Μετάβαση σε περιεχόμενο

πλενόμαστε μετα .. ναι ή ού???


Recommended Posts

κοριτσια η απορια μου ειναι και συγγνωμη για το γλαφυρο της περιγραφης ..αν μετα την εκσπερματιση μπορουμε να πλυθουμε ανετα με το ντους ή εμποδιζει τη γονιμοποιηση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν θα πλυθεις...τα σπερματοζωαρια εχουν ηδη φτασει στον στοχο τους!!! Απλα οκ μην σηκωθεις αμεσως και τρεξεις στο νουσ...καντε και λιγες αγκαλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πια το αποφεύγω,αν και δε πολυπιστευω ότι εμποδίζει την γονιμοποιηση!

κανουμε σεξ βράδυ κι έχω ενα κουτι σερβιετακια στο συρταρι μου,φοράω ένα και την πέφτω για υπνο,πλένομαι το πρωι...!τι να κάνουμε ο σκοπος αγιάζει τα μέσα!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ντους δεν επηρεάζει τίποτα,απλά θέλει να κάτσεις λιγάκι,κι όχι να σηκωθείς και να αρχίσεις να τρέχεις πάνω κάτω για χαρτί,νερό,καινούριο εσώρουχο και δεν ξέρω κι εγώ τί...Κάτσε λιγάκι,ζουζούνισε με τον σύντροφό σου.Απλά για να απορροφήσεις τα υγρά,όσα απορροφά το σώμα μας.Κι αν έχεις σκοπό να μείνεις έγκυος-προς Θεού-αν θες να ουρήσεις μην πας αμέσως,περίμενε 10-15 λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα....βασικα δεν επηρρεαζει καθολου ειτε σηκωθεις ειτε οχι....οσο σπερμα ειναι να μεινει στον κολπο θα μεινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια δεν έχει καμία σημασία το αν θα σηκωθείς αμέσως ή όχι για να μείνεις έγκυος..τι λέτε!!!Δηλαδή αν κάνατε με το συντροφό σας όρθιοι σεξ θα ήσασταν απολυτως σίγουρες ότι δε θα μείνετε έγκυες;;; Εκσπερμάτιση στον κόλπο ισοδυναμει με εγκυμοσύνη, ότι κι αν κάνεις μετά!!Επισης η ουρηση αμέσως μετά την επαφή μειώνει τις πιθανότητες για ουρολοιμωξη. Όλα τα υπολοιπα νομίζω ότι είναι λιγάκι χαζομάρες..με το συμπάθιο!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Βρε κορίτσια δεν έχει καμία σημασία το αν θα σηκωθείς αμέσως ή όχι για να μείνεις έγκυος..τι λέτε!!!Δηλαδή αν κάνατε με το συντροφό σας όρθιοι σεξ θα ήσασταν απολυτως σίγουρες ότι δε θα μείνετε έγκυες;;; Εκσπερμάτιση στον κόλπο ισοδυναμει με εγκυμοσύνη, ότι κι αν κάνεις μετά!!Επισης η ουρηση αμέσως μετά την επαφή μειώνει τις πιθανότητες για ουρολοιμωξη. Όλα τα υπολοιπα νομίζω ότι είναι λιγάκι χαζομάρες..με το συμπάθιο!!! ;)

Εγώ έχω πει αρκετές φορές τυρογαριδένια μου,ότι με το που κάναμε ότι κάναμε,σηκώθηκα και πήγα στο μπάνιο για ούρηση(ε,μα,είχε διάρκεια,με συγχωρείς...Είχα σκάσει!),και κατευθείαν έκανα ένα μπάνιο γιατί ήταν η ώρα 3.30 και δούλευα στις 6 το πρωί...Δεν προλάβαινα να περιμένω.Και τα έκανα όλα αυτά διότι δεν είχα στο "πρόγραμμα" να μείνω έγκυος.

Κι όμως,ο γυναικολόγος ο τότε που είχα,μου έλεγε όλα αυτά που έγραψα παραπάνω,και μου είπε πως ότι έκανα αντίθετα,απλά δίνει τον προσδιορισμό του "ετυχε" στη δική μου εγκυμοσύνη.

Για το πλύσιμο δεν μου έχει πει ποτέ κανείς κάτι,αλλά για το να σηκωνόμαστε αμέσως και για την ούρηση επέμενε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά όταν υπάρχει δυσκολία στη σύλληψη, το να σηκωθεί και να πλυθεί αμέσως κάποια, κάνει τη σύλληψη λίιιγο πιό δύσκολη. Αν μη τι άλλο

το να μείνει για λίγη ώρα ξαπλωμένη, βοηθάει έστω και λίγο , αυξάνοντας τις πιθανότητες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell σωστά τα λές!Τίποτα από τα παραπάνω δεν παίζει καθοριστικό ρόλο στην σύλληψη παρά στο ελάχιστό.Άλλωστε αν ήταν έτσι θα χρησιμοποιούσαμε το ντουζάκι για... αντισύληψη(τι καλά που θα ήταν)!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη καθομουν ωρες ξαπλωμενη μην φυγει καμια σταγονα....τον τελευταιο μηνα των προσπαθειων (ο 6ος) πηγα κατευθειαν για μπανιο κ μετα απλωσα κ ρουχα νυχτιατικα....τελικα εμεινα εγκυος...στην δευετερη εγκυμοσυνη μου αμεσως μπανιο....αυτη την φορα κ με την πρωτη....ολα ειναι σχετικα μην αγχονεστε καθολου...μια σταγονα που λεει χρειαζομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw koritsia emeina egkuos parolo pou panta meta tis epafes plenomoun,panta shkwnomoun meta apo 1 lepto kai panta katourousa amesws..den ginetai na vgei auto pou exei mpei giati h odos einai diaforetikh apo oti to fantazomaste sthn pragmatikothta!mhn panikovalesai!!!na eisai xalarh..mhn to kaneis emmonh idea kai se piasei panikos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως και τις δυο φορές που'χω μείνει έγκυος ήταν μετά από το ίδιο σκηνικό: αγκαλίτσες και μετά ξερή για ύπνο! :P Ούτε τουαλέτα, ούτε μπάνιο ούτε τίποτα.. κι όχι εσκεμμένα, απλά ήταν πολύ αργά και ήταν η φυσική εξέλιξη... :P :laugh:

Θεωρώ πως ότι διαφορετικό δεν λειτουργεί ως αντισύλληψη, απλώς το να παραμείνεις στο κρεβάτι κάποια ώρα αυξάνει λίγο τις πιθανότητες.. μόνο αυτό και τίποτε άλλο..

Good luck! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως..μια σταγόνα είναι αρκετή! Η κοπέλα του αδερφου μου και η ξαδέρφη μου εμειναν έγκυες με προσπερματικά υγρά...ουτε καν εκσπερμάτιση!!ΚΑι οιδυο αναρωτιόντουσαν πως στο καλό έμειναν έγκυες ..έτσι..με τη μυρωδιά που λένε..οπότε νομίζω τα υπολοιπα περιπλυσιματος και κατουρηματος ακυρώνονται..κι εγώ επίσης κάθε φορά πλένομαι και πηγαίνω τουαλέτα αμέσως μετά την επαφή κι όμως κάθε φορά έμενα έγκυος..νομίζω πως μονο το αγχος παίζει σημαντικό ρόλο και η ψυχολογία μας και τίποτε άλλο..κι αυτό κυρίως γιατί επηρεάζουν τις ορμονες που παράγουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ και για πιπί μου πήγαινα κανονικότατα...

και ο μπέμπης μια χαρά γεννήθηκε.... οπότε, δεν υπάρχει πρόβλημα

να σηκώνεσαι και να πηγαίνεις για τις δραστηριότητές σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με την Φανη και την Ελενιτσα...τις αγκαλιτσες θα τις κανεις για ψυχολογικους λογους ε αμαν πια και εσυ...μολις το κανεις θελεις να πλυθεος αμεσως,...μπες και στον κλιβανο για απολυμανηση...χιχιχιχι.

Εμεις παντα κανουμε ντουζακι μετα το σεξ , ασχετα αν προσπαθουσαμε για νινι η οχι, αλλα παντα για κανενα πενταλεπτο καναμε αγκαλιτσες..γιατι μας αρεσε...ασε που ψηχολογικα δινεις ωθηση στα σπερματοζωαρια.....τρεχατε ποδαρακια μου...η μαμα και ο μπαμπας αγαποιουνται πολυυυυυυπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγώ κορίτσια όταν έμεινα έγκυος πήγα αμέσως να κατουρήσω και

έκανα ντουζ γιατί απλώς πάντα έτσι κάνω....Εμεινα έγκυος όμως κανονικότατα...

Δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο.Ο,τι είναι να παραμείνει,έχει ήδη μείνει πριν σηκωθούμε από το κρεβάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως ο γιατρός μου μου είχε πει να περιμένω στο κρεβάτι 15 λεπτά! Γιατί άμα σηκωθείς μπορεί να φύγουν σπερματοζωάρια που είναι ζωηρά...! Αυτό ισχύει σε περιτπώσεις που δύσκολεύονται να γίνουν μανούλες! Άλλες πάλι πιάνουν και με την μυρωδιά εξού και τόσες αμβλώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω τι μου ειπε ο γιατρος μου .....

μετα την πραξη να την πεφτω στο κρεβατι για να δυο ωριτσες..καλο κανει κοκο δεν κανει!!!

σιγουρα αυτες τις δυο ωρες να μην πληθω...

αλλες φορες το εκανα, αλλες φορες παλι επρεπε αναγκαστηκα να κανω μπανιο γιατι ειχα καποια δουλεια ...

επισης μου ειπε αν γινεται το βραδυ ας πεφτω κατευθειαν για υπνο ....

ελπιζω να εχεις γρηγορα ενα εμβρυακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παντως ολοι οι γιατροι που ειχα,μου ειπαν 20 λεπτα τουλαχιστον ξαπλα,και σηκωμενα ποδια,ακομα καλυτερα προς το τελος της επαφης ,ενα μαξιλαρι κατω απο την λεκανη,ολα παιζουν ρολο,εκτος και αν εισαι απο αυτες που πιανουν με τον αερα!!αυτο ισχυει,και ξερω πως παλια σε καποιες περιοχες της ελλαδας,οταν ειχαν τα κρεβατια με ουρανο,ειχαν κατι ειδικα σχοινια δεξια και αριστερα,για να βαζουν τα ποδια τους οι γυναικες ωστε η λεκανη να ειναι σε τετοια κλιση που να βοηθαει το σπερμα να παει καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω vaster μου!το ξερω κι εγω αυτο.το εχει πει και γιατρος για οσες δυσκολευοντε να μεινουν εγκυες..αλλες τον κρινο μυριζουν και τσουπ να η κοιλια τουρλα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...