Μετάβαση σε περιεχόμενο

πόνος στην κοιλιά


Recommended Posts

Κορίτσια μια γνώμη...please!Όταν είμαι ξαπλωμένη και μόνο τότε με πιάνει ένας πόνος στα αριστερα χαμηλά,όταν σηκώνομαι κρατάει για κανένα 5λεπτο και σταματάει.Είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο.τι λέτε,έχει καμία σχέση με εγκυμοσύνη ή πάλι τζίφος? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα νανα!μακαρι να μπορουσα να σου δωσω την απαντηση που θελεις να ακουσεις.ολα παιζουν...κι αν οχι μη το βαζεις κατω..θετικη ενεργεια και πας για αλλα..ναι??? ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ γωγάκι μου για την απάντηση σου!κάτι άλλο που θέλω να προσθέσω είναι ότι με πονάει κι όταν σκύβω,το παρατήρησα πριν λίγο κάνοντας δουλειές στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοπελα μου να εισαι μεσα απο την καρδια μου..κι εγω σε λιγες μερες περιμενω να δω..ειμαι η οχι? μονο μην αγχωνεσαι..οτι ειναι να γινει θα γινει..ακουσε με.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμένοντας να μου απαντησετε εψαξα λίγο στο ιντερνετ σε ξένα sites...τι εννοουν βρε κοριτσια όταν λένε για κραμπες στην κοιλιακη χώρα;;;;το θεωρουν σύμπτωμα.αυτό έχω;;;

Γωγάκι σε πόσες μέρες περιμένεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε πολυ σωσω μου...νανακα εγω σε μια εβδομαδα περιπου,αργω, αλλα εχω κι εγω κατι πονακια χαμηλα πονους στο στηθος η μεση ποναει τρομερα θα δουμε..απλα δε το σκεφτομαι και δεν αγχωνομαι..κανε κι εσυ το ιδιο.οχι αγχος. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ εγω εχω 3 μερες καθυστερηση, οταν ειμαι ξαπλωμενη εχω κατι πονακια.οταν σηκωνομαι και μενα κραταει λιγο και περναει. το τεστ αρνητικο ομως...τι να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΕΞΩ ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ...ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ..

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ..ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ..ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΟΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ..ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..

ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ,ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..ΤΟ ΤΕΣΤ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!

ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΟΟΟΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ( ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΟΤΕ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΞΕΡΕΙΣ..ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΕΞΩ ..ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ..Η ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ..ΑΛΛΙΩΣ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια ίσως μας προσγειώσω λίγο με αυτά που θα σας πω...

εμένα ο πόνος έγινε έντονος και πήγα στο γιατρό,σε γυναικολόγο εννοώ...

μου είπε πως είναι το έντερο μου...και μου έγραψε μια γενική αίματος για ένα μικρό ενδεχόμενο σκωληκοειδιτιδας,που δε πιστεύω ότι είναι γιατί πονάω αριστερά κατα διαστήματα...

παρόλα αυτά βρε κουκλίτσες δεν απογοητευτηκα....φοβάμαι για τυχον σκωληκοειδιτιδα...αλλα ελπίζω ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοβαρα βρε νανα μου? τι να πω τωρα?ευχομαι βρε κουκλα μου να μην ειναι..υπομονη και καλα αποτελεσματα να εχεις ειληκρινα. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι,τι να πω;;;ολα στο προγραμμα ειναι...

σ ευχαριστώ γωγάκι,αν κι εγω ελπιζω να ειναι μπεμπακι...κι ας με ταλαιπωρει απο τωρα.......... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana mou euxomai kai gw an einai to bebe sou!pantws einai ligo duskolo na mhn katalavaineis apo twra an einai to entero sou h ' h mhtra sou.egw mperdeuomoun mexri kai prin 2 evdomades pou eimai twra sthn 11h evdomada.pleon to exw sunh8isei.oi legomenes krampes omws einai san na sou travaei kapoios dunata th mhtra.den ponaei aforhta alla ponaei.nomizeis pws 8a sou fugei kati apo ekei mesa.egw eixa mexri thn 8h-9h evdomada krampes.den apokleietai na exeis bebe.an einai skwlhkoeiditida logika 8a ponas kai deksia.vasika prospa8hse na pieseis px thn aristerh pleura kai na pareis apotoma to xeri sou apo ekei.an o ponos xtuphsei sthn deksia pleura tote einai skwlhkoeiditida.mhn anhsuxeis pantws! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι βρε νανα μου να ειναι μωρακι..τι αλλο θελουμε? και ξερεις κατι?μου αρεσει πολυ που εχεις θετικη ενεργεια και πιστη σε αυτο που θελεις,κι ετσι να συνεχισεις κουκλα μου!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γλυκά,

τελικά τη γλίτωσα δεν ειναι σκωληκοειδιτιδα,ήταν το έντερο μου...

με τη διατροφή που μου ειπε ο γιατρός μετά απο ένα 24ωρο ειμαι περδικι...

κατι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω,χθες μου έκανε και υπέρηχο ο γυναικολόγος,αν είχα μπεμπακι θα φαινόταν κάτι;;;;;;δε τον ρωτησα η χαζη :dry: !!!!!!!βέβαια ξέρω πως φαίνεται σάκος την 6η εβδομάδα κι εγώ περιμένω σε 3-4 μέρες περίοδο!!!!!!!

απο συμπτώματα πρησμένο στήθος έχω μόνο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εισαι πολυ λιγο,οχι δε φαινεται..θα επρεπε να σου κανει κολπικο υπερηχο για να φανει νανα μου... :( μην αγχωνεσαι βρε ψυχη μου..καταλαβαινω πως το θελεις πολυ να εχεις μωρακι μεσα σου..εσυ να εισαι καλα πανω απ'ολα και θα ξαναπροσπαθησεις.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sumfwnw gwgaki,pws ontws den 8a fainotan tpt para mono me kolpiko uperhxo.to lew meta vevaiothtas giati mou sunevh.hmoun 6 evdomadwn kai 3 hmerwn kai o uperhxos koilias den edeikse tpt..apolutws omws!o kolpikos uperhxos edeikse amesws..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια κολπικό μου έκανε!αλλά όπως σας είπα ημουν στην 24η μέρα,σε 2-3 μέρες περιμένω γι αυτό και σας ρωτάω αν θα φαινόταν κάτι...

το άλλο το κουλό είναι ότι χθες το βράδυ έκανα εμετό και σημερα το πρωι με την πρώτη γουλιά καφε και την πρωτη τζούρα τσιγαρο...και οι δυο δεν ηταν εμετοι εμετοι αλλά αναγούλες (σορυ και για την περιγραφή)τώρα αυτο τι ήταν;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...