Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΣΤΟΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ?


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σασ και απο μενα.ευχομαι να εχουμε ολεσ μια πολυ καλη και ΓΟΝΙΜΗ χρονια.οι γιορτεσ περασαν και εγω πρεπει να ανασυγκροτηθω.μετα την 4 αρνητικη προσπαθεια που εκανα τον δεκεμβριο αρχιζω να ψαχνω για καινουριο γιατρο.εκλεισα ραντεβου για 18 φεβρουαριου στον παντο κων/νο.θελω να μου πειτε οποια εχει κανει ποσα παιρνει για μικρογονοιμοποιηση και ποσα για υστεροσκοπηση μιασ και θα πρεπει να την κανω.στειλτε μου pm θελω πολυ να ξερω τι με περιμενει γιατι τα χρηματα που εχω χαλασει μεσα σε 14 μηνεσ απο τοτε που αρχισα δηλαδη ειναι παρα πολλα.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλινι δεν ξέρω πόσα χρήματα θα χρειστείς στον πάντο αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτόν!Για τα αποτελέσματά του δηλαδή που είναι πολύ καλά!!!Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις σε λίγο καιρό το μωράκι που τόσο επιθύμεις!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλίνι, κι εγώ έκλεισα σε αυτόν τον γιατρό στις 11 Φεβρουαρίου. Για να δούμε...Από ότι έχω ακούσει για μικρογονιμοποίηση, με επιφύλαξη, γύρω στα 3.500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έκανα μικρογονιμοποίηση στον Πάντο και τώρα είμαι έγκυος 17 εβδομάδων (1η προσπάθεια)!!!!

Εμείς το κάναμε στο υποκατάστημα του Γένεσις στο Βόλο και μας πήρε (αν θυμάμαι καλά) χωρίς απόδειξη 2500. Στην Αθήνα απ'ότι μας είπαν από το κέντρο ήταν περίπου 500 ευρώ παραπάνω.

Για υστεροσκόπηση δεν ξέρω να σου πω. Πάντως ο ίδιος είναι αρκετά φιλικός και νομίζω ότι ξέρει πολύ καλά τι κάνει. θα σε καθοδηγήσει με τις εξετάσεις και τη διαδικασία. Επίσης, τα ποσοστά επιτυχίας του είναι πολύ υψηλά. Όταν έμεινα έγκυος και παρουσίασα λίγο αίμα στην αρχή με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο να μου πει συγχαρητήρια και να μου πει τι πρέπει να κάνω. Βέβαια το κέντρο επειδή έχει πολύ κόσμο είναι λίγο απρόσωπο αλλά πιστεύω ότι κάνουν καλή δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.... :):)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΩΩΣΣΣΣ ΨΥΧΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΟΣ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ...ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΟΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ... :cheer: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ρουλινι ,μια κοπελα που χε κανει υστεροσκοπηση στον Παντο επεμβατικη πληρωσε 1800..Υπολογισε 5-6000 ολα μαζι!!!

Τωρα σχετικα με τα ποσοστα επιτυχιας ειναι παρα πολλα αλλωστε φαινετε κ απο τα κοριτσια μας εδω..ολα αυτα ομως ειναι σχετικα..

Ξερω κοπελα που εμεινε με την πρωτη στον Παντο κ κοπελα που εκανε 3 προσπαθειες και δεν πετυχε και ψαχνει αλλον..

Ξερω κοπελα που πετυχε με την πρωτη στον Μαμα και κοπελα που εκανε 4 προσπαθειες στον ιδιο κ τελικα εμεινε φυσιολογικα

Κοπελα που πετυχε με την πρωτη στο λητω και μεγαλυτερη απο μενα και εγω δεν τα καταφερα με την πρωτη!!

Θεμα ψυχροτητας..ειναι λογικο οταν εχει την ημερα 30 ραντεβου χειρουργεια,τοκετους κλπ να ειναι και καπως πιο απροσωπος απο καποιον που ισως να εχει κ λιγο λιγοτερη απο αυτον τον γιατρο που μπορει να ναι πιο

ζεστος η κ ετσι να ναι απλα ο χαρακτηρας του..Τι να κανω τον πολυ ζεστο αν δεν μεινω εγκυος??η το πολυ καλο με ποσοστα επιτυχια οταν παλι δεν τα καταφερω?Ο τελειος γιατρος ειναι αυτος που θα μας χαριστει αυτο που επιθυμουμε!!! Μην τα ισοπεδωνουμε ολα..

Ολα ειναι σχετικα,φυσικα κ παιζει ρολο κ ο γιατρος και ολη η ομαδα..

εχω αρχισει να πιστευω πως ειναι κ θεμα τυχης πλεον και οταν το μωρο θελει να ερθει θα ερθει!!

Καλη επιτυχια σε οτι κ να αποφασισεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σασ ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεισ σασ.σιγουρα ειναι και θεμα τυχησ αλλα τι να πω βρε κοριτσια και ο δικοσ μου που σαν ανθρωποσ ειναι πολυ ζεστοσ δεν πετυχα ουτε με 4 φορεσ.εννοειτε οτι η ψυχολογια σου χαλαει και δεν γινεται να συνεχισω στον ιδιο.θα παω τελικα στον παντο στισ 18 φεβρουαριου και θα σασ πω πωσ τον ειδα τελικα.

Nadiou θα περιμενω νεα πρωτα απο εσενα αφου θα πασ και πρωτη να μου πεισ πωσ τον ειδεσ.θυμησε μου ποσεσ προσπαθειεσ εχεισ κανει? ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολεσ μασ

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω και εγώ που θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο μαζί του με πρόκληση την άλλη εβδομάδα. Εμένα προσωπικά μου βγάζει μία σιγουριά κιας μην είναι πολύ προσιτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλινι έγραψε:

κοριτσακια μου σασ ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεισ σασ.σιγουρα ειναι και θεμα τυχησ αλλα τι να πω βρε κοριτσια και ο δικοσ μου που σαν ανθρωποσ ειναι πολυ ζεστοσ δεν πετυχα ουτε με 4 φορεσ.εννοειτε οτι η ψυχολογια σου χαλαει και δεν γινεται να συνεχισω στον ιδιο.θα παω τελικα στον παντο στισ 18 φεβρουαριου και θα σασ πω πωσ τον ειδα τελικα.

Nadiou θα περιμενω νεα πρωτα απο εσενα αφου θα πασ και πρωτη να μου πεισ πωσ τον ειδεσ.θυμησε μου ποσεσ προσπαθειεσ εχεισ κανει? ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολεσ μασ

φιλακια

Εμένα θα είναι η δεύτερη προσπάθεια. Από τον πρώτο γιατρό έμεινα ευχαριστημένη, αλλά θέλω να δω και τον Πάντο ως πιο γνωστό και θα αποφασίσω τι θα κάνω. Θα σε ενημερώσω για το πως μου φάνηκαν όλα. Πριν πόσο καιρό έκλεισες το ραντεβού? Πάντως ξέρω κι εγώ κοπέλα που έμεινε με την πρώτη έγκυος εκεί και φίλη που έκανε τρεις προσπάθειες και τίποτα. Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nadiou το ραντεβου το εκλεισα την προηγουμενη εβδομαδα.αυριο λεω να παρω να κλεισω και με τον μαστρομηνα και οποιοσ μου κανει κλικ να παω γιατι τελικα εκει που ακουσ καλα πραγματα για καποιον γιατρο μετα απο καποιεσ συζητησεισ ακουσ για τισ αποτυχιεσ του.το μεσημερι ειχα μπει στο site του μαστρομηνα και διαβασα καποια πραγματα.πιστευω οτι και αυτοσ ειναι καλοσ επιστημονασ.θα δουμε.ασ μασ βοηθησει ο θεοσ να παρουμε την σωστη αποφαση και να κατσουμε στον καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλίνι, ενημέρωσε με και πες μου τις εντυπώσεις σου και από τον Μαστρομηνά. Πάντως κι εγώ κατά τον Μάιο βλέπω την επόμενη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και θα σου πω τισ εντυπωσεισ μου.ελπιζω μονο να μην μπερδευτω χειροτερα βλεποντασ και τουσ δυο.σημερα πηρα και το σπερμοδιαγραμα του αντρα μου.μια απο τα ιδια.χαλια.2% κινητικοτητα.αστα να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας,

Να σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις...Έχει πάντα πάρα πολύ κόσμο, αλλά είναι αρκετό το προσωπικό και έτσι δεν υπάρχουν καθυστερήσεις. Μου έκανε εντύπωση ότι οι αιματολογικές εξετάσεις κάθε φορά είναι εξτρά του κόστους της εξωσωματικής -πληρώνεις κάθε φορά επομένως. Τους υπέρηχους δεν τους κάνει ο ίδιος ο Πάντος, μόνο την πρώτη εξέταση στο πρώτο ραντεβού. Κάθε φορά μπορεί να σε δει άλλος γιατρός και τα περνάνε όλα ηλεκτρονικά. Από ότι κατάλαβα τα Σάββατα δεν κάνουν ωοληψίες. Για την ώρα όμως είμαι ευχαριστημένη. Με το πρωτόκολλο που μου δώσανε είχα τα καλύτερα μέχρι σήμερα αποτελέσματα. Από βδομάδα θα σας πω και περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotini73 έγραψε:

Κορίτσια γεια σας,

Να σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις...Έχει πάντα πάρα πολύ κόσμο, αλλά είναι αρκετό το προσωπικό και έτσι δεν υπάρχουν καθυστερήσεις. Μου έκανε εντύπωση ότι οι αιματολογικές εξετάσεις κάθε φορά είναι εξτρά του κόστους της εξωσωματικής -πληρώνεις κάθε φορά επομένως. Τους υπέρηχους δεν τους κάνει ο ίδιος ο Πάντος, μόνο την πρώτη εξέταση στο πρώτο ραντεβού. Κάθε φορά μπορεί να σε δει άλλος γιατρός και τα περνάνε όλα ηλεκτρονικά. Από ότι κατάλαβα τα Σάββατα δεν κάνουν ωοληψίες. Για την ώρα όμως είμαι ευχαριστημένη. Με το πρωτόκολλο που μου δώσανε είχα τα καλύτερα μέχρι σήμερα αποτελέσματα. Από βδομάδα θα σας πω και περισσότερα.

Fotini περιμένουμε νέα σου. Τι πρωτόκολλο σου έδωσαν και ποιος καθορίζει τις δόσεις?

Καλή συνέχεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και γω συμπασχουσα ειμαι.. για τον Παντο που λετε ακουσα τα καλυτερα.. βασικα πηγα στο Γενεσις αλλα επισκεπτικα αλλο γιατρο τον Μπαθρελο για εξοσωματικη μου ειπε το κοστος ειναι 3000 € ακομα δεν εκανα γιατι σκεφτομαι να παω στον Μαστρομηνα. Εκει εκανε η θεια μου τις εξωσωματικες 3 με επιτυχεια και με συμβουλεψε να παω σαυτον..

καλη επιτυχεια ευχομαι σε ολες σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσια.Φωτεινουλα απο οτι διαβασα εισαι ευχαρηστημενη.παντωσ σε ολα τα μεγαλα κεντρα ο μεγαλογιατροσ δεν σου κανει τουσ υπερηχουσ ουτε ωοληψια παρα καθοριζει τισ δοσεισ και δινει οδηγιεσ.εμασ βεβαια δεν μασ νοιαζει αυτο.φανταζομαι οτι για να εχει επιτυχιεσ θα εχει και καλη ομαδα απο πισω οποτε μην ανυσηχεισ.ρωτησεσ ποσο θα σου παρει για την απλη εξωσωματικη?θα κανεισ και μικρογονοιμοποιηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια γεια σας και πάλι,

Νadiou τις δόσεις δεν ξέρω αν τις καθορίζει ο Πάντος, με παίρνουνε τηλέφωνο το μεσημέρι μετά τα αποτελέσματα των αιματολογικών.

Ρουλίνι ναι είμαι ευχαριστημένοι. Και οι γυναικολόγοι που κάνουν τα υπερηχογραφήματα είναι πολύ προσεκτικοί και συζητήσιμοι. Δεν ρώτησα πόσο θα κοστίσει, θα κάνω μικρογονιμοποιήση αλλά δεν μου έχουν πει τα κόστη τους. Ρώτησα τις συντονίστριες αλλά δεν γνωρίζανε. Θα δείξει αύριο που πάμε για ωοληψία. Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη. Και αυτό που φοβόμουνα την ταλαιπωρία λόγω του πολύ κόσμου δεν το είδα, πήγαινα βέβαια αρκετά νωρίς πάντα και το πολύ σε 40 λεπτά με 1 ώρα είχα τελειώσει. Το βασικότερο όμως είναι ότι έχει πάει μέχρι στιγμής καλύτερα από όλες μου τις προηγούμενες φορές και αυτό μου δίνει ελπίδες και αισιοδοξία. Τέλος, ξέρω ότι την εμβρυομεταφορά την κάνει ο ίδιος ο Πάντος. Θα δείξει όμως, μπορεί όχι σε όλους. Θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotini73 μην ανησυχείς καθόλου, και την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά την κάνει ο ίδιος ο Πάντος. Εγώ κορίτσια είχα κάνει προσπάθειες και στον Μαστρομηνά και αφού απογοητεύτηκα όσο δεν πήγαινε πήγα στον Πάντο και το αποτέλεσμα το βλέπετε..περιμένω τον Δημήτρη μου σε λιγότερο από ένα μήνα. Θα συμφωνήσω πλήρως με τη κοπέλα που είπε ότι το αν είναι απρόσιτος ή ζεστός λίγο με ενδιέφερε, το αποτέλεσμα είναι που μετράει. Κι εγώ για τον Πάντο αλλά και για όλη του την ομάδα (γιατί και οι υπόλοιποι μετράνε, μην το παραβλέπετε) λέω και θα λέω τα καλύτερα. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία και σ'εσένα και στις άλλες κοπέλες που προσπαθούν και φυσικά αν κάποια θέλει να ρωτήσει το ο,τιδήποτε για τον Μαστρομηνά ή τον Πάντο, μη διστάσετε να μου στείλετε μήνυμα, θα χαρώ να σας πώ την εμπειρία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας κι απο εμενα :) , εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ και μου λειψατε πολυ...

Λοιπον εγω εκενα υστεροσκοπηση στον Παντο και μου πηρε 1800 επειδη ηταν επεμβατικη, αν η μητρα ειναι καθαρη παιρνει 800.

Τον φεβρουαριο θα κανω την τριτη μου κατα σειρα εξωσωματικη αλλα θα ειναι η πρωτη μου στον Παντο και θα ειναι με μικρογονιμοποιηση. Τους υπερυχους και τις οιστροδιολες θα τις κανω στην Θεσ/νικη. Απο το λογιστηριο μου ειπανε οτι θελουνε 120 για τον αναισθησιολογο την μερα τηες ωοληψιας και 3800 για την μικρογονιμοποιηση. Ο Παντος δεν μου φανηκε ψυχρος, μου φανηκε οτι εχει μια πολυ σοβαρη προσεγκυση στο θεμα και γενικα εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Ελπιζω να εχω και ενα καλο αποτελεσμα. Φιλακια σε ολες και καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη σου ευχομαι καλη επιτυχια!δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω και εγω σε αυτον γιατρο χωρισ βεβαια να τον εχω δει ακομα.περιμενω να περασει ο καιροσ μεχρι τισ 18 φεβρουαριου και να παω και εγω να δω τι θα μου πει.μεχρι τοτε βεβαια εσυ θα εχεισ παρει μια θετικοτατη χοριακη και πιστευω να ανεβει και αλλο η ψυχολογια μου.τι φαρμακα σου ειχε δωσει?ποσα ωαρια εκανεσ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έδωσε Αrvekap και Altermon (450 μονάδες), μακρύ πρωτόκολλο (δεν είχα ξανακάνει) και έκανα 5 ωάρια! Δεν ξέρω βέβαια αν θα τα πάρουν και τα 5 (από 3-5 μου είπανε ανάλογα με τη πρόοδο. Αλλά είναι πολύ ενθαρρυντική η βελτίωση. Ευελπιστώ να είναι έτοιμα αύριο και τα 5. Θα είναι μία πολύ σημαντική πρόοδος. Μου είχε πει επίσης ότι με το μακρύ πρωτόκολλο είναι καλύτερης ποιότητας τα ωάρια. Σε ευχαριστώ πολύ ρουλίνι μου για τις ευχές σου. Έχω συγκρατημένη αισιοδοξία για να είμαι προετοιμασμένη και για το χειρότερο αλλά γενικότερα είμαι πιο αισιόδοξη από τις άλλες φορές. Ξέρω επίσης ότι έχουν πολύ καλό εργαστήριο και μπορεί να κάνει στη δική μου περίπτωση με τα λίγα ωάρια τη μικρή διαφορά που χρειάζομαι... Ελπίζω να έρθει και στις δυό μας το θαυματάκι που περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα έγραψε:

Κοριτσια γεια σας κι απο εμενα :) , εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ και μου λειψατε πολυ...

Λοιπον εγω εκενα υστεροσκοπηση στον Παντο και μου πηρε 1800 επειδη ηταν επεμβατικη, αν η μητρα ειναι καθαρη παιρνει 800.

Τον φεβρουαριο θα κανω την τριτη μου κατα σειρα εξωσωματικη αλλα θα ειναι η πρωτη μου στον Παντο και θα ειναι με μικρογονιμοποιηση. Τους υπερυχους και τις οιστροδιολες θα τις κανω στην Θεσ/νικη. Απο το λογιστηριο μου ειπανε οτι θελουνε 120 για τον αναισθησιολογο την μερα τηες ωοληψιας και 3800 για την μικρογονιμοποιηση. Ο Παντος δεν μου φανηκε ψυχρος, μου φανηκε οτι εχει μια πολυ σοβαρη προσεγκυση στο θεμα και γενικα εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Ελπιζω να εχω και ενα καλο αποτελεσμα. Φιλακια σε ολες και καλη επιτυχια!!!!

Aβα σου εστειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...