Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΝΟΣ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Ειμαι νεα μαμα και απειρη θελω να ρωτησω πως μπορω να προγραμματισω οσο γίνεται να κοιμαται η μπεμπουλα μου λιγο νωρις το βραδυ για να εχω λιγο χρονο για μενα και τον αντρα μου.Η μικρουλα μου αφου τη βαλω για υπνο γυρω στις 10.30 μετα απο λιγο ξυπναει τσιριζει γελαει και δεν κοιμαται πριν τις 1. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει...προγραμμα για τον υπνο,οπως και με το φαγητο νομιζω δεν υπαρχει στα μωρα..στο δικο μου τουλαχιστον.το αφηνω να μου πει αυτο ποτε πειναει..οσον αφορα τον υπνο,την αφηνω να κοιμηθει οποτε θελει..

οποτε κοιμηθει,βρες χρονο και για σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΤΙς 12 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΜΕ 1 ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕς ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙς ΕΝΤΕΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΒΑΖΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπνος; αααχ! Το θεμα ζαυτο ποναει για τις περισσοτερες μανουλες! Δε νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα. Ειναι στο παιδι. Αλλοι λενε να του μαθεις μια ρουτινα πχ μπανιο-σκοταδι-φαγητο-νανι, αλλα νομιζω πως αν ειναι μικρο το παιδακι δεν πιανει. Πρεπει να περιμενεις λιγο να ξεπεταχτει. Ε μενα ειναι 46 ημερων και τον πιανει υπνος μετα τις 1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα Πολυ ωραιο ανεκδοτο....

Αχχχ Υπνε που παιρνεις τα παιδια ελαπαρε και τουτο!! Νομιζω οτι πρεπει να επιβιβαστεις στην υπερταχεια μας...γιατι εκει ειναι παααρα πολλες μαμαδες που ξενυχτανε παρεα!!

Διστιχως οτι και να εχω ακουσει σε θεμα υπνου...απλα το παιρνω αποφαση...ξενυχταω οπως στα 20 με τη διαφορα οτι δεν ειμαι σε κανενα κλαμπ, δεν διαβαζω για την εξεταστικη.δεν περιμενω τηλεφωνο απο τον boyfrend και δενπεριμενω να πιασουν οι ανταυγιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

χαχαχα Πολυ ωραιο ανεκδοτο....

Αχχχ Υπνε που παιρνεις τα παιδια ελαπαρε και τουτο!! Νομιζω οτι πρεπει να επιβιβαστεις στην υπερταχεια μας...γιατι εκει ειναι παααρα πολλες μαμαδες που ξενυχτανε παρεα!!

Διστιχως οτι και να εχω ακουσει σε θεμα υπνου...απλα το παιρνω αποφαση...ξενυχταω οπως στα 20 με τη διαφορα οτι δεν ειμαι σε κανενα κλαμπ, δεν διαβαζω για την εξεταστικη.δεν περιμενω τηλεφωνο απο τον boyfrend και δενπεριμενω να πιασουν οι ανταυγιες!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popitsa εγώ σαν καινούργια μαμά έχω να κοιμηθώ απο την ημέρα που με έπιασαν οι πόνοι της γέννας!θηλάζω και ο μικρός σχεδόν κάθε δυο ώρες και μερικές φορές και λιγότερο ξυπνάει και τρώει!ποιός ύπνος;έκανα την νύχτα μέρα,δεν κοιμόμουνα...κάθε βράδυ αυτό τραγουδάω μετά απο το κουνελάκι και το ήταν ένα μικρό καράβι που του τραγουδάω για να κοιμηθεί.Μετά δεν ξέρω αν θα φτιάξουν τα πράγματα αλλά έχω αρχίσει να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι κάπως έτσι θα είναι και μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

POPITSA γεια σου.Ποσο ειναι το μωρακι σου?Εγω εχω ενα μωρακι 57 ημερων,αγορακι.Απο τοτε που γυρισαμε απο το νοσοκομειο εχουμε χασει την μπαλα,τρωμε με βαρδιες,πηγαινουμε τουαλετα παλι με βαρδιες και γενικοτερα εχουν ερθει τα πανω κατω.Δεν με πειραζουν τοσο αυτα οσο το γεγονος οτι κοιμαται μονο στην αγκαλια μας και αν τον αφησουμε εστω και για ενα λεπτο στην κουνια του κλαιει γοερα.Α!Ειναι πολυ δυσκολος στον υπνο του,με κλαματα τον παιρνει ο υπνος,πολυ γκρινια.Ο παιδιατρος λεει πως ειναι οι κολοικοι του μεχρι τον 3ο μηνα.Καθε βραδυ κοιμομαστε στις 03:00 και οπως καταλαβαινεις χρονος για τον συντροφο δεν...ευτυχως δειχνει κατανοηση....ας ελπισουμε οτι συντομα θα αλλαξουν ολα. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...