα ρουφηξει ολα?χαχαχα..να σαι καλα με κανες και γελασα.μη το παρεξηγησεις το ο,τι γελασα κουκλα μου.. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!γελαω με το γωγακι!χαχαχα!εμενα παλι με το θεμα αυτο ειχε αγχος ο ανδρας,''μην κουνιεσαι,τι γινεται ειναι ακομη μεσα;τα νιωθεις να φευγουν;''αχαχαχα!με ειχε τρελανει!αλλα ετσι ειναι το φυσικο βγαινουν,ενταξει πηζει το σπερμα αλλα δεν γινεται και στοκος,και γω στην αρχη αυτο αναρωτιομουν,μηπως μονο σε μενα φευγουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou egw pistevw exei kapoia sxesi oxi k apolitws alla giati stin spermategxisi o giatros sou leei na meineis 3aplwmeni gia kanena 20 lepto k meta na sikw8eis k an 8es k toualeta? skefteite to k etsi...simainei exei ton skopo tou...Palia to ekana k egw alla pleon stamatisa y ekeini i mirwdia tou spermatos...XALIA!!!!!! (sorry gia tin perigrafi) :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως αν εχεις μαξιλαρι απο κατω δεν γλυστρανε,και λιγο σηκωμενα τα ποδια,ασε ακροβατικα σου λεωω!!!ευτυχως το καινουργιο μας κρεβατι ειναι σιδερενιο και εβαζα εκει τα ποδια μου ,αλλιως στον τοιχο!!μ'επιανε ο ανδρας μου απο τα ποδια,που δεν τα κατεβαζα!!και με πηγαινε με σηκωμενα ποδια στον τοιχο!!ασε σοου σου λεω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ακουσα τις αποψεις σας. τελικα απ'ο,τι φαινεται καποιοι γιατροι υποστηριζουν να μη σηκονομαστε.Εγω προσπαθω 5 μηνες(δεν ειναι πολυ αλλα δε θελω να περνα ο καιρος ετσι γιατι θελω να κανω 3 παιδια σιγουρα), ειμαι 29 μισο! το γεγονος οτι πεφτουν μετα την πραξη ειναι λογικο, κατι μενει σιγουρα αλλα ως προς το πλυσιμο η απορια ειναι κατα ποσο το κρυο νερο αλλαζει τη θερμοκρασια του κολπου ωστε να μην δημιουργουνται οι καταλληλες συνθηκες για τη ζωντανη διατηρηση τους. Παντως για μυκητες ισχυει να δημιουργηθουν ανα δεν πλυθουμε, οποτε ερχεται η ουρολοιμωξη που ειπατε.

Το αναλυω πολυ αλλα θελω να τα ξερω ΟΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου δεν σε παραξηγω...αλοιμονο εαν παρεξιγιομασταν με το παραμικρο!!!ακομα κ γω γελαω που το σκεφτομαι αλλα ετσι ειναι η αληθεια!!!κ γω ακροβατικα κανω μεχρι να νιωσω οτι ολα μπηκαν αλλα κ παλι εχουμε απολεια!!!!χαχα θα τα καταφερουμε ππου θα παει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ είχα πάθει 2 φορές ουρολοίμωξη πριν μείνω έγκυος...τυχαία...ο γιατρός είπε πως ήταν ουρολοίμωξη του μήνα του μέλιτος :laugh: :laugh: :laugh: Από τότε μετά την επαφή πάντοτε ουρούσα και έκανα μπάνιο όμως όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες σκέφτηκα το εξής : Και οι δυο μπάνιο πριν την επαφή!!! ;););) Οπότε τι ουρολοίμωξη να πάθω ; Έτσι κι έγινε , το μπέμπη μας τον πίασαμε τον πρώτο μήνα.Μάλιστα την ημέρα της ωορηξίας μου κάθισα και με τα πόδια ψηλά για κάνα δεκάλεπτο...τότε έμεινα και έγκυος!!!Τώρα ανυπομονώ να τον σφίξω στην αγγαλίτσα μου!!!Λοιπόν , σας συμβουλεύω να μην έχετε άγχος και να το απολαμβάνετε καθώς και να μην πείτε τίποτα σε κανέναν...Εμένα με ρωτούσε μέχρι και η μάνα μου πότε θα κάνουμε παιδί κι εγώ απαντούσα εεεεεε σε κανά δυο χρόνια...Οι τρίτοι μας αγχώνουν πολύ γιαυτό αφήστε τους μακριά και απολαύστε την ερωτική σας ζωή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ επειδή είμαι πολύ ευαίσθητη στο να πιάνω μύκητες στα γεννητικά όργανα πάντα μετά την επαφή πλένομαι κι όμως έμεινα έγκυος δύο φορές. Τη μία απέβαλα πριν καν το καταλάβω και τώρα Δόξα το Θεό είμαι έγκυος το κοριτσάκι μου κι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω το ιδιο θα σου πω κοριτσακι :kiss::kiss::kiss:

καθισε λιγακι καντε αγκαλιτσες και μετα σηκω και κανε το μπανακι σου κανονικα........

οτι ειναι να παει,παει κατευθειαν μην αγχωνεσαι!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre κοριτσια και εγω ετσι ειμαι δεν πλενομαι μετα,φοβαμαι,μολις σηκωθω τα νιωθω να τρεχουν προς τα εξω ολα,οποτε και καθομαι κανα μισαωρο με τα ποδια ψηλα.χιχιχι δεν παιζομαστε.........παντως πριν 2,5χρονια που ειχα μεινει εγκυος ετσι εμεινα το πρωτο μηνα που αρχισα να σηκωνω τα ποδια μου ψηλα μετα απο καθε επαφη....αλλα στη πορεια το εχασα το μωρο 2 μηνων και μου εκαναν αποξυση και απο τοτε τιποτα ακομα περιμενουμε.ευχομαι και σε εμενα και σε ολες εσας που δεν εχετε ας αυτος οχρονος να μας φερει και μας μια εγκυμοσυνη....εμεις τον αλλο μηνα παμε για την πρωτη μας σπερματεγχυση,τωρα αυτες τις μερες περιμενω περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να μην ουρησω κατευθειαν, να καθησω λιγο ξαπλα με ανασηκωμενη την λεκανη κ το μπανιο μετα να το αποφευγω καθως επισης κ τα αντισηπτικα γιατι επιρεαζουν το σπερμα...δεν ξερω αν αυτο βοηθησε αλλα ειχε ευκολα συληψη ασχετα αν δεν εξελιχτηκαν καλα οι εγκυμοσινες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...