Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμβουλος Θηλασμού!!


Recommended Posts

Καλησπέρα...αν κ ειναι πολυ νωρίς...θα ηθελα να ρωτησω διαβαζω απο πολλες κοπελες για συμβουλους θηλασμού.

Ειναι γιατρος???

Πως βοηθαει???

Ποτε πρεπει να ερθεις σε επαφη???

Πως τους βρισκεις???

Ποια τα κριτηρια επιλογης???

Το κοστος περίπου???

:kiss::kiss: Ευχαριστώ πολυυυυυ και συγνωμη για το κατεβατο ερωτησεων!!! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευκαιρια να ξεκαθαριστει για ολες τις κοπελες τι σημαινει συμβουλος θηλασμου .

Συμβουλοι γαλουχιας λεγονται οι επαγγελματιες πιστοποιημενοι συμβουλοι που εχουν τις απαραιτητες γνωσεις ωστε να προωθουν και να διευκολυνουν το θηλασμο .

Αμοιβονται για την παροχη βοηθειας που προσφέρουν και επισκεπτονται τη μητέρα στο σπιτι . Εδω θα βρεις πλήροφοριες

http://thilasmos.net/ibclc.html

Υπάρχουν ομως και οι leader εθελοντριες μητέρες που θηλασαν απο τη LLL Συνδεσμος θηλασμου Ελλάδος . Αυτες οργανωνουν συναντησεις , προσφέρουν βοηθεια και υποστηριξη συνήθως τηλεφωνική (δεν επισκεπτονται στο σπιτι) και παρεχουν αφιλοκερδως καθε δυνατη βοηθεια για το θηλασμο και τη μητρότα .

Σε επαφη με τους επαγγελματιες συμβουλους ερχεσαι οταν εχεις καποιο προβλημα με το θηλασμο . Μπορεις ομως να ερθεις σε επαφη με το Συνδεσμ θηλασμου να μαθεις πολλα πραγματα , να πας στιςσυναντησεις , ναδιαβασεις υλικο απο τη βιβλιοθήκη και να προετοιμαστεις για ολα οσα σε απασχολουν .

Ελπιζω να ξεκαθάρισα το τοπιο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντελως ενημερωτικα λαλα...οταν ερθει σπιτι σου συμβουλος θηλασμου τον πληρωνεις;;εγω νομιζα οτι εχουν στανταρ μισθο απο το κρατος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle έγραψε:

Ευχαριστω πολυ lALA μου εσυ εχεις παρομοια εμπειρια να φανταστω???τι εκανες? :)

Εγω δεν χρειαστηκα τις υπηρεσιες συμβουλου γαλουχίας . Τα καταφέραμε καλα με τη μικρη μου δεν αντιμετωπισα κανενα "σοβαρο" προβλημα :) Σου ευχομαι να χεις και συ ευκολια με τον θηλασμο αλλα για παν ενδεχομενο καλο ειναι να εισαι ετοιμη ;)

ΣΩΣΩ απο το κράτος ?? :huh: Ειναι ιδιωτες και οπως οι παιδιατροι , οι υδραυλικοι :P κλπ οταν τους καλεις στο σπιτι ή πηγαινεις στον ιδιωτικο τους χωρο χρεωνεσαι την επισκεψη . Αυτοι που δουλευουν ήδη σε νοσοκομεια , κλινικες παρέχουν δωρεαν τις υπηρεσίες τους εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

yolle έγραψε:

Εγω δεν χρειαστηκα τις υπηρεσιες συμβουλου γαλουχίας . Τα καταφέραμε καλα με τη μικρη μου δεν αντιμετωπισα κανενα "σοβαρο" προβλημα :) Σου ευχομαι να χεις και συ ευκολια με τον θηλασμο αλλα για παν ενδεχομενο καλο ειναι να εισαι ετοιμη ;)

ΣΩΣΩ απο το κράτος ?? :huh: Ειναι ιδιωτες και οπως οι παιδιατροι , οι υδραυλικοι :P κλπ οταν τους καλεις στο σπιτι ή πηγαινεις στον ιδιωτικο τους χωρο χρεωνεσαι την επισκεψη . Αυτοι που δουλευουν ήδη σε νοσοκομεια , κλινικες παρέχουν δωρεαν τις υπηρεσίες τους εκει.[/quote:d1eip427]

:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lala και εγώ μην γνωρίζοντας μπήκα χθές τυχαία στο sight που προτείνεις και πήρα τηλ σε μια σύμβουλο θηλασμού και με βοήθησε πολύ.Ευτυχώς που υπάρχει και η τηλεφωνική βοήθεια για εμάς τις νέες μαμάδες που δεν έχουμε υποστήριξη απο πουθενά για να θηλάζουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Για να γινεις leader LLL μπορεις να επικοινωνήσεις με τις κοπελες τις περιοχης σου και θα σε κατατοπήσουν . Απο τα τυπικά 'προσοντα" ειναι να χεις θηλάσει ενα μωρο τουλάχιστον 1 χρονο αν δεν κανω λαθος .

Για συμβουλος γαλουχίας πρεπει να δωσεις εξετάσεις και να κανεις πρακτική ασκηση . Δες πληροφοριες εδω http://www.iblce.org/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...