Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποιες εμειναν εγκυες με σπερματενγχυση???


Recommended Posts

κοριτσια οσες εχετε δοκιμασει την σπερματενγχυση οσες εχετε μεινει εγκυες με αυτη τη μεθοδο πειτε μου εμπειριες καταστασεις,μετα απο ποσες φορες μεινατε εγκυες???εγω τον αλλο μηνα θα κανω σπερματενγχυση με μεγαλες πιθανοτητες επιτυχιας,βοηθηστε με λιγο με αυτο το θεμα....εχω αγχωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki έγραψε:

κοριτσια οσες εχετε δοκιμασει την σπερματενγχυση οσες εχετε μεινει εγκυες με αυτη τη μεθοδο πειτε μου εμπειριες καταστασεις,μετα απο ποσες φορες μεινατε εγκυες???εγω τον αλλο μηνα θα κανω σπερματενγχυση με μεγαλες πιθανοτητες επιτυχιας,βοηθηστε με λιγο με αυτο το θεμα....εχω αγχωθει

Φιλεναδα;;εσεις τι σπερμα εχετε;;ετσι..να κανουμε μια συγκριση,εμεις εχουμε κανει 2 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις αλλα πριν την επεμβαση,τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα κ αναλογως θα πραξουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν... να πω τη γνώμη μου και ας ξέρω οτι θα υπάρξουν αντιδράσεις.

Δεν έχω ακούσει εγκυμοσύνη να προέκυψε απο σπερματέγχυση. Το είχα βάλλει κ εγω θέμα παλιότερα.

και η ξαδέρφη μου που είναι μαία αυτο μου ειχε πει.. να μην κανω σπερματέγχυση - να παω κατευθείαν για εξωσωματική. Δεν την άκουσα γιατι ηθελα να δοκιμάσω.

τελικά το συμπέρασμα απο προσωπική αποψη? σπερματέγχυση = πρόβα εξωσωματικής!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς έχουμε δοκιμάσει δις σπερματέγχυση, χωρίς αποτέλεσμα όμως, αφού η κινητικότητα του σπέρματος είχε κακά χάλια. Κατά τη γνώμη μου η σπερματέγχυση σε συνδυασμό με χάπια κλομιφαίνης για περισσότερα ωάρια είναι μια πολύ καλή λύση, αλλά απαραίτητη προθυπόθεση είναι να διαθέτει ο σύζυγος σπέρμα "σούπερ" σε όλες τις παραμέτρους (αριθμό, κινητικότητα, μορφολογία, βιωσιμότητα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα, ο άντρας μου έχει οριακά χαμηλούτσικη κινητικότητα σπέρματος, "ανεξήγητη υπογονιμότητα" μας λέγανε εξ'αρχής, τρείς προσπάθειες σπερματέγχυσης κάναμε, κανένα απολύτως αποτέλεσμα. Θα τις ξανάκανα ή θα πήγαινα κατευθείαν στη πρώτη εξωσωματική? Δύσκολη ερώτηση..θα έκανα σίγουρα μία γιατί ούτε ο γιατρός μου δεν μπορούσε να φανταστεί τί θα περνάγαμε για να φτάσουμε στο αίσιο αποτέλεσμα..Καλή επιτυχία σου εύχομαι με όλη μου τη ψυχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw to idio tha sou elega oti den kanei tipota 2 fores exw kanei kai egw kai i kouniada mou alla tipota!!!!den einai kako omws na dokimaseis mia fora kai egw gia na dokimasw to ekana gia na mi pw oti den tin ekana!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΠΕΡΣΙ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ. (ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗΣ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ , ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ.) ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΗΡΕΑΣΩ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΙΚΟΣ ΚΟΠΟΣ. Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τοσο χαλια καμια δεν εμεινε με σπερματεγχυση????αχ αχ αχ συγχιστικα τωρα δεν ξερω πια τι να κανω ο αντρας μου εκανε επεμβαση τον ιουλιο γιατι η κνητικοτητα ηταν λιγο χαλια και μετα την επεμβαση εχει πολυ μικρη διαφορα αλλα ο αριθμος ειναι παντα καλος.........ουτε μια δεν εμεινε με αυτην την μεθοδο στεναχωρηθηκα τωρα παρα πολυ ειχα καποιες ελπιδες,το θεμα της εξωσωματικης δεν το σκεφτομαι ακομα καθολου.help please............ :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Από ότι κατάλαβα, όταν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα είναι λίγο άτοπη η σπερματέγχυση αλλά όταν το σπέρμα είναι σχετικά καλό, αξίζει η προσπάθεια…

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Καλημέρα και από εμένα!

Από ότι κατάλαβα, όταν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα είναι λίγο άτοπη η σπερματέγχυση αλλά όταν το σπέρμα είναι σχετικά καλό, αξίζει η προσπάθεια…

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Καλημερα κοριτσια!!Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν υπαρχει λογος σπερματεγχυσης οταν το σπερμα ειναι καλο..η σπερματεγχυση ειναι σαν να ερεχεσαι σε επαφη με τον καθετηρα..καμια διαφορα!!Οταν το σπερμα εχει θεματακι τοτε ισως κανει κατι η σπερματεγχυση λογω επεξεργασιας του σπερματος!!Εμεις ειχαμε 185000000/μλ με 70 % κινητικοτητα..δεν καναμε σπερματεγχυση..πηγα σε 3 γιατρους μου ειπαν τα ιδια!!Προχωρησαμε κατευθειαν στην εξωσωματικη..τον επομενο μηνα θα κανουμε τη δευτερη προσπαθεια ελπιζω και τυχερη με 5 εμβρυακια απο καταψυξη!!

Γνωμη μου..καλυτερα εξωσωματικη..δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως τα παρουσιαζουν!!Προσωπικα δεν με κουρασε η πρωτη προσπαθεια..η αναμονη ειναι το πακετο αλλα εχεις και περισσοτερες ελπιδες!!

Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει πρόσφατα 2 σπερματεγχύσεις με διέγερση χωρίς κανένα αποτέλεσμα παρόλο που δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα. Σαν διαδικασία είναι απλή και θα την ξαναδοκίμαζα εάν είχα ακούσει ότι αποδίδει αλλά δυστυχώς δεν έχω ακούσει για εγκυμοσύνες που προέκυψαν από τη μέθοδο αυτή. Έχει όμως γιατρούς που τη συστήνουν για να εξαντλήσουν κάθε πιθανότητα πριν την εξωσωματική. Απ' ότι έχω διαβάσει η σπερματέγχυση μπορεί να βοηθήσει σε περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα με το σπέρμα και με εχθρική τραχηλική βλέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki έγραψε:

χριστινα33 τωρα εχεις εσυ παιδι εκανες εξωσωματικη?

Δεν έχω παιδί....

έκανα την 1η σπερματέγχυση αυτό το μήνα και στέφθηκε απο απόλυτη ΑΠΟΤΥΧΙΑ!!!!

Δεν με βλέπω να ξαναπροσπαθώ με αυτή τη μέθοδο.

Επλίδες και στο τέλος .....

θα μαζέψω τα συντρίμια μου και θα πάω παρακάτω... εξωσωματική!

αλήθεια μετά την εξωσωματική (αν είναι αποτυχία και αυτή) τι άλλο υπάρχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη ρε κορίτσια αλλά απο χτες που μου ήρθε περίοδος είμαι στα πολύ χάλια μου ψυχολογικά...

ίσως γιατί η ιδέα της εξωσωματικής με τρομάζει ακόμα... δεν έχω συμβιβαστεί... Νιώθω οτι θα γίνω ένα πειραματόζωο που το ''ντοπάρουν'' με ορμόνες για να γίνει κατι που η φύση δεν του δίνει φυσιολογικά (έγκυος απο το τιποτα).... Δεν ξέρω τι παρενέργειες έχει όλη αυτή η επέμβαση στον οργανισμό... γιατί κακά τα ψέματα έγκυος απο το μηδεν ειναι παρέμβαση..

γιατί πρέπει να ταλαιπωρούμαστε ετσι;

τι ζητίσαμε γαμώτο;

ένα μωρό ζητίσαμε!!!

αμάν πια

συγνώμη αν σας κουράζω αλλά τα εχω παρει άσχημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου σε καταλαβαίνουμε και είναι δίκαιη η αγανάκτησή σου … αλλά τι να κάνουμε?

Εφόσον μας δίνεται μια δοκιμασία πρέπει να παλεύουμε μέχρι τελικής πτώσεις.

Μη ξεχνάμε πως πάντα υπάρχουν χειρότερα!

Σου εύχομαι η επόμενη κίνηση σου να είναι η τελευταία και τυχερή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια … τώρα που το θυμήθηκα, η περίοδος των 10-12 ημερών πριν την σπερματέγχυση σημαίνει αποχή προκειμένου να ενδυναμωθεί το σπέρμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα33 σε κατελαβαινω απολυτα και εγω ετσι ειμαι ψυχολογικα λεω γιατι?τι ζηταω πια ενα μωρακι τοσο δυσκολο ειναι να μας το στειλει ο θεος?πω πω τωρα με αυτα που διαβαζω δεν μου εχει καμια ελπιδα οτι θα πιασω με σπερματεγχυση. :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina33 έγραψε:

ksenioulaki έγραψε:

Δεν έχω παιδί....

έκανα την 1η σπερματέγχυση αυτό το μήνα και στέφθηκε απο απόλυτη ΑΠΟΤΥΧΙΑ!!!!

Δεν με βλέπω να ξαναπροσπαθώ με αυτή τη μέθοδο.

Επλίδες και στο τέλος .....

θα μαζέψω τα συντρίμια μου και θα πάω παρακάτω... εξωσωματική!

αλήθεια μετά την εξωσωματική (αν είναι αποτυχία και αυτή) τι άλλο υπάρχει;[/quote:18fvz8vx]

Τιποτα αλλο δεν υπαρχει!!Απλα μαζευεις τα κοματια σου παιρνεις δυναμη θαρρος πεισμα λες θα τα καταφερω και ξαναπροσπαθεις!!!!

Τον επομενο μηνα θα κανω την δευτερη προσπαθεια!!!!!!!

Και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ετσι προσπαθησε καλη μου να το φωναζεις κ συ να το πιστεψεις και θα γινει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Αλήθεια … τώρα που το θυμήθηκα, η περίοδος των 10-12 ημερών πριν την σπερματέγχυση σημαίνει αποχή προκειμένου να ενδυναμωθεί το σπέρμα?

Οχι δεν σημαινει αποχη...αποχη πρεπει να χει 3-4 μερες πριν την σπερματεγχυση για να εχει δυναμωσει το σπερμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσες μου απαντησαν εδω στο μαμμυλαντ μου ειπαν οτι δεν εχουν πιασει με σπερματεγχυση ηταν ολες αποτυχημενες,μονο μια μου ειπε πως γνωριζει μια περιπτωση που εμεινε με την δευτερη σπερματεγχυση και τωρα ειναι εγκυος και ολα καλα....ελπιζω να με βοηθησει αυτη η μεθοδος,3 φορες μπορω να το κανω,τν αλλο μηνα θα κανουμε τη πρωτη.μακαρι να πιασει,να ησυχασω ρε παιδι μου,να μην το σκεφτομαι αλλο,ας κανω ενα τουλαχιστον και το δευτερο οταν ερθει ερθει αλλα ενα ας κανω,εχουμε μπουχτησει πια μερα παρα μερα να κανουμε s.x λεω ποτε θαμεινω επιτελους να μην κανω αλλο s.x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...