Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα παιδακια του Μαη!!! (2009)


Recommended Posts

Κοριτσακια μου καλημερα!!!!

Για να μαζευτουμε...ποιες γεννησαμε το Μαη...οχι του 68...του 2009!!!

Ποια ειναι τα ομορφα κοριστια και αγορια του Μαη!!!

Πρωτη εγω...Ειμαι Η Χρυσα...γεννησα τον Χριστοφορακο μου στις 26/05 με καισαρικη. Το μωρο μου ειναι οοολλληη μου η ζωη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Φρανιτα μου τι τυχερη ππου εισαι.Και εγω ηθελα να γεννησω φυσιολογικα. Και ας εκανα και 45 ωρες. Δεν με πειραζει ο πονος. Αντεχω!!!

Αλλα ο μικρος ειχε τυληχτει πολυ. Περιμεναμε, περιμεναμε μπας και ξετυληχτει...μου ειπε ο γιατρος οτι πολλα μωρακια ξετυληγονται και ολα βαινουν καλως...πηγενα μερα παρα μερα για καρδιοτοκογραφημα...ωσπου 10 ημερες πριν τις 40 ευδομαδες, αρχησαν να πεφτουν οι παλμοι. Καναμε τρισδιαστατο υπερυχο, ειδαν οτι ειχε τυληχτει χειροποδαρα και στον λαιμο- οποτε αν ξεκινουσε ο τοκετος δεν τη βγαζαμε καθαρη...και τον εβγαλανε!!!!

Μπορω να πω οτι απο ολη αυτη την ιστορια...αυτο με πειραξε πιο πολυ απ'ολα....οτι δεν τον γεννησα φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι!! Αυτο μου λενε ολοι!!!.

Κοιτα και μια φιλη μου στην Αμερικη ετσι γεννησε. Παρακαλουσε να της κανουν επισκληριδιο γιατι δεν αντεχε...και τιποτα...της ελεγαν οτι δεν χρειαζετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς,και εμείς! :laugh:

Είμαι η μικρή Άννα Αγάπη και ήρθα στον κόσμο την 23η Μαίου 2009 με φυσιολογικό τοκετό.Η μαμά μου είναι η Νέλλυ και ο μπαμπάς μου ο Στέλιος!Είμαι διδυμάκι στο ζώδιο και μέχρι στιγμής είμαι ήσυχη!(Όταν μεγαλώσω λίγο θα δούνε τί έχουν να πάθουν :P )Βαπτίστηκα σε ένα όμορφο παραθαλάσσιο ξωκλήσσι στην Πάρο,απο όπου κατάγεται η μαμά μου!Για τους συγγενείς μου στην Ελλάδα είμαι η Αννούλα αλλά για τους φίλους στην Γαλλία(όπου και μένουμε)είμαι η Annie :laugh: To σκέφτηκε η μαμά μου γιατί λέει πως είναι ένα πολύ γλυκό όνομα,μου ταιριάζει απόλυτα και δεν θα είναι δύσκολο για τους Γάλλους :lol: Μου αρέσει να κάνω αγκαλίτσες την μαμά και τον μπαμπά μου,είμαι λιχούδα,κάνω παλαμάκια,έχω ήδη ένα δοντάκι και πάω για το δεύτερο,λατρεύω τα πάνινα παραμύθια που μου διαβάζει ο μπαμπάς μου.Η καλύτερη στιγμής της ημέρας είναι όταν η μαμά μου με βάζει στο μάρσιπο και κάνουμε μεγάάάλες βόλτες!Το απολαμβάνω ιδιαίτερα! ;) Λέω ήδη ''μαμά''και είμαι expert στην μωρουδίστικη διάλογο(μυστικοί κώδικες για να μην καταλαβαίνουν εμάς τα μωρά οι ενήλικες).Το αγαπημένο μου παιχνίδι είναι μια αρκουδίτσα που μου πήρε ο προπαππούς μου!Δεν την αποχωρίζομαι ποτέ!

Οι γονείς μου λένε πως είμαι όλη τους η ζωή!Με παίρνουν συνέχεια αγκαλίτσα και παίζουμε πολλές ώρες.Ο μπαμπάς μου μού λέει πως είμαι ''παιδί του έρωτα'',και η μαμά γελάει και τον αγκαλιάζει!Οι γονείς μου είναι μικροί και έχουν πολλά όνειρα για εμένα(Μεταξύ μας,μου τα λένε,κρυφά ο ένας απο τον άλλο :laugh: )Ο μπαμπάς μου μού μιλάει ελληνικά και η μαμά μου γαλλικά. ;)

Μπορώ να σας μιλάω ώρες ολόκληρες για τον εαυτό μου,αλλά σταματάω εδώ για να μιλήσει και κανένα άλλο μωρό! :lol:

Φιλάκια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλακι τελεια περιγραφη...Εμεις δεν εχουμε καθολου δονται...αλλα τα ουλα μας ειναι πρισμενα απο τον 4ο!!! Να δω ποτε θα αποφασησουν να κανουν πρεμιερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesil μην βιάζεσαι :lol: Αν θηλάζεις,θα σε δαγκώνει :blink: Η δικιά μου είχε πολλά σαλάκια,λίγο πυρετό,και ήθελε κάτι να τρίβει στα ούλα της.υπάρχουν ειδικά παιχνιδάκια με νερό ;)

(Α,ξέχασα να πω οτι θηλάζουμε ακόμη. :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνουμε και μια λίστα με τη χρονολογική σειρά που γεννήθηκαν τα μπουμπούκια μας;

Μαίος 2009

Sebastian=>10/5 (Franita)

Σωτήρης=>14/5 (Antroula)

Άννα=>23/5 (hope_89)

Χριστόφορος=>26/5 (Cesilia)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita είχα βάλει φώτο όσο ήταν μωράκι αλλά γενικά έχω ένα θέμα και ζητώ συγνώμη :( Είμαι λίγο κατά της δημοσιοποίησης φωτογραφιών,ιδίαιτερα για τα παιδάκια.Βέβαια αυτό είναι προσωπικό θέμα αλλά είμαι λίγο καχύποπτη :dry: Δεν ξέρω και ποιός μπορεί να βλέπει(δεν εννοώ τα μέλη του φόρουμ αλλά τους επισκέπτες) :( Συγνώμη,ίσως να 'μαι υπερβολική

Είναι ξανθούλα με γαλανά ματάκια(Δεν τα πήραμε απο την μαμά,τα πήραμε απο τα Jumbo :P )

6 δόντια;; :woohoo: Μπράβο Seba! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μιας φιλης μου εχει 6 δοντια...

Εμεις μαλλον σε καμια βδομαδα Θα μπουσουλαμε. Απο προχτες που τον εβαλα στο παρκο, σηκωνετε στα χερια και λυγηζει τα ποδια, μετα πεφτει και σερνετε για να πιασει τα παιχνιδια.

Φρανιτα Να πατε Δανια...οτι και να πεις ειναι πιο καλα απο Ελλαδα, τουλαχιστον στην εκπεδευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και καλα θα κανεις!! Να αυτα μου αρεσουν. Εγω περασα παιδαγωγικο...αλλα για δασκαλα δεν κανω...οποτε σπουδασα οικονομικα...και δουλευω σαν γραμματεας...γιατι ποτε δεν πηρα πτυχιο....δενκανω ουτε για οικονομολογος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και ο δικός μου γιος έίναι παιδί του Μάη αλλά του Μάη του 2005!!!! δεν πειράζει ε? Γεννήθηκε 06-05-05 δυστυχώς δεν μας έκανε την χάρη να έρθει 05-05-05!!! κόλλημα και εμείς!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω,και γω... ειμαι κοριτσι του Μαη συγκεκριμενα στις 27

Γεννηθηκα στη θεσσαλονικη με φυσιολογικο τοκετο χωρις επισκληριδιο

στις 09.15.Δεν ταλαιπωρησα πολυ τη μανουλα μου...

Αντιθετα βοηθησα κι εγω οσο μπορουσα και

γεννηθηκα ευκολα και γρηγορα,μεσα σε 3,5 περιπου ωρες.

Σημερα ειμαι ενας κοριτσαρος πανω απο 9 κιλα και 73 ποντους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ, και εγώ είμαι αγοράκι του Μαη του 2008 ομως!

Γεννήθηκα στις εννιά του μήνα και όντως ο μήνας είχε εννιά ( όπως λένε ) γιατί ήμουνα χαλαρός και γεννήθηκα σε 4 ώρες

χωρίς να ταλαιπωρήσω καθόλου τη μανούλα μου!

Οι πρώτοι που αντίκρυσα όταν γεννήθηκα ήταν η μαμά μου και ο μπαμπάκας

που μας βοήθησε πολύ , αμίλητος :P σε όλη τη διαδικασία!

Με ονομάσανε Θάνο - από τα ονόματα και των δύο των παπούδων μου ;) -

και με φωνάζουνε Θανουλάκο ή αλλιώς σουπιά γιατί είμαι όλο νάζια

και πονηριές!!

Τώρα πια εχω μεγαλώσει και σε λίγες μέρες θα γίνει 20 μηνών παλικάρι!!!!

Φιλάκια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ... ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ???

Ο ΙΑΣΟΝΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 22/5/2009.

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΛΩΡΟ... ΛΙΓΟ ΜΚΡΟΥΛΗΣ... 2,850 ΚΙΛΑ - 49 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ... ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 9,500 ΚΙΛΑ - 71 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

ΔΟΝΤΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ... ΑΛΛΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 1 ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΤΟ ΑΡΓΕΙ!

ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΙΣ ΓΚΡΙΜΑΤΣΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ...

ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ... ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ (ΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΛΕΞΗ...)

ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΩΦΕΛΗΣΕΙ ΠΟΛΥ, ΕΜΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΩ ΤΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ!!!

Στις 8 Μάη γεννήθηκε η σβούρα μου! Φυσιολογικά με πρόκληση γιατί δεν άντεχα άλλο...

Είμαστε φαφούτες ακόμη (την έλεγξα τώρα πριν σας το γράψω για να είμαι σίγουρη :blush: ), λέμε μαμαμαμαμαμαμαμαμαμα και παπαπαπαπου. Στέκεται όρθια και όταν πας να τη βάλεις καθιστή τρελλαίνεται!

Δυστυχώς έχουμε μπόλικες αλλεργίες.. Στο αγελαδινό γάλα, στο μανταρίνι, στο πορτοκάλι και μάλλον στο μοσχάρι (θα το δοκιμάσω άλλη μια φορά για να σιγουρευτώ). Το όνομά της είναι Έλενα και ακούει μόνο σε αυτό... Η βάφτισή της θα γίνει στις 3 Ιουλίου μαζι με το γάμο μας, μιας και η σβούρα μου ήταν παιδί του έρωτα όπως λέει και η hope...

Αυτά και από εμάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω!!! Ποσα μωρακια...γλυκουλικα!!!!

Αγγελικη ο Μαγουλαρας σου ειναι τελειος.

Ιωαννουλη και η κουκλιτσα σου ειναι γλυκα ναζιαρα...αυτο το παπλοματακι δραστηριοτητων το εχουμε και εμεις...αλλα προτιμαμε να παιζουμε με τα ταπερ...λεμε μπαμπα- το σκατουλι- και τιατια- τον θεο..επισης λεμε νιαν που σημαινει φαη!!!!

Επισης ειμαστε και εμεις φαφουτηδες...

Ευη μου...μια χαρα ειναο 9 ο μηνας...ζωη και κοτα θα περασει..η φατσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...