Μετάβαση σε περιεχόμενο

τα παιδακια σασ την κοψανε την πανα η ακομη??


Recommended Posts

απο ποια ηλικια ειναι καλο να ξεκιναμε να κοβουμε στα παιδακια μασ την πανα η και την πιπιλα??η δικια μου ειναι ενοσ ετουσ αλλα ενδιαφερομαι να μα8ω τη γνωμη των μαμαδων με μεγαλυτερα παιδακια!ποσο ειναι τα παιδακια σασ???εχετε ξεκινησει προσπα8ειεσ η ακομη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ειναι 21 μηνων..πιπιλα δεν πηρε ποτε το ζουζουνακι μου....τωρα για την πανα την φοραμε ακομα...αλλα μονος μου ζηταει καποιες φορες μες την ημερα το γιογιο του να κανει εκει...

ο χειμωνας ειναι λιγο δυσκολο οσο αφορα το να γυρναει το μωρο γυμνουλι για τσισακια..απο καλοκαιρο βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλοκαίρι που το Μαράκι μου θα κοντεύει τα 2, πιστεύω ότι είναι η καταλληλότερη φάση να της κόψω το παμπεράκι, αν και ήδη έχουμε ξεκινήσει τις πρώτες επαφές με το γιογιό.

Λέει πάντα τα κακά της, αλλά αφού τα έχει κάνει. Πολλές φορές τα λέει και πριν τα κάνει και το διαπιστώνω όταν πάω να την αλλάξω και είναι καθαρή, οπότε αν βολεύει (είμαστε σπίτι δλδ) τη βάζω κατευθείαν στο γιογιό και τα κάνει εκεί. Καμιά 10αριά φορές το έχουμε καταφέρει και είμαι πολύ χαρούμενη κι εγώ και το Μαράκι! Μία φορά, όταν γύρισε ο άντρας μου από τη δουλειά του είπε "Μπαμπά κακά γιογιού -έτσι το λέει-".

Θέλει υπομονή και εκπαίδευση. Πιστεύω και ελπίζω να τα καταφέρουμε, έτσι ώστε από Σεπτέμβριο που θα τη στείλω παιδικό, να το έχει κόψει το πάμπερς. Αλλιώς δεν την παίρνουνε στου στρατού.

Όσο για την πιπίλα.. Μόνο στον ύπνο. Δε με χαλάει καθόλου γιατί είναι το ηρεμιστικό της. Από τη στιγμή που αρχίζει να γκρινιάζει, μπει η πιπίλα, πιαστεί η τούφα από τα μαλλιά, είναι θέμα λεπτών να κοιμηθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιος μου ειχε αρχισει να τα λεει τα κακα του απο 11 μηνων περιπου αφου τα εκανε στην πανα του... ειχα χαρει κι'εγω και ελεγα ωραια θα την κοψουμε νωρις... μετα απο λιγο καιρο σταματησε να τα λεει...γυρω στους 15 μηνες αρχισε παλι να τα λεει και μαλιστα πριν τα κανει... ελεγε κακα και μετα απο 1 λεπτο τα εκανε... ετσι του πηρα ενα γιογιο πριν κανενα μηνα που ηταν 17 μηνων και 2 φορες που τα ειπε πριν τα κανει τον εβαλα στο γιογιο και αυτος αρχισε να κλαιει και δεν καθοτανε με τιποτα... μετα απο αυτο αρχισε παλι να μην τα λεει για λιγες μερες... νομιζα οτι του δημιουργησα αγχος του παιδιου... τωρα αλλες φορες τα λεει και αλλες οχι...!!!

Δεν θα τον πιεσω... οταν θα ερθει η ωρα του και θα το θελει απο μονος του θα ειναι καλυτερα... η παιδιατρος αλλωστε μου ειπε μετα απο τα 2 χρονια θα πρεπει ν'αρχισω τις προσπαθειες... αλλα δεν συμφωνω καθολου με το να τον εχω γυμνο το καλοκαιρι, οπως μου εχουνε πει να κανω...!!! Δεν ειμαστε καλα που θα εχω το παιδι γυμνο μεσα στο σπιτι... να χτυπησει και πουθενα... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΕΜΕΙΣ ΚΟΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ 2,5 ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΙΣΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΒΡΑΚΑΚΙ, ΓΥΜΝΗ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΕ ΠΑΝΩ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΑΛΩΣΑ , ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΙΔΟΥΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΡΩΝΕΙ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ.

ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

ΤΩΡΑ , ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΙΜΑΣΤΕΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΝΑ. ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ. ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.

ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΥΜΝΟ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙ.

ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ.

ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ μΜΑΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα mariakim23,

εγώ δεν ειμαι μανουλα, αλλα εχω εμπειρια απο την ξαδερφη μου που ειναι 10 χρονον κ κατι, κ φοραει ακομα πιπιλα. κ πινει κ το γαλα τις στο μπιμπερο.

επίσεις το καλοκαιρι ειδα κ ενα αλλο κοριτσακι περιπου 7 με 9 χρονον να ειναι σινεχεια με πιπιλα.

τώρα για το μπιμπιλινο που λες, η ξαδερφη μου το εκοψε στα 6,5, αλλα ξέρω κ ενα αλλα παιδακι που ειναι τώρα 6 κ κατι κ φοραει, επισεις εχώ διαβασει σε αλλο φορουμ οτι 2 κοριτσακια 7 κ 8 χρονον τα βραδια φορανε μπιμιλινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κόρη μου την έκοψε 19 μηνών- να ΄ναι καλα

η μάνα μου. Της την έκοψε μέσα σε 3 μέρες τελείως.

Το βράδυ έπινε το γάλα της στις 10, και την έβαζα για ύπνο.

Στις 12 που πέφταμε κι εμεις για ύπνο, την έβαζα στο γιογιο και

αν και κοιμισμένη έκανε τσισάκια και μετά ξαανα το πρωί.

να δούμε ο μικρός μου τι θα μας κάνει.... θα είναι τόσο συνεργάσιμος?

smiley-toilet09.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παιδί κόβει την πάνα όταν εκείνο είναι έτοιμο και συναισθηματικά ώριμα. Ότι κι αν κάνετε δεν θα τα κόψει παραμόνο όταν εκείνο θέλει.

Βέβαια χρειάζεται και η εκπαίδευση αλλά ποτέ δεν το πιέζουμε. Ειδικά τα κακά το τρομοκρατου΄ν γιατί νομίζει ότι χάνει κάτι από τον εαυτό του.

Ο δικός μου μια μέρα έβγαλε την πάνα μόνος του και τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Η κόρη μου την έκοψε 19 μηνών- να ΄ναι καλα

η μάνα μου. Της την έκοψε μέσα σε 3 μέρες τελείως.

Με ποια μεθοδο ? Για πες στη μαμα σου να μας πει λεπτομερειες :laugh:

Εμενα μου φερνει το γιογιο και καθε απογευμα παλευει να βγαλει την πανα δεν την θελει πλεον . Αλλα δεν καθεται στο γιογιο , την ξεντυνω καθετε ενα δευτερολεπτο και τελικα βαριεται σηκωνετε και τα κανει διπλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβελινα1 έγραψε:

καλησπέρα mariakim23,

εγώ δεν ειμαι μανουλα, αλλα εχω εμπειρια απο την ξαδερφη μου που ειναι 10 χρονον κ κατι, κ φοραει ακομα πιπιλα. κ πινει κ το γαλα τις στο μπιμπερο.

επίσεις το καλοκαιρι ειδα κ ενα αλλο κοριτσακι περιπου 7 με 9 χρονον να ειναι σινεχεια με πιπιλα.

τώρα για το μπιμπιλινο που λες, η ξαδερφη μου το εκοψε στα 6,5, αλλα ξέρω κ ενα αλλα παιδακι που ειναι τώρα 6 κ κατι κ φοραει, επισεις εχώ διαβασει σε αλλο φορουμ οτι 2 κοριτσακια 7 κ 8 χρονον τα βραδια φορανε μπιμιλινο.

αχ βρε εβελίνα μην διαβάσεις πάνα εσύ ορμάς :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕν ξερω τα δικα σας ,ο δικος μου θα την κοψει λιγο πριν παρουσιαστει ΦΑΝΤΑΡΟΣ!Μας δουλευει κανονικα...ενω κανει κακα στην πανα ,οταν τον ρωταμε Παναγιωτη ,που κανεις κακα?Απανταει Γιο Γιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα οταν πηγε 2 του λεω οτι τελειωσαν οι πανεσ κ πρεπει να τα κανει στο γιο-γιο του

κ ετσι δεν μου δημιουργησε καθολου προβλημα ουτε την νυχτα αν εξαιρεσω 3 φορεσ που λερωσε το σεντονι,,,αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

βρε τι βρακακι του εβαλα τι τον ρωταγα[αγαπη μου θελεις τσισα να παμε στο γοιγιο]τιποτα αυτος ανενδοτος ολο οχι τσισα μαμα μου ελεγε και μετα απο λιγο τα εκανε πανω του αυτο γινεται περιπου 2 εβδομαδες αντε να δω ποτε θα τα καταφερουμε,μεχρι παιχνιδια παιζουμε μεσα στην τουαλετα για να καθεται στο γιογιο ελπιζω μεχρι τον σεπτεμβρη να την βρουμε την ακρη........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. λοιπον..εμείς πρωτοξεκινήσαμε το γιο γιο 15 μηνών..είδαμε θετικά σημάδια δηλαδή όποτε τον βάζαμε εκει , καθόταν ώρα και τελικά τα έκανε. Μέχρι που έμαθε να σηκώνεται μονος του απο το γιο γιο και το χάσαμε το παιχνίδι για λίγο..προσπαθουσαμε κατα καιρους , τον βάζαμε κάθε πρωί και κάθε βράδυ κια του διαβάζαμε παραμυθια μέχρι που άρχισαν να μου σπάνε τα νευρα γιατί καταλήγαμε να διαβάζουμε 5-6 βιβλία και απο κακά..τίποτα!!! Ετσι το σταματήσαμε πάλι..και το ξεκινήσαμε προχθές όταν εντελώς τυχαία τον άφησα χωρίς πάνα για αρκετή ώρα μέσα στο σπίτι και το γιο γιο κοντά του..και με έκπληξη είδα ότι πηγαινε μονος του!!!!!Αν και είχαμε ατυχηματάκια...συνεχίσε και σημερα με τον ίδιο τρόπο..νομίζω είμαστε κοντά στον στόχο!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΔΙΔΔΥΜΑ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ 7 ΜΗΝΩΝ.. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?? ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΑ 2 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ Η ΜΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ;)

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ 17 ΜΗΝΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ :unsure:

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ ΕΔΩ http://freediaperbabies.blogspot.com/ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω πολύ να το προσπαθήσω στο μικρό μου γιο αλλά φοβάμαι μην αποτυχω...δεν είναι και εύκολο να έχεις καιάλλο παιδάκι στην οικογένεια που μαθαίνει το γιο γιο!!Μπορεί να το ξεκινήσω απο σημερα που λείπει και ο Δημητράκης...ο Θεός βοηθός!!!!χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Θέλω πολύ να το προσπαθήσω στο μικρό μου γιο αλλά φοβάμαι μην αποτυχω...δεν είναι και εύκολο να έχεις καιάλλο παιδάκι στην οικογένεια που μαθαίνει το γιο γιο!!Μπορεί να το ξεκινήσω απο σημερα που λείπει και ο Δημητράκης...ο Θεός βοηθός!!!!χεχεχε
KAΛΗ ΕΠΥΤΙΧΙΑ ΤIROGARIDAKI!!!!!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχχαχαχα πολυ πλακα εχουν εμενα λεει ΚΑΚΑ αφου ηδη εχει γεμισει καλα καλα την πανα.....θα το προσπαθησω σε κανα 2 μηνο πιστευω ακομη ειναι μικρουλης..καλη επιτυχια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ :woohoo: :woohoo: ΔΗΛ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΟΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΔΗΛ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΤΗΝ ΚΟΨΑΜΕ ΤΗς ΒΑΣΙΚΕΣ ΩΡΕΣ .ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΣ ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΒΡΑΔΥΝΟΣ........... :laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο δικος μου στην αρχη το δεχτηκε πολυ καλα το γιογιο αλλα ξαφνικα αρχισε να το αρνειται ενω ειχε κανει μεγαλη προοδο το σταματησε δειχνοντας μου οτι δεν ειναι ετοιμος ακομη....θα ξαναπρωσπαθησω παλι αλλα αν δεν τα καταφερουμε δεν πειραζει του χρονου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ....ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ Η ΜΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΣΑΚΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ,ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΔΩΡΟΔΟΚΟΥΣΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ Π.Χ ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΣΙΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΜΑΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ KINDER ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΔΥΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΟΥΡΙΟΤΑΝΕ..ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΘΕ ΤΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΟΤΑΝΕ ΠΑΙΖΑΜΕ Η ΤΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ .ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΜΑ ΤΣΙΣΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ..ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ 2ΜΕ3 ΦΟΡΕΣΠΙΣΟΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΜΕΝΑ ΕΓΩ..ΕΙΝΑΙ2ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ3 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ...SORRYΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s euxaristoume katarxin..ki egw auta tou kanw alla merikes fores den thelei na katsei sto giogio me tipota..ton rwtaw an thelei tsisa i kaka kai mou leei oxi..spania na mou pei nai.to ekana ki egw auto me tis sokolata alla fovamai min to sundesei me ti sokol to giogio ..ase pou me douleeuei kanonika//trwei ti sokolata kai ameswsmsikwnetai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΛΕΩ ΘΕΣ ΤΣΙΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΕΙΘΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΕ :woohoo: ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΚΟ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΟ Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ,ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ..ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...