Μετάβαση σε περιεχόμενο

πως κοιμιζετε τα μωρα σας;;;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια!!!

Κανω προσευχες κ ταματα σε ολους τους θεους του κοσμου κ στον θεο του μεμεδογευματος...Αν δε μ'ακουσει κανεις....χορευω τον χορο του κομπρεσερ κρατωντας την αγκαλια!!!! :laugh: :P:P:P

Μετα(αφου ξυπνησει 23 φορες) την ακουμπαω ανασκελα στο λικνο της και....συνεχιζω τις προσευχες!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ατη βάζω στην κούνια της, της βάζω μουσικούλα, της δίνω το αρκουδάκι της και αφού παίζει λίγο, την παίρνει ο ύπνος...Χωρίς κλάματα, χωρίς τσιρίδες, χωρίς γκρίνια...Α!!!Της βάζω και πιπίλα, αλλά την έχει διακοσμητική..Τη φτύνει και βάζει το δαχτυλάκι της στο στόμα...

Αν νυστάζει πολύ, με το που την βάζω στην κούνια, κοιμάται αμέσως...Ούτε τη μουσική δεν προλαβαίνω να ανάψω..

Βέβαια τις πρώτες 40 ημέρες, επειδή κοιμόταν μόνο στο πορτ μπεμπέ, μου βγήκαν τα χέρια από το κούνημα... :ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΡΑΤΩΝΤΑς ΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑΙΣΩ ΤΗΝ ΞΑΠΛΩΤΗ ΣΤΑΣΗ

ΜΕ ΤΟ ΜΕΜΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΑΝΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Εγώ ατη βάζω στην κούνια της, της βάζω μουσικούλα, της δίνω το αρκουδάκι της και αφού παίζει λίγο, την παίρνει ο ύπνος...Χωρίς κλάματα, χωρίς τσιρίδες, χωρίς γκρίνια...Α!!!Της βάζω και πιπίλα, αλλά την έχει διακοσμητική..Τη φτύνει και βάζει το δαχτυλάκι της στο στόμα...

Αν νυστάζει πολύ, με το που την βάζω στην κούνια, κοιμάται αμέσως...Ούτε τη μουσική δεν προλαβαίνω να ανάψω..

:

Κι εμένα ακριβώς έτσι κοιμάται τώρα πια. Έχει και την πλάκα του μόλις τον ακουμπήσω έχει ήδη κλείσει τα μάτια του. Πριν ξυπνούσε κατά συχνά διαστήματα, μπορεί και ανά μία ώρα... :unsure: Τώρα το έχει ελαττώσει, για να δούμε... Για να δούμε... Δεν με πειράζει βέβαια, τώρα το συνήθισα πια.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Γεια!!!

Κανω προσευχες κ ταματα σε ολους τους θεους του κοσμου κ στον θεο του μεμεδογευματος...Αν δε μ'ακουσει κανεις....χορευω τον χορο του κομπρεσερ κρατωντας την αγκαλια!!!! :laugh: :P:P:P

Μετα(αφου ξυπνησει 23 φορες) την ακουμπαω ανασκελα στο λικνο της και....συνεχιζω τις προσευχες!!!! :P:P:P

πλακα κανεις...εγω οκ.γκρινιαζει γκρινιαζει και μετα λιγο αγκαλια καικρεβατι..πιπιλα στανταρ..και μετα ραντεβου στο επομενο γευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Γεια!!!

Κανω προσευχες κ ταματα σε ολους τους θεους του κοσμου κ στον θεο του μεμεδογευματος...Αν δε μ'ακουσει κανεις....χορευω τον χορο του κομπρεσερ κρατωντας την αγκαλια!!!! :laugh: :P:P:P

Μετα(αφου ξυπνησει 23 φορες) την ακουμπαω ανασκελα στο λικνο της και....συνεχιζω τις προσευχες!!!! :P:P:P

Σαν να βλεπω εμενα. Μονο που στο ενδιαμεσω φωναζω τον συζηγο, δεν τα καταφερνει και ξαναπαω εγω, και καμια φορα μπηζω και τα κλαμματα απο την απελπισια!! :dry:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις περασαμε ολα τα σταδια!!Καποιο διαστημα ετρωγε κ κοιμοταν κατευθειαν!

Επισης για 10 μερες κοιμοταν σερι ολη νυχτα!

Μετα ξυπνουσε 1,το πολυ 2 φορες!

Τωρα τελευταια...Θηλαζει 1 ωρα,μετα δεν ξερει τι θελει για αλλη 1 ωρα κ στο τελος κοιμαται μετα απο κουνημα τυπου κομπρεσερ!!!!!Μου εχει φυγει η μεση κ τα χερια!!!(ειναι ηδη 8,5κιλα!!!)

Πιπιλα δεν δεχτηκε ποτε...Ελαχιστα λεπτα συνολο!

Ελπιζω να ξαναγυρισει στα παλια!!!Αν οχι να κοιμαται ολη νυχτα..Τουλαχιστον ας κοιμαται ευκολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Εγώ ατη βάζω στην κούνια της, της βάζω μουσικούλα, της δίνω το αρκουδάκι της και αφού παίζει λίγο, την παίρνει ο ύπνος...Χωρίς κλάματα, χωρίς τσιρίδες, χωρίς γκρίνια...Α!!!Της βάζω και πιπίλα, αλλά την έχει διακοσμητική..Τη φτύνει και βάζει το δαχτυλάκι της στο στόμα...

Αν νυστάζει πολύ, με το που την βάζω στην κούνια, κοιμάται αμέσως...Ούτε τη μουσική δεν προλαβαίνω να ανάψω..

Βέβαια τις πρώτες 40 ημέρες, επειδή κοιμόταν μόνο στο πορτ μπεμπέ, μου βγήκαν τα χέρια από το κούνημα... :ohmy::ohmy:

den mporeis na fantasteis poso se zhleuw !!! :angry::angry::angry::angry: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

eisai para polu tixerh !!!apoleusetw

egw ti na pw ....analogos ta kefia kai ton mhna .

paliotera ton ebaza sto krebati tou koitiomastan mou kratouse to xeri kai koimotan....palies kales epoxes ....

tora ton kounaw ligo sthn agalia mou eniote kai arketa ...analogos thn mera kai thn grinia .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ΑΝ δεν κάνουμε σεξ (όπου γέρνει και τον γλυκοπαίρνει... :laugh: )

θα του τριψω την μπακα του...(=κοιλιτσα) θα με παρει αγκαλια...

και θα κοιμηθει...ουτε πιπιλες...ουτε πιπιλιες ουτε τιποτα...

ειναι ευκολο ΜΩΡΟ ο αντρας μου!!!!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

εγω ΑΝ δεν κάνουμε σεξ (όπου γέρνει και τον γλυκοπαίρνει... :laugh: )

θα του τριψω την μπακα του...(=κοιλιτσα) θα με παρει αγκαλια...

και θα κοιμηθει...ουτε πιπιλες...ουτε πιπιλιες ουτε τιποτα...

ειναι ευκολο ΜΩΡΟ ο αντρας μου!!!!!!! :laugh: :laugh:

μ εμενα που οοοοταν καταφερνω να κοιμηζω το μικρο μωρο θελει και ο πρωτοτοκος (ο αντρας μου) γιος τα χαδακια του γιατι "δεν μ εχει δει ολη μερα"!! και σουρνομαι η καυμενη!!!!!!!!!! :side::side:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια ο μικρός μου πρίγκηπας από 2 μηνών κοιμάται όλη νύχτα.

Τρώει το τελευταίο γεύμα του στις 11 με 12 και μετα ξυπνάει περίπου στις 8.30.

Επίσης εδώ και λίγες μέρες κοιμάται στο δωμάτιό του γιατί πλεον το λίκνο δεν τον χωρούσε.

Μόλις ξυπνήσει στις 8 και πιεί το γάλα του συνήθως κοιμάται μέχρι τις 11.30 όπου στις 120 τρώει φρουτόκρεμα. Κατά τις 2 περίπου θα πάρει κανέναν υπνάκο για καμιά έως 2 ωρίτσες για να ξυπνήσει στις 4 και να ξαναπιεί γάλα. Θα ξανακοιμηθεί για απόγευμα κατά τις 6 και κάτι και στις 8 το βράδυ θα φάει το ρυζάλευρο.

Από τότε και μετά και μέχρι να κάνει μπάνιο κατά τις 10.30 σπάνια θα κοιμηθεί αλλά μόλις κάνει μπανάκι και βουτήξει και τη μπουκάλα του, τα δυο ματάκια του γλαρώνουν αμέσως.

Μόνο τις τελευταίες μέρες το μανάρι μου ξυπναει το πρωί λόγω δυσκοιλιότητας, αλλά μόλις του δώσεις την πιπίλα του ξανακοιμάται.

Συνήθως κοιμαται ή κουρνιασμένος πάνω μου, ή στο πάρκο του. Καμιά φορά όταν είμαστε έξω και είναι τύφλα στη νύστα, κοιμάται και όρθιος εκεί που κάθεται στο καρότσι του.

Είναι πολύ βολικό το χρυσούλι μου. Να δώ αν είναι και έτσι όταν μεγαλώσει, έχω πάρει τον πρώτο αριθμό του λαχείου. Να δώ ποιά τυχερή θα μου τον πάρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ....ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥ....ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia αν θέλεις πίστεψέ το αλλά με το που διάβασα το θέμα και είδα ότι απάντησες κι εσύ, κατάλαβα αμέσως το τι θα έγραφες! ;)

Έχω το κληρονομικό χάρισμα ή άρχισες να γίνεσαι προβλέψιμη? :P

Το Μαράκι πότε κοιμάται αγκαλιά μου, πότε πάνω στο χαλί εξουθενωμένη από τα παιχνίδια με τον μπαμπά της (1-2 φορές το έχει κάνει), πότε με παίρνει από το χέρι και με οδηγεί στο δωμάτιό της για νάνι (αλλά δε με αφήνει να φύγω -τώρα τελευταία το αρχίσαμε αυτό-), αλλά τις περισσότερες φορές θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί. Δε με χαλάει καθόλου μα καθόλου, μιας και είναι η μοναδική στιγμή της ημέρας που μπορώ να την πάρω και να χορτάσω αγκαλιά.

Το θέμα είναι ότι όταν την πιάνει η νύστα, ξεκινάει μια απίστευτη γκρίνια, κάνει ντα καναπέδες, μαξιλάρια, ότι άψυχο βρεθεί μπροστά της (γιατί με τις πολλές τιμωρίες έμαθε ότι δεν κάνουμε ντα ανθρώπους), με το που θα τη δώσω πιπίλα, πιάνει μία τούφα μαλλιά, δικά μου, δικά της, ότι βολέψει, και σε 10 λεπτά έχει κοιμηθεί. Μέχρι 10 μηνών την έβαζα στην κούνια και αφού έπαιζε με τα παιχνίδια της κοιμόταν ήσυχα και ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

zaxarenia αν θέλεις πίστεψέ το αλλά με το που διάβασα το θέμα και είδα ότι απάντησες κι εσύ, κατάλαβα αμέσως το τι θα έγραφες! ;)

Έχω το κληρονομικό χάρισμα ή άρχισες να γίνεσαι προβλέψιμη? :P

Το Μαράκι πότε κοιμάται αγκαλιά μου, πότε πάνω στο χαλί εξουθενωμένη από τα παιχνίδια με τον μπαμπά της (1-2 φορές το έχει κάνει), πότε με παίρνει από το χέρι και με οδηγεί στο δωμάτιό της για νάνι (αλλά δε με αφήνει να φύγω -τώρα τελευταία το αρχίσαμε αυτό-), αλλά τις περισσότερες φορές θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί. Δε με χαλάει καθόλου μα καθόλου, μιας και είναι η μοναδική στιγμή της ημέρας που μπορώ να την πάρω και να χορτάσω αγκαλιά.

Το θέμα είναι ότι όταν την πιάνει η νύστα, ξεκινάει μια απίστευτη γκρίνια, κάνει ντα καναπέδες, μαξιλάρια, ότι άψυχο βρεθεί μπροστά της (γιατί με τις πολλές τιμωρίες έμαθε ότι δεν κάνουμε ντα ανθρώπους), με το που θα τη δώσω πιπίλα, πιάνει μία τούφα μαλλιά, δικά μου, δικά της, ότι βολέψει, και σε 10 λεπτά έχει κοιμηθεί. Μέχρι 10 μηνών την έβαζα στην κούνια και αφού έπαιζε με τα παιχνίδια της κοιμόταν ήσυχα και ωραία!

Γιατι να μην το πιστεψω...πες το προβλεψιμη...εγω το λεω οτι εχεις πολυ καλη μνημη...γιατι

καπως ετσι εχω απαντησει και σε αλλο παρομοιο θεμα!!!

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικροσ μου κοιμαται συνηθωσ στην αγκαλια μου ορθιοσ :huh: κανω βολτεσ στο σπιτι κ σιγα σιγα τον παιρνει ο υπνοσ,αν κατσω(επειδη εχει πιαστει η μεση μου)η τον γυρισω οριζοντια νευριαζει κ φωναζει.

λιλακι εισαι πολυ τυχερη που κοιμαται τοσο το μωρακι σου.εγω δεν κοιμαμαι εδω και 3 χρονια γιατι και με τον μεγαλο μου γιο εχω προβλημα υπνου,ακομα ξυπναει για διαφορουσ λογουσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia τα σπας! Πεθαίνω να διαβάζω posts σου! Έτοιμη να τη φτύσεις την έχεις την ατάκα! :laugh: Αλλά δε συνεχίζω άλλο γιατί έχω κι εγώ ένα μοναδικό ταλέντο να βγαίνω πάντα εκτός θέματος με σένα που' μπλεξα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον κρατάω στην αγκαλιά μου και του λέω νανουρίσματα και τραγουδάκια,από το "κουνελάκι" μέχρι το "ήταν ένα μικρό καράβι" και τώρα και χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια και αφού με κοιτάζει στα μάτια πολύ ώρα, στο τέλος κοιμάται στην αγκαλιά μου και μετά τον βάζω στην κούνια του(όλα αυτά αφού τον έχω θηλάσει πριν και έχει χαλαρώσει αρκετά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλυψω ελπιζω να καλυτερεψει τη νυχτα η κορη...αλλα και την μερα μακαρι να ηρεμησει..γιατι αλλιως....δ.τ.π.(δεν την παλευω)/...

ζαχαρενια ολα τα λεφτααα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...