Μετάβαση σε περιεχόμενο

primolut


maniania

Recommended Posts

εγω περνω κατα καιρους τι θελεις να μαθεις ακριβως γιατι το χρησιμοποιεις για να σου ερθει περιοδος? εγω το χρησιμοποιω για τον προηγουμενο λογω δεν ειναι για αντισυλληψη και ειναι απο τα πιο βαρια φαρμακα με ορμονες με πολλες παρενεργειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela τι αποριες εχεις???τα εχω παρει εκατονταδες χιλιαδες φορες οπως καταλαβαινεις εχω συνεχεια προβλημα με την περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maggy έγραψε:

εγω περνω κατα καιρους τι θελεις να μαθεις ακριβως γιατι το χρησιμοποιεις για να σου ερθει περιοδος? εγω το χρησιμοποιω για τον προηγουμενο λογω δεν ειναι για αντισυλληψη και ειναι απο τα πιο βαρια φαρμακα με ορμονες με πολλες παρενεργειες
maggy moy moy eipe o giatros na ta paro giati exo kafe aima meta apo periodo 17 mera shmera.ti parenergeies exoyn?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το επαιρνα για 10 μερες 3 κύκλους γιατι μετα απο αποξεση που ε΄χα κάνει μειώθηκε πολύ το αιμα της περιόδου εβλεπα για 3 μέρες αντι 7 και υποτίθεται ότι θα πάχαινε το ενδομήτριο. Συνέπεια ήταν να έχω φρικτους πόνους όταν έβλεπα περόδο και όχ μόνο επανήλθε η περίοδος αλλα μειώθηκε στην 1.5 μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nm0113 έγραψε:

Εγω το επαιρνα για 10 μερες 3 κύκλους γιατι μετα απο αποξεση που ε΄χα κάνει μειώθηκε πολύ το αιμα της περιόδου εβλεπα για 3 μέρες αντι 7 και υποτίθεται ότι θα πάχαινε το ενδομήτριο. Συνέπεια ήταν να έχω φρικτους πόνους όταν έβλεπα περόδο και όχ μόνο επανήλθε η περίοδος αλλα μειώθηκε στην 1.5 μέρα.
soy egrapsa pm
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθειτε για μωρο? Η θεια μου ηταν ετσι ο γιατρος την ελεγε για οινομυωμα ή ανωμαλια του κυκλου και ηταν εγκυος τελικα και ειχε αιμοραγια χωρις να την δει τις τα ειχε δωσει απο το τηλ της ειπε κιολας δε πειραζει αλλα μεσα λεει οτι εχει παρενεργειες σε ενδεχομενο εγκυμοσυνης :dry::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα. Τα πήρα τα χαπια αυτα τον Ιούλιο γιατι είχα πολλές ημέρες περίοδο με καφέ εκκρίσεις, πήγα στον γυναικολόγο μου και μου είπε να τα πάρω για 10 ημέρες και μετα ολα ήτανε μια χαρά απο τότε δεν το ξαναέπαθα.

Κακώς όμως που δεν πήγες στο ιατρείο του να σε εξετάσει. Πρέπει να πας για να δει απο τι προήλθε αυτη η διαταραχή στον κύκλο σου.

Καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια!εγω τα ειχα παρει πριν 7 χρονια επειδη ειχα μια κυστη στην ωοθηκη μου και δεν μου ερχοταν περιοδος.τα πηρα,μου ηρθε περιοδος χωρις καμια παρενεργια και μεχρι σημερα δεν τα εχω ξαναπαρει..μην τα παρεις αν πρωτα δεν πας στο γιατρο γιατι κι εγω ειχα αιματακι κατα τη διαρκεια του κυκλου μου και τελικα ειχα πολυποδα στη μητρα οπου εκανα αποξεση τον νοεμβριο.πηγαινε να σου κανει υπερηχο και να δεις τι θα σου πει.απο το τηλ φεξε μου και γλιστρησα... :angry: καλα αποτελεσματα.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα maniania και καλή χρονιά!!Εγώ πήρα τα primolut για να μου έρθει περίοδος μετά από απόξεση (είχα μεγάλη καθυστέρηση)!! Και τελικά όντως μετά από 3 μέρες μου ήρθε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα..

Εγώ είχα πάρει μια φορά primolut Nor πριν απο 7 χρόνια ,όταν για κάποιο λόγο ήθελα να καθυστερήσω την περίοδό μου.

την ημέρα που περίμενα να αδιαθετήσω τα είχα ξεκινήσει και για 3 μέρες έπαιρνα 1 χάπι.2 μέρες μετά που τα σταμάτησα μου ήρθε και περίοδος.

Δεν τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει.Πάντως θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει και γυναικολόγο και σύμφωνα με το ιστορικό μου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, όπως και δεν είχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα επαιρνα για αρκετο καιρο στο γυμνασιο γιατι ειχα προβλημα με την περιοδο, ερχοταν καθε 19-20 μερες και επρεπε να κανονιστει. Ο γιατρος δεν ηθελε να μου δωσει αντισυλληπτικα, και μου εδωσε τα πριμολουτ. Δε θυμαμαι να μου ειχαν προκαλεσει καμια απολυτως παρενεργεια. Ξαναπηρα πριν το γαμο μου, για να μην εχω περιοδο τη μερα του γαμου. Τωρα που εσπασα το χερι μου, του ειπα να μου ξαναδωσει, επειδη περιμενα περιοδο τις πρωτες μερες του ατυχηματος που πονουσα φρικτα και δεν μπορουσα να πηγαινω καθε λιγο και λιγακι τουαλετα. Μου ειπε, ομως, οτι αν υπηρχε εστω και μία περιπτωση στο εκατομμυριο να ειμαι εγκυος, δεν μπορουσε να μου δωσει ορμονικα χαπια.

Γενικά, δεν παιρνω ποτε μα ποτε φαρμακα αν δε ρωτησω τπ γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

d.d2005 έγραψε:

Καλημέρα maniania και καλή χρονιά!!Εγώ πήρα τα primolut για να μου έρθει περίοδος μετά από απόξεση (είχα μεγάλη καθυστέρηση)!! Και τελικά όντως μετά από 3 μέρες μου ήρθε!!!

πόσο καθυστέρησε δηλαδή; εγώ έχω 4 μήνες καθυστέρηση. Πήρα τα πριμολούτ για 2 μέρες και τίποτε, μετά cyclacur για 21 μέρες πάλι τίποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.

ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ

ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ.

ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΡΩΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ 2 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ 5 Η 7 ΜΕΡΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,

δυστυχώς δεν είμαι, έκανα χοριακή πολλές φορές μέσα στους μήνες αυτούς. Μάλλον θα πρέπει να μπω για υστεροσκόπηση να δουμε τι γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...